politika

Jurij Podoljaka: Zprávy ze „země čerpací stanice“

Zprávy ze „země čerpací stanice“…

Strategická jaderná triáda USA je sbírka starého kovového odpadu…
 .

Za pouhé dva měsíce se na toto téma objevily už tři klíčové zprávy. A jedna je horší než druhá…

Strategická jaderná triáda je základem geopolitické moci Spojených států, Ruska a… nyní vzniká v Číně.

Bez ní nejste hegemon. Skládá se ze tří klíčových částí – pozemní, námořní a vzdušné složky. Odtud název – „triáda“. A tato triáda je také nemožná bez kapacity pro výrobu plutonia pro zbraně.

Zpráva 1. Před několika týdny představitelé amerického ministerstva zahraničí oznámili, že nejsou schopni produkovat plutonium pro zbraně.

Mimochodem, poslední strategickou hlavici vytvořily Spojené státy na konci 80. let. To znamená, že nejnovější z nich je 35 let.

Přičemž plánovaná záruční doba na takové produkty byla 20 let. Potom se předpokládá, že se nebezpečně zvyšuje pravděpodobnost abnormálního provozu, opotřebení těchto výrobků.

Opakuji, Spojené státy nevyrábějí plutonium pro zbraně a nejmladší strategická hlavice je stará nejméně 35 let.

Zpráva 2. Spojené státy učinily zásadní rozhodnutí vyřadit všechny strategické bombardéry nejnovější generace (B-1B a B-2). Kvůli jejich zbytečnosti a nákladům na provoz.

Místo nich se jednoho dne (zatím není jasné kdy) vyrobí nová „wunderwaffe“ B-21.

A do roku 2060 zůstane páteří letecké složky asi 70 bombardérů B-52, nejmladšímu z nich bude v té době 98 let (na fotce B-52 za ​​války ve Vietnamu)…

Zpráva 3. Před měsícem vyšlo najevo, že při vývoji nového pozemního ICBM Sentinel, který byl vyvíjen od roku 2020, aby nahradil Minuteman-3 ICBM (nejmladšímu z nich je již 54 let), vyvstaly problémy.

Původně se plánovalo, že jeho první spuštění se uskuteční na konci roku 2023. Pak to přesunuli. Nyní říkají, že se bude konat nejdříve začátkem roku 2026.

To znamená, že už teď je jasné, že brzy ho rozhodně nasazovat nezačnou. A nyní se mezi skeptiky nabízí další otázka: začnou se vůbec nasazovat? Nebo se opět uchýlí k „modernizaci“ starých „Minutemanů“, které, jak se zdá, zůstanou v bojové službě velmi dlouho.

A jedna starší zpráva. Třetí složkou amerických strategických jaderných sil je SSBN (ponorky s balistickými střelami). I tady je problém. Vzhledem k nemožnosti vývoje nové dokonalé střely pro nové ponorky třídy “Columbia” bylo rozhodnuto vyzbrojit je starými střelami “Trident-2”, vyvinutými v 80. letech.

P.S. Mezitím Rusko v roce 2023 začalo vyřazovat z provozu ICBM “Topol-M”, jehož výroba začala… v roce 1997!!!

Telegram

sdílet na

113 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
3. 5. 2024 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

USA byly schopny vyrábět plutonium, tedy tzv. vyrábět, dokud a zase tzv.” likvidovaly” zbraně po bývalém Sovětském svazu. Na to existuje smlouva o likvidaci těchto zbraní. Poté, co přestalo Rusko dodávat k likvidaci tyto náplně jaderných hlavic, nemají tyto “poctivé a dohody dodržující” USA z čeho vyrábět. Dokonce nemají ani z čeho vyrábět palivo, pro své jaderné elektrárny. Ale mají velkou hubu a výborné PR.

ijn
3. 5. 2024 07:53
Odpovědět  Drak

USA mají největší mediální “triádu” (Hollywood + CNN + NYT) doplněnou odchovanci Aspen Institute k vymývání mozků, až sami svým zbraním podlehli natolik, že denně vykolejí vlak, drogy zaplavují města, střelba do občanů na denním pořádku,……zhroucený hegemon je světové nebezpečí civilizaci,…!!!

Slovan
3. 5. 2024 08:10
Odpovědět  Drak

…..ale zase mají vynikající lokaje, kteří je v těžkých dobách podrží, mají přece nás slouhy, ČR!!

Ladislav 💤
3. 5. 2024 12:13
Odpovědět  Slovan

Všichni NE, jen “politický” zrádný a zaprodaný odpad!
Nemohu je nazvat lidmi, jen Fekálnící!!

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 13:07
Odpovědět  Ladislav 💤

Nejhorší ale je, že ty zaprodance a slouhy tolik lidí volilo a volí. To je hrůza tohoto národa.

3. 5. 2024 15:24
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Kluci, tohle si zkoukněte – tohle nám totiž mělo prezidentovat. Trvá to jen14 min., ale co věta, to perla.
https://www.youtube.com/watch?v=3kez8Gzc7_E
Jestli si myslíte, že to 107 za gumou znamená tupec, tak tohle musí bejt matračka 85 – matračka, protože jak jinak by vůbec mohla udělat kariéru než přes matraci, žejo.
Já se napřed smál – nejvíc mě dojal chudák bandera a jasný ano-ne -, ale pak se vyděsil, protože co to může bejt za matroš, který něčemu takovýmu hází svoje hlasy? Vidím to na matroš 80-

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 5. 2024 16:11

A ty a ostatní taky věnujte pozornost nové zprávě: 🙂
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-jednotky-usa-se-stahnou-z-nigerie-na-zakladnu-uz-prijeli-rusove-251125#
Ruské jednotky vstoupily na leteckou základnu v Nigeru, kde se nachází i americké letectvo. Stalo se tak krátce poté, co nigerská vláda nařídila USA, aby se ze země stáhly. Dle šéfa americké obrany nebezpečí konfliktu nehrozí.
…. k moci se dostávají povstalci, kteří se chtějí zbavit západních jednotek na svých územích. Spojené státy se tak musely stáhnout například i z Čadu, Francie musela opustit Mali a Burkina Faso..

