„Jsem velmi hrdá být součástí hrdinského lidu“. Světově proslulá pianistka obdržela pas DLR

Vedoucí představitel Doněcké lidové republiky Denis Pušilin předal pas občana republiky světoznámé klavíristce Valentině Lisica (Lisitsa). Informuje o tom oficiální web šéfa regionu, uvádí „PolitNavigator“.

Denis Pušilin poděkoval Valentině Lisica, která dorazila na turné na podporu obyvatel republiky a zdůraznila, že je již dlouho skutečným občanem DLR a obdržení dokumentu tuto skutečnost jen formálně potvrzuje.

„Bojujete za mír na Donbasu se svou speciální zbraní, kterou perfektně ovládáte – hudbou. Jsme vám za to velmi vděční. A pokud posuzujeme kdo se má stát občanem státu – je to ten, kdo pracuje pro jeho dobro. Z této pozice jste již dávno občanem,“ řekl Pušilin.

Valentina Lisica poznamenala, že je hrdá na to, že se stane součástí hrdinského lidu.

„Je to pro mě vzrušující den, stát se součástí lidu Donbasu. Od této chvíle budu na světové scéně zastupovat Doněckou lidovou republiku, – zdůraznila. – A i v nesnázích i radosti budou naše osudy od nynějška spojeny. Jsem na to velmi hrdá. Jsem vám osobně a všem lidem z Donbasu velmi vděčná.  Děkuji za důvěru!“

Návštěva pianistky v DLR je načasována tak, aby se shodovala s Mezinárodním dnem hudby, který se každoročně slaví 1. října.

https://bit.ly/3iiRifq

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
1. 10. 2021 09:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta je úžasná…ta lehkost s jakou doslova hladí klávesy je neskutečná….. klobouk dolů….