politika

John Kirby: Americké jednotky se zapojí do boje proti ruským silám, pokud po vítězství na Ukrajině zaútočí na kteroukoli zemi NATO

Koordinátor pro strategickou komunikaci v Radě národní bezpečnosti Bílého domu John Kirby poznamenal, že Washington má v tomto případě v úmyslu jednat v souladu s článkem 5 Severoatlantické smlouvy podepsané v roce 1949, který stanoví kolektivní reakci v případě ozbrojeného útoku na jeden nebo více členských států aliance

WASHINGTON, 6. prosince. /TASS/. Americké jednotky se zapojí do boje proti ruským silám, pokud po vítězství na Ukrajině zaútočí na kteroukoli zemi NATO. Na brífinku to uvedl John Kirby, koordinátor pro strategickou komunikaci v Radě národní bezpečnosti Bílého domu.

Novinář ho požádal, aby objasnil slova amerického prezidenta Joea Bidena, který již dříve naznačil, že Ruská federace by po případném vítězství na Ukrajině mohla napadnout některou zemi NATO, a to by zatáhlo Spojené státy do konfliktu. Kirby byl dotázán, jaká je pravděpodobnost takového vývoje, pokud Kongres neschválí přidělení další pomoci Kyjevu.

Jak zdůraznil Kirby, ve Spojených státech, včetně amerických zákonodárců, „musí existovat upřímné obavy“ z toho, co se stane, „pokud [ruskému prezidentovi Vladimiru] Putinovi bude dovoleno jednat svobodně, pokud mu bude dovoleno získat Ukrajinu”.

“Pokud Putin získá celou Ukrajinu, co potom? Kam se posune příště? Protože dál je východní křídlo NATO,” dodal Kirby. 

“Pokud si myslíte, že cena na podporu Ukrajiny je nyní příliš vysoká, tak si představte, o kolik bude vyšší. Nejen v národním bohatství, ale i v krvi Američanů, pokud bude jednat proti jednomu z našich spojenců v NATO. Protože jak prohlásil prezident [USA], my své závazky podle článku 5 bereme velmi vážně,“ zdůraznil Kirby. 

Článek 5 Severoatlantické smlouvy, podepsané ve Washingtonu v roce 1949, stanoví kolektivní reakci v případě „ozbrojeného útoku na jednu nebo více“ členských zemí NATO.

“Pozemní síly USA se budou muset plně zapojit, pokud pan Putin dosáhne strategického vítězství na Ukrajině a pak možná zasáhne proti některému z našich spojenců v NATO,” uzavřel Kirby.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/19473805

Austin bezdůvodně obvinil Rusko z údajného plánování útoku na Evropu

Šéf Pentagonu Lloyd Austin bezdůvodně obvinil Rusko z možného rozšíření konfliktu mimo území Ukrajiny, uvádí Asia Times.

Austin během briefingu k žádosti administrativy USA o pomoc Ukrajině a Izraeli řekl, že pokud Kongres nepřidělí 61 miliard dolarů na pomoc Ukrajině, je „velmi pravděpodobné“, že američtí vojáci v Evropě budou bojovat proti Rusku.

“Austin vidí hrozbu v tom, že Rusko, když skončí s Ukrajinou, zahájí útoky na Evropu. Objektivně však neexistuje žádný důkaz, že Moskva někoho v EU ohrožuje,” píše se v materiálu.

Je třeba poznamenat, že neexistují žádné známky toho, že by Rusko zamýšlelo expandovat do východní Evropy nebo Pobaltí. Navíc neexistují žádné zpravodajské údaje, které by potvrzovaly tezi šéfa Pentagonu o údajné možné invazi.

„Austinův argument […] je nepravdivý a zavádějící,“ uzavírá článek.

https://ria.ru/20231207/ostin-1914452321.html

sdílet na

84 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
8. 12. 2023 00:51
Ohodnotit příspěvek :
     

už nevíme jak vyhrožovat a pád KoZa je nevyhnutelný, i kdyby jsme nakoupili 100 tryskáčů, několik Kinžalů a neletí ani jeden, tak k jakým účelům utratíme za letku 24 předražených útočných F35 až 250 mld. Kč==jeden roční deficit ČR?

