politika

“Jsme tu už od roku 1945.” Alichanov dal Borrellovi lekci historie

“Jsme tu od roku 1945.” Kaliningradský guvernér tvrdě zareagoval na Borrellova slova o Rusku.

Guvernér Kaliningradské oblasti Anton Alichanov v komentáři k dalšímu prohlášení šéfa diplomacie EU Josepa Borrella k ukrajinské otázce připomněl, že Kaliningradská oblast se stala součástí SSSR v roce 1945.

Borrell na konferenci Evropa a svět řekl, že nemůže dovolit ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, aby dosadil v Kyjevě loutkovou vládu a na polské hranici měl ruskou armádu.

“I am deeply sorry to interrupt (Hluboce se omlouvám, že ruším – pozn. red.). <…> Stalo se, jsme tu už od roku 1945,” komentoval Alichanov výrok šéfa evropské diplomacie ve svém kanálu Telegram.

Podle dohody dosažené na Postupimské konferenci v roce 1945 byla severní část Východního Pruska převedena do Sovětského svazu. V roce 1946 přejmenována na Kaliningradskou oblast. 

Dnes je to nejzápadnější oblast Ruska, sousedící na severu a východě s Litvou a na jihu s Polskem.

https://1url.cz/6uR2n

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
26. 10. 2023 02:01
Ohodnotit příspěvek :
     

To je ale legrační prohlášení:
Borrell “nemůže dovolit, ruskému prezidentovi, aby dosadil v Kyjevě loutkovou vládu a na polské hranici měl ruskiou armádu”.
ad 1) A jakou armádu tam má mít, ne-li ruskou? 🙂
ad 2) Bude se ho ruský prezident ptát na dovolení?

Nebo je obojí jen nepodstatný detail? Má on sám k takovému rozhodnutí požehnání “loutky Bidena” – tj. kliky Bidenem manipulující?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
26. 10. 2023 06:44
Odpovědět  Albi

Zajímavé,,loutková vláda”. A, jaká je tam dnes?Borrell neví , co jsou volby a demokracie a vůle občanů.
Konečně EU od těchto floskulí už dávno ustoupila i když se jimi ohání , jako klackem.EU je organizací, která chce nedemokraticky ovládat ostatní své státy ,poroučet jim a buzerovat, vnucovat jim , to ,co občané těch států nechtějí a nesouhlasí s tím.
Co se týče armády , tak by ten hlupíš nejspíše chtěl, aby na hranicích Ruska byly armády NATO.
Je průhledný , jako chomáček vaty!

josef
26. 10. 2023 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá se, že Borell dělá přijímačky k Zelenskému. Oba jsou to tragičtí klauni.

Eva
26. 10. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdo je Borrell a kdo je Putin…
A kdo je USA a kdo je Rusko…
Kdo hledá najde, kdo chce pochopit, ten porozumí a ví !

Slovan
26. 10. 2023 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten EU Borrell mi připadá taky takový kašpárek jako US Biden. Ať jdou trénovat hlínu na prsa. 🤦‍♂️

Pavel z Moravy
26. 10. 2023 11:28
Odpovědět  Slovan

Nebuď na ně takový tvrdý, vždyť tihle staroušci jsou tak pod velkým tlakem, že jim je omluvou, že žvaní a neví o čem. Ale máš pravdu, trapáčtější dvojici abys pohledal. U nás je tedy těch trapáčků mnohem více, jenže ti nemají žádnou váhu na probíhající procesy ve světě, někteří z těch našich pletou svetry na zimu, jiní nám ukrajují z chlebíčka pořádným zkusem a další se jen tak potloukají a ždímají státní kasu. No, není radost v této zemičce žít. Co by za to dali jinde na světě. Dělat a hned to vyhulit mocipánům zpátky. Vždyť i u amíků v šedesátých letech to třeba v havířských oblastech fungovalo tak, že dotyčný majitel dolu, který je zaměstnával měl v osadě svoji prodejnu a tam ti havíři zase těžce vydělané čmrdlíky nechali. Vymakané. V krásném filmu První dáma country – Loreta Lynn to přece její táta říká nádherně. Při nákupu praví, pojďte, musíme vrátit společnosti co do nás investovala. Tihle si myslí, že také investují do našich důchodů a tak jim to musíme vrátit. Holt, měli se škůdci od koho učit. A potom, že neplatí Leninovo – učit se, učit se, učit se. Vezměme si z toho příklad. Měj se a relaxuj. Nic jiného se stejně s tímto materiálem nedá dělat.

Frank1
26. 10. 2023 09:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Tupec Borrelioza pred mesici jeste hulakal, ze valka na Ukrajine musi byt vybojovana do konecneho vitezstvi. Pochopitelne Ukrajiny.

jarysek
26. 10. 2023 10:34
Odpovědět  Frank1

Oni maji v eu vubec radi slovni spojeni jako konecne vitezstvi… konecne reseni… a tak podobne

katango
26. 10. 2023 13:29
Odpovědět  jarysek

Taky se u nás říkalo “Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!”, ale čas oponou trhnul a bylo jinak. Ovšem Rusko není SSSR, naštěstí.

Skeletor
26. 10. 2023 10:41
Odpovědět  Frank1

Borrdel, nikým nevolený idiot si hraje naprosto stejně jako Bidet na pána. Ovšem nechápe, že Rusko se nebude dovolovat nějakého tajtrdlíka, to si může dovolit pouze u evropanů z těch se stali ovce.

Pavel z Moravy
26. 10. 2023 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Já myslím, že by se vůbec nikdo neměl divit co z těchto západních tvorů vypadne. Oni nejsou totiž při smyslech, ale ještě o tom ani sami neví. Copak v tom rozlehlém bruselském komplexu nefunguje dostatečná lékařská péče první pomoci.? To je zásadní chyba, měli by to napravit, pár odborných lékařů by již ten rozpočet nezruinovalo. Co tak poslat jim tam nějaká naše liberální sluníčka, alespoň bychom měli zásluhu na zdraví vládců skomírající Evropy.

katango
26. 10. 2023 13:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ne. Jejich odpadní vody jsou plné koksu, jak se uvádí i v mainstreamu. To už doktor nespraví.

unor 2022
26. 10. 2023 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Borrell je prilis stary na to, aby se nepotkal se rcenim ‘mlceti zlato’.
Jak velike prevelike jsou rozdily v prohlasenich predstavitelu Ruska a EU. Rusku aby jeden zavidel a za EU se stydel.

Frank
27. 10. 2023 12:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Borrell je docela obyčejný křupan a hňup, který si nevidí do tlamy. A taková chátra zastává v Bruselu ty nejvyšší posty.