politika

“Jsou to pijavice! Rušíme neziskovky, udělaly si z dovozu migrantů kšeft,” oznámilo Řecko

“Jsou to pijavice! Rušíme neziskovky, udělaly si z dovozu migrantů kšeft,” oznámilo Řecko a snížilo počet “dovozců migrantů” ze 287 na 18. Škrty budou pokračovat. Potrefení již běží žalovat do Bruselu.

Řecké úřady zakázaly činnost takřka všem neziskovým organizacím, které se zaměřovaly na dovoz a následnou “péči o uprchlíky”. V zemi tak aktuálně působí již jen 18 z původních 287, ale počet může být snížen až na nulu.Opatření je přímým důsledkem opakovaných nepokojů, ke kterým došlo v řeckých táborech pro migranty. Řecká vláda označila za organizátory rebelií neziskové organizace. Také nedávný pokus o násilný přechod hranic (ještě před tureckou invazí migrantů) byl spojován s organizací Lékaři bez hranic.

Mluvčí vlády Stelios Peltas uvedl: “Máme tu nevládní organizace, které pracují chybně a paraziticky.“ 
Mnohé organizace nepřerušily svou činnost ani v době koronavirové karantény.

Je to prý mafie

V Řecku působí organizace Lékaři bez hranic, Člověk v tísni a další. Zatím není potvrzeno, zda ze zákaz týká i jich. Člověk v tísni je na černé listině v Ruské federaci, kde vyvíjel podvratnou činnost.

„Je tu celá galaxie pochybných neziskových organizací, které si spolu s magií lékařů, právníků a dalších lidí udělaly živnost z utrpení migrantů,“ prohlásil pro Deutsche Welle náměstek ministra pro migraci Giorgos Koumoutsakos. „Jsou to pijavice a tyto praktiky musí skončit.“Černá listina neziskových organizací

Černou listinu nežádoucích nevládních organizací již vytvořili v Rusku a v Maďarsku, kde se omezení týká především nadace Open Society Fund miliardáře George Sorose. V Rusku je na seznamu kromě organizace Člověk v tísni také Transparency International, působící i v ČR.


Kriticky je ze strany ruských úřadů nahlíženo na činnost Nadace Konrada Adenauera, která má blízko k německým vládním křesťanským demokratům (CDU). Bývá označována jako „Kancelář Frau Merkel“.

V České republice zatím podobná černá listina neexistuje, ale sílí tlak na její vytvoření.


Neziskovky se pochopitelně bouří a lze předpokládat, že o obrátí o pomoc do Bruselu, který podporuje tzv. “integraci migrantů v Evropě”.

Celkem prošlo asi půl milionu

Nyní je v táborech na řeckých ostrovech asi 50 tisíc migrantů, většinou mladých mužů vojenského věku. O ně se v jednu dobu staralo neuvěřitelných 287 neziskových organizací, které se následně hlásily k nové registraci. Povolení k další práci ale nakonec dostalo pouhých 18 z nich.

Na řecké ostrovy přijelo v dubnu 70 migrantů a za květen to bylo zhruba 250. Drtivá většina migrantů přijíždí z Turecka. Počet migrantů, kteří přes Řecko pronikly od roku 2015 do Evropy je odhadován na půl milionu.

Argumenty a fakta
https://bit.ly/2ByzHh2

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
22. 6. 2020 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nyní je v táborech na řeckých ostrovech asi 50 tisíc migrantů, většinou mladých mužů vojenského věku. O ně se v jednu dobu staralo neuvěřitelných 287 neziskových organizací šílené !!! No, ale my jsme v klídku. Máme bezvadný schodek a můžeme utrácet. Třeba i do těch neziskovek něco víc nalejt se to ztratí.