Chápe někdo kroky šílenců u moci v ČR? To jsou všichni rádci vlády ČR pořád vožralý a současný vývoj SVĚTA ignorují??? řešení: STÁVKA STÁVKA STÁVKA ++ nové volby se zákazem kandidovat všem 200 PSP zrádcům a jejich stranám i hnutím!!!

Pavel z Moravy
8. 12. 2023 09:50
Odpovědět  ijn

A s kým to sakra chcete provést, když je ta většina totálně přeformátovaná a duševně vyprázdněná.

janle57
8. 12. 2023 10:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Proč by se měl pan Putin vojensky angažovat proti podělané bandě jménem NATO,
nechá ji jen ekonomicky vychcípat,zmrznout a vyhladovět,a to bez jediného výstřelu,
první kdo tohle bere vážně je Mr.Trump,a proto chce urychleně z téhle bandy vystoupit
a tím,bez ohledu na srdceryvný vzlykot rusobobů Řehky,Černochové,Lipánka,Pávka
a dalších současných vlastenců,ji jednou provždy pohřbít.Bude to velká zábava až tihle
jmenovaní budou Putinovi pucovat boty a mlít,že se pomýlili za situace,když tu
přestaneme svítit a topit.

ijn
8. 12. 2023 10:57
Odpovědět  janle57

msta u nacistické party je věčná, i po 80 letech zkusila znovudobýt Moskvu…!!!

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:51
Odpovědět  ijn

To sú ” nádor cysty= nacisti” a treba ich chirurgicky odstraniť…Ja by som urobil oboje naraz aj s ” ožarovaním” ako v Hirošime a Nagasaki…6.a 9.augusta, lebo židozednář veril že vstanu z mŕtvych cez 69 prokreaciu, tak ako vstal z mŕtvych Kristus na Kríži po tme od 6.do 9.hodiny, a potom vstal z mŕtvych…Takže po každej 69- devine keď ona otehotnie, vzdy niekto vstava z mrtvych! A toto vedia aj Rusi a ich Tokamaky v Poseidonoch…

eFPe
8. 12. 2023 13:40
Odpovědět  janle57

Janie, důvod se vždy najde, stačí blokovat Kaliningrad- vzhledem k námořním silám a rozložení v Baltu a okolí to není nereálné. No, a potom opravdu končí legrace a koridor bude muset udělat armáda, a ta rozhodně nebude jednat v rukavičkách. Cesta povede každopádně- přes nějakou zemi NATO.

zuza
8. 12. 2023 16:01
Odpovědět  eFPe

ja sa nevyznám v námornom práve, ale predpokladám, že keď z Baltského mora sa vyplávať iba cez úzke prielivy medzi Dánskom a Švédskom, tak sú tieto štáty povinné nechať právo voľného prieplavu minimálne pre štáty, ktoré majú kus Baltského pobrežia. A Rusko k nim patrí. A keď nevedia, čo sa patrí, bude Rusko nútené ich umravniť. Pretože od r. 2014 sa dúfam Rusi naučili, k čomu vedie slušnosť a snaha dohodnúť sa aj za cenu ústupkov. A čo sa týka Kalingragu, tak aj prístup k nemu po suchej zemi a po mori bol riešený zmuvami. Keď tie zmluvy nedodržia malé ryby (pobaltské čivavy a Poliaci), nemusí ohľady brať ani Rusko. Kalingrad je vlastne jedna veľká ruská vojenská základňa, jej blokáda sa rovná vyhlásenie vojny.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
eFPe
8. 12. 2023 16:41
Odpovědět  zuza

Vždyť v tom nemáme rozpor. A navíc podívejte jak Estonci chtějí deportovat občany s dvojím občanstvím, lotyši taky dělají problémy jsem někde četl…všechno země NATO…A pokud by najednou mělo celou svou východní hranici jen s Ruskem, tak se asi zblázní. Tohle psal svého času jeden ruský diskutér…ne Ukrajina ,ale pobaltí může být roznětkou ke střetu Ruska s USA.

František
8. 12. 2023 18:11
Odpovědět  eFPe

Kaliningrad je v klidu. Je tam jedna z ruských zbraní. Putin se o ní zmínil, ale nikdo asi neslyšel. Je to REB, který dokáže zničit veškerou elektroniku na vzdálenost 3 000 km. A jako druhé, má raketu, která z stratosféry zničí elektroniku na území jako je Francie. Proto je Putin klidný a nějaké cvičení NATO na Baltu ho nijak nevzrušuje. Ale když ho ti pitomci z Ko-Za donutí toto použít, zhasne celá západní Evropa. Totálně všechno, co má transistory, zhasne.

