politika

Julian Macfarlane: Je Vladimir Putin génius?

Julian Macfarlane

Je Vladimir Putin génius?

Který jiný státník může potvrdit své úspěchy? Žádný jiný vůdce za sto let nedokázal během několika let zvrátit vývoj, obrátit zemi utápěnou v chaosu a korupci a v tomto tempu pokračovat.

Ze zhrouceného státu se Rusko stalo dostatečně silné, aby se postavilo americkému impériu a Evropě v zástupné válce na Ukrajině – a v globální ekonomické a diplomatické válce – a zvítězilo v obou případech. Spolu s Čínou Rusko vytváří nový, spravedlivější multipolární mezinárodní řád.

Ano, tato čísla jsou pouze k roku 2013.

Ekonomická válka

Putin dělal neustálý pokrok. Všechno se změnilo.

V roce 2014 Impérium pod vedením Baracka Obamy uvalilo sankce a pokračovalo ve vedení ekonomické války rok co rok.

Ekonomický útok však způsobil opak toho, co bylo zamýšleno: prohloubil ekonomický úpadek Západu a zároveň urychlil růst ruské infrastruktury a průmyslu.

Když se podíváte na čísla zveřejněná na internetu, uvidíte, že Západ vidí ruskou ekonomiku prizmatem neoliberální ekonomiky.

Faktem je, že americké sankce omezily ruský dovoz takovým způsobem, že Rusko bylo nuceno vytvořit autarkickou, do značné míry soběstačnou ekonomiku, která je každým rokem stále silnější. Z čistého dovozce potravin se Rusko stalo čistým vývozcem.

Dnes, i když dovoz ze Západu klesl, Rusko získává vše, co potřebuje v klíčových odvětvích, od jiných dodavatelů, zatímco jeho export vzrostl. Vyvíjejí se nová průmyslová odvětví, která nahrazují výrobky dříve dodávané západními společnostmi. 

Níže rok 2022.

Rusko trpí?

Moskva uznána OSN jako nejlepší město na světě v indexu prosperity města – UN-HABITAT

(Program OSN pro lidská sídla (UN-Habitat) zveřejnil globální žebříček úrovně rozvoje městské infrastruktury a kvality života. A Moskva byla na prvním místě. 

Spolu s ruským hlavním městem mezi první 3 v kategorii „Rozvoj infrastruktury“ patří Hongkong a Paříž.

City Prosperity Index je nástroj pro hodnocení a sledování úrovně blahobytu a vyváženého rozvoje světových měst. Experti OSN analyzují a vyhodnocují různá data z padesáti největších metropolí. 

Moskva se umístila na prvním místě ve dvou kategoriích. Jsou to „Rozvoj infrastruktury“ a „Kvalita života“. 

Podle expertů byla první pozice ruské metropole definována takovými složkami kvality městského prostředí, jako je přístup k elektrické energii a čisté vodě, hygiena, dostupnost lékařské péče, přístup k internetu a rozsah dopravní sítě. Prvního postavení město dosáhlo i díky stupni rozvoje zdravotnictví, školství, vědy a techniky, kultury, volného času a bezpečnosti.)

Experti OSN analyzovali vývoj ve 29 velkých městech po celém světě: infrastruktura, spravedlnost a sociální začlenění, kvalita života, produktivita, udržitelnost životního prostředí a městská správa a legislativa.

Moskva se umístila na prvním místě v žebříčku dimenzí kvality života, který zohledňuje celkem 14 ukazatelů, jako je zdravotnictví, vzdělání, volný čas, bezpečnost a další.

Promiňte, New York není ani v žebříčku.

Jak se Rusko industrializuje, Spojené státy dedolarizují, i když účinky ještě nejsou patrné. Velká recese v ekonomice USA však… ehm… způsobí chaos!

Když podíl dolaru klesne na 40 %, americká ekonomika, která je extrémně finančně náročná, s narušenou průmyslovou infrastrukturou a kosmickým dluhem, by se mohla zhroutit.

KVALITA ŽIVOTA? Zapomeňte na to!

Finanční kolaps by mohl vést k vnitřním sporům – něco, čeho jsme již svědky, když se země stále více rozděluje.

Je to samozřejmě špatné pro Spojené státy, ale také nebezpečné pro svět, vzhledem ke stavu americké kultury a prezidentem, který si neustále plete klíče od auta s jadernými klíči.

Samozřejmě, pokud USA nezačnou odpalovat jaderné rakety – což je méně pravděpodobné než občanské války nebo invaze do Kanady či Mexika – nebo něco stejně šíleného – svět jako celek na tom bude lépe.

A to především díky jednomu muži, Vladimiru Putinovi, který byl ochoten jít proti globálnímu tyranovi.

