politika

Jordánsko: vystěhování obyvatel Gazy bude považováno za začátek války

Jordánsko bude považovat vystěhování Palestinců z pásma Gazy za vyhlášení války.

Jordánsko bude považovat jakýkoli pokus o vystěhování Palestinců z pásma Gazy nebo Západního břehu za vyhlášení války, uvedl premiér Bishar al-Khasawneh.

„Jakékoli pokusy vystěhovat Palestince z pásma Gazy nebo Západního břehu Jordánu nebo vytvořit pro to podmínky jsou „červená čára“, Jordánsko je bude považovat za vyhlášení války,“ říká jordánský premiér.

Minulý týden Jordánsko odvolalo svého velvyslance v Izraeli.

Kolumbie, Bolívie a Chile také odvolaly své velvyslance z Izraele ke konzultacím.

Bolívie oznámila přerušení diplomatických styků s Izraelem kvůli situaci kolem pásma Gazy.

Izrael tajně hledá podporu pro přesídlení stovek tisíc lidí z Gazy

Izrael se tajně snaží získat mezinárodní podporu pro přesídlení stovek tisíc obyvatel z pásma Gazy, píše New York Times s odkazem na nejmenované diplomaty.

“Izrael se v posledních týdnech tajně snažil získat mezinárodní podporu pro přesídlení několika set tisíc civilistů z pásma Gazy do Egypta,” uvedlo šest vysokých zahraničních diplomatů.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci po jednání s ministrem zahraničních věcí Kuvajtu řekl, že plány Tel Avivu zveřejněné v médiích na možné přesídlení Palestinců z pásma Gazy do Egypta a Kanady mohou zasít jen „hrozny hněvu“ a komplikují situaci k vyřešení palestinsko-izraelského konfliktu.

Lavrov také poznamenal, že Moskva je velmi opatrná, pokud jde o plány zničit vyhlídky na vytvoření palestinského státu a odsoudit Palestince k věčné existenci bez práv.

V říjnu egyptský prezident Abdel Fattah al-Sísí řekl, že Káhira odmítá myšlenku přesunu Palestinců z pásma Gazy na Sinajský poloostrov a poznamenal, že jakýkoli pokus o přesun Palestinců činí myšlenku vytvoření palestinského státu nerealistickou.

https://ria.ru/20231106/gaza-1907717305.html

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
7. 11. 2023 01:01

Jen aby bylo koho vystěhovat.
Podívejme se na Ukrajinu – pustá země, kde zůstanou nejspíš jen invalidé, kteří nedokážou odejít “po svých” a na zaplacení převaděčům jim “vděčná vlast”, která je nechala zmrzačit určitě nepřispěje.

Jaris
7. 11. 2023 01:55
Odpovědět  Albi

Jj, z ukrajinskeho hura, slava Ukrajine se stal hrbitov a zniceny stat nad kterym se vznaseji supi a krkavci.

Standa
7. 11. 2023 12:58
Odpovědět  Jaris

,,My to obnovíme” řeční Fiala. Ten premier , co neudělá ani obchvat ,,svého” hlavního města.
Chucpe.

Eva
7. 11. 2023 08:53

V Gaze nebude koho vystěhovat.
Tam Izrael zabíjí vše živé.
Taková hrůza, to snad nezvládl zatím nikdo, ani Rudí Khmérové, ani nacisté.
To odpovídá zatím jen krutosti ušáků ve Vietnamu.

zdendulka
7. 11. 2023 09:28
Odpovědět  Eva

A kdo vládne ušákům ? Která mafie ????? Ta z poblíž Gazy, ne ?

Eva
7. 11. 2023 09:34
Odpovědět  zdendulka

Přesně !!!

Frank
7. 11. 2023 14:27
Odpovědět  zdendulka

No jasně, že obřezaní nadlidé.

Karel
7. 11. 2023 11:05

Němci chtěli vyhladit židy a vystěhovat Čechy někam do tramtárie. Izrael opakuje stejný scénář v Gaze. Vyhldit Palestince, zabrat jejich území a zbytek vystěhovat kamsi.

Mike
7. 11. 2023 12:10
Odpovědět  Karel

Nebyla to tramtárie, ale Patagonie, úplný jih Argentiny a Chile, kousek od Ohňové země. Chladné, deštivé a větrné podnebí s minimem zemědělské půdy. Zapomenutý kus světa, ale i tam žijí lidé.
Sinajský poloostrov, kam chce žid vyhnat zbytek Palestinců, je území, kde je ho:vno a nic. Šutry a písek. Ročně tam “naprší” dva a půl centimetru vody, která se odpaří ještě dřív, než stihne dopadnout. Bohem zapomenuté území. Chceš – li někoho “humánně” zlikvidovat, vystěhuješ ho tam. Ale pozor, i tam přežívá hrstka lidí (možná dvě).
Z těchto dvou podobností lze s úspěchem predikovat, že nacismus a sionismus má mnoho společného.

katango
7. 11. 2023 13:31
Odpovědět  Mike

Dvě strany jedné mince.

Vera
7. 11. 2023 13:57
Odpovědět  Mike

S vaší poslední větou plně souhlasím,kdyby se žiďáci neroztahovali tam,kam neměli,tak by se možná tomuto předešlo,ale ti chamtiví a nerespektující usnesení OSN,která jim přisoudila určité území,se po čase začali roztahovat tam,kam neměli,si myslí,že když se jim za Hitlera vedlo špatně,tak si to kompenzují na Palestincích dnešního věku.Nemají žádné právo okupovat jiná území a roztahovat se jenom proto,že jsou to žídi?Zřejmě se to naučili od svých spojenců z USA,ti se také roztahují po celém světě a to je asi v pořádku,jenže se blíží doba,kdy i USA narazí na zeď a konečně se bude dát normálně žít.Hlavně že Rusko jsou okupanti,ale USA a Židi jsou v pohodě.Krym byl ruský a tak by to zůstalo,kdyby to hovado Chruščov neukradl Krym Rusku a nedal ho Ukrajině.Když mlátil botou do řečnického pultíku v OSN,tak ho měl tou botou někdo fláknou po té jeho tupé palici.

Veny232
7. 11. 2023 16:04

A začne být teplo…