Efpe
9. 12. 2023 08:27
Odpovědět  František

Nejprve mne to uklidnilo.ale pak.exploze se šíří všemi směry stejně.zasahnete varsavu a schytal to petrohrad. Mimochodem….víte že Petrohrad u nás máme taky? Musel jsem se u cedule vyfotit.a to sousoší poblíž ústavu je úžasné…

katango
9. 12. 2023 11:38
Odpovědět  Efpe

Lázně Petrohrad. Víme.

josef
9. 12. 2023 16:18
Odpovědět  František

Ruská armáda provozuje zjednodušeně řečeno REB na dvou principech. Jeden je elektrotechnika jako je např. KRASUCHA nebo NORILSK.A ta raketa, o které píšete je na principu elektromagnetického impulsu. Tento impuls lze vyvolat buď jaderným výbuchem, nebo odpálením speciální hlavice, která nemá s jadernou nic společného.
Takže když má být použita elektromagnetická zbraň, jsou známa opatření, kterými je možné ochránit různá elektronická zařízení. Jedním z těchto opatření je aktivace faradayovi klece v které chráněné zařízení je instalováno , ukončení provozu, odpojení od antén atd. Nejdůležitější je vědět, že něco podobného bude použito a ukončení provozu po dobu ohrožení – působení. Jinak je nenávratně zlikvidována sebedokonalejší techniku. Na elektronky to tak nepůsobí.
Dodatečně doplňuji pro zájemce. “Raketa” kterou zmiňuje pan František se jmenuje ALABUGA. Trochu bližší informace a fyzikální principy jsou dosažitelné na adrese https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/10/03/__trashed-2/.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
8. 12. 2023 12:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jmenovče je to marný,marný,marný! Někteří si nechtějí připustit, že jsme v totální “zadeli” díky 30 rokům intenzivního vymývání mozků a přeformátování populace. No myslím, že nás to již nemusí tankovat.Žili jsme spokojeně v “socíku”, přežíváme v tomto bordelu a máme to za pár! A komu není rady, tomu není pomoci.Zvonili klíčema, nechtěli mít zajištěnou budoucnost, chtěli adrenalin a cestovat po světě, tak ať si jej užívají. A jestli si myslí, že je KoZa vezme jako rovnocenné,tak ať tomu věří! Nám je jasné, že budou jen občany druhé či třetí kategorie a budou jen sloužit a dělat užitečného idiota KoZa!

marie
8. 12. 2023 15:07
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ty šašku Kirby, nestarej se o nás, my s Rusama vycházíme v pohodě a nebejt vás v té zfentanylové Americe, tak se máme jak prasata v žitě. V životě jste nám vy anglosasové jenom podráželi nohy, od Rusu jsme to nezažili. Drž se toho umerickýho pultíku a aby ses nedivil! J/elito/!!

Králík
8. 12. 2023 18:15
Odpovědět  ijn

Jo? A co stávka může změnit? A kdy něco změnila? Teda jo. Když se dívám na poslední, tak akorát že lékaři dostanou šlechtické tituly a právo první noci (jak to vtipně glosoval Cháb). Slovo Patsana na ně. Ale jinak nic jiného.

Jaro Jaroslav
10. 12. 2023 14:45
Odpovědět  ijn

Dostali ste Járu Nadfasa ze Slovenska jako poradcu Obrannej ministerky, a ten vam poradi čo s F 35 letkou…Do 24 hodin bude na U+krajine ako nase Migy…Aj tak sú horsie ako SU 57 o 22 bodov…Vysvetlí Naďfas s modrou krvou Českému lidu…

sergej
8. 12. 2023 00:59
Ohodnotit příspěvek :
     

To se jako ptá, jo? Mluvčí hauzu,… už mu odpověděli že s kongresu nic nedají. Přehazují prachy poplatníků úžerům a to už prý ne. Na koho apeluje, to opravdu nevím, dýpsteit?

sergej
8. 12. 2023 01:02
Odpovědět  sergej

Jako tady.