V pouličním boji nevyhrává vždy ten největší. Dokonce ani trénovaní boxeři nebo bojovníci MMA. Je to proto, že v pouličních bojích neexistují žádná pravidla. Důležitá je strategie.

Tao Vladimira Putina

Jeden z mých prvních článků pro Substack „Tao Vladimíra Putina“ byl extrémně populární a byl znovu zveřejněn na Medium.com, Global Research, Dissident Voice a dalších stránkách.

(V něm je mimo jiné uvedeno, že … Vladimir Putin vyhrál jedno z úžasných strategických vojenských vítězství v historii.

Putin používá taktiku “šermu bez meče”, jak popsal Bruce Lee styl “Jeet Kune Do” – cesta zadržující, dvojité pěsti.

Naproti tomu Američané spoléhají na hrubou sílu, obvykle v gangu – ehm… „spojenectvích“.

Taktika gangu NATO nevyhnutelně zahrnuje „šok a úžas“, nevybíravé bombardování s B52, používání uranové munice, — se snahou zachránit životy vlastních vojáků na úkor žen a dětí v napadených oblastech. Na každého zabitého bojovníka zemře asi 9 nebo 10 žen a dětí.

Nerozlišující bombardování srovnává infrastrukturu se zemí a připravuje lidi o životní potřeby. Používání uranové munice otravuje životní prostředí, což později vede k masivnímu nárůstu rakoviny. Výsledkem je jak sociální, tak ekologická katastrofa.

Ale šoku a úžasu obvykle předchází nebo je doprovází ekonomická válka, která nakonec odsoudí miliony k smrti hladem a nemocemi. Irák. Afghánistán.

Kdysi dávno předtím, než Joe Biden a jeho zkorumpovaný syn Hunter pravděpodobně někdy slyšeli o Kyjevě, plánoval Putin odejít do důchodu ve prospěch Medveděva. Pak se Medveděv vybarvil jako atlantista tím, že se nepostavil proti válce v Libyi v roce 2011. Putin změnil názor. Podle všech zpráv byl skutečně šokován způsobem Kaddáfího smrti… sodomizovaný bajonetem. 

Pro Rusko udělal hodně, ale pokud by zemi nechal v rukou atlantistů, bylo by Rusko odsouzeno stejně jako Libye. 

Internet je plný psychologizování o Putinovi. Údajně je narcis, psychopat a různé další věci, naprosto postrádající empatii kvůli nepřízni v raném dětství.

Mickey Rourke říká Putinovi „muž s empatií“.

Vzal nás do velmi slavného muzea v Petrohradě,“ řekl Rourke o setkání s Putinem. 

„A později mě vzal do dětské onkologické nemocnice. A šli jsme tam a navštívili opravdu, opravdu nemocné, malé, malinké děti. Podíval jsem se na něj a viděl jsem ho … a nikdo to nebude chtít slyšet, ale viděl jsem muže s empatií, který byl opravdu dojatý tím, co ty děti prožívají,….”

Porovnejte to s Hillary Clintonovou, která se chechtá jako Zlá čarodějnice, když mluví o Kadaffího smrti – nebo Obama, který se chlubí tím, jak dobrý byl v zabíjení dronem – samozřejmě 90 % žen a dětí. Nebo Madeline Albrightová, která nemrkla okem, když zavraždila půl milionu dětí, a která ho popisuje ho jako „reptiliána“ ….. pozn.red.)

Sám Putin řekl, že jeho život změnily zkušenosti s bojovými uměními – zejména judo, ale také bojové sambo.

Judo změnilo můj způsob myšlení, můj pohled na život a mé interakce s ostatními.

Žil jsem mnoho let v Japonsku a studoval judo, Akiko`Karate a Shorinji Kenpo (mix kung-fu a aiki-jutsu). Každé bojové umění má výhody a nevýhody, jak poznamenal Bruce Lee. 

Ale jak řekl, na čem opravdu záleží, je stav mysli. Nebo možná jen «mysl». Vaše osobní «Tao».

Zatímco Spojené státy a NATO jsou nominálně mnohem mocnější než Rusko, Rusko díky své strategii vyhrává.

Někteří samozřejmě řeknou, že to není ani tak Rusko, které vyhrává, jako spíše jeho nepřátelé, kteří prohrávají kvůli přílišné sebedůvěře a nedostatku reflexe.

Pokud má Putin „génia“, je to jeho schopnost myslet holisticky, nejen krátkodobě jako na Západě, ale dlouhodobě. Spojuje body dohromady.

