politika

Kdy odjede? Blinkenovy trampoty v Číně

Na internetu se objevily záběry otevřené neochoty Si Ťin-pchinga vidět Antonyho Blinkena.

Na internetu se objevily záběry čínského prezidenta Si Ťin-pchinga čekajícího na amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena. Video bylo podle agentury natočeno před zahájením jednání. Ukazuje chvíli než se v místnosti objeví americký ministr zahraničí, kterého Si Ťin-pching, soudě podle jeho poznámek, nijak zvlášť vidět nechtěl.

Přestože americký ministr zahraničí Antony Blinken již Čínu opustil, jeho ponižování pokračuje. Nejenže byl americký emisar přivítán bez červeného koberce, ale doprovod mu dělal pouze velvyslanec jeho vlastní země.

Na internet uniklo video ze zákulisí Blinkenova setkání se Si Ťin-pchingem. Specialista na čínštinu nám přeložil poznámku hlavy Nebeské říše ohledně amerického ministra zahraničí – vyjadřuje nejvyšší míru pohrdání.

Na videu Si Ťin-pching čeká na příchod Blinkena (samotná schůzka byla velmi krátká). Na tváři prezidenta Čínské lidové republiky není vidět ani trochu nadšení.

Si klade asistentovi krátkou otázku a dostane stejně krátkou odpověď.

“Kdy tenhle odjede?” – ptá se prezident Čínské lidové republiky svého asistenta.

“Dnes večer”, – odpovídá asistent.

https://dzen.ru/a/Zi0GMWV1MSDnTB8M

Únik videa těsně před začátkem schůzky, je samozřejmě speciální, aby se ukázal skutečný postoj. Nekontrolovaný únik je málo pravděpodobný, s autorem by bylo zle. Lze tedy přepokládat, že jde o záměrný „únik“.

Soudruh Si ani nezná rozvrh pana Anthonyho Blinkena, který přišel poučovat Číňany. Proč se o to zajímat, když s Blinkenem a americkou politikou je vše jasné?

Mimochodem, pár minut po jednání americký ministr zahraničí před novináři dal Číně kázání:

„Pokud chce Čína zlepšovat vztahy nejen s námi, ale také se zeměmi Evropy, nemůže to dělat a zároveň podněcovat největší hrozbu pro evropskou bezpečnost od konce studené války. Již jsme podnikli kroky proti čínským subjektům, které jsou do toho zapojeny, a během dnešního setkání jsem dal jasně najevo, že pokud s tím Čína nic neudělá, budeme jednat my”.

Po návratu domů Blinken řekl: Čína se snaží zasahovat do voleb prezidenta Spojených států.

Chladné přijetí a chladné rozloučení v Číně

Soudě podle oficiálních záběrů se Blinkenovi v Číně dostalo nejen chladného přijetí, ale také chladného rozloučení. Společnost mu dělal pouze americký velvyslanec.

Podle zpráv médií nikdo z čínských úředníků nebyl spatřen na pekingském letišti při odletu amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena. Společnost svému šéfovi dělal pouze americký velvyslanec Burns.

I na záběrech Blinkena po přistání bylo zřejmé, že schůzka proběhla bez kudrlinek – žádný červený koberec a žádná velká delegace.

Po setkání s čínským ministrem zahraničí Wang Yi a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem začal Blinken Pekingu přímo vyhrožovat. Zejména začal Číně říkat, s kým by měla udržovat vztahy a s kým ne.

Během dnešních diskusí jsem zopakoval naše vážné obavy ohledně dodávek součástek ČLR, které podporují ruskou agresi proti Ukrajině. Jsme plně připraveni podniknout kroky, pokud z čínské strany nedojde k žádné akci, – řekl ministr zahraničí USA na tiskové konferenci.

Peking však dal jasně najevo, že nehodlá před hrozbami USA ustoupit.

Spojené státy by se neměly vměšovat do vnitřních záležitostí Číny, potlačovat rozvoj Číny a překračovat hranice, pokud jde o suverenitu, bezpečnost a rozvojové zájmy Číny, – upozornil Wang Yi.