Velitel
8. 12. 2023 08:32
Odpovědět  sergej

Jakých poplatníků? Pro vaše info příští rok si USA musí každou hodinu půjčit 20 miliard $, taková je díra mezi tím co utrácí a o co oberou ty poplatníky

sergej
8. 12. 2023 10:53
Odpovědět  Velitel

To taky u penězoměnců.

sergej
8. 12. 2023 13:07
Odpovědět  Velitel

comment image

Jaris
8. 12. 2023 03:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ach jo, … jen dalsi americky mamlas, ktery tvrdi, ze Rusko napadne zeme patrici pod North Atlantic Terorist Organization (NATO).
Rusko tohle v planu rozhodne nema. Co by take delala se zapadnim augiasovym chlivem. Ten si musi zapadni zeme vykydat samy. V pripade napadeni RF pod jakymkoli smyslenum duvodem, se samozrejme Rusko bude branit.Jak poznamenal Putin, ze v pripade valky se nebude valcit na ruskem uzemi.

Ladislav 💤
8. 12. 2023 12:13
Odpovědět  Jaris

Vždyť to tvrdím stále, je jedno kdo jim vládne. Amičtí debilové je jeden jak druhej, to je nátura od narození! Televize, popcorn a nemyslet! Oni nám to řeknou. 98% z nich ani neví ,že sousedí s Kanadou!

Janaz
8. 12. 2023 05:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Sviňa Kirby a tvoji spolusúdruhovia, netliachajte o č. 5 vošingtonskej zmluvy, ako o nejakej mantre. Celý ten článok neustanovuje POVINNOSŤ ísť niekoho brániť, ale stavia na rozhodnutí členov, či a akým spôsobom sa vôbec zapoja! Usáci to veľmi dobre vedeli a zámerne to takto spískali pri zakladaní NATO, aby sa nemuseli angažovať niekde, kde to pre nich nebude zaujímavé a anglosaským vydriduchom by to prinieslo len straty a žiadny zisk, že?

Pavel
8. 12. 2023 07:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Co by asi tak chtěli dělat? Tři čtvrtiny těch zdrogovaných amerických kříženců jsou na dvě věci. Na h…. a na nic. Jen vyhrožují a mlátí hubou prázdnou slámu.

Albi
8. 12. 2023 07:33
Odpovědět  Pavel

Nejhorší na tom je, že jiný scénář než takový, jaký předvádějí na Ukrajině nastudovaný nemají. Raději ať “zemře” celý národ, než ustoupit půl kroku ze světového výsluní.

Slovan
8. 12. 2023 08:31
Odpovědět  Albi

Proč by měli mít, jejich životy to nejsou, tak hurá.

Albi
8. 12. 2023 09:10
Odpovědět  Slovan

Ovšem bez lidí chcípnou minimálně. hladem a špínou. Pracovat rukama je fuj a kdyby používali mozek, muselo by jim dojít, že sebevětší množství zbraní sebevyšší kvalitry jim žádnou válku, natož pak s ruskou armádou vyhrát nemůže.

Jak tahle po všech stránkách neschopná “vyspělá” společnost může přežít bez lidí, které tak marnotratně vraždí?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
8. 12. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Ahoj Albi, no jestli se nemýlím tak furt je tuna nadstav a ty cca dva tisíce vyvolených snad půl mega uživí a obstará, co ty na to?Hezký den.

Frank1
8. 12. 2023 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a je to tady. USA nepodniknou nic pri obsazeni Ukrajiny Ruskem! Rusko dostalo volnou vstupenku k obsazeni.

petr
8. 12. 2023 09:56
Odpovědět  Frank1

A co jste čekal? Zparchantělí Anglosasové neumí nic jiného než bojovat cizíma rukama. Dobře ví, že pokud dojde na lámání chleba dostanou výprask a stáhnou se jak z Afganistánu Jejich krédo je rozděl a panuj, na tom fungují staletí ale jejich čas končí a dobře to ví.

Frank1
8. 12. 2023 11:32
Odpovědět  petr

Nic jsem necekal. Hegemon se prave na Ukrajine vzdal.