Putin má vizi. Jako všichni géniové. Amerika potřebuje svého Putina.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://reseauinternational.net/le-genie-de-vladimir-poutine/

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
pája
24. 8. 2023 02:01

O Tao a ctnosti. Vskutku zajímavá kniha. Četl jsem mnoho překladů, ale převod říkám tomu od F. H. Richarda.

Markýza
24. 8. 2023 09:36
Odpovědět  pája

To neznám ale mám Pú a Tao, tak si to půjdu přečíst 🙂

Boomer
24. 8. 2023 11:39
Odpovědět  Markýza

.. raději si jděte někam zaplavat, ponořte se do průzračné a klidné vody, jenom se v ní vznášejte a po chvíli poznáte základní princip Tao.
Mám přívěšek jin jang ze šungitu, připomíná mi dualitu světa, v němž nelze oddělit dobro a zlo, v každém je vždy kousek toho druhého, jejich spojení tvoří celek a my se máme snažit o udržení rovnováhy. V bojovém umění jde o propojení klidu a útoku.. ;o)))

Markýza
24. 8. 2023 14:24
Odpovědět  Boomer

Já měla takový ze sněhovločkového obsidiánu. Kde jste vzal v šungitu bílou? Já jím čistím vodu a je černej jak bota úplně všude. Ale vodu tedy čistí brilantně.
A o to splývání – to by samo o soběproblém nebyl, problém je, že vlkový se nelíbí, když jí uplavávám a zahání mě nazpět 🙂

Boomer
24. 8. 2023 17:20
Odpovědět  Markýza

.. je celý černý, leštěný, jako bílý jin slouží matná/drsná část. Dárek..
Já psa k vodě brát nemůžu, jednak je problém ho z ní dostat a druhak musím být ve střehu, zda někdo nenaruší naše kruhy, páč to jeho blahorodí nerado. Jo, když je pes obranář, tak prostě brání osobu a perimetr až 26 hodin denně. Tudíž, když plave tak já suším a naopak, no a v tomhle horku je mu líp doma, v příjemném chládku. O to krásnější přivítání..

Radek5
24. 8. 2023 02:07

>Který jiný státník může potvrdit své úspěchy? Žádný jiný vůdce za sto let nedokázal během několika let zvrátit vývoj, obrátit zemi utápěnou v chaosu a korupci a v tomto tempu pokračovat.

Jo? A co Stalin, co zvládl vyhoupnout zemi zničenou po První světové válce a předtím technologicky zaostalou ve světovou velmoc schopnou porazit jednu z nejschopnějších a nejděsivějších armád světa.

Pravda, lidi tam makali většinu dnů v týdnu podstatně víc hodin než si nyní dokáží představit pro dobro státu, ale přece…

Standa
24. 8. 2023 06:22
Odpovědět  Radek5

Až se nyní rozjede( už se rozjíždí) válečná ekonomika RFa budou divy. Fiala s Rakušanem můžou žvanit o tom , jak se máme nejlépe za 33 let( mohl to rozšířit o 70 let),ale občané se na to dívají jinak.Preference jim klesají…ODSS cca 12%,O TOP , KDU,pod 5%,Stan ( starostů, pokud vím ,jsou tam 3%).
Rychetský se svým podvodem je v zapomnění( dobře ufinancovaným).

Skeletor
24. 8. 2023 07:18
Odpovědět  Standa

Ale vždyť Fiala má pravdu oni se mají nejlíp, předtím neměl tu možnost si tolik nakrást jako nyní když je “premiér” včetně celé pětidemolice atd.
Co mě ovšem zaráží v článku je hodnocení měst co se týče kvality života, ta Paříž to autorovi nějak uteklo ne?

Standa
24. 8. 2023 07:46
Odpovědět  Skeletor

Kdo ví, jak je Frantíci ubytovali v hotelu a nakrmili lanýži s ústřicemi.Ono podhradí vypadá z jejich výšky poněkud jinak.( myslím o hodnotící komisi)A hradní pán P.P. potřebuje klid na ,, vládnutí”!

Janaz
24. 8. 2023 07:56
Odpovědět  Skeletor

To hodnotenie vydalo OSN, nie autor.

Standa
24. 8. 2023 09:37
Odpovědět  Janaz

OSN podřízené USSA? Která ,, komise” to byla!
Kde je např. Víden?

