Kedmi hovořil o smutném osudu Ukrajiny a pobaltských států po pádu Spojených států…

Slavný izraelský politolog Jakov Kedmi komentoval politickou situaci ve světě a hovořil také o konci americké hegemonie.

Na internetovém portálu Kedmi hovořil o smutném osudu Ukrajiny a pobaltských států po krachu Spojených států. Poznamenal, že hospodářská a politická situace v těchto regionech prochází významnými změnami.

Kedmi vyjádřil důvěru, že v roce 2020 se geopolitická situace ve světě dramaticky změní.

Zaprvé je to kvůli politickým a ekonomickým obtížím, s nimiž se Spojené státy potýkají v souvislosti s pandemií coronaviru, finanční válkou s Čínou, a také kvůli nepokojům způsobeným rasismem. To vše nakonec povede k úplnému kolapsu americké hegemonie, což zase negativně ovlivní země podporované Washingtonem.

Politolog poznamenal, že po rozpadu Spojených států regiony, jako je Ukrajina a pobaltské státy, budou čelit vážným důsledkům v podobě závažných problémů v politickém a ekonomickém systému. Vzhledem k problémům, které se objevily v USA, by se pobaltské země a Ukrajina neměly spoléhat na nějaký „nový Marshallův plán“.

“Všechny mezinárodní vztahy se budou měnit v závislosti na nové roli a schopnostech Spojených států.
Po druhé světové válce přicházeli Američané s velkými příležitostmi a existoval Marshallův plán.
Dnes jsou Američané ve špatné situaci.” řekl Kedmi.

Závěrem politolog poznamenal, že svět čeká nová geopolitická realita, která zcela vyloučí možnost diktátu jedné země. Státy budou muset budovat své vztahy novým způsobem – na základě vzájemně prospěšné spolupráce….

https://bit.ly/3fn0ICG

sdíletj na