Kam s afghánskými kolaboranty???

Veškerá západní media, česká nevyjímaje  jsou  pořád  plná  srdcervoucích  záběrů a  story  z kábulského letiště a okolí o zoufalých lidech, kteří pracovali pro  západní  hrdiny, kteří jim přinesli  nejprve  trvalou svobodu a následně  rozhodnou  podporu, aby  se nakonec z Afghanistanu trvale a  rozhodně zdrhli a  své  domorodé spolupracovníky, které většina  jejich krajanů evidentně  považuje  za  kolaboranty  ve  středoevropském slova  smyslu, v prvním kroku ponechali na  místě a jejich osudu.

A  nyní,  když se  z toho v každé  západní zemi, včetně  ČR  stal  klacek opozice  na  aktuální  vládu, probíhá  horečná  snaha  nějaké  ty spolupracovníky přeci jen  dostat  z říše vítězných Talibů.

Padají úžasná  čísla. USA prý  přesídlí  30 000 svých kolaborujících, Kanada  20 000,  Británie  10 000, Německo mluví o  8 000. Atd. atd.

Ta se  mají naplnit  do 31. 8. 2021, kdy  USA plánují opustit  Afgh definitivně, včetně vyklizení vojenské  části  kábulského letiště.

Nelze popřít, že  vznikl skutečně  pozoruhodný letecký  most i  přesidlovací  operace, srovnatelná svým rozsahem s  Dunkerque  blahé  paměti. Ovšem nikdo nemůže  garantovat, že  bude stejně  úspěšný, co se  množství evakuovaných  týče. A jisté jen to,  že  ti „zachránění“  jsou úplně jiná  ráce než tenrát  angličtí a  francouzští  vojáci.

Zdá se, že  už  začínají mít  dost  vážné problemy  s  evakuací   i  statutární občané  intervenčních zemí.  Například  neodtransportovaných Nizozemců je  ve  chvíli  redakce  článků  v  Afghu prý na  700.

Také  Američanů je  ještě v Kábulu a jinde asi dost značný počet, ale  ani u těch logistika jejich přepravy  do bezpečí  nefunguje  nijak skvěle.

Na  letiště  prý se mají  dostavit až na  vyzvání a to i velmi krkolomnými cestami.

Navíc  jednoduchá  situace  zřejmě není  ani při vlastním leteckém provozu.

Situace na letišti v Kábulu se stále více zhoršuje. Agentura AP popsala, že americké vojenské stroje, které evakuaci zajišťují především kvůli obavám z možné střelby, přistávají v Kábulu po prudkém klesání. Město leží v horském údolí a také po startu letadla co nejrychleji nabírají výšku a mnohá vypouštějí světlice, které mají zmást případné střely naváděné teplem….. Podle  americké televize  NBC je přistávání  a odlet  transportérů  velmi riskantní, protože prý panují obavy  z palby Islámského státu!!!! Maně  si  nyní připomínám ty  vymývače  hlav, co nás  i dnes  po té zdrcující porážce  přesvědčují,  že  vlastně  tažení   skončilo skvělým  vítězstvím, protože Al Kajd a je  v Afghu rozprášena  a Usáma  zabitý. Jak to s tou Al Kajdou  je  a bude se  teprve  ukáže. Usama  zemřel tak, jako  si předsevzal – jako mučedník. V podstatě  pro Kajsisty operace  win -win.! A   ISIL?  Tak ten doopravdy  v  Afghanistanu  před  útokem USA  nepůsobil!!  Vlastně  ani neexistoval! Zrodil se  až v  důsledku  II. války  v Zálivu, kdy  jsme se vrhli na  Saddámův  Irák s  odůvodněním, že poskytoval podporu  Usámovi, což  byla  naprostá lež!   Takže  nyní, po našem skvělém  vítězství odlety  z Kábulu mají  charakter  Dunquerku s plnou parádou!  Evakuace pod  palbou.

Zkrátka  chaos, nestabilní podmínky- útěk se  vším všudy.

Ale  zpět  k afghánským „pomocníkům“  všech možných  členských armád  zemí NATO, jejich nevládek a kdo ví čeho dalšího. Těm jde o krk a  jsou ochotni  učinit  všechno, aby  se  dostali na palubu nějakého záchranného letadla.

