politika

Juanita Tichanovská navrhla uznat běloruské bezpečnostní činitele jako teroristy

Bývalá prezidentská kandidátka v Bělorusku Svetlana Tichanovská navrhla uznat bezpečnostní síly OMON a Hlavní ředitelství pro boj proti organizovanému zločinu a korupci (GUBOPiK) Ministerstva vnitra 
republiky jako teroristické organizace. S takovou iniciativou přišla během setkání s nizozemským ministrem zahraničí Stefanem Blokem, informuje tisková služba na kanálu Telegram.

“Vzhledem k tomu, že se GUBOPiK a OMON změnily v zločinecké gangy, zahajujeme postup uznávání těchto organizací jako extremistických nebo teroristických,” uvedla Tichanovská. 

Varovala, že všichni zaměstnanci, kteří neodejdou před koncem vyšetřování, budou uznáni jako spolupachatelé a budou podléhat sankcím a jejich majetek bude zabaven.

S amnestií mohou počítat pouze ti bezpečnostní činitelé, kteří přešli na stranu lidu, dodala Tichanovská.

Běloruské orgány se již nesnaží „vytvořit alespoň zdání dodržování zákona,” pokračovala.

“Proto vytváříme systém pro zaznamenávání důkazů o zločinech proti běloruským lidem. Jedná se o jediný základ důkazů, který může každý přidat a který přímo povede k sankcím a soudním jednáním se spolupachateli režimu,“ uvedla Tichanovská.

Rovněž je třeba poznamenat, že vedoucí ministerstva zahraničí hostitelské evropské země souhlasil s poskytnutím pomoci v této otázce.

https://bit.ly/3kPalfH

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
21. 11. 2020 11:50

Tak nějak to vypadá, že je trvale pod parou. Nebo jede jednu lajnu za druhou. Trvale sněží. Normálně myslící člověk přeci nemůže očekávat, že mu tohle někdo bude žrát. Sice se všichni v EU tváří, že jí děsně fandí, ale nikdo z nich (krom debila Petříčka) se ani netváří, že tomu věří.

Editor
21. 11. 2020 23:33
Odpovědět  Janinna

Mě by zajímalo, kolik by dostal v případných opakovaných volbách procent. Myslím si, že by vyhrál znovu, protože tam stát funguje a sice si moc nevyskakují, ale taky vidí a moc dobře vědí, jak dopadá Ukrajina a další exstáty, které nemají plyn nebo ropu.

Editor
22. 11. 2020 00:18
Odpovědět  Janinna

Jo, to určitě. Fakt je ten, že nebýt zcela nesmyslného pokusu o puč, který definitivně zlikvidoval SSSR, tak by se Lukašenko těžko dostal k moci. Sice v danou chvíli bylo třeba se pomalu Gorbačova zbavit, ale způsob, jak to udělali byl přesně podle vzoru “mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako normálně”. Jasné je z odstupu, že by se utrhly pobaltské státy a asi Azerbajdžán, Uzbekistán a Turkmenistán, patrně i Gruzie, ale Ukrajina, Bělorusko, možná i Arménie a Kazachstán nutně nemusely být ztracené.

Editor
22. 11. 2020 13:24
Odpovědět  Janinna

To referendum bylo před pučem, Bělověžská dohoda přišla až potom, navrch Jelcin po tom puči hodně vyrostl a Gorbačov tím pučem ztratil důvěryhodnost, protože ho spousta lidí podezírala, že v tom jel taky, protože se mu situace pomalu vymykala z rukou. Byly teorie, že Výbor pro vyjímečný stav má udělat špinavou práci a po zkrocení situace se sám velký Michail vrátí, jako že se mu povedlo pučisty odstavit, ale že nechá jejich restrikce v platnosti, dokud se neobnoví řád a ekonomika. která šla dost do řiti už tenkrát.