Neměla by naše vláda uvažovat, jak se zbavit závazku sehnat pro Ukrajinu těch slíbených milion nábojů? Aby nám pak nezůstaly „na krku“ – co potom s nimi? Uskladnit do prázdných prostorů Vrbětic by asi nebylo to nejlepší řešení. 🙂

3. 5. 2024 19:00
Odpovědět  Albi

Aspon se nebudou nudit. Můžou sestavit mančafty a rozdat si to třeba v evropským fotbale, pak v americkým, no a pak si dát po hubě, páč ten americkej je na to stavěnej. Nebo můžou uspořádat turnaj v člóbrdu.
Tohle je taky dobrý; takovej nářez optimismu hned tak nevidět. Nebo je to jenom výsledek práce zdegenerovaného mozku?

Láska až do smrti. Británie zahajuje jednání s Ukrajinou o stoleté spolupráci
3. května 2024

Britský ministr zahraničí David Cameron zahájil jednání s ukrajinskými úřady o 100 letech spolupráce mezi zeměmi, informovalo britské velvyslanectví na Ukrajině na Facebooku…

https://alternatio.org/events/all/item/132988-lyubov-do-groba-britaniya-nachala-peregovory-s-ukrainoy-o-stoletnem-sotrudnichestve

No, není to hlína? Ted se zkusím dostat na diskuzi, co na to Ivani.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 5. 2024 19:14

Tak schválně, jestli to bude těch 100 let celých. 🙂

Pokud se Ukrajina vrátí “domů“, do ruského svazu rovnoprávných zemí, mají Britové po žížalkách a na pověsti další gigantickou trhlinu.

3. 5. 2024 19:20
Odpovědět  Albi

Vono de taky vo to, esli eště vůbec nějakej tedlencten albion s nějakejma britama vůbec bude, žejo.
Jo, a dneska šoupli do tepláků po Ivanovovi dalšího náměstka ministra obrany. Nějakýho Kislinsyna.
Krok… sun… krok…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 5. 2024 21:11

Jo jo, zdá se, že se začínají dít věci.

Mimochodem – je květen – nepředvídal jsi před časem (krátkým, delší bych si asi nepamatovala) podle nějakého článku na ruswebech, že právě v květnu by se nějaké záležitosti měly začít razantně řešit?
Zdá se, že ta doba je – ne-li tady, tak za celkem blízkým horizontem.

4. 5. 2024 13:53
Odpovědět  Albi

Sám jsem zvědavej jestli předvídal, nebo plácal kraviny, že přání otcem myšlenky. Hodně napoví “aktualizace vlády” (jak říká “čistkám dle zákona” Chazin) po demisi.

Albi
3. 5. 2024 16:34

Zkoukla jsem až teď – to je tedy síla!
Jednoznačně u mě vyhrává Danuše – Farský se (možná dobrovolně) trochu “upozadil”. Dávám mu třetí místo, protože druhé pro sebe “urvala” ta Ukrajinka!

Tedy – je to k pláči, nebo spíš k vzteku, ale přesto: 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 5. 2024 18:37
Odpovědět  Albi

Matračka 85 je dokonce až tak neuvěřitelně bl-bá, že jí nikdy nedojde, jak tím, že dala slovo banderce, tedy tím, co tam ta ženština vyblila, poštve všechny normály i proti postarším tzv. ukrajinkám, které normálové až doted litovali že jsou chudinky. Ta si snad během budování kariéry přes pelech nechala vypíchat z hlavy i ten podimozek, s kterým, doufejme, přišla původně na svět.

Albi
3. 5. 2024 19:18

Ale je divné, že taková “zasloužilá” bnsderka považovala za nutné z té demokratické Ukrajiny zdrhnout – a své nechat napospas agresivnímu Rusku!

Nebo ji snad Alzák podplatil? Protože 99% jejich “informací” byla jen slova “ruská propaganda”.

ModrýKlokan
3. 5. 2024 17:23

Zdar Milane, tak jsem shlédl to video ABJ Bobošíkové o předvolební Debatě bez cenzury STANu v Hradci. Dík za tip. Po shlédnutí jsem si musel dát panáka, ale stálo to za to. Je to naštěstí krátký, jen 14 minut.

Blbuše Prezidentuše a Honzuš Stipenduš Farský hovoří v hospodě s lidem. Ty kokso. To musí každej vidět. Nářez. Neuvěřitelný. Ta závěrečná losovačka mikin EU byla taky výživná. Dřív jsme měli Karlovarskou losovačku ODS. Tahle Hradecká losovačka ve STANu ji možná překonala. Nevím jestli se mám smát, nebo brečet. Asi vobojí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
3. 5. 2024 18:37
Odpovědět  ModrýKlokan

Možná se pletu ale tohle video bylo součástí článku na PL asi dva dny zpět.