Jenže  jedna  věc je  se  do letadla  dostat, jakkoliv  je to samo o sobě zázrak a  druhá  pak  co dál….

Samozřejmě, že  Afghánci  si představují  kdo ví  co. Že se Západ  za jejich  služby  jen jen  třese je přijmout  a odměnit  se jim  samovolně  létajícími  pečenými holuby.  Tedy minimálně někteří si to tak představují.  Kolik jich  asi tak bude z celku, netuším. Dost možná, že  ne  většina, ale nějaké nadkritické množství určitě.

Dal jsem si práci  trochu na  internetu pohledat,  jak to s těmi  pomocníky, kteří se   z  Afghu  už  dostali, vypadá. Podotýkám, že  šlo  o ty úplně první a tedy  jde  u  onu elitu  z těch, co  pro Západ  pracovali.  Když se dostali už do  těch prvních letadel.

Řekl bych,  že  řada z nich zažila v mezičase  doslova ledovou sprchu.  Ti,  jež letadla  dopravila a  do  nových  hostitelských  zemí, až na  naprosté  výjimky  těch  úplně  největších  afghánských  zvířat,  skončili v  detenčních  táborech na  vojenských  základnách v  USA.  například  Fort Bliss, v Texasu a  McCoy ve  Wisconsinu. Kde se   bude především zkoumat jejich  vhodnost  pro pobyt v  USA. Prý zejména z hlediska národní bezpečnosti. K tomu se  vrátíme  o chvíli později. Němci to  řeší podobně a  jedno z několika  detenčních center  je  například  v Hamburku. Přesto tihle, co se skutečně  už dostali  do oněch cílových zemí,  jsou obrovskými  klikaři a  velmi privilegovanými  mezi  uprchlíky.

Protože  stále  častěji  ony  záchranné lety  končí  někde  úplně  jinde,  než  si „spolupracovníci“  hodní zvláštního zřetele, představují a především přejí a  očekávají. Řada  letů už  skončila a ještě  skončí  například  v Kataru,  který se rozhodl na  určitý, velmi krátký  čas  tyhle  Afghánce přijmout a umístit  na svém území.Až  do počtu  asi  8 000.  Co bude následovat  neví nikdo.   Obávám se, že to netuší  ani  ti, co  je  tam  přepravují… A  znovu platí, že  tohle  jsou  zase jen ti  hodně  šťastnější mezi  tou  uprchlickou  masou!

Protože  by  mohlo  být  s nimi ještě  daleko hůře. Ti  jimž  v téhle  uprchlické lotynce  nepadl tak dobrý  los,  nejspíše  skončí  buď  v  UganděKosovu  nebo Albánii!!!  To je tedy  jack pot!  

Jen  do Ugandy  by  se jich má, samozřejmě přechodně umístit  8 000. Kolik  do Kosova a  Albánie zatím nikdo nesdělil. Všechny  tyto země v každém případě  vyhověly ochotně  žádosti  velkého spojence. 

Ne  na ony  „spolupracující “  Afghánce  doopravdy  nikde nečekají. A  s otevřenou náručí  už  vůbec  ne.   

Se  svou  trošku  do mlýna přišel a jako vždycky  nesmyslně a krajně  nevhod, jak  už  je  jeho konstantní  vlastností – Brusel a  speciálně tamní  reinkarnace  Calamity  Jane   – von der Leyenová. Ta  přišla  s  apelem  na  členské  i nečlenské  evropské  země EU:

„Apeluji na všechny státy, které se účastnily misí v Afghánistánu, na Evropany i všechny ostatní, aby stanovily dostatečné přijímací kvóty (…), abychom společně mohli pomoci těm, kteří potřebují ochranu,“

A slíbila  štědré  finanční dotace  pro ty  ochotné…..

Ten nápad  je  skutečně  mimo jakoukoliv  soudnost. Jednotlivé státy přece  „zachraňují svoje  spolupracovníky“!  Nebo snad  je to jinak  a my celoevropsky  dobrovolně, ba  iniciativně  startuje  speciální  afghánskou migrační  vlnu?

