politika

Jurij Podoljaka: proč Spojené státy najednou začaly mluvit o mírovém řešení konfliktu na Ukrajině

Ne bez důvodu začaly americké úřady aktivně pracovat na diplomatické cestě směřující k mírovému řešení ukrajinské krize.

Tato opatření byla přijata, když si Washington začal uvědomovat, že kyjevský režim ztratil iniciativu a již není schopen provádět útočné operace na frontě. K tomuto závěru dospěl známý vojenský novinář Jurij Podoljaka. Ve svém autorském kanálu Telegram podrobně hovořil o novém postoji amerických úřadů a také naznačil, proč Spojené státy najednou začaly mluvit o mírovém řešení konfliktu na Ukrajině.

Jurij Podoljaka upozornil na skutečnost, že ne bez důvodu začaly Spojené státy rozehrávat v ukrajinské krizi vyjednávací kartu a doslova nutí Kyjev k diplomatickému řešení konfliktu. Washington chápe, že ozbrojené síly Ukrajiny ztratily svůj útočný potenciál, což by mohlo mít pro Ukrajinu vážné důsledky.

“Odpověď je vlastně velmi jednoduchá. Problém je v tom, že ukrajinské protiofenzívy zhasly. Linie fronty se stabilizovala. Jediné, čím se může kyjevský režim pochlubit, je pokus o útok na Cherson. Na tomto eposu s protiofenzívou Ozbrojené síly Ukrajiny však skončí. Pak začnou mít ukrajinští ozbrojenci problémy.

Kyjevu došel dech v jeho protiofenzívě (Cherson bude poslední) a Washington situaci nutně potřebuje upevnit. Protože v Kyjevě (a nejen v něm) se bude hromadit spousta problémů, které zhorší vyjednávací pozice… ne, pro režim Zelenského, ale pro samotné Spojené státy”, vysvětlil Podoljaka.

Odkaz na původní zdroj na RUTUBE: 
https://rutube.ru/video/b53325571ec5b5e182f85892075e19dd/

Expert poznamenal, že do prosince jsou ruské ozbrojené síly schopny radikálně změnit taktiku SVO a zahájit aktivní útočné operace podél celé frontové linie, čímž získají významnou výhodu nad silami kyjevského režimu. Situaci zhoršuje počínající vážná energetická krize, které Ukrajina již čelí.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3WzQtkG

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
8. 11. 2022 06:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli to nebude spíš tím, že v Británii a USA za 14 dní dojde nafta 😀 Game over! Západ prohrál.

José
8. 11. 2022 07:15
Odpovědět  Veny232

Kamaráde, běž blouznit na Novinky…

Lukas
8. 11. 2022 07:55
Odpovědět  José

Spíše na Hownovinky.

Lidé bděte.jpg
Pavel K
8. 11. 2022 08:30
Odpovědět  José

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🙋‍♂️ 👍 👍

janle57
8. 11. 2022 10:31
Odpovědět  Veny232

Přesně tak,celá anglosaská žumpa s USA v čele a svojí kolonií jménem EU
otevřeně přiznává,že je ekonomicky na dně a na další pomoc banderovské
Ukrajině nemá už žádné prostředky,to je ovšem pobídka pro RF,aby to tam
do měsíce ukončila a potom přijde na řadu referendum o připojení Ukrajiny
k Rusku,drtivá většina místních to jen a jen uvítá jenom proto,aby byl
v téhle zemi jednou pro vždy klid,celé EU spadne brada a pomalu se to
vrátí zase s plynem a ropou zpátky k normálu.

Helena
8. 11. 2022 10:47
Odpovědět  janle57

Tohle divadlo je kvůli am. volbám, kde vše směřuje opravdu k tomu, že jim dojde nafta. Vypadá to, že ve volbách dostanou na frak, tak tohle je taková poslední pojistka, pro to, že nedostatek nafty svedou na právě zvolené protibidetovce. Pokud bidetovci projedou volby/jestli se nezadaří je zfalšovat/, dojde k obměně situace a fijalový hnus ztratí oporu za prdelí.

