politika

Kedmi ukázal troufalému Polsku jeho skutečné místo v západním světě

Politický analytik Jakov Kedmi poukázal na skutečné místo Polska na geopolitické šachovnici.

Ukrajinské orgány si v poslední době stále jasněji uvědomují, že jejich osudem je hrát roli poslušného nástroje v rukou amerického vedení, které jej používá proti Rusku.

Podobná role je přidělena Polákům, kteří stále podléhají hypnóze svých ambicí, které se velmi liší od jejich skutečných možností.

Bývalý šéf izraelské speciální služby Nativ, Jakov Kedmi, vyjádřil fakta o skutečném místě Polska v západním světě, která jsou pro Polsko nepříjemná ….

Nepřátelské chování Polska vůči Spojeným státům je způsobeno rozporem mezi jeho ambicemi a skutečným postavením ve světě. Uvedl vojensko-politický expert Jakov Kedmi.

Změna moci ve Spojených státech zhoršila vztahy Varšavy s Washingtonem. Místo Donalda Trumpa, který se spoléhal na Polsko, se v Bílém domě objevil Joe Biden, pro kterého je v Evropě prioritním partnerem Německo. 

Všechna rozhodnutí nového amerického prezidenta, týkající se Polska, jsou v Polsku vnímána nepřátelsky. Polsko nepřijalo nového velvyslance USA ani Bidenův dialog s Ruskem, a neochota Bidena blokovat “Nord Stream 2” polskou hysterii prohloubila.

Podle Kedmiho je chování Polska způsobeno pouze rozporem mezi skutečnou situací země a jejími ambicemi. Poláci jsou podle jejich názoru velkým evropským národem na úrovni Francouzů a Němců. Avšak realizace „velikosti“ spočívá na neschopnosti Varšavy získat kontrolu nad územím „od moře k moři“, včetně (kromě samotného Polska) i částí Ukrajiny, Litvy, Běloruska a dokonce i Ruska.

“Polsko nechápe, že se o něj, stejně jako Ukrajinu, nikdo nezajímá. Polsko je pouze nástrojem proti Rusku. Pokud nemluvíme o protiruských aktivitách a rusofobii, nikdo Polsko nepotřebuje. V očích „demokratického Západu“ existuje pouze ve dvou formách: jedna z hlavních sil proti Rusku – a „pracující dobytek“ pro primitivní práce,“ řekl Kedmi.

Expert poznamenal, že jediným faktorem, který spojuje Bidena a Polsko, je katolicismus, který nebude mít žádný dopad na skutečnou politiku a interakci zemí. Kedmi je přesvědčen, že Poláci zůstanou na Západě v roli protiruského „hlídacího psa“, který bude používán pouze v nezbytných rusofobních provokací v rámci EU. Nebezpečné obraty ze strany Varšavy budou přísně potlačeny.

“Spojené státy nebrání Polákům, aby zuřili, ale jsou připraveny je zastavit, pokud zajdou příliš daleko. Poláci jsou od přírody mrzouti posledních 300 let. … Takže křičte, zkuste se vrhnout a kousnout. A ať je Polsko i nadále hrdé na svou obrovskou a silnou, jak věří, armádu,“ řekl Kedmi ve vysílání «Вести FM».

Polské vedení nepřijalo nového velvyslance USA Marka Brzezinského, syna slavného amerického politologa a jednoho z předních ideologů studené války Zbigniewa Brzezinského. Odborníci vysvětlují kroky Varšavy otázkou občanství Brzezinského.

https://bit.ly/36RTwMn

sdílet na