Zdá se,  že  leckteré  státy  už  si  buď  sami o  sobě   nebo  nyní po  výkřiku UvdL  afghánské  události takto vyhodnotily a  na nic nečekají!  Turecko staví  velký  betonový  plot  na  svých  hranicích  s  Iránem. Jak by  ne – v zemi  už  má  z minula, kdy jsme ještě  pod Hindukůšem  slavně  vítězili, na  300 000 Afghánců  a soužití prý není  úplně  růžové.

Řekové  pod  kategorickým imperativem předběžné opatrnosti  nespoléhají  na  Erdoganův plot, ale  na  společných hranicích  staví  svůj  vlastní. Ví, jak to s migranty chodí obecně a  s  těmi afghánskými  speciálně. A  nehodlají nic  riskovat. Bodejť by také  ano, když  turecký prezident  už nahlas  nekompromisně ohlásil  vyzval evropské země, aby sdílely odpovědnost za Afghánce na útěku. „Turecko není a nebude evropským skladem uprchlíků. Nemá žádný takový závazek,“ varoval. „Evropa nemůže řešit problém s migranty tím, že uzavře své hranice,“ dodal v projevu, který odvysílaly všechny turecké televizní stanice. Takže  Evropa  se  má z Ankary  na  co těšit!  Ale  kdo by si počínal na jeho místě jinak??? Vždyť má pravdu! Proč by nám nedal  vyžrat  kaši, kterou jsme si  sami navařili?

Už se ozval také  první  šéf  členské země  EU  – rakouský  kancléř  Kurz.

Který se bruselským nápadem  rozhodně nemazlil.

Přijetí dalších Afghánců důsledně vyloučil. „To za mého kancléřství nenastane,“ prohlásil Kurz s odkazem na „zvláště obtížnou integraci“ Afghánců. Připomněl, že „například 56 procent afghánské mládeže v Rakousku je zastáncem násilí“. „Přijímat lidi, které pak nelze integrovat, to je obrovský problém pro nás jako zemi,“ řekl šéf rakouské vlády.

Dobrá  reklama, že?!

Velmi  doporučuji  si přečíst  také pár  rozhovorů  s  těmi  zachráněnými „spolupracovníky“!  Naprostá většina  končí vždycky  stejně – dotyčný  zachráněný  se „třese strachy“  o členy  své rodiny, kteří v zemi zůstali – rodiče, bratři, sestry, bratranci, sestřenice, strejdové, tety. Absolutní  špica  je  pak  „spolupracovník“  ronící slzy  ohledně  osudu  své   manželky, kterou v zemi zanechal.  Když  si jí prosím právě  vzal na  dálku přes  videomost po svém odletu  do zahraničí!!! Uznejte, že  tohle nemá chybu!!!  Prostě na  jednoho spolupracovníka máme plánovat  20,50 nebo rovnou stovku příbuzných?

Už  v úvodu  je přislíbeno, že  se trošku hlouběji podíváme  na onen  bezpečnostní screening afghánských  „spolupracovníků“.  Z logiky  věci, jde  naprostý nesmysl – buď se  jedná o „spolupracovníky“ , u nichž  existuje  jasná a doložitelná minulost nebo….  nebo prostě  se  do letadel  dostanou  velmi temným způsobem  i tací, co tam nemají  co pohledávat! A kteří  nedisponují sebemenším právem na  jakýkoliv  humanitární  azyl, ať  si Brusel a Ursula  Calamity  Jane  Leyenová a  všichni možní vítači tvrdí, co  chtějí.

Že  druhá možnost  reálně  existuje  dokazuje  případ  jistého  afghánského zločince, vyhoštěného z Německa a jenž se se dostal zpět do země v evakuačním letu z kábulského letiště, jak  napsal v neděli server Welt am Sonntag. 

Dost odstrašující příklad, nemyslíte???  Jistě motivující  členské  země  EU, aby  přijaly  afghánské běžence od  jiných států!

Jednu  věc  však nelze popřít! Zatímco  v migrační tsunami  2014 a  následně jsme  tvrdili,  že  jde jednak o dozvuky kolonializace a především  nesmyslných  válek  na Blízkém východě, jichž  jsme se neúčastnili,  tak nyní v  případě  Afghu  už  nic  takového neplatí!!! My jsme se  – díky  Miloši Zemanovi , iniciativně zapojili do afghánské  kampaně mezi prvními, protože  Zeman tvrdil, že  pod Kábulem se bojuje  za Prahu!  Zajímalo by mne, jestli  jeho fan klub je připraven  nyní přijímat  ony  spolupracovníky!  A třeba  nášupem z ostatních zemí, protože  ty nyní  mohou oprávněně  tvrdit  – přišli jste jako z prvních ochotných a vytrvali  jste  až do konce. Takže  si nyní odeberte  svůj   díl! Bez práva,  abychom cosi namítali! Zeman má přece  vždycky pravdu a  hájí české  zájmy!