Albi
3. 5. 2024 19:31
Odpovědět  Slovan

Nepleteš. V diskuzi pod videem je údaj – před 3 dny”
.
Ale je dobře, že to sem Milan dal, nikdo zvládne za 20 hodin – alespoň 4 hod. jim dovolme prospat 🙂 – projít veškeré weby a v nich všechny články, videa s rozhovory nebo obrázky a to ani v češtině
Spolupráce je víc než nutná a zpravodajec Milan odvádí dobrou práci.Za to mu patří velký dík.

Stejně tak agentu 008 za překlady vybraných zajímavých zpráv z blízkých i vzdálených krajů.

Slovan
3. 5. 2024 19:37
Odpovědět  Albi

Proboha já nemám nic, jen konstatuji že už jsem to viděl.
Tady na oplátku rozhovor s M.Zemanem. Za mě, se vším nesouhlasím, třeba s tím že to Putin přehání tu velikost fašismu na Ukrajině. To nechápu, tedy vlastně chápu, česnek.

Miloš Zeman pre Startitup: Rozhovor o Ficovi, Čaputovej, Pellegrinim a veľkej politickej chybe – YouTube

Albi
3. 5. 2024 21:26
Odpovědět  Slovan

Teda – vypadá lépe a naprosto FIT a ve formě, než když ho už před časem téměř pohřbili.
A pod videem samé kladné ohlasy.

ModrýKlokan
4. 5. 2024 00:57
Odpovědět  Albi

Zase ovce skáčou na lep. Na vějičku pěkných řečiček. No co už, co si tupá masa zvolí do čela, to dostane. Až budete chcípat hlady nebo v zákopech, bude pozdě vykládat, že vás někdo oklamal, nebo že jste se nechtěně spletli. Povinnost je rozumně předvídat, blbost nemá žádnou imunitu.

Albi
4. 5. 2024 17:09
Odpovědět  ModrýKlokan

Hodnotila jsem jen jeho zjev.
Na “mrtvolu” ať už fyzickou nebo duševní (demence) vypadá živě, dobře.a evidentně nepotřebuje čtecí zařízení ani napovídání nebo kontrolu “pečovatelů”. 🙂

Slovan
4. 5. 2024 17:55
Odpovědět  Albi

Tak na to že mu bude 80 nevypadá zle, mnozí už jsou mrtví. Na to co asi v životě vypil mu mozek šlape. Zázrak. Ale tak to je, někomu je přáno, někomu méně. Je to asi náhoda spíše že ještě žije.

Albi
4. 5. 2024 23:11
Odpovědět  Slovan

Tak tak! Až na to, že často to není náhoda, ale úmysl.
Někdo pije, kouří, jí jedovaté sladké, jedovaté slané, jedovaté tučné a dožije třeba do sta let.
.
Jiný žije zdravě, sportuje, nechává se poctivě kontrolovat MUDry a polykat léky na tlak, na cholesterol, na imunitu – a čeká ho “mlýnk na maso” ve dvaceti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
5. 5. 2024 05:29
Odpovědět  Albi

Bohužel, furt říkám jak ti nahoře jsou nespravedliví. Smutné.

ModrýKlokan
4. 5. 2024 00:52
Odpovědět  Slovan

Zeman je pro mě odepsanej. Samozřejmě jsem ho volil jako menší zlo, ale to je už minulost. Prodal český banky západním kolonizátorům a lupičům a podílel se ruku v ruce s narcisem Klausem na zločinné privatizaci-rozkradení našeho státu a rozvratu ekonomiky, morálky, suverenity a prostě na celém úpadku naší vlasti. Je to vyčuraný parchant jako všichni politici posledních 30 let.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 09:42
Odpovědět  ModrýKlokan

Máš moje velké sympatie modrý klokane. Vidím to úplně stejně. Ještě bych k tomu dodal, že mně tedy neočůrají a mohou si žvatlat co chtějí. Zlikvidovali zemi, místo aby ji řídili k prosperitě. Chceš li člověku dobře, vyškrábe ti oči, chceš li mu zle, plazí se před tebou pravil Řek Zorbas, postava z románu N. Kazantzakise. A tahleta česká kotlina je případ sám pro sebe. Tady je ta většina jako ten Jagellonec, kterému co rádcové a komoří předhodili, sezobl prý jako vrabec. Proto co kecá nějaký Zeman, Klaus či jiní mně absolutně nezajímá. Dostali kdysi prostor býti správnými hospodáři, ale rozdali co se dalo a dnes by chtěli nostalgicky kňučet? Se.ru na ně.

Slovan
4. 5. 2024 10:24
Odpovědět  ModrýKlokan

Však píši výše že se vším nesouhlasím. Když dojde na RF a Ukrajinu, tak začne kecat kraviny. Proč? To asi víme, moc možností není.

4. 5. 2024 19:24
Odpovědět  Slovan

Tak jsem to protrpěl do konce. A jsem rád, že protrpěl. Protože pro mě překvápko – nikdy jsem si o -emanovi nedělal iluze, ale až do zhlédnutí této masturbace ega jsem u něj předpokládal – neoprávněně, jak karta ukazuje – schopnost objektivní analýzy a z ní pramenící rozhled – a nadhled. Fakt jsem netušil, že je pod tou nabubřelou slupkou až takový omezenec. Ale co. Chuj s ním.

3. 5. 2024 19:33
Odpovědět  Slovan

???