Tupý hulvát
8. 12. 2023 20:38
Odpovědět  Frank1

Konečně to někomu došlo.

komoří Lang
8. 12. 2023 20:39
Odpovědět  Frank1

… takže budoucí novinový titulek nekdy v průběhu roku 2024 by mohl znit:
Na Slovensko-Ruske hranici klid.

sergej
9. 12. 2023 10:38
Odpovědět  komoří Lang

A není tam snad zakarpatská rus, od nepaměti? 🙂

Juraj
8. 12. 2023 09:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Židovské, klanovo-korporátne skupiny už Ukrajinu pochovali, čo už každý pochopil.
V súčasnosti majú veľké obavy, pretože si začínajú uvedomovať, čo spôsobili na Ukrajine.
Vylámali si zuby a teraz budú brechať s tou bezzubou tlamou z poza hranice tzv. východného krídla NATeroristickejO. Ruská federácia oslobodí Ukrajinu a s EU, ak bude mať záujem, môže v budúcnosti obchodovať tak, ako s inými štátmi sveta.
Janaz
 8. 12. 2023 05:22 to napísal správne o článku č.5, Severoatlantické smlouvy podepsané v roce 1949. Budúcnosť ukáže, ktoré štáty východného krídla pôjdu proti Ruskej federácii. Predpokladám, že ich veľa nebude, pretože население týchto štátov už vo vysokom percente chápe o čo ide tzv. kolektívnemu západu(Židovsko, klanovo-korporátným skupinám).

Mike
8. 12. 2023 09:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud Putin získá celou Ukrajinu, co potom? – nic vole, Rusko nový území nepotřebuje, tohle ty jako anglosas nikdy nepochopíš, tak to prosím nekomentuj. Vladimír Vladimírovič čistí Ukrajinu od nácků jako jsi ty. No a tam, kde byla ta fašistická špína nejvíc zažraná, to si vzal pod svou kontrolu, kdyby někdy v budoucnu ta špína zase vylezla na povrch, aby jí mohl dát zavčas přes rypák.

Pavel z Moravy
8. 12. 2023 09:54
Odpovědět  Mike

Naprostý souhlas.

Frank1
8. 12. 2023 11:33
Odpovědět  Mike

Ja jsem nacek? Ty prase!

Petr Kolář
9. 12. 2023 13:27
Odpovědět  Frank1

ty se ztotožňuješ s Kirbym? Proč?

JoFa
8. 12. 2023 17:39
Odpovědět  Mike

No keby si čítal môj komentár nižšie, tak by si mal ďalšie súvislosti. Rusko naozaj nepotrebuje Ukrajinu, ale keď ju neobsadí celú, tak sa budú diať veci:
1.Putin stratí podporu ľudu, polovičné víťazstvo je pre Rusov prehra.
2.Neobsadené územie Ukrajiny je potencionálny ďalší problém- to už tu Boomer písal niekoľko krát.
3.Písal som dnes nižšie, dlh Ukrajiny bude splácať práve tá neobsadená časť Ukrajiny a ja byť Ukrajincom, tak si rovno hodím mašlu. Tak sa stane neobsadená časť Ukrajiny ekonomickou dŕžavou západu- toto chce Rusko?
A teraz aj mne môžeš nadať do náckov.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
8. 12. 2023 17:56
Odpovědět  JoFa

Mně se náramně líbí ta myšlénka, že by Rusko při konečném jednání přenechalo ten kus Ukrajiny až po Lvov Polsku: otupily by se tím rusko-polské hrany, Poláci by spacifikovali banderismus na “svém” území razdva a sice by Rusko sousedilo se státem NATO, ale s velmi, velmi zavázaným státem………….ale úplně spodní proudy samozřejmě nevidím.

Mike
9. 12. 2023 09:40
Odpovědět  JoFa

Pokud vím, tak adresně jsem nazval náckem Kirbyho a jemu podobné. Nevidím tady na Pokecu “podobné”, kteří by se zalykali nenávistí k Rusku, takže nevím, proč se zde někteří ohrazují. Že je ta válka od začátku špatně ví i ten poslední idiot. To příměří leželo na stole. Kdyby se do toho nezačal sr:át západ, neležely by na bitevním poli statisíce chlapů. Nazývám KoZa náckama proto, že mají stejné, ne -li horší pohnutky než Adolf. Ukrajinu zachrání pouze to, že se stane součástí Ruska jako nové republiky na Donbase. Putin je jedinej člověk na světě, kterej dokáže západním náckům ukázat fakáč a opravit Ukrajinu ze svýho. Tohoto se na západě bojí, že přijdou o prachy, nic jinýho je totiž nezajímá.

sergej
9. 12. 2023 10:51
Odpovědět  Mike

To jako nacpou své otroky na to aby to tam co zničili opravili a si teď nakapsovali z jejich tvorby odíraných do mrtě? Hotový perpetum mobile “vyvoleným z toho co zničili a ještě sedřou depopulacionisti exploatované aby aby potom rozjeli další jim podobnou “kratochvíli a furt dokola? Strojek utrpení a smrti.

jsladin
8. 12. 2023 09:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Když vás vypráskali pasáci koz v sandálech, co chcete vybojovat se skutečnou opravdovou a vyzbrojenou ARMÁDOU?

