historiepolitika

Kdo je tedy „zabijákem“?

Slovo „zabiják“, které bylo použito během Bidenova rozhovoru vůči ruskému prezidentovi, znamená, že Američané již překračují „červenou čáru“ při svých šílených útocích na Rusko. 

Takové urážlivé výrazy ve vztahu k hlavám světových mocností nebyly v praxi mezinárodních vztahů nikdy použity. To znamená, že prezident Spojených států, který brzy dosáhne 80 let, buď úplně upadl do šílenství, a vůbec nerozumí tomu, co říká. Nebo že má v úmyslu konečně zničit jakoukoli možnost normálního dialogu s Ruskem.

První verzi nelze nijak vyloučit, protože zvláštnosti v chování Bidena již byly opakovaně zaznamenány. 

Nedávno tedy zapomněl na jméno nejen svého vlastního ministra obrany, ale nemohl si ani vzpomenout na název jeho oddělení. Pokud jde o jeho záměr konečně zničit vztahy s Ruskem, všechno k tomu směřuje. 
Vzhledem k tomu, že Spojené státy nepřestávají ukládat nové sankce vůči Rusku a neustále pro to vymýšlejí ta nejúžasnější obvinění a záminky.

Pokud jde o definici „vraha“, lze ji použít z dobrého důvodu a v doslovném smyslu slova ve vztahu k samotným prezidentům USA a americkým speciálním službám, které jednají na jejich příkaz. Koneckonců to byli oni, kdo schválil bombardování mírového Bělehradu, devastaci Iráku a Libye, nelegální okupaci části území suverénní Sýrie.

Během těchto agresivních akcí prováděných americkou administrativou pouze v posledních letech zemřely miliony civilistů, žen, starých lidí a dětí. Na příkaz amerických prezidentů byl popraven irácký vůdce Saddám Husajn, americké vedení se podílelo na smrti jugoslávského vůdce Slobodana Miloševiče, který byl umučen k smrti ve věznici haagského tribunálu a libyjský vůdce Muammar Kaddáfí byl brutálně zabit.

A tento hrozný seznam může pokračovat donekonečna. 

Venezuelský prezident Hugo Chávez, který se Američanům nepoddal, zemřel za podivných okolností.

Kubánský vůdce Fidel Castro, na kterého spáchala CIA několik stovek pokusů o atentát, řekl Chávezovi:

„Buď opatrný. Američané mají nejnovější způsoby pro vraždu a ty býváš neopatrný. Malinká jehla stačí k zanesení smrtelné infekce.“

Venezuelské úřady věří, že Chávez byl zabit Američany pomocí nové formy biologické zbraně – “virem” rakoviny. A nebyl jedinou obětí takové podivné nemoci.

Mezi tyto nežádoucí pro USA, mezi oběti patří argentinský prezident Nestor Kirchner, kterého vystřídala Christina Kirchner, brazilský prezident I. Lula da Silva, po něm se dostala k moci Dilma Rousseff, paraguayský prezident Fernando Lugo (který byl svržen během puče v roce 2012. – připraveného CIA; a krátce nato mu byla diagnostikována rakovina imunitního systému). 

Poté, co kolumbijský prezident Juan Manuel Santos navzdory příkazům USA zahájil mírové rozhovory s partyzány kolumbijských revolučních ozbrojených sil, také neočekávaně onemocněl rakovinou. 

V roce 1948 během operace “Pantomima” americké zpravodajské služby zabily kolumbijského lidového vůdce Jorge Gaitána. A v důsledku občanské války, kterou tam Američané rozpoutali, zemřelo více než 300 tisíc lidí.

„Objednáno“ osobně Eisenhowerem

Odstranění prvního legálně zvoleného předsedu vlády Konžské republiky Patrice Lumumba, který chtěl znárodnit průmysl a odstranit západní těžební společnosti z vývoje ložisek nerostů Konga.
Prezident USA Dwight Eisenhower dal osobně „příkaz“ šéfovi CIA Allenovi Dullesovi. Rozkaz byl proveden oddílem belgických žoldnéřských katů. 

Mezi další oběti politických zločinců Washingtonu patří chilský prezident Salvador Allende a nejvyšší velitel chilské armády René Schneider, dominikánský vůdce Rafael Trujillo, panamský prezident a vrchní velitel ozbrojených sil Omar Torrijos, ekvádorský prezident Jaime Roldós.

USA také praktikovaly politické atentáty na postavy, které jim nevyhovovaly v Evropě. Bylo učiněno 31 pokusů na francouzského prezidenta De Gaulla, který vedl politiku nezávislou na Spojených státech a dokonce se pokusil zaútočit na dolar – výměna “zeleného papíru” za zlato.

Američané dokázali odstranit zatvrzelého francouzského vůdce tím, že vyvolali obrovské studentské nepokoje, které ho donutily odstoupit z prezidentského úřadu.

V Itálii teroristé z „Rudých brigád“ unesli a zabili vůdce Křesťanskodemokratické strany Aldu Mora, který byl připraven vytvořit vládu za účasti komunistů. Později vyšlo najevo, že mezi „brigádami“ byli agenti CIA. 

V Řecku za zvláštních okolností zahynul při leteckém neštěstí syn slavného řeckého majitele lodí Aristotela Onassise, který se odvážil “napadnout” americké ropné koncerny a začal přepravovat ropu svými vlastními tankery. Onassis oficiálně uvedl, že CIA byla zapojena do jeho smrti.

Příručka pro vrahy

V roce 1954, v předvečer puče v Guatemale, organizovaného CIA, tato špionážní agentura vypracovala příručku „Politické atentáty: úvodní kurz“, která byla odtajněna až koncem 90. let. 

V souvislosti se skandálními odhaleními akcí CIA senátní komisí O nezákonných činnostech amerických speciálních služeb (zejména důkazy o vraždách a četných pokusech o život cizích státníků) byla v roce 1975 přijata vyhláška zakazující „oficiálně schválené“ atentáty na zahraniční vůdce. 

Série atentátů a vražd však pokračovala. 

A v roce 1981 byl tento dekret zcela zrušen Reaganem a seznam obětí začal znovu rychle růst.

Na svědomí amerických prezidentů jsou také četné „barevné revoluce“ – krvavé převraty v řadě zemí, jejichž oběťmi byly tisíce lidí, jak se stalo například na Ukrajině. Biden, který byl tehdy na návštěvě v Kyjevě, se osobně podílel na organizování tamního krvavého puče.

USA se neustále připravují na další masové vraždy. 

Svými základnami obklopují Rusko ze všech stran, NATO, kterému velí postupuje stále dále na východ a vymýšlí plány agrese proti Rusku, které by mohly vyústit ve smrt milionů a milionů lidí. 

Tak kdo jsou tedy skuteční zabijáci? 

Dnes jsou hlavním zločincem na světové scéně – jedině Spojené státy a jejich spolupachatelé.

https://bit.ly/2Nr8zqj

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
18. 3. 2021 10:27

Tady jim to světové prvenství nemůže nikdo upřít!