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
3. 5. 2024 19:46

Jen jsem chtěl vědět jestli jsi na mě nezapomněl, že jsem tu taky. 😊😊

4. 5. 2024 14:33
Odpovědět  Slovan

A? Tohle je pokec a hodil jsem to sem pokecálistům, ne? 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 5. 2024 21:43

Tak abychom neměli jen dobré zprávy, tak s omluvou tady jedna superhnusná:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-poslanec-navrhuje-na-vyznamenani-sefa-sudetonemeckeho-landsmansaftu-251158#
Držitelem státního vyznamenání by se letos v říjnu mohl stát šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt..
Návrh na udělení medaile Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němců podal jihočeský poslanec Šimon Heller (KDU-ČSL). Spolu s ním navrhl na vyznamenání za stejné zásluhy i politika a někdejšího lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana.
„Jsem přesvědčen, že pan Posselt na německé straně a pan Herman na české udělali obrovský kus práce v našich sousedských vztazích,“ řekl Heller Seznam Zprávám.

To se snad ani nedá komentovat. Ale protože:
“Za sbližování Čechů a sudetských Němců už loni v bavorském Selbu Posseltovi poděkoval prezident Petr Pavel”, zdá se, že to začíná nabírat grády. Každoročně se objevují návrhy na vyznamenání bráchů Mašínů a teď ještě tohle!!! 🙁

ModrýKlokan
4. 5. 2024 01:00
Odpovědět  Albi

Další lidovecká flanďácká fašistická svině. Heller, Bartošek, Výborný, Bělobrádek, Hladík, Grolich… nekonečná řada sluhů fašismu a sudeťáků.

Ty brďo mezi těma černoprdelníkama snad už není žádnej normální člověk, ale jenom zkorumpovaná bezpáteřní lůza.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 09:47
Odpovědět  ModrýKlokan

Když lidé tyhle ty týpky žerou, neuděláš s tím vůbec nic. Tento národ si opět musí projít peklem očistce a tihleti flanďáci mu to s radostí zařídí. Alespoň každý rozumný teď pochopí, před kým nás kdysi komunisté varovali.

4. 5. 2024 14:25
Odpovědět  Albi

Na druhou stranu je dobře, že se zviditelnujou. Aspon budem přesně vědět pro koho se vaří voda.

Albi
4. 5. 2024 17:13

Přesně tak.
Ještě v tom návrhu na vyznamenání chybí Hermanův americký strejda Brady, jestli si ještě vzpomínáš na jeho dávnou kauzu. 🙂

4. 5. 2024 18:25
Odpovědět  Albi

No jéje! Copak se na něco takovýho za vlády ozubené pleše dá zapomenout? Jojo, ozubená pleš… To byl panečku nákej pan hrobař! Zatímco plantážník Filip pohřbil jen svou stranu, ozubená pleš pohřbil co moh, dostavbou Temelína počínaje, ČSSD konče.

PatrickStone
3. 5. 2024 19:02

To akože tá Nerudová je profesorka? A bola rektorkou?! Podľa toho intelektu by som tipoval, že dojí krávy… aj to by jej asi veľmi nešlo.

Albi
3. 5. 2024 19:34
Odpovědět  PatrickStone

Rektorka by ani nevadila, tam se přihlíží i k jiné kvalifikaci, ale že vyučovala ???
No – asi není sama a výsledky nakonec vidíme všichni.

3. 5. 2024 19:48
Odpovědět  PatrickStone

Pochybujem, že by si krava takú kravu vôbec pustila k telu. A teraz si predstav, aký prievan medzi ušami musia mať študenti, keď je toto profesorka. A teraz si predstav, že tí študenti sú voliči…

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 10:11

Vždyť já to tady říkám stále Milane. A brzy tahle várka vyrazí k volebním urnám. A naše kamarádka Albi mi vyčítá, že jsem na ně, tedy ty mlaďochy přísný. Možná jsem, ale nás jako mlaďochy nikdo za ručičku nevodil, většina kamarádů mého věku se již od mládí prokousávala životem jak to šlo, nikdo nás stále nelitoval a neomlouval. Mít dobré vztahy v rodině je důležité, ale přespřílišná opičí láska přináší právě to co vidíme dnes, tedy to, že si tato děcka ničeho neváží a vše považují za samozřejmost, krom toho starat se sám o sebe. Nechci zevšeobecňovat, ale hodně mladých takovou školu dostali. Jak to říkal můj starší kamarád, – tady to dojede, až společnost nebude schopna uspokojit požitky mladých. A vidíš jak někteří uvažují, důchodci jim chlebík ujídají, důchody mají nezasloužené a věřím tomu, že spoustě z nich staří vyloženě zavazí. Tak když v zahraničí již navrhují pro starochy eutanázie, protože starost o ně je příliš nákladná, tak o čem více se bavit. Už né žádný vejminek, to tak. Ale jsou dozajista i slušní mlaďoši a proto to co říká klokan, že tahle banda za těch 35 let zku.rvila morálku národa je ten největší prohřešek.

4. 5. 2024 19:45
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pavlušo, není to s mládím vpřed ještě úplně v pr.deli. Odskoč si sem, aspon přijdeš na jiný myšlenky.
https://www.youtube.com/watch?v=2HmHyU32sdQ
Já vůl to furt odkládal, že jsem si říkal, že mě to nebude zajímat, a pak jsem to dokoukal až do konce a navíc bez prokliků.
Jo, a dneska bude na tv bureš
https://www.youtube.com/@PetrBuresTV/streams
od 20 hod. řádit Gargamel. Tak jsem zvědav čím mě zase potěší. A čím nas-ere.

RASputin
3. 5. 2024 20:04
Odpovědět  PatrickStone

sebe sama dojí?

Pravdomluvny
4. 5. 2024 09:58

No ty joooo,to je matroš 🤓F73 v přímém přenosu…..