Markýza
8. 12. 2023 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

No…..nedávno jsem četla, že na hranicích s Estonskem se objevily cedule s nápisy “Rusko nemá hranice”. Což by mě neuklidnilo, být Estoncem a při celé té atmosféře. Já sice chápu černočerný ruský humor, ale obávám se, že Estonci do toho mají zatraceně daleko. Nevím, který vtipal si takhle zahrává, ale chytrý mi to nepřijde.

petr
8. 12. 2023 10:00
Odpovědět  Markýza

Pokud by se Estonci chovali jako řádní sousedé, nebyly by tam takové cedule. Jinak pro zajímavost, celé Pobaltí je nelegální, neratifikovali svou samostatnost, takže pokud si budou stále vyskakovat tak se můžou ocitnout v Rusku a zažít to co dělají sami téměř 40% Ruskojazyčného obyvatelstva.

Slovan
8. 12. 2023 10:56
Odpovědět  petr

👍 👍

Markýza
8. 12. 2023 12:54
Odpovědět  petr

Je pravda, že k ruskojazyčnému obyvatelstvu se chovají hnusně, takže nakonec se té troše černého humoru nemůžou asi divit.
Jak – neratifikovali? Ani jeden Pobalťan?

eFPe
9. 12. 2023 23:53
Odpovědět  Markýza

Neblázněteto není legrace…A je zajímavé, že Rusko osvobodilo Finsko ze jha Švédů a oni cítí nenávist k Rusům.

komoří Lang
8. 12. 2023 12:47
Odpovědět  Markýza

Putin je i vtipnej. Někde řekl. že Rusko obklopujje americké zakladny.

Markýza
8. 12. 2023 12:55
Odpovědět  komoří Lang

Putin dokáže být dost suše vtipnej, všimla jsem si. A jestli se dobře pamatuju, řekl něco v tom smyslu, že se Rusko nebezpečně přibližuje k americkým základnám – ale kdoví, jestli si to pamatuju přesně.

komoří Lang
8. 12. 2023 14:02
Odpovědět  Markýza

nakonec to dohromady možná dáme. 🙂 myslim. že to bylo takto. Rusko svou blízkosti ohrožuje americké základny.

Markýza
8. 12. 2023 14:08
Odpovědět  komoří Lang

Jo! Tohle mi zvoní, že to bylo ono.

Vladimír
8. 12. 2023 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak teď na plná ústa přiznal, že Rusko na Ukrajině zvítězí. Nezaznamenal jsem ani náznak toho, že by Rusko chtělo napadnout jinou zemi, pokud nebude samo napadeno!! Rusko nechce napadnout NATO, NATO nechce válku proti Rusku tak o čem to Kirby mluví?? Že by se plánovala zase nějaká provokace nyní ze strany člena NATO?

JoFa
8. 12. 2023 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Položil som si otázku, čo sa stane s dlhom Ukrajiny ak Rusko obsadí celú Ukrajinu a stane sa súčasťou Ruska? Myslím, že všetky peniaze naliate do Ukrajiny budú nevymáhateľné-dlžník zanikne, ako keď dlžník zomrie. Amíci sú celkom pomýlení a natačené papiere majú hodnotu už len v Amerike, dlh USA je tak obrovský, že Amerika prestane byť svojprávna ak si veritelia uplatnia svoje nároky. Nalievať ďalšie bezcenné papiere do Ukrajiny, ktorá už vlastne prehrala je scestné.
NATO skončí v Európe, tá je totiž už vycicaná z peńazí a nebude mať kto do NATO prispievať, ako si USA predstavuje ďalšiu funkciu NATO bez peńazí? Opotrebovávacia vojna Rusov je účinná a dosiahnutím víťazstva na Ukrajine, sa nemusia nikam ponáhľať, EÚ ešte bude prosiť Rusko, aby zasiahlo-migranti ju rozložia.

