politika

Kedmi řekl, proč Amerika v konfrontaci s Ruskem zůstane sama

Jakov Kedmi, izraelský státník, diplomat, vedoucí služby Nativ.

Podle názoru odborníka Spojené státy tak dlouho převracely země NATO na bezmocné přívěsky své vojenské síly, přívěsky bez vlastní vůle, že se v důsledku toho ukázalo, že se proti Rusku a Číně nemají na koho spolehnout.

Podle informací «Экономика Сегодня» je vojensko-politický expert Jakov Kedmi přesvědčen, že se nový americký prezident snaží vrátit světovou situaci do doby před 4 lety, tedy před nástupem Donalda Trumpa k moci, a znovu jmenovat USA „Světovým četníkem“, který diktuje svou vůli zbytku lidstva a spoléhá na regionální aliance a předchozí dohody.

Ale čas je nenávratně ztracen a svět ušel dalekou cestu dopředu, a proto Joe Bidena čeká fiasko.

“Svět se změnil. Dnes Američané zůstávají sami, jeden na jednoho. Říkají: «Amerika je zpět, Amerika se vrací». Nikam se nevrací, není kam se vracet, protože starý svět už neexistuje. V této situaci jim zbyla jen stará Evropa a «velkolepá sedmička (G7), která korunovala Bidena». Neexistují žádné jiné vojenské aliance kromě NATO – bezmocné, zbytečné relikvie minulosti,“ řekl Kedmi v televizi Iton.

Co je ale pro washingtonského hegemona nejsmutnější, je to, k čemu dospěly vojenské síly jeho spojenců v NATO, které Spojené státy po mnoho let vnímaly pouze jako pomocné prvky amerického vojenského stroje.

Takže zmínky o «atomové podmořské flotile Dánska» nebo «portugalských obrněných divizích» způsobují u odborníků jen ironický úsměv. Celá tato «neporazitelná armáda» vojáčků pravděpodobně nepomůže Spojeným státům v možné vojenské konfrontaci s Ruskem nebo Čínou.

“Z vojenského hlediska je NATO pro Spojené státy zátěží a nehraje v Evropě žádnou roli. A tento blok nemůže hrát žádnou vojenskou roli v případě konfliktu mezi Ruskem a Spojenými státy.

Ano, v důsledku tohoto konfliktu bude Evropa – nebo její část – zničena. Ale to je vše. NATO je naprosto zbytečné. Válka, pokud k ní dojde, bude pouze mezi Spojenými státy a Ruskem,“ řekl Kedmi.

A přesto Spojené státy nemají po ruce žádný jiný nástroj a nezbývá jim, než se stále snažit spoléhat na své spojence, kteří jsou však ve válečných plánech bezcenní. A proto Biden před tím než odjel na schůzku s Putinem do Ženevy, byl fakticky nucen uspořádat schůzku ve formátu summitu hlav členských států NATO. Mírně řečeno, aby demonstroval podporu v nadcházející bitvě o světový vliv s Moskvou a Pekingem.

https://bit.ly/3fgyD28

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
2. 8. 2021 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč zůstane sama? Protože další tací ubožáci nejsou.