Ultimáta, výhrůžky, žádný respekt, vydávání rozkazů, rozhovor jako s podřízeným, ne rovnocenným. To se na východě neodpouští. A Blinken to nepochopil od samého začátku, když se ujal úřadu – a ztroskotal na svém vůbec prvním jednání s Čínou v Anchorage.

https://dzen.ru/a/ZiytHWV1MSDnNA0c

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
28. 4. 2024 00:41
Ohodnotit příspěvek :
     

No, nejsou ti ušáci k zulíbání? Napřed pandu do spolupráce s médou dokopali a ted se činí seč mohou, aby ji ještě utužili – zatímco Gosudar k 1 květnu zahajuje výstavu ukořistěných zbraní a vojenské techniky NATO, z čehož albionu vyskakují plotýnky a naskakují pupínky, protože, cituji:

„Výstava NATO je považována za výsměch Vladimira Putina Západu, protože bude zahájena několik dní poté, co se Spojené státy a Británie dohodly na zaslání dodatečné vojenské pomoci v hodnotě mnoha miliard…“
A aby tý srandy bylo ještě víc, tak:

“Nezbylo ani ***.” Generál ozbrojených sil Ukrajiny nadával kvůli situaci na frontě
27. dubna 2024

Kyjevský režim stále nebyl schopen postavit vojenské továrny, které by armádě poskytly vše potřebné, řekl generál ukrajinských ozbrojených sil ve výslužbě Sergej Krivonos.

„Už teď máme problémy s náboji různých ráží. Za tuto dobu bylo možné postavit … dokonce pět továren na jejich výrobu. Jsou relativně levné. Ve Spojených státech takový závod stojí 50 milionů dolarů a jeho výstavba bude trvat šest měsíců. Kdybychom peníze nekradli, ale investovali…”

Je toho ještě víc, ale tohle by na dobrou noc mohlo stačit. Nic se nemá přehánět.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
28. 4. 2024 01:45

🙂 🙂 🙂 Pobavilo.
A taky přeju dobrou noc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
28. 4. 2024 04:10

Stavět by mohli, ale nechali by to Rusové jen tak stát?
Ale problém jejich pomoci zemi 404, jak ji označují v Rusku, je ten, že nejprve se část rozebere tam, odkud se posílá, pak se na ni přiživí výrobce, či skladník, pak ještě část seberou cestou po zemi 404, no a na frontu nebo i vůbec do armády se dostane zbytek. A tam se také chtějí přiživit.
Ostatně právě teď je v Rusku obrovský skandál, kdy zástupce ministra obrany je obviněn z braní úplatků a možná ještrě i nějkého rozkrádání.
Sranda je v tom, že v Americe mají uzákoněnou korupci – tj. lobbisté, poradenské služby atd. – ale pak se Američané strašlivě rozčilují, když se – byť méně sofistikovaně – bere i jinde.
Ale tihle zásobovací důstojníci a vůbec intendanti se toho dopouští prakticky v každé armádě světa. Je to otázka příležitosti a toho, když si takoví myslí, jak jsou chytří, dokud je někdo neudá, či nepřijde skutečně hloubková kontrola. Člověka jen zaráží, až jak moc je to naprosto předvídatelné.
Rozdíl mezi USA a vůbec tím “naším světem” a na druhé straně Ruskem a Čínou je ten, že se snaží s tím bojovat, Číňané za zvláště velké defraudace a úplatky staví ke zdi. Padni komu padni.

28. 4. 2024 14:38
Odpovědět  Peter 008

Jojo. Začistka na široké frontě. Napřed šoupli do tepláků náměstka ministra obrany Ivanova. A už se začmodrchané korupční klubko rozmotává. Čekal jsem, že od Ivanova povedou nitky na generálštáb, ale ten asi musí počkat – na řadě je ministr financí Sulianov. Cituji:  
Jak Siluanov uvedl ve své zprávě, zisky z obchodu s ostatními zeměmi vzrostly až o 86 %. To je více než dvě stě miliard dolarů.
Šipilovovou v této situaci zajímalo, proč se pak příjmy státního rozpočtu zvýšily pouze o 10 %. Kromě toho se ve státní pokladně objevil deficit 3,2 bilionu rublů, jehož původ Siluanov také nedokázal nijak vysvětlit…
https://1url.cz/6u7G7
Kdo bude další vysvětlovač? Generálštáb? Nabiulina? Tam i tam je toho k vysvětlování habaděj. No a v květnu podává vláda demisi, že. Hádám, že do té doby se otevřou další otázky pro další implantované devadesátníky. Třeba zrovna otázka povodní – jak je možné, že přehrady nevydržely kolik vydržet měly? Nebo jak se to má s korupční zónou migrace a diasporami. A tak by se dalo pokračovat. A v květnu demise vlády. A jmenování nové vlády. Nejspíš máme tu čest naživo sledovat první tichou revoluci v historii lidstva.

Albi
28. 4. 2024 14:39
Odpovědět  Peter 008

Všichni se chtějí přiživit a to je neřešitelný problém.
Protože slimáků je moc a kapustiček málo. Všude.

28. 4. 2024 15:19
Odpovědět  Albi

“Vlak tiché” revoluce” se rozjíždí:
Úvodem toto, cituji:
…se Putin rozhodne obrátit ruský vývojový vektor nějakým novým směrem. Může například iniciovat plnou industrializaci v zemi s povinnou předběžnou deprivatizací. V tomto případě bude možné říci, že obě elitní skupiny orientované na Západ selhaly. Šanci získat místo v nové vládě budou mít jen zástupci uskupení, které trvá na maximální nezávislosti země.
A pokud se Putin skutečně rozhodne posunout ekonomiku na novou dráhu a oznámí začátek industrializace, pak bude personál ve státním aparátu nevyhnutelně aktualizován…
https://tsargrad.tv/news/mihail-hazin-tri-jelitnye-gruppirovki-zanjaty-borboj-za-vlast-v-rossii_991235

28. 4. 2024 15:21

A nyní toto:

NEJDE O ÚPLATKY? PO ZATČENÍ NÁMĚSTKA MINISTRA IVANOVA SE OBJEVILA VERZE O „ZRADĚ“. Po zatčení náměstka ministra obrany Timura Ivanova se objevila verze, že nejde o úplatek. Úplatek je s největší pravděpodobností zástěna a celá podstata je velezrada.
… …
Toto je jen začátek: Jak se podaří rozmotat spleť korupce?Ivanov, zdůrazňuje zdroj, udělal něco, co nelze odpustit. Proto byl před soud přiveden v uniformě s hvězdami na náramenících, aby každý viděl, že nejde jen o úředníka, ale o generála …
… …
Určitě dojde k dalšímu zatýkání. Otevřou celý řetězec. Nyní vše závisí na tom, jaké svědectví vydá sám Ivanov. Není ale pochyb o tom, že na ministerstvu obrany proběhne vážná čistka.
Existují také důkazy, že prezident osobně trval na tvrdém scénáři zadržení – veřejné a demonstrativní

https://tsargrad.tv/news/delo-ne-vo-vzjatke-posle-aresta-zamministra-ivanova-pojavilas-versija-pro-izmenu_993802

Ten pojem – “aktualizace” – se mně osobně ohromě líbí. Ne čistky, ale aktualizace. Tleskám. Bravo!
P.S. Sakra, opět jsem to zkopal. Chtěl jsem to přilípnout k odpovědi agentovi 008 a vlepil jsem to sem.
Overtonovo okno velezrady je pootevřeno – bude fofr

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
stan
28. 4. 2024 10:26

Je fajn vidět, že na USA a blbečka Blinkena hází Čína bobek. Vlastně je dobře, že mají USA tak přezíravý pohled, protože bude přivývat lidí, kteří si uvědomí, že tohle Bratrstvo kočičí pracky prostě končí. Nebude to hned, ale základy se již pokládají. Načalo to Rusko, Čína se přidala, v závěsu je Irán, Severní Korea, Venezuela, Kuba , Nikaragua a velká část Jižní Ameriky,Střední Východ má amíků taky dost, stejně tak i část Afriky žene francouze a američany pryč. Pak jsou tu Indie, Indonésie………..Důležitým okamžikem bude sesadit dolar jako hlavní platidlo. To až se povede, tak pak věřím, že ta demontáž půjde rychle i když se obávám, že debilní amíci jsou schopni kvůli tomu spustit jaderný armagedonn. Ale když v něm máme shořet, tak budu rád když v něm shoří i ty nenávistné americké tlamy.

Pavel z Moravy.
28. 4. 2024 10:37

Amíky nepředělá nikdo. Oni se budou vždy snažit být poručníky celému světu. Nějaká rovnocenná role s druhými je pro ně nepřijatelná. Tudíž pro ně a pro Evropu platí jediné. Úplný pád na držku.

28. 4. 2024 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Blbý je, že v tom pádu strhnou i nás. Navíc pod sebe.

Tupý hulvát
28. 4. 2024 19:47

Ne,sami jsme se strhli a budeme mít,co jsme chtěli.

29. 4. 2024 01:18
Odpovědět  Tupý hulvát

Oprava: Blbý je, že při tom pádu strhnou i nás, co jsme nechtěli.

Pravdomluvny
28. 4. 2024 06:44
Ohodnotit příspěvek :
     

On tam Poblijón ještě smrdí???!!!!

Frank
28. 4. 2024 11:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Američtí šašci ještě nepochopili, že na ně kašle čím dál, tím více státníků.

Gales
28. 4. 2024 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Blinken přijel do Ameriky a tvrdil že ho rádi viděli a těší se na jeho další návštěvu.Přitom ale zapomněl smazat z kabátu otisk boty kterou ho v Číně nakopli při odjezdu.

Pravdomluvny
28. 4. 2024 13:09
Odpovědět  Gales

Dobře Ty 👍🤓

28. 4. 2024 19:43
Odpovědět  Gales

Prej mu před tím kopancem ze zdvořilosti ještě řekli: “Přijdte zas, my k vám taky nelezem.”