politika

Josep Borrell: “Bojím se o Tchaj-wan”

Borrell vyzývá evropské námořnictvo, aby hlídkovalo v Tchajwanském průlivu.

Vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell řekl, že je nezbytné „potvrdit závazek Evropy ke svobodě plavby v této kritické oblasti“.

Námořnictvo členských států EU musí hlídkovat v Tchajwanském průlivu. Tento názor vyjádřil představitel EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell v Le Journal du Dimanche.

„Evropa se musí aktivně podílet na této situaci, která nás ovlivňuje ekonomicky, obchodně a technologicky,“ řekl Borrell.

„Proto vyzývám námořnictva zemí EU, aby hlídkovala v Tchajwanském průlivu, aby znovu potvrdila závazek Evropy vůči svobodě plavby v této kriticky důležité oblasti.”

Zdůraznil, že „je nutné zůstat ve střehu a vyhýbat se provokacím“.

Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova v reakci na slova Josepa Borrella navrhla, aby země asijsko-pacifického regionu (APR) ovládly Lamanšský průliv.

“Za prvé, EU – to je jen část Evropy. My, Rusko, jsme Borrellovi nedali svolení mluvit za celou Evropu. Za druhé, neměly by za této situace námořní síly řady zemí APR hlídkovat, např…. v La Manche?” – napsala diplomatka v neděli v kanálu Telegram.

https://bit.ly/3L6NLOQ

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
25. 4. 2023 04:31
Ohodnotit příspěvek :
     

V podstatě je to jen další trapné prohlášení nikým v EU nevoleného “titulovaného” im-be-ci-la.
Pro Rusko je to otravná rutima, znova a znova ukazovat na pokrytectví a na neschopnost byť jen základního uvažování EU byrokratů.
Jo, to se říkalo, jak byli ti před “listopadem” takoví “to” a ono se ukazuje, že nebyli takoví, ale že “to” jsou ti dnešní tentononc. Jak vlastně správně nazvat ty, co si říkají demokratičtí vládci, nikým nevolení “vyvolení?
V souvislosti s tím, co se děje i jinak a o čem byl i jeden článek zde, já bych navrhoval pojmenovat je “byrokraty plodící politiku penisem” (Pokud teda Borell nějaký má 🙂 ).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
unor 2022
25. 4. 2023 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestlize existuje pojem emeritni profesor pak jak vidno existuje i pojem emeritni blbec.

25. 4. 2023 08:57
Odpovědět  unor 2022

Kdepak emeritní! To je kontinuální bl-bec na plný úvazek od kolíbky po futrál, žádnej bejvalej, jak by si někdo mohl mylně vyložit druhý význam toho pojmu. Vlastně i pojem bl-bec je v jeho případě eufemismus.

Markýza
25. 4. 2023 12:58

Právě jsem to chtěla napsat 😀 žádnej emeritní! Ale mohl by být aspoň emeritní Vysoký představitel, co. Když už mu ten emeritní blbec nehrozí. Zase když chceme, aby se rozložila stávající forma Ůnie, tak každá borrellióza dobrá.

Pavel K
25. 4. 2023 14:05
Odpovědět  Markýza

Tady máte další díl z toho Nymburka, je to na jůtube roztrhané, tak tam najdete další videa.

Víťa Pilmaier, Jarda Štefec a Ivan Vyskočil – pod palbou otázek – YouTube

Zmatený
25. 4. 2023 14:21
Odpovědět  unor 2022

Ano, jednoho válkychtivého máme teď na hradě!

sizok
25. 4. 2023 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Měl by ses bát o svou menstruaci, hlupáku.

Pavel K
25. 4. 2023 08:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta Maruška nám zraje jako víno, líbí se mi jak ho hned ustřelila jako kecky. 👍👍🙋‍♂️

25. 4. 2023 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak on se o něj bojí. Je to holt takovej starostlivej eurotaťka…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lubek
25. 4. 2023 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemôžem si pomôcť, aj som už za 60kou, viem svoje. Keď si pozornejšie pozriem obrázok tohoto uja, mám také podvedomé presvedčenie, že jediné o čo sa bojí je, či si nedal ráno trenírky hnedým pásom dopredu a či vydrží na tlačovke bez odbehnutia na prostatálne ciknutie.