Slovan
3. 5. 2024 14:11
Odpovědět  Ladislav 💤

Jéééé to byste se divil co běhá swyní okolo vás a jaký. Kdyby tomu tak nebylo, tak ty politický už dávno seděli v krimu. A tvrdě pracovali.

Toncek
3. 5. 2024 19:10
Odpovědět  Ladislav 💤

..nakonec to vždy končilo emigrací,..jestli toto přežijem,tak to bude největší emigrační útěk v dějinách,..tady zůstané jen práce,budeme mít inženýrské pracanty,tak jim to půjde pěkně od ruky,bude to škola rychlopráce od rána do večera a přes noc doma na hospodárce..

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 10:24
Odpovědět  Toncek

Tu výměnu obyvatel mají přesně tak naplánovanou. Úkol těch globálních parchantů zní rozvrátit Evropu, protože ti bílí pořád chtěli různé dávky, podpory apod. Jim je jedno jestli zaslouženě nebo nezaslouženě, oni už nemají chuť starat se o plebs, oni chtějí mít všechny prostředky pro sebe. Vždyť na světě jsou země, kde nejsou důchody a různé sociální dávky. Proto jde předně o likvidaci Evropy a výměnu obyvatel. A tady tento zdejší rozmazlený a rozežraný běloch to nevidí, protože má opravdu z mozku kostku, neboli nic mezi ušima. Mám obavy, že tady se to změní v otrokárnu, pokud se lidé neprobudí a nepochopí, že je potřeba změnit systém a ne pouze vyměňovat jedny zaprodance za druhé.

katango
4. 5. 2024 11:14
Odpovědět  Pavel z Moravy.

A hnědí a černí tady dávky nechtějí nebo co?

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 13:24
Odpovědět  katango

Ale chtějí, jenže ti nevadí. Myslím z hlediska duševní vyzrálosti a vyspělosti. Přichází z úplně jiného prostředí, nemají v sobě tu naši určitou vzdělanost. Je jasné, že bílé plemeno jim dnes vadí nejvíce, o tom žádná. Asi se jim s černými bude vládnout lépe.

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 15:30
Odpovědět  Slovan

Jestli máš chuť, přečti si na https://lipovylist.cz/wordpres zajímavý článek Jak západ plánuje porazit jaderné Rusko. A neméně zajímavější je tam i článek, ve kterém prý jeden z největších ekonomů Martin Armstrong říká, že Západní vlády potřebují válku, protože jejich dluhy jsou již neudržitelné. Prý to budou konflikty Írán versus Izrael, Rusko versus Evropa, Severní. Korea versus Japonsko a J. Korea, Čína versus Tchaj-wan a pak se to prý spojí. Jenom jaksi kowbojové v tom scénáři chybí, říkám já. Takže kdo ví, jestli se fakt nenaplní slova Ringo Čecha, že to bude řežba. Takže se ještě párkrát dobře napijme a najezme, než to ty kur.vy spustí. Nebo budou muset všichni obyčejní lidé zvednout prd.ele z židliček a ty válečníky odstavit. Nevím proč si vždy vzpomenu na ten film s Hrušínským jak řve z toho nemocničního okna – Vy kur.vy jedny.

Slovan
3. 5. 2024 16:57
Odpovědět  Pavel z Moravy.
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
3. 5. 2024 19:53
Odpovědět  Slovan

Se pos-eru. Tak jsem klik a tohle na mě vyjelo:

Technická přestávka

Omlouváme se za přerušení provozu stránek.

Naši technici již pracují na odstranění problému.

Čoudelka se tumluje…

Slovan
3. 5. 2024 20:13

Nevím proč to nejde. Hele dám sem ten portál nebo jak se tomu říká. Je to článek o tom co je na UA žoldáků z US a Kanady. A co tam mají na svědomí.

Nejnovější zprávy televizního kanálu Cargrad online

Vojenský kreativec….(nevím jak je to starý)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
4. 5. 2024 14:38
Odpovědět  Slovan

Aha, takže jsem to sichr čet. Cargrad je totiž jeden z rusebů, na které chodím denně.

Slovan
4. 5. 2024 15:47

Je možné že jsem si ho uložil zrovna od tebe. 👍

4. 5. 2024 18:54
Odpovědět  Slovan

Je to možný, já ho tu doporučoval, že se z něj člověk dost dozví o vnitřním dění v Rusku. Proto ostatně chodím i na politruka – ted zrovna dští politruk na Cargrad síru a ohen pekelný. No a pak si ještě skáknu na tenhle rusweb a pak na tamten – včetně dvou alternativních a za Chazinem až na Dálný východ – a jsem víceméně v obraze. Mě totiž dění v Rusku nyní zajímá mnohem víc, než nedění u nás, protože nás v budoucnosti ovlivní mnohem víc, než naše nedění.
Jistě, půjdu k eurovolbám, protože je třeba bojovat a nevzdávat se, ale beru to jen jako brzdu zhůvěřilosti eurosajuzu; jako snahu házet do doby zlomu (který zlom bude iniciován z vnějšku) do soukolí písek.

3. 5. 2024 19:57
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Doufejme, že přežijem narozky.

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 10:30

Přežili jsme Milane kde co. Tak doufejme, že je přežijeme. Ale, že se těch ku.rev po Evropě a u nás vyko.kotilo.

4. 5. 2024 14:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já totiž čet mudrování nějakýho takyanalytika, že atomválka nejspíš vypukne v srpnu.

Velitel
3. 5. 2024 07:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Technicky, lidský, technologický a politický úpadek USA za posledních 30 let je až neuvěřitelný, pokud si položíme otázku proč musíme odpovědět.