Autor
24. 8. 2023 08:24
Odpovědět  Skeletor

Asi zrovna v Paříži uklidili … a nebyly žádné protesty.
Když jsem se podíval na ty kritéria, co jsou vyčíslena, pak je naprosto jasné, že většina – minimálně – se dá vykládat všelijak.Takže se není čemu divit.
Ale co mne potěšilo – potměšile – je to, že nikde ani slovo o New Yorku, které stále lidi, kteří tam až dodnes jezdí, vlastně jen chválí. Idol holt nebude nikdo pomlouvat …
Ale bylo to podfobné, jako když jsem před listopadem měl možnost navštívit kousek Západu (tři země) a pak jsem v listopadu říkal, ať si držíme, co máme a zlepšujeme. A dnes je to stejné jako tam. Navrch HUJ a vespod FUJ (nebo spíše na zadním dvorku). Protože drtivá většina lidí i dnes “jdou” po hlavních cestách pro turisty a já – “nemaje ani fenik, ani šilink, ani sous”, jsem musel chodit pěšky nejkratší cestou … Navíc jsem se vždycky koukal “až moc” kolem sebe.
Před ještě pandemií jsem přemýšlel, že bych se vydal – pohodlněji – stejnou cestou, ale vzhledem k tomu, co se kde tenkrát dělo, bylo po té krizi kolem 2008, jsem nejel a dnes už se mi ani nechce. Aspoň zůstalya zůstnou ty tenkrát ještě dobré dojmy …

Pavel K
24. 8. 2023 09:16
Odpovědět  Peter 008

Je to tak!! 👍👍👍
Však Západ říkal že udělají z NSR jako propagandu pro Východ ” výkladní skříň” a sotva nás dostali začlo vzrůšo z omylu. Teď se to sserree všude. Kdo ténkrát u nás znal ty ulice v amerických městech plných drogově závislých. Kdo?!! Viděli jsme jen ty cinkrlátka pozlacený a skočili jsme na špek. A ještě nás tam mají za méněcenné. Nejraději bych si uštědřil pár svižných na líce. 🙄🙄🙏🤦‍♂️

tupý hulvát
24. 8. 2023 09:58
Odpovědět  Skeletor

To,že pořád někdo opakuje bláboly,že oni si někam přišli NAKRÁST je pěkná pitomost nebo lumpárna.Zakrývá a zkresluje se tím SKUTEČNÝ důvod této bandy.Je to snaha pokračovat,urychlit a učinit nevratnými kroky k likvidaci všeho,co nenávidí.Ať je to samostatnot,soběstačnost,nezávislost,komunikace i s východem,některé historické pravdy,likvidaci pravdivé výuky ,ten seznam je dlouhý.Třeba také solidarita.A daří se jí to úspěšně.A dav už běží,nic ho nemůže zastavit a pro ty jdoucí proti davu je jediná naděje, ten sráz na konci.Pokud je dav nenávisti nestrhne s sebou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 8. 2023 10:39
Odpovědět  tupý hulvát

T.H., řekl jste to za mně. I když nejsem sobecký člověk, alespoň to tak druzí vnímají, jak já jsem rád, že již šplhám do 8. patra a mám to za pár. Většina výborných kamarádů je již v pánu a žít v tomto, co zde přijde, na to bych neměl. A odvalit se někde jinde už také nejde. A co popřát všem těm přeformátovaným ovcím, nu co jste chtěli to máte, zkuste zapnout někdy mozkovny a něco změnit a když se vám nebude chtít žijte jak je vám libo. Žádnou lepší starošskou radu vám nemohu dát. Optimismus mne již dávno přešel. Vidím a rozumím.

Pavel K
24. 8. 2023 11:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nepospíchej tam, ale prý je tam dobře ještě se odtamtud nikdo nevrátil.

Pavel z Moravy
24. 8. 2023 08:59
Odpovědět  Standa

Stando, nechci příliš nabourávat váš optimismus, ale 34 roků zde od základních škol výše probíhá výuka neoliberálního světa, tak jak si ho představují jeho vůdci. Dle mne jste přílišný optimista, který možná nechtěně nevidí jaké generace zde vyrostly. Jsou to generace kterým nezáleží na národní svrchovanosti a samostatnosti. Tyto generace budou pracovat pro nadnárodní tým plutokratů, jelikož chtějí žít svůj pohodlný život. Komu si myslíte, že dají v případných dalších volbách svůj hlas? Skutečné opozici a vlastenecké frontě, nebo těm co jim slibují bezpracný a pohodlný život i když v otroctví? Já tedy mám jasno. Stačí mi, když se podívám na strukturu našich obchodů a služeb ve městě, těch pojišťovniček a dalších všech možných rádcovských útvarů je tu přehršel. Ale prodejnu knihy zde třeba nemáme. A v těch pojišťovnách a dalších věřte nevěřte sedí skoro samí mladí lidé. A vy si myslíte, že dají hlas vlastencům, aby znovu pomohli postavit na nohy tuto rozkradenou kolonii? Tak já tomu nevěřím ani náhodou. Ti chtějí pouze pohodlně žít. Ale každý to můžeme vidět jinak.

