Kedmi hovořil o scénáři války mezi Spojenými státy a Čínou

Pokud Spojené státy risknou útok na Čínu, mohou čelit ruské vojenské moci. 

Tento názor na kanálu Iton TV vyjádřil bývalý šéf izraelské organizace „Nativ“ (Liškat ha-kešer) Jakov Kedmi.

Podle analytika se nyní na pozadí rozsáhlé anti-čínské kampaně na Západě v důsledku epidemie koronaviru vážně zvýšilo nebezpečí vojenského střetu mezi USA a Čínou. 
Spojené státy zhoršují napětí svými ekonomickými proti čínskými kroky a snahou přiblížit své vojenské základny k oblastem, které Čína považuje za strategicky důležité.

Podle Kedmiho bude Čína okamžitě a tvrdě reagovat na jakékoli přímé ohrožení její bezpečnosti. 

Zejména pokud Spojené státy rozmístí svou základnu na Tchaj-wanu, Peking, který tento region považuje za své území, okamžitě převezme kontrolu nad ostrovem.

„Pokud se americké lodě střetnou s Číňany poblíž ostrovů, které Čína považuje za své vlastní, Číňané vstanou a zahájí palbu. Může dojít ke kolizi… z malého konfliktu, z velkého, to je jedno,“ dodal expert.

Kedmi také připustil možnost velké války, kterou Spojené státy mohou rozpoutat proti Číně. 

To, podle jeho slov, povede ke katastrofálním důsledkům pro Ameriku, protože Rusko, které velmi dobře ví, že Spojené státy jsou připraveny jakýmkoli způsobem si podrobit neposlušné státy, se v tomto případě postaví na stranu Číny.

„Američané se bojí opravdu válčit s Čínou. Pokud Američané zahájí vojenské operace proti Číně, budou muset čelit ruské vojenské síle – o tom Ruská federace a ČLR mají jasnou představu, uvedl analytik. – Čína ví, že Rusko nedá Američanům šanci ji porazit. A to už je pro Američany úplně jiný rozhovor.“

https://bit.ly/2xYfKhZ

sdíletj na

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
Přihlásit: Login
2500
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Pojmenování nahrávaného obrázku
 
 
 
Audio and Video soubory
 
 
 
Jiné tipy souborů
 
 
 
1 Komentáře vlákna
1 Odpovědi vlákna
0 Sledování
 
Nejvíce komentované
Nejméně komentované
2 Autoři komentářů

  Souhlas  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dan
Ohodnotit příspěvek :
     

USA je nepřítel nejen Ruska a Číny, ale celého světa. mad mad mad