Ale  nic  – pojďme na  tu obecnou bezpečnost. Nechápu, jak se  ten  už  z Němec  dříve vyhoštěný gauner  do německého evakuačního  letadla procpal.  Věřím, že  si  to  naši  sousedé  už  dál náležitě ohlídají.

Zejména  když… když mi přišel  mimořádně  zajímavý  mail od  jednoho  z kosířů, s pro mne  zcela  neuvěřitelným obsahem. A předpokládám, že  i pro vás. Přetisknu jej 1:1.

Vypadá to, že kromě moderní výzbroje přenechali Američané Talibáncům i rozsáhlá biometrická data svých „tlumočníků“ i svých odpůrců, což by si ideologicky pomýlený jedinec mohl vykládat jako snahu rozpoutat vlnu násilí a tlak na zesílení migrační toků.

Jak vyplývá z odkazů, již v roce 2011 měli Američané zpracována data každého šestého bojeschopného muže. To by u ideologicky pomýleného jedince opět mohlo vyvolat otázku, proč si pomocí těch svých skenerů nepřebrali Američané ty své pomocníky ihned na letišti a musí je pro přetřídění tahat do Evropy nebo dokonce do Afriky. Tedy za předpokladu, že jim ještě nějaký skener zbyl a nenechali je Talibáncům všechny.

Nicméně uvidíme, zda Američané tato biometrická data poskytnou i evropským čučkařům (nic ve zlým, i německá BND ukázala, že si tento Zemanův titul plně zaslouží) nebo zda těmito daty smí disponovat pouze Taliban. Pokud čučkaři tato data nedostanou, máme silnou nápovědu pro odpověď na otázku, zda to co se v souvislosti s Afghanistánem děje, je pouhým důsledkem naprosté neschopnosti nesvéprávných idiotů nebo se jedná o kroky zcela záměrné.

No ono je to nakonec jedno, i kdyby čučkaři ta data dostali a přetřídili afghánské imigranty na Talibánce a jejich odpůrce během půl hodiny, na jejich volný pohyb po EU by to nemělo sebemenší vliv.

Tolik mail.

A ještě přidal link, kde  jest podrobně  vylíčeno,  jak Talibanci získali  tuto  americkou supertajnou bezpečnostní  databázi!!!! Není nad  to být  americkým spolupracovníkem!!!! Či jeho spojencem!!!

Jestliže  USA  disponují  takovouhle  databází, lze sotva pochopit, proč   vozí, či začnou vozit  „spolupracovníky“  do Kataru, Ugandy, Kosova a Albánie! To jim jejich  obrovské databáze  nestačí???? Vždyť je  lze otestovat  v podstatě před odletem! CO když ta Uganda, Albánie a Kosovo je prostě  jen v roli  tzv. meziskladu jaderného paliva, tedy odkládacího místa pro neřešený problém?

Já to vyhodnotil tak, že  zkrátka  a dobře  ani spojenec  maximo prostě ty  Afghánce, pokud  možno, u sebe  nechce! Na rozdíl od  iniciativního Babiše, Metnara, Kulhánka! A přirozeně  i Zemana:

„Prezident republiky se domnívá, že jakékoli odklady příslušného rozhodnutí mohou vést k tomu, že zradíme zhruba padesát pomocníků a dalších členů pomocného personálu a odsoudíme je na smrt,“ uvedl mluvčí Hradu.  

Nechám Zemana  jeho osudu – byť  padesátka „spolupracovníků“  rekrutuje  nejméně  celkem  500 Afghánců  v  České republice  navíc!

Těch , kteří to na nás  valí  je  daleko více.  Náhodou  mne  potrefil  článek  lídra rakouské  žurnalistiky, deníku  Der Standard.

