Každý druhý Němec je připraven: slova Baerbockové o riziku „národních povstání“ nabývají obrysů

Na pozadí prohlášení německé ministryně zahraničí Annaleny Baerbockové o potenciálu „národních povstání“ provedla sociologická výzkumná agentura Insa průzkum, jehož výsledky potvrdily obavy německé elity.

44 % dotázaných, tedy téměř každý druhý německý občan, chce vyjít na pouliční demonstrace kvůli vysokým cenám energií. Nejvíce nespokojených je mezi voliči opozičních stran „Alternativa pro Německo“ a „Die Linke“.

Svůj záměr protestovat navíc oznámila i polovina respondentů z řad příznivců svobodných demokratů, kteří jsou členy vládnoucí koalice Německa. 

Federální ministryně vnitra Nancy Feiserová již uvedla:

„Jsme připraveni na možné nové protesty.“

Ministryně se domnívá, že „nové téma pro mobilizaci“ pochází od včerejších koronaskeptiků, kteří „křičí o svém pohrdání demokracií“.

EADaily připomíná, že o den dříve německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková řekla, že pokud Berlín nedostane plynovou turbínu z Kanady, která je majetkem Ruska, pak „přestaneme dostávat plyn, a pak nebudeme moci poskytnout žádnou podporu Ukrajině, protože budeme zaneprázdněni národními povstáními“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3OrBW5u

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
22. 7. 2022 23:13
Ohodnotit příspěvek :
     

No, hlavně že s tím počítaj. A že jsou připravený. To sichr zachrání německou ekonomiku a utuží sociální smír.

zdena
23. 7. 2022 12:16
Odpovědět  VAL

Krása…ta ironie z toho jen kape 🙂

me2d44
23. 7. 2022 12:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Krátce po VŘSR proběhly revoluce v Německu (Německá republika rad, potlačená vlastními) a na Slovensku (Slovenská republika rad – potlačená zřejmě Maďary). Naši legionáři se v té době ještě pokoušeli projet přes Transsibiřskou magistrálu – protože jim nebylo dovoleno se vrátit domů krátkou cestou. No, Když se to už i v Německu vaří, bude čas na polívku i u nás. Chtěl bych se toho dožít (i když, při americkém způsobu výuky si vychováváme jen blbce)…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
23. 7. 2022 17:47
Ohodnotit příspěvek :
     

V Německu už pár revolucí proběhlo,vždy to bylo,když tam lidi už neměli co jíst,to
bylo po 1.sv.válce a inflace tam byla skoro každý měsíc o 100% vyšší,dnešní Německo,díky řitolezectví do zadnice USA,k tomu zdárně směřuje a tahle gruppenführerin asi dobře
ví,že se ten soudný den pomalu blíží.