  1. Pavědecká teorie o rovnosti ras. V roce 1954 soud rozhodl, že nelze rasově segregovat černochy, v roce 1957 první černoši napochodovali v Arkansasu v Little Rock na střední pro bíle. Jak to vypadá ve školách USA dnes, aspoň v těch státních nejde o výuku, ale o přežití, pokud chcete aby vaše dítě mělo vzdělní a nebylo černochy zdrogováno, znásilněno nebo zabitu musíte ho segregovat na soukromou školu, kde ty černá zlatíčka nejsou.
  2. Pozitivní diškriminace, prostě stačí, že jste negr, jako negr máte přednost a jako firma musíte mít negra , negra, který je sice k ničemu, na práci se nehodí, ale pokud nechcete mit problém musíte je mít. podivejte se na americké filmy a kulturu vůbec. Nedávno jsem viděl Les Misérables a Valejan byl černý, kde to proboha jsme.
  3. Dolar, v zemi kde můžete vyrábět peníze a nákladem, 1 centu vyrobit 1$ se prostě dříve nebo později dostanete do stavu, kdy vyrábět cokoliv jiného než $ je prostě nemožné.
  4. Co dodat, snad jen, že EU nastoupila stejnou cestu a ČR také
pedro
3. 5. 2024 07:33
Odpovědět  Velitel

Měl jsem negra u míchačky, nedokázal napočítat 15 lopat písku, nikdy. Ale sebevědomí měl za tři amíky.

Slovan
3. 5. 2024 08:17
Odpovědět  pedro

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣
Už to vidím před sebou. A čím to tam házel? Rukama nebo vocasem, pak se nedivím, jak viděl otvor a ještě se točil, tak z toho rajcu zapomněl počítat. 🤣

jsladin
3. 5. 2024 09:08
Odpovědět  pedro

Ale určitě měl největší ocas na stavbě.

Tom
3. 5. 2024 09:40
Odpovědět  jsladin

… no a na něm tu lopatu.

pedro
3. 5. 2024 10:55
Odpovědět  jsladin

To díkyalláhovi nevím.

4. 5. 2024 18:30
Odpovědět  pedro

A chechtáky si spočítat uměl?

Frank1
3. 5. 2024 10:46
Odpovědět  Velitel

To vse je delano zamerne. USA musi sestoupit ze soklu a spotreba energii se musi velice zredukovat. Tohle jsou pruvodni ukazy te umyslne degenerace a devastace USA. Neverte, ze je nejaky Trumpeta zachrani!
Neoliberalismus znamena vladu mensin nad vetsinou.

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 11:10
Odpovědět  Velitel

Bohužel, na tohle lidé v té euforii při převratu zapomněli a to, že kapitalismus jim nikdy nic dobrého nemůže přinést. To je systém pro otrlé a drzé grázly.

Slovan
3. 5. 2024 11:21
Odpovědět  Pavel z Moravy.

😊
Ty zase děláš průzkum přískoků. 🤣

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 13:21
Odpovědět  Slovan

Ve Francii za revoluce fungoval Výbor pro obecné blaho, tak já se do něj nominoval.

Slovan
3. 5. 2024 14:14
Odpovědět  Pavel z Moravy.

….se ale právě divím, žádná domluva ani napomenutí, cože jsi to za bytovkového sráče. Ale u mě už byl. 🤣🤣🤣🤣

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 15:48
Odpovědět  Slovan

Tak když už jsi u toho bytaře. Budeš li mít možnost, koukni na divadelní hru, kterou jsem viděl kdysi v televizi, je to už pár roků starý kus, ale fakt dobrý – S mojí dcerou ne.

Slovan
3. 5. 2024 18:43
Odpovědět  Pavel z Moravy.

😊 🙋‍♂️
jsi mi připoměl, byl jsem u kámoše co mě zásobuje provijantem, tak mu říkám, kde máš tu svoji čarodějnici (na psí knížku), ále, se tu z mladýma hádá, tak odešla do důchoďáku. No jo, já mám taky klid než mi to dojde domů. Asi budu brzo vdovec. 🤣🤣

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 13:34
Odpovědět  Slovan

Tak po včerejším oznámení jedné naší sousedky, která je o 10 let starší, ale se kterou se znám, jsem po jejím oznámení, že její bývalý manžel se kterým se rozvedla a jež se podruhé oženil, ale musel do domova a tam platí téměř 40 000 za měsíc zjistil, že ten kapík je vlastně blahodárný. Od šedesátky nahoru můžeš aspoň pořádně hýřit. Odejdeš v rozkvětu svého stáří a vyse.reš se na to, abys platil grázlům takové čmrdlíky. On dává celý svůj důchod, tedy 20 tisíc a zbytek prý rodina. No, není ta kapounská společnost k zulíbání?

Slovan
3. 5. 2024 14:17
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Počkej, počkej ……..není na tom domě červené neonové srdíčko? 😲😲🙄🤦‍♂️🤣

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 15:40
Odpovědět  Slovan

Je to někde v Ostravě nebo okolí, ona by mně nelhala. On je ale starý a možná nechodící, ale i tak. Prý se kvalita společnosti pozná podle toho jak zachází se svými staroušky. Tak co myslíš, vrátit se do hýřivých mladých let ať to má jeden dříve za sebou? Co ty na to borče?

