Kedmi: Vyprovokováním běloruského Majdanu udělaly Spojené státy fatální chybu

Chování prezidenta Alexandra Lukašenka vyvolalo na Západě pocit, že běloruský vůdce je slabý, a rozhodli se v Minsku implementovat ukrajinský scénář. Jejich sázka však nevyšla a nyní je Bělorusko pro Západ navždy ztraceno, uvedl bývalý šéf izraelské speciální služby Nativ, vojenský expert Jakov Kedmi.

„Poslední kroky Lukašenka, mírně řečeno, jsou ve vztahu k Rusku nepřiměřené – jak prohlášení, tak všechny druhy flirtování, pokusy o flirtování se Západem. To vše vedlo k tomu, že si na Západě najednou mysleli:
„Proč neopakovat ukrajinskou verzi?“ A začali ji opakovat ve všech hlavních bodech,“ řekl Kedmi.

„No, a dále co? Západ se sám zahání do pasti, a tlačí Bělorusko ještě více k Rusku. 

Celá tato hra – stejně jako to bylo s Ukrajinou – odtrhnout Bělorusko od Ruska, přitáhnout Bělorusko k sobě, aby zítra síly, které budou bránit běloruskou demokracii, stály poblíž Smolenska.

Co ale dosáhli v důsledku tohoto dobrodružství? Zničili poslední šance, že se v Bělorusku k nim někdy obrátí čelem,“ věří expert.

Video v RJ:

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
17. 8. 2020 09:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Docela mě pobavilo, jak ve zprávách na ČT oznamovali, že, jaký děs, v Bělorusku přiznivci Lukašenka jeli na demonstraci na podporu Lukašenka autobusy. Kde bylo zděšení a pohoršení, když sváželi lidi na demonstraci na Letnou Michprdi i vlakem! Quel malheur razz