Albi
8. 11. 2022 11:18
Odpovědět  Helena

Tak- blbí jsou na to dost. U nás se to svede na Babiše, ale to nám “trn z paty nevytrhne”.
A pokud ztratí fialová vláda podporu, je otázkou, jak dlouho potrvé napravit ekonomické škody diletanského “vládnutí” pětichuchvalce, i kdyby začal plyn docházet v potřebném množství.
Protože jak známo – “kdo chvíli stál, už stojí opodál” – a my stojíme už hezky dlouho.

8. 11. 2022 06:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Absolutně žádné vyjednávání nepřipadá v uvahu. Bezpodmínečná kapitulace Ukrajiny. Celé! Nic jiného ve hře není. Západ už krom atomovek nemá s čím bojovat. Nemá žádnou vyjednávací pozici. Žádné Eso v rukávu. Takže Rusové s Čínou a Indií si teď budou diktovat podmínky, ne USA a Británie, odzbrojené před krachem….

José
8. 11. 2022 07:13
Odpovědět  Veny232

Co se bude dít po kapitulaci? Azov a podobné nacistické kreatury zahájí partyzánskou válku a budou páchat teroristické útoky po celé Ukrajině i v Rusku. Pokud bude ukrajinské velení bojovat jako dosud, tzn. že požene vojáky na ruská děla, tak brzy dojdou náckové i zahraniční žoldáci. Pak bude možno vyjednávat.

8. 11. 2022 11:10
Odpovědět  José

Bojím se,že se to nastěhuje k nám, ženušky a parchanty už tu mají… to bude vražd.

Rapa
8. 11. 2022 06:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Satanisté-otrokáři z USA a jejich loutkovodičči z černé šlechty evropských královských rodů pod vedením Londýna znovu neuspěli pomocí armády krysích žoldáků NATO a neonacistů z ůzemí nikoho,banderostánu okrajiny.Tak začnou satanisté hovořit o míru,aby pouze získali čas na přeskupení,nové kolo nahánění strachu a nenávisti.Jedině starý způsob ovladání pomocí strachu a nenávisti jim jde a pomáhá. Tím ale kazí a ničí především děti. Děti všech národů,které na jejich zlo nakonec nejvíce doplácejí i s jejich rodiči.Tak vzniká i biomasa vymytých mozků v Evropě pomocí lhaní,pak strachem a nakonec nenávistí a válkou. Takto satanisté ssají lidskou krev a energii svých obětí. Nyní satanistům konečně zas nahnalo Rusko strach tím,že začali ůčinně bránit své ůzemí,i to původní,prastaré,slovanské směrem na západ. Konečně,byl nejvyšší čas.Moje osobní výzva Rusku: ,,Přestaňte dodávat obohacený uran do USA ,ani jejich prostředníkům,ať si i oni odstaví svoje jaderné elektrárny ! ,ať si i oni svítí svíčkami a topí dřevem, tak jak to zavádí pro Evropu. Ať se znovu naučí i oni sázet stromy,udržovat lesy a přírodu a hlavně myslet a nepodvádět ostatní.”

Autor
8. 11. 2022 09:42
Odpovědět  Rapa

Krásná výzva, ale co byste chtěl od lidí, kteří propadli ďáblovi prostřednictvím přenášení všeho na finanční hodnotu. To byste musel ze sázení stromů udělat nejziskovější “obchod” na světě. A hlavně nejen tam zásadně změniot školství, hodnocení lidí a jejich schopností. Zkrátkla, muselk byste budovat skoro ideální svět. Mně by se to líbilo, ale realita bývá vždy smutnější. Mnohem spíše to dopadne asi takhle: někdy jeden obrázek vydá za celou knihu … dokonce i ten osel sedí …

1371452463_035_2.jpg
[Trol-1] Luboš
8. 11. 2022 06:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Další článek k ruskému snu. Mír by byl dobrý, stačí, aby se Rusáci stáhli alespoň do pozic před únorem 22 a zaplatili reparace.

