Josep oznamuje nové sankce

Sankce EU zahrnují omezení přístupu na evropský finanční trh a služby. Bude pod ně spadat 351 poslanců Státní dumy a 27 fyzických a právnických osob. Prezidenta Vladimira Putina však neovlivní, řekl Borrell.

Sankce EU proti Rusku zahrnují omezení přístupu na evropský finanční trh a služby, ovlivňují obranný sektor a některé banky, řekl šéf evropské diplomacie Josep Borrell na společné tiskové konferenci s francouzským ministrem zahraničí Jean-Yves Le Drian, jeho slova citovala Reuters.

Kvůli ruskému uznání DLR a LPR bude pod sankce EU spadat i 27 fyzických a právnických osob, které podle Bruselu podkopávají celistvost Ukrajiny.

Omezení se navíc dotknou členů Státní dumy. Sankce obvykle zahrnují zákaz cestování a zmrazení majetku. Prezidenta Vladimira Putina však neovlivní, řekl Borrell.

Podle Borrella by sankce měly Rusko tvrdě zasáhnout. Ruské kroky nezůstanou bez odezvy, sankce jsou podle něj jen součástí reakce EU.

Komentář autora: 

P.S. 

Omezení se dotknou členů Státní dumy. Prezidenta Vladimira Putina však neovlivní, řekl Borrell.

Takže Putin bude moci nakupovat na Champs Elysees … nebo co?

smile37.gif

https://bit.ly/351gGCT

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Františe
22. 2. 2022 23:32

Umí ti pitomci ještě něco jiného, než vyhlašovat sankce? Ty už nikoho v Rusku nezajímají. A odpojit Evropu od financí EU? To jako budou ropu a plyn platit v rublech nebo ve zlatě? A co rudy, kovy? Bez ruského titanu si nepostaví ani rogalo.

Janka
23. 2. 2022 12:31

Putin nebude moct nakupovat v Parizi, to uz mu zakazali sankciami predtym. Len by ma zaujimali vysledky tajnych sluzieb, kolkokrat tam nakupoval? Nehovoriac o tom, ze tie najlepsie znacky su v Moskve a predpokladam, ze mu do Kremla prinesu osobne v striebornom papieri, keby naozaj chcel