Jeho autorkou je  jakási  genderteta jménem  Beate Hausbichlerová. Ta  pláče  nad  osudem  afghánských  feministek, které  prý odvedli ve  své zemi obrovský  kus  práce! A my je prý nyní necháváme  na pospas  Talibům a  tragické budoucnosti. 

Ta  dámička  je nejspíš  na obě  oři slepá – afghánská společnost, si prostě PŘÁLA vládu  islamistů. Jinak  by  se postavila  na  rozhodný  odpor . Jako to právě předvádí na  severu  země  syn legendárního generála  Dostúma a jeho Uzbekové.  Nic takového  se na  drtivé většině  území nestalo! Naopak,  Talibům se vzdal každý  kdo mohl  a jak nejrychleji dokázal!   Takže  afghánské  feministky  mohly  vykonat , co chtěly, ale  jaksi krajané to neocenili! Naopak. A to je to jediné, co se počítá.

Nicméně  rakouská moralistka si umanula, že  důkladně  umyje  hlavy  celému  evropskému  pravicově  konzervativnímu spektru. Které prý zastává  dvojí morál  – když  je  řeč o muslimech,  bije  na poplach a s  gustem poukazuje  na  na to jak islám a islamisté  utlačují  ženy, ale  když  dojde nyní   na  záchranu  afghánských  feministek,  stejní pravicově  konzervativní se  neznají  k tomu, aby  jim pomohli,  rozuměj  – repatriovali je  z Kábulu!  A je při tom velmi agresivní a  nedůtklivá!!!

Za  sebe  říkám, že  buď  je paní  Beate Hausbichlerová totálně  neinformovaná, což osobně, když píše  pro Standard,  vylučuji  nebo prostě  je  to zase jedna  z těch, co  za  každou cenu  chtějí vědomě  trefit  Elišku, když předstírají, že míří na lišku! V  daném případě efaltovaný  feminismus povýšit na metlu ďábla  vymítající!

Rád  bych  ji napověděl, že  pravicově konzervativní síly, respektive  – konzervativní síly  jako takové, bez ohledu na  to zda levé či pravé,  neiniciovaly  invazi do Afghu. Naopak.  A především,-konzervativci  nestojí  ani za  feminismem,ani za  genderismem, nýbrž jsou s nimi v konfliktu! To jsou  čiré produkty  liberálů a liberalismu!!!  V zemích jako Afghanistan  zejména.  Postarat  by se  tedy  měli především nositelé a zastánci tohoto směru!  A  aby  toho nebylo málo, tak já dokonce  soudím, že  do Afghanistánu, teď  za  vlády  Talibanu, by  rozhodně  měli napřít  denodenní úsilí  nejen  všichni bigotní  vyznavači  genderu, inkluze a pod.  ale především  militantní  duhoví!! Všichni ti, co  hrdě  a agresivně  v bezpečné  Evropě organizují  všechny ty Prajdy! Tady  jim nic  nehrozí a vlamují se do dávno zcela otevřených  dveří. Nechť  nyní  vyjedou  do Kábulu  a tam  ať prosazují ohrožená  liberální práva. Paní Beate Hausbichlerová jistě poletí s nimi. Místo aby  drze  kázala z Vídně. Protože jinak než  jako drzou provokaci  její textík označit  nelze!
https://bit.ly/2WChcT4

sdíletj na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
31. 8. 2021 10:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo zradil jednou, zradí i podruhé.

zdena
31. 8. 2021 10:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Koukám, že tam jsou samé inteligentní krotké ovečky – ani trošku vychytralé jak donašeči bývají a navíc s IQ jistě kolem 150 a jasně už se třesou na zapojení do celodenního pracovního procesu… no pánbůh s námi…..

Milan
31. 8. 2021 19:53
Odpovědět  zdena

Ba tak. Taky mě zarazil ten vysoký intelekt tryskající z jejich pohledů.

Vaska
31. 8. 2021 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

zajímavé – kolik je mezi nima ženskejch – to bude asi v dalším kole

Nofran
31. 8. 2021 14:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Neuvěřitelné !!!!!!! Naší předkové se této sortě lidí bránili jak to šlo!!!! A dnešní politická lůza Českých kriminálníků ve vládě je sem tahá..Proboha proč???????????? Byli najati a dobře zaplacení (70 tis) měsíčně..Vše potvrdí Česká vládo,smrt nevinných a čas!!!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$