Rapa
8. 11. 2022 07:23
Odpovědět  [Trol-1] Luboš

Jenže jde především o Energii a Suroviny.A proč to ,,zelené oblbování” pro EU-Evropu ? Proč má Evropa rušit jaderné elektrárny,tak jak to začali v německu ? Komupak půjde ten uran a pro koho ? Snadno domyslet,kolikpak má jaderných elektráren USA ? Několik desítek.A má USA uran pro své elektrárny,které v žádném případě nehodlá rušit ? USA žádný uran pro elektrárny nemá. Tak proč neobětovat vazaly v EU jako první a neukrást uran tam,z EU ? Vždyť se to přece už děje ! Zbavit se EU lízačů a zlodějů z USA je nutností,na prvním místě.Fiala je tak blbý a hloupý,anebo je to satanista jak vyšitý.

Rapa
8. 11. 2022 07:36
Odpovědět  Rapa

Potřebovali Gorbačova a Jelcina,aby Rusko demontovalo atomové bomby a uran z nich byl potom posílán do USA pro jejich jaderné elektrárny.To byl panečku kšeft století.Nyní by USA měla udělat to samé. Alé nééé-chtějí obětovat Evropu a atomky si ponechat-Mrchy jedny proklaté.

Pavel K
8. 11. 2022 08:37
Odpovědět  Rapa

Včera tu byl odkaz přesně na toto téma. Také tam pán povídá jak že to zřejmě bylo s Černobylem a Fukušimou. Hezký rozhovor, jak zrovna amíci kradli ten uran. Jen nerozumím té vaší předposlední větě, co by jako amíci měli udělat to samé?

zuza
8. 11. 2022 17:01
Odpovědět  Rapa

prosím, nereagujte na tohto blba. On je buď platený od počtu ľudí, ktorý naviazali na jeho vlákno alebo je to mentálne postihnutý úbožiak.

Markýza
8. 11. 2022 08:39
Odpovědět  [Trol-1] Luboš

Vy jste se posral, synku. Byl jste prosím někdy na školním dvoře??

Mike
8. 11. 2022 10:06
Odpovědět  [Trol-1] Luboš

Jako že by Rusové zaplatili Ukrajině za to, že nechala pozabíjet 12 tisíc etnických Rusů od 2014 do února 22, něco jako zakázka na likvidaci nepohodlných osob?
To si snad děláš prdel, ne?

zuza
8. 11. 2022 17:06
Odpovědět  Mike

viac ako 14 tisíc…

Markýza
8. 11. 2022 08:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč, proč…….mají dnes volby a demověrchuška se bojí, tak proto.

Lubek
8. 11. 2022 09:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Veď to američania robia tak povediac pravidelne. Naposledy asi v Sýrii. Akonáhle im začalo prihárať, už žiadali prímerie a rokovania. Na pozadí rýchlo dozbrojili, dovybavili a popichovali do boja ďalej. Na ukrajine si zrejme chcú urvať niečo pre nich zaujímavé. Niečo, ako vykrádajú ropné polia v Sýrii. Potetovancov nech si živí EU.

Pavel z Moravy
8. 11. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti dacani se snaží zachránit alespoň něco. A už teď spřádají další plány jak na Rusko. Z jejich strany je to tak profláklé a okaté, až se nechce věřit, že by na tuto jejich hru mohl někdo skočit. A co naši podpindosníci, kteří nás ožebračují, zaprodávají a krmí svými zhovadilostmi. Co bude s nimi chudáky? Komu budou sloužit, až celá tato kampaň s Ukrajinou, která jim slouží jako záminka k nasunování západního NWO skončí?

Autor
8. 11. 2022 09:31
Odpovědět  Pavel z Moravy

Covid. Uvidíte. Protože dost lidí dostanene tuto zimu chřipku či co.