Slovan
3. 5. 2024 18:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Cha chááááá, prý nechodící. 🤣
Kdysi můj spolužák měl takového voraženého partáka, že na jedné zakázce odemne mušel za drzost dostat sem tak občas aby věděl že mluví se starším člověkem nějakou tu bábu, že šel do do kolen. 🤣 Bohužel chlapec osud mu nepřál. Spadl z lešení, né kdovíjaká výška přímo zády na kozy zednické. No a ležák. Dvě děcka, ale péro mu funguje, prý i nějaká sestřička ho obštasnila mi říkal ten mů spolužák, když byl za ním na návštěvě. Pak znám ještě kluka, po bouračce, je na vozíku. Pečovatelce se asi líbil, že ho rozvedla, po nějakém čase se tedy rozešli a je u něj jiná holka, která je také ze vsi a teď žije s touto. Holt má toho utahováka pořádného. Všechny znám osobně, bo ty lidí znám dlouho. Máš love, tak se lásce meze nekladou. 😊😲

pedro
3. 5. 2024 18:09
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Za ty prachy má každou noc osmnáctku ne? Nemyslím pivo.

PatrickStone
3. 5. 2024 19:23
Odpovědět  pedro

Tá osemnástka mu tam každú noc mení plienky.

Slovan
3. 5. 2024 19:41
Odpovědět  PatrickStone

Vy si děláte prddell ale já znám fakt pár osmdesátníků který to mají jako nádražní semafor.

pedro
3. 5. 2024 21:18
Odpovědět  PatrickStone

Myslíš? Možná by ti některý důchodce natřel prdel frajere.

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 10:43
Odpovědět  pedro

Tak jsem rád kluci, že jste se pobavili. Ale jestli tam takové prašule fakt platí, tak buďte rádi, že máte doma ty vaše drahoušky. Není nad domácí péči.

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 10:38
Odpovědět  pedro

Vy dva lupiči, ten dědek má aspoň 85 roků, ten už na utahováka nemyslí.

katango
4. 5. 2024 11:17
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Můj první šéf říkal, že dokud se mužskej zajímá o ženský, není na tom zdravotně tak špatně, aby musel umřít. Utahovák neutahovák.

Slovan
4. 5. 2024 15:52
Odpovědět  katango

katango přesně, taky se to dá rozlízat do vytracena. 🤣🤣🤣

4. 5. 2024 19:01
Odpovědět  katango

A kurwa! Tak to na tom nejspíš budu hodně špatně, když tvrdím, že lepší dobře samotnýmu, než blbě ve dvou.

katango
6. 5. 2024 13:19

Ale on nemluvil o spolubydlení. Mluvil o pohledech, otočení se, chuti si sáhnout, plácnout, zalézt s dámou do peřin. O spolubydlení, natož o svatbách, to nebylo.

Pijack
3. 5. 2024 07:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Liberální pomatenci zase perlí – prý je srovnatelná 2 světová válka s dnešní SVO Ruska proti “svrchované” Ukrajině… tím, že válku sice zahájilo proti Rusku Německo, ale Rusko zase zaútočilo na “SVRCHOVANOU” Ukrajinu. Jaká svrchovaná. Bylo to podlým způsobem ukradené území Ruska. Zkorumpovaní kašpaři Gorbačov a poté Jelcin se na tomto vývoji podepsali nejvíc. Servilně lezli západu do tlustého střeva a předbíhali se poklonkování v domnění, že tentokrát bude KOZA přátelský a když si Rusové dobrovolně nakydají na hlavu samorozpuštění své vlasti, že konečně zavládne ve světě mír. Ó jak hloupí byli tito zrádci. NEPOCHOPILI NIC. Vzdali se Kyjeva, Soči, Krymu, Luhanska, Dombasu, Záporoží a tisíce kilometrů krásné úrodné Ruské země. A dnes nám úskoční a podlí novináři neúnavně vtloukají do podvědomí, že Ukrajina je “svrchovaná”. NENÍ. Je to ukradená Ruská země !!! Je nutné si pamatovat pravdu. Svrchovanost země nemůže NIKDO založit na kriminální historii zrádců Bandery, Suškeviče a jim podobných, zakazováním rodného jazyka, politických stran, církve a kulturních hodnot. Svrchovanost se vyznačuje úplně jinými atributy.

Jaris
3. 5. 2024 10:11
Odpovědět  Pijack

Tak bylo a tak jest!

stan
3. 5. 2024 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Být Ruskem ,tak bych cvičně nějako raketu směr USA taky vypustil. Třeba někam do prázdné krajiny bez lidí, aby jen demonstrativně Rusko ukázalo, co taková raketa dokáže udělat za paseku.Vždyť USA prostřednictvím Ukrajiny taky dělá útoky na Rusko.

Pijack
3. 5. 2024 11:50
Odpovědět  stan

Mno, už to frčí. Rusové nastupují do Nigeru – “Podle vysokého představitele americké obrany, který požadoval zachování anonymity, ruské síly se neinteragují přímo s americkými vojáky. Místo toho používají samostatný hangár Airbase 101, umístěný vedle mezinárodního letiště Diori Hamani v Niamey, hlavním městě Nigeru. Tato aktivita ruské armády, o níž jako první informovala agentura Reuters, přináší americké a ruské jednotky do těsné blízkosti…”

pedro
3. 5. 2024 18:12
Odpovědět  Pijack

V boji “muž proti muži” by amícké buzny útočily řitěma dopředu.

katango
4. 5. 2024 11:18
Odpovědět  Pijack

Prej se Rusové na Amíky potměšile usmívají.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
3. 5. 2024 12:16
Odpovědět  stan

Škoda náboje, přesně doprostřed Pentagonu! Nejlepe FAB 5000!