25. 4. 2023 10:22
Odpovědět  Lubek

Máte, tam, zřejmě nedopatřením, překlep. Dovolím si opravit, ju?
Keď si pozornejšie pozriem obrázok tohoto chuja, mám…” 

Markýza
25. 4. 2023 12:59

Tak chudák Lubek chtěl být zdvořilý a vy takto 😀 😀

25. 4. 2023 13:05
Odpovědět  Markýza

No, nechej to ležet! Copak to jde?

Markýza
25. 4. 2023 13:23

Pravda. To byla příliš přesná přihrávka 😀

Pavel K
25. 4. 2023 13:39

Tak v našem věku zcela běžná záležitost. 🤣🤣🤣😥🙏🤦‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 4. 2023 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Už tady toho bylo řečeno tolik, že komentovat výplody těchto lidí je jako házet ten pověstný hrách na stěnu. Lid Evropy by musel všechny tyto tvory odstranit od moci, ale on na to bohužel nedozrál. Máte plán co byste dělali potom, kdyby došlo k tomu, že se od těchto sebestředných dacanů osvobodíte? A o tom to je.

Bety
25. 4. 2023 10:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

No na ně ty komenty nezaberou, ale možná se z letargie probere sem tam nějaký občan.
A kapka ke kapce…

aamater
25. 4. 2023 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Tomuto idiotovi len do ruky pušku, na hlavu helmu a šup s ním do prvej línie na Ukrajinu. Bol by konečne od jedného vola pokoj.

JKkklkkkkk
25. 4. 2023 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Syn pekare Borrell je neskutecne nenavistne a cinsko-rusofobni hovado, ovsem ten spravne Londynem vybrany papousek. Vykeca vse, co mu predlozi, musi. Je to jeho ukol. Jeho imbecilni vyroky slouzi pouze k nasrani a provokacim Ciny a Ruska. To zlo, ktere tam po svem odchodu zanecha budou Evropane velmi tezko napravovat. Nebude to tak, ze reknou, to jsme tak nechteli!
Evropy se konflikt USA a Cina vubec netyka. Jde jenom o to, agresivni politiku cizaka USA vselijak podporit a Cinu provokovat. USA usiluji o rozflakani ostrova a o stret s Cinou. Cinanum ovsem ostrov nikam neutece a tak nemaji zajem si ho nechat znicit. Nechapou proc by meli valcit o nej s USA. Ani vnitropoliticky na Tajwane neni situace tak jasna. Ani 50 % proamerickych vyzirku a zradcu Tajwanu ani 50 % procinske obyvatelstvo zadnou valku s Cinou nechteji. Chteji jen spolupraci ku vzajemnemu prospechu. Proto uz byla v Cine i delegace Quomintangu (proamericka strana) sondovat situaci.
Cinane se daji dohromady. Cinske more patri Cine, ne USA a sracum z NATO, kteri si ho narokuji.
Biden uz uvolnil asi 50 miliard $ na obnovu chipoveho prumyslu v USA , t.zn USA uz pocitaji se ztratou ostrova. Jak jim ovsem sdelil chipovy Tajvanec, nemaji ani know how, ani tovarny, ani specialisty. Penize samy nic nevyresi. Bude to tedy opet placnuti do vody a natistene penize sezere v USA korupce…

Autor
25. 4. 2023 12:38
Odpovědět  JKkklkkkkk

Myslím, že Borellovy výroky nikoho na “východě” ani neštvou, jako spíš rozesmávají. Vystrašit mohou tak librály v Rusku a Číně, tam už nikoho víc. A znovu potvrzují správnost zvoleného kursu těchto zemí na zbavení se vlivu takových organizací a spolků, jako je ta “naše civilizace”:

JKkklkkkkk
25. 4. 2023 11:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Lejno, Michel a Borell. To jsou ministranti USA a Londyna v EU.

José
25. 4. 2023 13:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropské námořnictvo? To má být vtip?

zuza
25. 4. 2023 16:31
Odpovědět  José

nejaké existuje, ale to je plne vyťažené prevádzkovaním pravidelnej dopravy z Afriky do Lampedusy a druhej linky z Afriky na Sicíliu.

Petr
25. 4. 2023 20:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Starej tupej dědek , snad by se měl strachovat o to aby to nepustil do trenclí ! 😆