politika

Kissinger odůvodnil právo USA na změnu moci v „nepřátelských“ zemích

Kissinger nevyloučil „vynucené“ změny režimů ze strany Washingtonu.

Za určitých okolností má Washington všechny důvody plánovat změnu politických režimů v autoritářských zemích, pokud představují hrozbu pro bezpečnost USA.

V rozhovoru pro Financial Times to uvedl jeden z nejuznávanějších veteránů americké politiky, bývalý ministr zahraničí USA a poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Henry Kissinger.

Spojené státy mohou být nuceny usilovat o změnu režimu v agresivních autoritářských zemích, řekl Henry Kissinger, bývalý ministr zahraničí a bývalý poradce pro národní bezpečnost.

Kissinger uvedl, že mezi autoritářskými režimy a demokraciemi existují „rozdíly v ideologii a interpretaci“ faktů. Toho „pochopení“ by se podle něj mělo „využít k posouzení důležitosti vzniklých problémů a nedělat z toho hlavní předmět konfrontace“. 

„Pokud nejsme připraveni učinit ze změny režimu hlavní cíl naší politiky,“ citovala ho agentura TASS s odkazem na Financial Times.

Podle jeho názoru, s ohledem na vývoj technologií a ničivou sílu existujících zbraní, touha po změně režimu „může být Washingtonu vnucena nepřátelstvím jiných zemí“.

Kissinger zároveň poznamenal, že Washington se musí zdržet vytváření takových situací „svým vlastním chováním“.

„Musíme pochopit, že existují rozdíly v ideologii a interpretaci. Měli bychom toto porozumění využít k tomu, abychom ocenili důležitost nově se objevujících problémů, a ne z toho udělat hlavní bod konfrontace, pokud nejsme připraveni udělat ze změny režimu hlavní cíl naší politiky,“ řekl Kissinger.

Také vyjádřil znepokojení nad rostoucí silou nových typů zbraní, které vytvářejí jak autoritářské, tak demokratické země.

Bývalý ministr zahraničí vyčítal mezinárodnímu společenství, že zavírá oči před důsledky použití takových zbraní, ačkoli by to mohlo vést ke „katastrofě nepředstavitelných rozměrů“.

Jak uvedl EADaily, dříve Henry Kissinger naléhal na USA a Čínu, aby dodržovaly zásadu předcházení konfliktům, které by jinak bylo obtížné ukončit.

https://bit.ly/3M23H4c

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
10. 5. 2022 22:50
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou ale kydy. Opět z USA,jako vždy.Tlachání těch,co žerou seno a slámu a nevidí,že s USA je konec,jedou do vlastního sebezničení.Už jen to,že tam každý má svého psychouše ukazuje,že je to země magorů.

skylla
11. 5. 2022 06:29
Ohodnotit příspěvek :
     

totiž právo okupovat cizí země dal usa sám pán bů….jak se vyjádřil tuším regan…..

PENNYS
11. 5. 2022 06:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ne jen Kissinger ,ale celá vládní politikaHUSA je i v zákoně ukotvena “jak likqidovat státy které NECHTĚJÍ spolupracovat!!! AMRICKÉ NATO MÁ NOVÉHO VELITEL -ten se bude chtít ukázat tak pošle armádu do okrajiny.JEDEN VĚTŠÍ ZMRD NEŽ DRUHÝ .