Autor
8. 11. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

No, já nevím. Podle mne jde jen o několik záležitostí.
Ukrajina již opravdu ztratila jakýkoliv potenciál k útokům, především proto, že “došli” žoldáci. Teď by USA a NATO už museli poslat vlastní vojáky naprosto oficiálně.
Naprosto s klidem bych přijal fakt, že se jedná jen o zdržovací taktiku, tak jak i tady se kritizovaly pokusy pozastavit nástup ruských vojsk při prvních vyjednáváních. Jak se jmenoval ten vyjednávač za Ukrajinu, co “neuvěřitelně náhodou” “prostě” zemřel?
US Army a NATO jako celek nemá nedostatek výzbroje a zbraní (vzhledem k Ukrajině), ale není dostatek kapacit toto případně nahradit.
Atomové zbraně nebyly použity pro možnost odvety právě přímo po centrech “skutečných vládců”, a vědomí, že tím na to i při “vítězství” doplatí i oni sami. Jak si budou užívat svou moc? V kamrlíku kilometr pod zemí?
Nevěřím ani na sekundičku, že v těch záměrech vyjednávat je jakýkoliv ohled na obyčejné lidi, přírodu, prostě že by se zlomem v USA změnili.
Jestliže by Rusko souhlasilo byť jen se statusem quo nyní, nesplnilo by svoje cíle. Nedošlo by k tomu hlavnímu, zničení nacistického, nebo chcete-li fašistického, nebo prostě Satanova doupěte. Nyní by hrozilo Rusku možná i větší nebezpečí. Pouhá výměna Zelenského za někoho jiného může pak znamenat konzervaci konflikru do budoucna.
Vyjednávání ovšem v žádném případě neznamenají jejich úspěšné zakončení. Ne, myslím, že podmínky se nebudou líbit ani Ukrajině, ani jejich “loutkovodičům”.

Davor
8. 11. 2022 09:52
Odpovědět  Peter

Jak došli…došli? Tady u nás je jich potuluje několik stovek tisíc. Tady překážejí a tam se nebudou moci vrátit, protože dezertovsli.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
8. 11. 2022 15:07
Odpovědět  Davor

U nás se taky potulují, kolik stovek, nevím, ale jsme malé město, tak to žádné tisíce nebudou. A já jim držím palce – naprosto chápu, že se nechtějí stát žrádlem pro děla – a proč? Kvůli Zeleninovi?? Chápu je a držím jim palce. Ale je pravda, že si to můžu dovolit, protože nám tu nezlobí.

Albi
8. 11. 2022 11:49
Odpovědět  Peter

Vidíte to velmi dobře.
Spokojit se s takovým nemastným neslaným výsledkem – to by také byli ti ruští mrtví vojáci obětováni téměř zbytečne. Ami by si s tím hlavu nedělali, ovšem Rusové jsou jiná skupina. Zemřít za vlast místo za peníze je diametrální rozdíl. A pochopit to, je i pro nás těžké, pro kolektivní Západ pak naprosto nepředstavitelné.

8. 11. 2022 12:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak člověk nemusí být žádný analytik, aby si udělal obrázek o tom co se děje:
1) Veřejné mínění v celém západním světě se začíná obracet pod tíhou ekonomických dopadů a bordelem, který dělají migranti (většinově ekonomičtí) z Ukrajiny.
2) Zkusme si představit, jak budou americké a evropské zbrojovky vyrábět bez surovin a komponent z Asie, Ruska, Afriky i arabského světa, které se čím dál více obracejí zády k USA.
3) USA zničili dostatečně konkurenceschopnost evropské ekonomiky na desetiletí a učinili ji extrémně závislou na dodávkách z USA.
4) Zbrojovky jsou v prdeli, protože RF ničí dodanou techniku tak rychle, že jsou bez šance na její doplnění. Připočtěme si k tomu důsledky v Afganistánu, kde během útěku přišlo NATO o výzbroj v hodnotě 80 miliard dolarů.
5) EU a USA už nejsou schopni financovat ani vlastní země, natož pak 5 miliard dolarů měsíčně, kterou požaduje Zelensky pro běžné financování Ukrajiny.
6) Jednota USA a zemí EU v podpoře Ukrajiny je iluzí, o které neradno pochybovat, ale která je pouze v hlavách vládnoucích idiotů.
7) V zemích západní Evropy i v USA a VB je (na rozdíl od ČR, SR či Pobaltí) stále ještě dost velkých médií, které se nebojí napsat pravdu o zkorumpovaném nacistickém režimu na Ukrajině a o dopadech podpory pro občany.
Důsledky jsou jasné – statisícové demonstrace v celé Evropě (které ovšem česká média taktně ignorují) a radikalizace společnosti v reakci na inflaci a platby za energie.

