Krize UKRAJINApolitika

Kandidát na post amerického velvyslance v Kyjevě: Rusko vítězí v informační válce o Ukrajině

Kandidátka na post amerického velvyslance v Kyjevě: Rusko vítězí v informační válce o Ukrajině.

Západní země by měly být v informačním prostoru „kreativnější a inovativnější“, říká Bridget Brinková.

WASHINGTON, 10. května. /TASS/. Rusko vítězí v globálním informačním prostoru v otázkách pokrytí situace kolem Ukrajiny. Přiznala to v úterý kandidátka na post americké velvyslankyně v Kyjevě Bridget Brinková, která vystoupila na slyšení v zahraničním výboru Senátu Kongresu ohledně své kandidatury.

Senátor Rob Portman (Republikán Ohio) poznamenal, že v informačním prostoru Rusko převyšuje Západ stejným způsobem, jako „mnohem větší ruské síly převyšují ukrajinské“. 

Zeptal se diplomatky, co by měly americké úřady udělat, aby “lépe čelily ruským pokusům ospravedlnit” vojenskou operaci na Ukrajině, přičemž informace šířené Moskvou označil za “dezinformace”. 

“Myslím, že prostě musíme vynaložit více, více <…> úsilí – to bych si přála, protože máte naprostou pravdu. Souhlasím s vámi. Byli jsme překonáni a přehráli nás. Měli bychom vynaložit co největší úsilí. To je výzva. Dezinformace je to, co je rozšířené v Evropě i jinde [po celém světě],“ řekla Brinková, nominovaná americkým prezidentem Joe Bidenem.

Západní země by podle ní měly být v informačním prostoru „kreativnější a inovativnější“, což „byrokracie někdy nedokáže“. 

“Ale to je to, co musíme udělat, abychom se s tím vyrovnali. Je to velmi velká hrozba pro náš způsob života,” řekla diplomatka, která v současnosti vede americkou diplomatickou misi na Slovensku.

Ředitelka Ligy za bezpečný internet, členka Občanské komory Ruské federace, Jekatěrina Mizulina, koncem dubna oznámila, že od 24. února se na Ukrajině objevilo asi 6,5 milionu falešných zpráv o speciální vojenské operaci a také o Rusku. 

Podle expertů bylo na informační útok proti Rusku vynaloženo již více než 1,5 miliardy dolarů, denně se na kampaň utratí přibližně 25 milionů dolarů – asi 2 miliardy rublů denně. Zprávy jsou distribuovány z území Ukrajiny, Polska, Lotyšska, USA, Velké Británie a dalších zemí.

https://bit.ly/3wFAJRh

sdílet na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Evžen
12. 5. 2022 05:04
Ohodnotit příspěvek :
     

“Vážení”Američané lež se na pravdu těžce propaguje, svět má špatné zkušenosti, když jste vaše války propagovali za záchranu světa…!

Ladislav
12. 5. 2022 11:28
Odpovědět  Evžen

Smrt Americe i jejim poskokům!

Pozor
12. 5. 2022 09:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačilo by odblokovať opozičné vebove kanály a písať pravdu, pretože klamstvo vždy vyjde najavo. V dnešnej dobe sa s klamstvom nedá dlhodobo pracovať a západ si veľmi zvykol klamať klamať a zas len klamať. Rusku stačí písať pravdu, pretože pravda sa dnes už nedá zamlčať, vždy vyjde najavo.

me2d44
12. 5. 2022 15:34
Odpovědět  Pozor

To máte těžké. Na každé straně problému má každý SVOJI pravdu. A od toho se odvíjí zbytek. Protože posledních 30 let platí: Já jsem někdo a vy ostatní jste nic. Žádná snaha o kompromis, jen ze sporu vytlouct i to, co se z něj vytlouct nedá. Proto ty weby zablokovali – aby si člověk mohl utvořit VLASTNÍ NÁZOR, potřebuje informace ze všech stran. Když je má jen z jedné, tak platí Goebelsovo: stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Ale sami Ukrajinci na územích obsazených Ruskem to Kijevu dali jasně najevo – Svatojiřské stuhy, rudé prapory, haldy květin ( dokonce i v Lotyšku se nedali a co jim traktory rozjezdili, bylo u pomníku 77 řad květin).

Pavel
12. 5. 2022 09:52
zdena
12. 5. 2022 12:38
Odpovědět  Pavel

už rozesílám 🙂 🙂 🙂

TTT
12. 5. 2022 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu, aby naše – Západní – informace vítězily nad ruskými, stačí jedno. PSÁT A ŘÍKAT PRAVDU!!! Bez ohledu na to, pro komu fandíme.

me2d44
12. 5. 2022 15:44
Odpovědět  TTT

Západ, aby přiznal pravdu? To nemyslíte vážně, to západ nemůže – musel by se zmačkat a spláchnout do WC – jinak by to nebylo ziskové….

Gales
12. 5. 2022 10:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Chovejte se,vy kréteni,jako rusové… Méně lžete. Jenomže to nejde protože na lžích je založená vaše existence.

PENNYS
12. 5. 2022 11:40

PRAŽSKÁ KAVÁRNA
TAKÉ ZAČÍNÁ UVAŽOVAT ŽE TO PRO OKRAJINCE “NEZIŠTNĚ -SADARMO-ZAVEDOU! PŘECI U NÁS V ČECHÁCH “NEBUDOU TRPĚT”.

Vladimír
12. 5. 2022 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty ukrajinské pravdy se nakonec většinou ukáží být fejky, to je pak těžké získat si důvěru…

me2d44
12. 5. 2022 15:49
Odpovědět  Vladimír

K hodnocení každé zprávy je potřeba mít informace ze všech stran. To je prostý fakt. Pokud jde informace jen z jedné strany, pak někteří jedinci sklouznou k tomu, že druhá strana je “hajzl” – ovšem, když někdo zveřejní neověřenou zprávu a do týdne se ukáže opak – kdo je potom hajzl???

zdena
12. 5. 2022 12:34

No, tak tomu říkám vydatná nezištná pomoc ! 🙂 🙂 🙂 Typicky americká…..

12. 5. 2022 17:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Číňan jim to řek (s anglickými titulky):
https://www.youtube.com/watch?v=sfLJHXZj48s

12. 5. 2022 18:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Ježíšmarjááááá ta je blbá!