politika

Katar popírá obvinění z korupce v EP a hrozí, že odmítne nahradit ruský plyn

Katar odmítl obvinění v kauze korupce v Evropském parlamentu (EP). Píše o tom Kommersant s odvoláním na francouzskou tiskovou agenturu France-Presse (AFP).

Úřady země označily plány evropského parlamentu pozastavit přístup Dauhá do parlamentního komplexu až do konce řízení za diskriminační. Katar varoval, že by to mohlo následně negativně ovlivnit dialog o dodávkách plynu do Evropské unie v situaci kdy EU odmítá ruský plyn.

Mnoho evropských zemí vyjednává s Dauhá o dodávkách energie na pozadí odmítání ruského plynu.

„Rozhodnutí uvalit takové diskriminační opatření vůči Kataru, které omezuje dialog a spolupráci před dokončením řízení, negativně ovlivní regionální a globální bezpečnostní spolupráci, stejně jako pokračující diskuse o globálním nedostatku energie a energetické bezpečnosti,“ uvedl v prohlášení katarský diplomat, jehož jméno nebylo zveřejněno.

Katar v prohlášení také uvedl, že je „důležitým dodavatelem LNG do Belgie“, kde probíhá vyšetřování.  Kromě toho úřady země odsoudily „selektivní odsouzení“, protože Dauhá není jediné, které se týká vyšetřování korupce.

V prosinci byli v souvislosti s korupcí v Evropském parlamentu zatčeni čtyři lidé, včetně místopředsedkyně Evropského parlamentu, řecké poslankyně Evy Kailiové. Podle informací médií policie při prohlídkách zajistila 1,5 milionu eur. Zadržení jsou obviněni z převzetí úplatku od Kataru výměnou za zlepšení obrazu země v Evropě před mistrovstvím světa ve fotbale. Eva Kailiová vinu odmítá.

Maďarský premiér vyzývá k vysušení „korupční bažiny“ ve vedení EU:

Nitky skandálu se zadržením místopředsedkyně Evropského parlamentu Evy Kailiové mohou vést až na samotný vrchol, je třeba vysušit korupční bažinu v Evropské unii, řekl maďarský premiér Viktor Orban.

Orbán ironicky komentoval zadržení Evy Kailiové a připomněl, že Maďarsku nejsou vypláceny prostředky z fondů EU, údajně kvůli obvinění z korupce.

“Všichni věděli, že Brusel je plný korupčních případů, ale nyní to dosáhlo takové úrovně, že policie musela zasáhnout… Je čas vysušit bažinu v Bruselu,” uvedl Orban ve videozprávě zveřejněné na sociálních sítích. Informuje o tom agentura RIA Novosti.

Podle maďarského premiéra pokračují prohlídky domů úředníků, policie zabavuje miliony eur a všichni si kladou otázku, do čeho dalšího mohou být zapleteni bruselští politici.

„Podle mnohých mohou nitky vést na nejvyšší úroveň,“ říká Orban.

Uvedl také, že účastníci summitu EU vyzvali k důkladnému a komplexnímu vyšetření korupčního skandálu.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3PGzLgk
https://bit.ly/3hBig4J

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
20. 12. 2022 06:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Amík tě koupí a pak když nebudeš poslouchat, najdou u tebe igelitky, jednoduché že fialoví poskoci.

20. 12. 2022 06:45
Odpovědět  Pedro

Hlavně Amík koupí a rád Evropě přeprodá… 😀

zuza
20. 12. 2022 18:15
Odpovědět  Pedro

podstatné je, že sa teraz bude 10 mesiacov v médiách drístať o Katare a o grékyni a zabudne sa na von lajno a jej nadštandardné vzťahy s Fujzrom.
A plebs si nevšimne ani to, že bude platiť uhlíkovú daň
https://cz24.news/varovani-pro-evropske-obcany-eu-zavadi-uhlikovy-tarif-ktery-jeste-vice-zvysi-ceny-vseho-video-cz-dab-20-min/
a ani že vstúpia do platnosti zmluvy, čo upiekol kill bill so svojím etiópskym kamošom a takmer celý svet sa zaviazal k tomu, že ich bude dodržiavať
https://cz24.news/192-zemi-se-chysta-podepsat-s-who-dohodu-o-nulove-toleranci-pandemie/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
20. 12. 2022 06:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Hahahaha to je Prekérka :))

Aleš
20. 12. 2022 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

To by musel zrušit celou EU, která je korupce sama.

Autor
20. 12. 2022 17:21
Odpovědět  Aleš

Celý ten “západní model civilizace” nebyl o ničem jiném. Úplatky, korupce, vydírání, lež … vlastně mne napadlo, co kdy bylo v kapitalismu poctivého?! Víte o něčem? Mne nenapadá nic.

68eba5676a4c0a50a96b32e5fabe1baa-science-jokes-presentation2.jpg
Jan
20. 12. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Loutky v parlamentu EUhnie nemaji za ukol zachranovat evropske hospodarstvi. Prave naopak. Sakra, stale vam to nedoslo?
Odmitli prece nejdrive nabidku Kataru a nepozvali jeho zastupce k jednani a ted potrebuji ocernit Katar, aby meli duvod k embargu jeho LNG.

Jan
20. 12. 2022 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Existuji stale kanaly, kterymi se dostavaji mnohem drazsi suroviny do Evropy. LNG z Ciny je zkapalneny rusky plyn, totez se deje z naftou z Indie, kterou kupuje v Rusku, atd. Zaplatite tohle embargo EUhnie vy na jejich nedostatku a vysokych cenach.

janle57
20. 12. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Dementní EU se svým vedením si dokáže znepřátelit nejenom Rusko,ale i arabské čmoudy
z Kataru,zřejmě si dala za cíl,aby místní plebs doopravdy poznal,co je to zima,auta bez
benzínu a elektřina jen o sobotách a nedělích,poslední tečku udělají Rusové totálním
zákazem prodeje uranového paliva do všech evropských jaderných elektráren,takže hurá,
s EU na věčné časy a nikdy jinak !!

Vladimír
20. 12. 2022 10:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Není to pravděpodobné, ale bylo by to hezké. Zarazit i to málo plynu z Kataru by byl majstrštyk EU :-)))))

Pavel z Moravy
20. 12. 2022 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Brusel- to je banda byrokratů, schopná úplně všeho. Tomio to národu říká už dlouho, ale tupounům to nevysvětlíte. Máte Evropané co jste chtěli, bandu, která vás okrádá, zotročuje s ještě se vám řehtá.

20. 12. 2022 11:24
Ohodnotit příspěvek :
     

No, na podzim si Makarón udělal za našich 50 miliónů v Praze mejdan, jehož jediným důsledkem byl jeden nasranej katarskej emír. A protože se těm evropským idiotům zdá, že je nasranej málo, tak mu ještě polejou nohy vroucím olejem, aby asi byl povolnější.

Jan
22. 12. 2022 09:57
Ohodnotit příspěvek :
     

EU zavedla embargo na ruske energie a Katar vylucuje take. Kupuje od prekupniku cinsky plyn a indickou ropu mnohem draze jak z Ruska a dela, ze nevi, ze plyn a ropa jsou z Ruska.