Autor
24. 8. 2023 09:16
Odpovědět  Pavel z Moravy

Máte správný pohled na dnešek. ALE …
Ono to nebude záviset na ničem jiném, než na tom, že celý ten slavný Z8pad jede do pekel. V podstatě nic nemá připraveno, mám na mysli stravování brouky,, zelenou energetiku atd. a podobné šílenosti. Uvažujme čistě pragmaticky.
Když nemám energii, nemám nic, dokonce ani tu digi kontrolu nad obyvatelstvem. A přesto všechno to nové jede na elektřinu … Navíc měny mají být digitální, čehož součástí jsou měny jako Bitcoin (ne vše!), což vede k ještě většímu nedostatku elektřiny a jakékoliv poruchy se mohou negativnmě podepsat na všem.
Nemáme dostatek jídla – žádného – ani náhražek a to v situaci, kdy svět pociťuje hlad.
Západ nemá dostatek možností a minimálně ani vojenské síly, postavit svět do pozoru, aby se jelo podle jeho pravidel. ta pravidla budou odcházet relativně pomalu, ale v určité situaci se to naopak neuvěřitelně zrychlí. To je zákonitost.
Vzdělání a výchova k profesi je na neuvěřitelně nízké úrovni zvláště směrem k Číně, Indii a Rusko se snaží vymanit i z této pasti.
pokr

Autor
24. 8. 2023 09:25
Odpovědět  Peter 008

Z toho a mnohého dalšího vyplývá jeden fakt. Lidé v budoucnosti se budou muset umět chovat jinak a starat se o obživu jinak. Čili jednoduše řečeno, když to nemohu zaplatit, tak to nemám, ale musím se rozhodnout, co chci. Takže já vidím celkem jasně, že lidé budou nuceni se začít chovat jinak, protože ani ta největší ovce se nechce nechat jen tak nechat “odstřelit”, když to vidí.
Jestli se jen trochu zachovají trendy v současné světové politice, pak celý Západ neuvěřitelně zaostane.
Takžer dnešní mladí lidé s budou muset buď naučit něco užitečného nebo prostě zemřou hlady. A to – “kupodivu” – nepomůže ani západním vládcům “prstenů moci”.
Protože současný anglosaský systém je systémem zlodějů, podvodníků a vrahů.
Ještě jednodušeji. Svět Západu neprodá nic za žádné papírové fangličky, ani za “duté bity” (jednotka digi informace) ve formě jako peněz. Takže Západ se bude muset naučit dělat něco, co by dokázasl prodat na světovém trhu a přitom sám nezdechl. Pokud tu nedojde k nějaké skutečné revoluční změně.
Ty mladé litovat ani jimi opovrhovat nemusíme, užijí si práce dost a dost. Pokud budou chtít přežít …

Pavel K
24. 8. 2023 11:08
Odpovědět  Peter 008

Nojo ale když to dojede do tohoto stadia co popisujete, tak to už asi bude hodně horůčavo a mela. Na a to se pak může zvrknout kdoví kam a to ONI chtějí né?

Markýza
24. 8. 2023 14:33
Odpovědět  Peter 008

No jéje. Akorát, že ještě úplně nevidíme, jak jinak. Poslouchala jsem kdysi dávno jednoho amerického dědka, takový kovboj z Kentaky, abych tak řekla. Utkvěla mi jeho věta, že se lidi rozdělí na dvě půlky: jedna že bude chtít žít jako stroje a druhá jako lidi. Od té doby mi ta větička straší v hlavě.

Boomer
24. 8. 2023 17:31
Odpovědět  Markýza

.. to je princip přímého propojení člověka s AI. Žádný počítač, čip v hlavě a cokoli bude chtít vědět, to mu CML hned natelí. Příliš se nezabývají otázkou, kdo uhlídá hlídače, kdo rozhodne, co vám CML pustí a co už třeba ne. Pořád musím připomínat NÚDZ a program, na kterém pracuje Mgr. Kateřina Klapilová, PhD. Když dokáží komukoli sestavit na míru sexuálního Avatara, potom už se nezastaví před ničím.
Nebo bez čipu, a tím na okraji společnosti, bude-li vůbec cosi takového možné. A to by udělali chybu, a chyby dělají stále méně často, oproti nám se učí i z těch našich..