Pavel z Moravy
8. 11. 2022 14:59
Odpovědět  pavelpe

A když třeba máte takovou mezikontinentální raketu jako Rusko, raketu Jars s doletem 12000 km, výbušnou silou milion tun a rychlostí 14 machů, prý nesestřelitelnou, tak by grázlové měli opravdu přibrzdit. Jak ale správně podotkl Peter, v těch záměrech není vůbec ohled na lidi, oni se pouze potřebují skonsolidovat a hned jak by to bylo možné, napadnout nějakým jiným způsobem ruský způsob života. Tyto západní neelity své chování nezmění, oni jsou skutečně zlí a falešní lidé. Na to musí Rusové myslet každou vteřinu svého žití. Nevěřte jim bratři Rusové ani prd.

8. 11. 2022 19:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Samozřejmě, Vladimír Putin si zcela jasně už desetiletí uvědomuje nebezpečí plynoucí ze Západu. To není nic ideologického, to není nebezpečí od západních občanů. To je stav trvající po staletí ve snaze tak nebo onak se dostat k ruskému nerostnému bohatství a vydrancovat ho. Ví také, že tomu nemůže čelit Rusko samotné. Proto Šanghajská organizace pro spolupráci, proto BRICS, proto asijská spolupráce, proto společná cvičení asijských armád v Rusku. A protože Afrika, Asie a Jižní Amerika má plné zuby amerického vměšování dosazováním tajtrlíků do čela zemí a nelítostného drancování jejich nerostného bohatství.

Markýza
8. 11. 2022 15:08
Odpovědět  pavelpe

Zapomněl jste na bleskový rozprodej zbraní jen co dorazí na Ukrajinu.

8. 11. 2022 19:49
Odpovědět  Markýza

Jistě, i to je jeden z faktorů. Jenže stejný faktor jsou ukrajinští oligarchové a ta nacistická tlupa kolem zeleného zlobrda, která rozkrade 2/3 peněz ze Západu. Jak je možné, že Zelenský má majetek ve výši miliardy dolarů? I kdybych chtěl pomoci Ukrajině, první zabavím veškerá aktiva všem těm Achmatovům, Kolomajským, Zelenským a dalším grázlům. Pak bych mohl uvažovat o nějaké pomoci. Jak je možné, že tzv. “nezávislá a demokratická Ukrajina” mající v roce 1991 1,5x vyšší HDP než Polsko, má v roce 2015 HDP 2x nižší než Egypt? Těch aspektů proč nemají šanci vyhrát je hodně. Ale i když různí Šafrové, Moravcové a další budou vykládat všelijaké lži, tak tím vítězným prvkem pro Rusko je skutečnost, že má vedení, které zajímá život obyvatel a vynakládá na to obrovské množství prostředků. Na Západě je tomu přesně naopak – vše je řízeno v neprospěch obyvatel a v prospěch úzké skupiny nejbohatších grázlů. Koneckonců Aspen, Open Society a další vychovávají své “kádry” do čela zemí už 40 let. Ti “nejúspěšnější” pak projdou světovým ekonomickým fórem – Merkelová, Draghi, Macron a desítky dalších.