zuzana
3. 5. 2024 10:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Tajný Německý válečný plán odhaluje, že Američtí vojáci budou brzy nasazeni v první linii v boji proti Rusku

https://aktax.cz/tajny-nemecky-valecny-plan-odhaluje-ze-americti-vojaci-budou-brzy-nasazeni-v-prvni-linii-v-boji-proti-rusku/

Mike
3. 5. 2024 12:28
Odpovědět  zuzana

Tak bezhlavý úprk už mají nacvičený z Afghanistanu, tak si to z opáknou – to je matka moudrosti a tu potřebují jako sůl, že strkat rypák kam se jim zamane ,může znamet, ža po něm mužou pořádně dostat. Ať se pro začátek zeptají Němců.

katango
4. 5. 2024 11:20
Odpovědět  Mike

Gosudar se jasně vyjádřil, že v takovém případě zasáhne raketama místa, kde se to připravovalo a odkud se tomu velí. Tuším Londýn a New York či Washington nebo všechny tři.

Pavel z Moravy.
4. 5. 2024 13:54
Odpovědět  katango

Neuvěřitelné, jak oni si pořád myslí, že blafuje. Ale on to potom bude takový fofr, že ten vstup do krytů nenajdou.

Pravdomluvny
4. 5. 2024 18:18
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Oni pořád NEmyslí!!!!!
Kdyby mysleli,tak by Rusko neprovokovali a Banderonacisty (a nejen s nimi) nic nezačali!🙋

4. 5. 2024 19:07
Odpovědět  katango

Vím, že Washington a Londýn, ale kdybyste mě do hranolu zkopala, tak si zaboha nevzpomenu na ten třetí cíl. Mám totiž silnej dojem, že to v americe nebylo.
Tak nevím. Né že by to bylo až tak důležitý, ale sé-ře mě, že se mi to vykouřilo.

katango
6. 5. 2024 13:20

Paříž, Berlín, Brusel? Nebo jinam?

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 11:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Stoltenberg chce 100 miliard dolarů na 5 let války s Ruskem. Teprve teď se ukazuje že benevolence při souzení nacistických zločinů a samotných nacistů po 2. světové válce přinesla tyto problémy. A teď to tady dokonale v Evropě zhnědlo, alespoň v těch vysokých kruzích. A jestliže se říkalo, že my byli v době 2.světové výjimkou mezi okolními zeměmi, které všechny propadly fašismu a mohli jsme být na to hrdí, tak nyní i my jsme se zařadili do proudu tohoto degenerativního uskupení. Snad pouze Maďaři a Slováci jakžtakž odolávají té válečné rétorice, ale i tam jsou někteří kteří míru nejsou naladěni.

Slovan
3. 5. 2024 11:27
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jak dlouho? Chciválkové jsou všude, proto fandím rusům to tuna všude vyčistit, bohužel za nás. My toho nejsme schopni. To by bylo zajímavé pak sledovat svoje okolí, jak se budou přetáčet kabáty na ruby. To bude humorné.

Pavel z Moravy.
3. 5. 2024 13:17
Odpovědět  Slovan

Dokud ta většina nepochopí kdo je kdo a bude stále ty grázly volit, nic se nemůže změnit. A jak vidíš, fajzr a nalejvárna zafungovaly dokonale. To jednomu ani hlava nebere. Tak s lidmi 35 roků vydr.bávat a oni jim ještě dávají hlasy. Dovedeš si představit, kdyby toto dělali komunisté?

Slovan
3. 5. 2024 14:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Já vím je to na palici, věř že to bude mít přece jen štastný konec. A když ne, tak to už tě hlava bolet nebude. To ti mohu i slíbit. 😊

Ladislav 💤
3. 5. 2024 12:20
Odpovědět  Pavel z Moravy.

No a neříkal jsem to? Ano, Sověti tenkrát uděli jednu velkou chybu za II. světové a to že je měli vybít do posledního!
Žádné zastavení v Berlíně!

Tento problém by dnes nenastal!

Pijack
3. 5. 2024 13:16
Odpovědět  Ladislav 💤

Přesně tohle tvrdím už skoro celý život. Ti dnešní liberální nacisté by měli ve skutečnosti Stalinovi děkovat a oslavovat hlavně za to, že ty Němce nenahnal všechny do moře.

Pijack
3. 5. 2024 13:19
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Obleč Stoltenberga do nacistické uniformy SS a hned ti bude jasné, proč mu sedne. To je typ lidí – od pohledu poznáš, která uniforma by mu slušela. U nás je takovým typem ministr Dvořák za STAN. Tomu když nasadíš Helmu SS, tak je to dokonalý nacistický řezník.

ModrýKlokan
3. 5. 2024 17:37
Odpovědět  Pijack

Vyloženě fyzicky nesnášim pohled na dva vejlupky z té naší fašistické vrchnosti. Bartoška, tu zuřivou flanďáckou lidoveckou svini a Dvořáka, agresivního psychopatického lůzra ze stanu.

pedro
3. 5. 2024 18:15
Odpovědět  ModrýKlokan

Já všechny.

zuzana
3. 5. 2024 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Pfizergate: Podezřelé obchody Ursuly von der Leyen s vakcínou proti COVID-19

https://aktax.cz/pfizergate-podezrele-obchody-ursuly-von-der-leyen-s-vakcinou-proti-covid-19/

jiří
3. 5. 2024 19:59
Ohodnotit příspěvek :
     

M.t. Hudba a zvuk může být velmi silný transformační nástroj pro lidské tělo a duši.
SOLFEGGIO FREKVENCE (transformace.info)