Markýza
24. 8. 2023 14:29
Odpovědět  Peter 008

“ta pravidla budou odcházet relativně pomalu, ale v určité situaci se to naopak neuvěřitelně zrychlí. To je zákonitost.”
Přeskok se tomu říká, jo. A víte, co je zajímavé? Já si toho samozřejmě nevšimla, ale profesor Drulák ano – že přesně takhle jednají Rusové. Piánko, piánko a hups. Má o tom takovou půlhodinkovou přednáštičku. Tao…………ono na tom něco bude: plavu, plavu, pak náhlý proudek – mrsknu ocasem – a zase plavu…..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
24. 8. 2023 09:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

,,Skutečná opozice”?
Ano, věřím Vám, že každý chce žít pohodlný život. ,,Krev a slzy” nikdo nechce.Ovšem,,mladí do křesel”!
Musíme si je doma vychovat sami!
Dnes byl pořad v TV , jak se zhoršují mezilidské vztahy.Mlátí se na ulicích , v MHD, doma, o 30% se zhoršily sousedské vztahy, žaloby na vše ( mám toho v kanclu moc),agresivita vzrůstá.Výchova hrami, kriminálkami…prostě silnější vyhrává—heslo kapitalizmu. A nyní ..puste do světa dítě, které si nechá sr..át na hlavu?

Pavel z Moravy
24. 8. 2023 10:03
Odpovědět  Standa

Stando, já vás chápu, ten příspěvek také nebyl proti vám, ale bylo to všeobecné hodnocení situace. Ale my staří již nikoho nevychováme. Jsme mimo hru, ať si myslíme cokoliv. Dávno jsou pryč doby, kdy mladí ve všech kulturách chodili na poradu ke kmenovým vůdcům a starým lidem. Oni sami si rozhodnou o své budoucnosti. Jakou si připraví, takovou ji budou mít. Moc mne to mrzí, ale bohužel doba chaosu a barbarství je tady a bez změny systému a návratu ke skutečným hodnotám se nic nezmění. Pouze to, že my jejich mravokárci zde již nebudeme a nebudeme jim moci připomínat jejich omyly. Oni to asi ale ani nechtějí. Vzpomínám si na své mládí, jak jsem hltal každé dědečkovo slovo a byl to pro mne zákon. Dnes se tomu tato děcka smějí, já jim to nevyčítám, mají jiné životní hodnoty, budou se s nimi muset popasovat. Budu moc rád, když se situace bude ubírat jiným směrem než si myslím, ale já v to nevěřím.
.

Pavel K
24. 8. 2023 11:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ale Pavle nebuj ono je to donutí až půjde na krev. Oni začnou co je priorita jestli auto nebo plná lednice žrádla, nebo mít střechu nad hlavou. To vše oni dnes mají proto ta apatie. Když neumíš plavat a někdo tě hodí do vody, tak buď se utopíš, nebo si vzpomeneš na základní pudy sebezáchovy a začneš plavat. 😊🙏

Jaris
24. 8. 2023 08:17

Bylo mi divne, ze po ‘vzpoure’ Wagnerovcu, kdy Gerasimov a Sojgu zbabele zdrhli ze svych velitelskych pozic, ze se jim nic nestalo a stale vykonavaji sve funkce, jako kdyz se nechumeli. Je to stejne jako s tou rampepurdou Nabublinovou, ktera nici urokovou sazbou ekonomiku Ruska.Proc ji nikdo nevykopne? Vsichni jmenovani jsou zradci a skodi Rusku, kde se da a Putin zrejme neni natolik mocny, aby se tech vsivaku zbavil.
Nyni behem, da se rici par hodin, byli zlikvidovani tri Putinovi pratele – Surovikin byl odstaven, Utkin a Prigozin jsou mrtvi. Dnes je pro mne cerny den a obavam se, ze kdokoliv byl za tim zlocinem, to se nikdy nedovime.
Jsem zvedava jak to nakonec rozebere Pjakin. Zacinam mu verit, ze v ruske dume a jinych institucich je spousta prozapadnich vlezdoprdelnich zradcu. Rusko dnesnim dnem vyrazne oslabilo. Jak se zachova Putin? 🙁

