KEDMI: Existence Spojených států je ohrožena

Vojensko-politický expert, bývalý šéf izraelské zvláštní služby „Nativ“ Jakov Kedmi, v rozhovoru pro publikaci „Ukraina.ru“ uvedl, že existence Spojených států je ohrožena, protože Demokratická strana bezohledně „rozhoupala loďku“.

Podle Kedmiho současný americký prezident Donald Trump a federální orgány obecně situaci v zemi již nekontrolují. Každý stát a město má s přihlédnutím k místním okolnostem své vlastní specifické nastavení.

Stupeň anarchie a intenzity je různý.

Události se vyvíjejí spontánně a není jasné, čím to všechno skončí. V každém případě to, co se děje, oslabuje Spojené státy a poškozuje existenci sjednoceného a schopného státu.

Odborník se domnívá, že pokus politických sil ovlivnit vládu a výsledky budoucích voleb je velmi nebezpečný.
To může pokračovat i po volbách a různé politické skupiny mohou pořádat demonstrace a nepokoje.

Zároveň se Washington, navzdory svým vnitřním obtížím, nepřestává snažit řešit otázky zahraniční politiky.
Hlavním problémem Spojených států je Čína, ale existují i ​​další konkurenti. Ale ne podle demagogického klíče, o kterém křičí americká propaganda. Čínský komunismus nemá žádné plány pro expanzi. Avšak samotné posílení Číny, jak ekonomické, tak politické i vojenské ohrožuje hegemonii USA.

Kedmi předpovídá, že konfrontace Washingtonu s Pekingem, Moskvou a Evropou je nevyhnutelná. V každém případě do té doby, dokud se Spojené státy budou snažit udržet svou dominanci na planetě.

Svět se však již změnil, nedovolí zachování unipolarity a Spojené státy již prostě nemají sílu zůstat hegemonem a četníkem. Příkladem toho je Sýrie.

Přičemž se Washington může domluvit s Moskvou, pokud přestane agresivně zpomalovat rozvoj Ruska a opustí postsovětský prostor, včetně východní Evropy.

Nyní musí spolupracovat a brát v úvahu zájmy ostatních a nesnažit se prosadit svůj názor násilím.

https://bit.ly/39TkC6O

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek