Kdo jinému jámu kopá – nauč se programovat!

Když Bakala definitivně rozkradl Ostravsko-Karvinské doly až ke krachu, jeho vlastní noviny nadšeně reportovaly : „Horníci se teď učí programovat“ – jakože hlupáci, kteří zatím jenom kilometr pod zemí na hřbetě tahali metrákové důlní výztuže – konečně začnou dělat něco pořádného. Skoro se mi chce nechat diskusi otevřenou, aby se případně přihlásil vyhozený havíř, kterého to programování dnes živí.

OK takže si řeknete : je to populistická blbost. Bakala, který kradl, a stát, který mu kradení umožnil si dělali alibi, jakože rozkrádačka je „restrukturalizace„, která je OK.

Je pozoruhodné, že tato blbost nevznikla v Česku.
Naopak, když se v USA zavírala jedna ocelárna za druhou, protože indická ocel od Mittala je lacinější, nebo když se zavíral jeden uhelný důl za druhým, protože jim EPA ( americká agentura ochrany přírody ) neprodloužila licenci – bylo to velice podobné.
Tedy zorganizoval se kurs „programování„.
Absolventi z 99% místo v počítačové branži nenašli, kvůli konkurenčnímu tlaku „opravdových ajťáků„, kteří místo v šachtě vrtali se v počítačích už od děcka. V novinách vyšla řada pohrdavých článků ve stylu :
nemají vůli jít za americkým snem“ a celá věc zase utichla.

Pak se v oblasti horníků rekvalifikovaných na programátory nedělo mnoho let nic.
Počítače bujely, Internet prošel prvním a blíží se do druhého krachu.
Sociální sítě narušily informační monopol „intelektuální elity„.
Ba dokonce „programátoři z hutí a šachet“ konečně využili své dávné rekvalifikace, protože se spojili na Facebooku a zvolili Donalda Trumpa prezidentem USA.
Výsledkem je masakr : „studená občanská válka“ v USA ve stylu :
vidláci proti lepším lidem„.

Novináři zahodili dobré mravy, nezávislost, pravdomluvnost a bojují na straně „lepšich lidí“ takže „druhá strana“ – hlupáci a vidláci, jejich noviny ani televizní stanice téměř nesledují.
Třeba kdysi slovutné CNN ( díky jí a Normanu Schwarzkopfovi jsem se naučil anglicky ) poklesla sledovanost o 41% jen za rok 2018! Takže bývalé zpravodajské impériun č. 1 a dodnes hlavní zdroj „informací“ pro naše média, předstihují i kabelové kanály pro kuchařky a domácí kutily na penzi.

OK, v Americe nikdo nežije ze zákonem vymáhaných koncesionářských poplatků, takže když média lžou, sledovanost klesá, inzerce nevynáší a přijde krize.
Přesně to se stalo. A výsledkem je, že asi 1000 novinářů z médií jako je New York Post, Huffington Post, BuzzFeed a dalších dostalo 24.1.2019 padáka.
To se samozřejmě nedá srovnat s desítkami tisíc vyhozených horníků a hutníků, nicméně sociální sítě se zaplnily dojemnými historkami typu :
Jsem redaktorka s 10letou praxí v psaní o genderové nerovnosti, kdo mě vezme do práce ?
Co se stalo místo nabídky práce ?
Vtipálci, v Americe označovaní za „fašisty„, začali těmto lidem doporučovat:
nauč se programovat„, případně :
jestli nemáte alergii na čistící prostředky na záchodové mísy – beru vás okamžitě„, atd.

Pozoruhodné je, že horníci, když se zdráhali předělat se na ajťáky – byla to jejich vina.
Genderové novinářky„, když nyní dostávají vlastní medicínu se ukrutně rozčilují a je to vina někoho jiného. Patrně voličů Donalda Trumpa, protože lži a bláboly z jejich novin odmítali číst.

Ba dokonce po 3 dnech, kdy z „nauč se programovat“ se stal hit sociálních sítí v USA – vedení Twitteru rozhodlo, že je to vlastně neslušné chování vůči ubohým žurnalistům a všechny, kteří tento „mem“ šířili – nechali zablokovat.

A na závěr obvyklá „Kubáčova zlá otázka“: dnes je 10 dní od „velkého propouštění„.
Když si Trumpová nevzala do záplav gumáky – omílaly to naše noviny, jakoby přišla potopa světa.
Na druhé straně 1000 hrdinných bojovníků proti „fake news“ bylo vyhozeno, protože se neumí uživit prací vlastních rukou ( mozku ). A přesto – slyšeli jste o tom zmínku kdekoliv na ČT nebo jinde v našich ( na 999% objektivních a pravdomluvných ) médiích ? Ale myslím, že jsem ten princip nevědomky popsal už posledně : bolševik téměř o všem mlčel, protože : „některé myšlenky mají schopnost zhroutit režim!“

Poznámka při posledním čtení : 
Podle nejnovějších zpráv, další mediální domy spočetly své loňské bilance a vyhozených je už 2100, což je asi 7% celkového počtu novinářů v USA.
Myšlení nad zprávami by se fakt mělo vidlákům zakázat!!

http://petr-kubac.blog.cz/1902/kdo-jinemu-jamu-kopa-nauc-se-programovat

Ohodnotit příspěvek (5 / 1)
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na