Pavel z Moravy
24. 8. 2023 09:23
Odpovědět  Jaris

Jaris, to asi fakt nedokážeme odhadnout. Je to vskutku černý den pro to skutečné a opravdové Rusko, ale možná růžový pro všechny ty zrádce, kteří tam řádí. Jelikož nebezpečí vždy nejvíce působí zevnitř, měl by s tím opravdu Putin již razantně něco udělat. Zatím používá měkkou sílu, ale grázlové tomu nerozumí. Jak se říká na hrubý pytel, hrubá záplata, oni ničemu jinému nerozumí. Je to jako u nás v malé 10 milionové zemi. Škůdci zemští si s námi vytírají a otevřeně se nám pošklebuj a chechtají do ksichtu, protože to co prozatím dokázala provést opozice je jeden velký trapas. Na druhou stranu, ona u nás ani žádná není, Babišovo ANO, to je spolek probruselských mouřenínů a samotní Okamurovci jsou příliš slabí cokoliv změnit. A samotný národ, vždyť chodím po venku, poslouchám lidi, s některými mluvím. Jak říká zdejší kamarád můj jmenovec, většině je to úplně jedno. Tady u nás už žádná změna neproběhne, alespoň ne v dohledné době. Je vymalováno. A jak u vás, amíci vás zatahují do paktu a budou chtít pomoci v konfliktu s Čínou, oni do toho sami nepůjdou. Víš co je kamarádko nejhorší, mohu li ti tak říkat, že je většina lidí opravdu tak tupá a vůbec nic nechápe, lépe řečeno chápat nechce.

Autor
24. 8. 2023 09:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jak píši v příspěvku výše, tak dodám, že z té letargie je nevyhnutelně vytrhne, když najednou zjistí, že nemohou nadále žít jako dosud. A ten okamžik se nevyhnutelně blíží, protože Západ nemá, po minimálně zredukování počtu neokolonií a kolonií, odkud brát dostatek zdrojů pro svou existenci. A nepomůže ani radikální snížení počtu obyvatel – NWO plány – protože pak prohraje Západ čistě vojensky, pokud nepoužije jaderné zbraně, ale pak prohrají všichni. A hlavně Západ nemá v podstatě nic co nabídnout. Kdo nic pořádného nevyrábí, nemá čím platit účty.
Takže změny přijdou, ale nikomu se líbit nebudou, a především ne “vládcům prstenů” a těm tupým dnešním lhostejníkům už vůbec ne.
Jak dlouho by trvalo než by se třeba ta minmistryně Baerbocková dostala kočárem do Ameriky? Ostatně litevský prezident přece musel zrušit let na návštěvu Austrálie – nebyly peníze.
Připravme se a pořiďte si TAM-TAMY do každé rodiny nebo aspoň obce!

Pavel K
24. 8. 2023 11:18
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍 👍
Přesně, já tvrdím to samé, oni procitnou, výše o tom píši také a ne jen dnes.

Jaris
24. 8. 2023 09:55
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, diky za reakci. Ono se to otrasa po celem svete a obycejny jednotlivec nema sanci smer dejin obratit. Jedine, co vzdy zvedlo lidi z pasivity byl hlad, a to zatim nehrozi. Globaliste tohle vedi a ridi se osvedcenym rimskym citatem – ‘dejte lidem chleb a hry’ a mate cas na realizaci svych deviantnich planu. Lide si radeji nechaji vzit svobodu nez plny talir. Jinak vas moc zdravim.

Pavel z Moravy
24. 8. 2023 10:48
Odpovědět  Jaris

Jaris, prosím, navrhuji tykání. Navíc pokud vím, tak jsi se zmínila, že jsi 53 ročník, takže stejného věku jako moje žena. A to se musí na dálku oslavit. Jestli již proběhly kulatiny, vše nejlepší, hodně zdraví a hlavně pohodu přejí kamarádi z tvé staré vlasti.

Pavel K
24. 8. 2023 11:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

Podle etiky vždy tykání navrhuje žena. Na věku nezáleží. 😊😊🧡🙋‍♂️

Pavel z Moravy
24. 8. 2023 11:47
Odpovědět  Pavel K

Jo, jo, dostal jsi mne, já si to pak uvědomil. Však víš, něco plácneš a pak už je pozdě. Ale myslím, že Jaris je fakt skvělá kamarádka a tak mi to oslosovi promine. A jinak zase si musíš rejpnout, řeknu to po tvým, však nebuj, já ti to někdy odpálkuji. Jinak se opatruj a nezlob ženu. Však víš jak dopadl ten z toho Milanova vtipu co tu svoji pořád kritizoval. Šup a už byl v kufru. Stejně jsem to chtěl Milanovi vytmavit, takové návody tady ženským dávat, nestačí, že nás utáhly na ty ženské přednosti? To je od něj nezodpovědné. Jak teď mohu cokoliv kritizovat. A že kritizovat se má, to je koření života, hlavně ty druhé, cha, cha. 😀😅🤣

Pavel K
24. 8. 2023 12:33
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak jestli je Jaris dobrá kamarádka tak to bohužel nevím, ale to nevím ani o tobě. Mrzí mě že jsi napsal ” a ZASE si musíš rejpnout” Já tu furt dokola píšu, že to nemyslím zle, trochu srandy snad neuškodí. A s tím tykáním není rejpanec ale holá pravda Pavle. To jsem si nevymyslel. Co se týče mě, je pravdou že bývám dost otevřený k lidem a jak je vidět občas mě to v diskuzi na netu někdo omlátí o hubu. Když si dotyčný tím zvýší ego budiš mu přáno, svým způsobem jsou to ubožáci. Oni si dělají (snad) o druhem složky, co kdo kde napsal a pak to na něj vytahují. To je úsměvné, tak hezký den. Ahoj.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 8. 2023 13:56
Odpovědět  Pavel K

Ale já to vše píši také v legraci a v dobrém, já už se to nyní vše snažím brát s nadhledem. Musíme se přece trochu pobavit a oprostit od tady toho všeho přiblblého co tu probíhá. Já za sebe říkám, mně ti přeformátovaní pitomci nezlomí, já na jejich podělaný život, který by mi chtěli vnutit z vysoka se.ru. A když nás bude víc, tím lépe. Jak říká T.H. Maximálně nás nepodvolené zaženou do strže. Kdo si chce dobrovolně nasadit okovy ať si to udělá. Já je mám u zádele. Tak se měj a znovu opakuji, nezlob ženu. Čekal jsem od tebe nějakou vtipnou reakci a ono nic. Ale jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Třeba se zítra probudíme a fialovočerná jezuitskomodrá ekipa bude na Marsu, neboť už prý mají přiletět ufouni, aby se prý mohla vyhlásit ta 1000% inflace. Tak jsem to někde četl a za nás se říkalo, co je psáno to je dáno. Také hezký den a ahoj.

Pavel K
24. 8. 2023 15:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jinak jestli jsi myslel zlobení jako to hezké zlobení, tak už jsem hodný. Víš co abychom si rozumněli lépe dohodneme se na termínu, že bude pršet, to je tuty. 🙋‍♂️

Jaris
24. 8. 2023 13:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle, dekuji a prijimam. Pokud se vsak spletu, ber moje vykani jako tykani. 🙂

Spam Janka
24. 8. 2023 13:23
Odpovědět  Jaris

mozno to totiz nie je tak, ako sa prezentuje. Minule pisal michalapetr.com, ze Surovikinova rodina ma stale vsetky vymozenosti postavenia…….nejaky general, co mal byt uz par rokov po smrti v skutocnosti funguje a funguje dobre po cely cas. Prigozin mal mat udajne nejaku vaznu chorobu, ktora sa neda vyliecit a to mozno bolo aj zdrojom jeho medialnej aktivity. A potom je otazka ci naozaj vsetci wagnerovski velitelia sadli do jedneho lietadla, ked museli vediet, ze im ide po krku kazda zapadna tajna sluzba…..pricom Sojgu svoju ulohu plni, lebo fabriky na vojensku vyrobu navysili produkciu v nebyvalom rangu a to je jeho primarna uloha. Proste Rusi neoznamuju co a ako a tak je velky priestor pre chyry. Alebo mozno je to pravda, Putin je zradca (len potom nechapem, naco by tahal Rusko z bryndy, co musela byt sifyzovska praca, ked by dostal aj peniaze aj pochvalu na nerobenie)

jiří
24. 8. 2023 19:52
Odpovědět  Jaris

…..kdo mohli skočit na tento hodně tlustý špek o smrti šéfa wágnerovců Jevgenije Prigožina, mohli opět být novináři s vymytým mozkem, západní poblitici a hlavně nemyslící lidé, (poblitici splňují všechno), kteří si neumějí poskládat mozaiku dějů, které jsou každému dostupné.
https://tadesco.org/dalsi-genialni-multidimenzionalni-sach-prezidenta-putina/

Frank1
24. 8. 2023 08:21

Tyhle kecy US slimaku mi uz lezou krkem. Tady nemaji zadnou cenu, at si je tisknou u nich doma v USA! Tam by ho zavreli na 700 let. Nam tady pise co uz davno vime!

ModrýKlokan
25. 8. 2023 00:04
Odpovědět  Frank1

@ Frank

Přesně, mě taky. Až jim otrne, nebo jim někdo něco nabídne, zase se nebudou rozpakovat dát najevo, jak jsou nadřazení a ostatní, včetně nás, jen podřadnej plebs. Tihle rádoby spravedlivý chytráci mají ten svůj rasismus a povýšenost zažranej pod kůží, jako všichni zápaďáci. To je daný historicky. Zůstala tam jen bohorovná vražedná vrchnost a otroci. A otrok vždy hledá jiný otroky, nad kterýma mu pán dovolí se povyšovat.

Markýza
24. 8. 2023 09:24

Génius…………..? Njn, asi je. Co naděláme.

Vlastimil Čech
25. 8. 2023 08:23

Ďaďa Vova asi tím geniem opravdu je!