katango
8. 12. 2023 10:50
Odpovědět  JoFa

A Black Rock a další přijdou o to, co si na Ukrajině “nakoupily”. V tom bych viděla jeden z důvodů neochoty a neschopnosti USA vidět a reflektovat pravý stav věcí. Vždycky jde nakonec jen o peníze a moc, alespoň v KoZa ano.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
8. 12. 2023 12:57
Odpovědět  katango

No právě. To bych měla táákovou prasečí radůstku, kdyby jim to Rusko polklo! Oni prý už plánují konkrétní investice .-D

Boomer
8. 12. 2023 11:16
Odpovědět  JoFa

.. tudíž lze předpokládat návrat Trumpa do Oválné pracovny a v důsledku toho také obnovení jeho politicko ekonomického záměru zaměření vlivu USA primárně na oblast Tichomoří…

JoFa
8. 12. 2023 11:18
Odpovědět  Boomer

Ja by som s tým Trumpom ešte nepredbiehal, to Americké vytriezvenie môže prebehúť rôznymi formami a to si netrúfam predpovedať.

Boomer
8. 12. 2023 11:48
Odpovědět  JoFa

.. nejde mi o předpověď, předkládám pouze model, který se mi jeví jako nepravděpodobnější, vycházím u něho především z předchozího běhu věcí, a také beru v úvahu současnou situaci, v níž zatím není vidět osobnost, která by Trumpův předpokládaný návrat mohla ohrozit. Pokud se někdo takový objeví, musí předložit nějakou výjimečnou ideu, aby dokázal získat rozhodující podporu v tak krátkém čase, který do voleb zbývá.
A takovou “výjimečnou ideu” si opravdu nedokážu představit…

JoFa
8. 12. 2023 12:36
Odpovědět  Boomer

Vždy musí byť alternatíva, čo ak sa Trump volieb nedožije? Čo ak bude v US občianska vojna? Čo ak niekto príde s ideou zoštátnenia bánk a prevzatie kapitálu US štatom-finančná kríza. Čo ak buchne Yellowstone? Je to príliš veľa Čo ak…

Boomer
8. 12. 2023 15:35
Odpovědět  JoFa

.. vy máte v oblibě katastrofické scénáře? Já se snažím pracovat s realitou a zkušenostmi z minulosti. No, a pokud by přece jen došlo na nějakou z těch vámi nastíněných katastrof, negativní vliv na plány Ruska, Číny a Indie by to dle mého nemělo, spíše naopak…

Pavel z Moravy
8. 12. 2023 09:47
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou přesně ty reakce těchto dacanů, kteří když ztrácejí sílu, používají veškeré metody nefér boje. Podobně jako to bylo s tím bílým práškem v OSN, když potřebovali napadnout Irák. Takové dacany a jemu podobné mohou hájit už zase jen stejní podobní dacani. Ten západní svět je plný těchto odporných dacanů, kteří používají stále stejné praktiky vydírání. To, že jsme se stali zrovna my součástí tohoto společenství ukazuje na duševní úroveň tohoto národa. Grázl totiž vždy tíhne ke grázlovi. Samozřejmě, nelze to zevšeobecnit, ale většina těch co nás tady 34 roků reprezentují náleží k těm plutokratickým týpkům západního světa, pro které bude vlastní prospěch vždy na prvním místě. Ale kdo nemyslí, tak zaplatí.

Joe Arp
8. 12. 2023 11:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá se, že na Slovensku kdosi “neznámý” rozjíždí oranžovou revoluci. Prej dost bylo Fica! Nikdy si nedají pokoj, nikdy!

JoFa
8. 12. 2023 11:15
Odpovědět  Joe Arp

Sme krajina paradoxov. https://cz24.news/fico-sa-stal-hitom-na-twitteri-zdielal-ho-aj-svetoznamy-vedec/
Poučení z vývoja a po vyriešení európskej otázky, myslím že dajú pokoj, oni zas tak ortodoxní všetci nie sú, veria v darované peniaze ak uveria hocijakej ideológii, takže, ten mnou tak často spomínaný nepodmienený príjem, by zjednotil momentálne obe skupiny. S lopatou v ruke ak budú chcieť viac im to pôjde lepšie alebo sa stratia vo svete, kde sa dá ešte vyžierať takouto formou.. Generácia idiotov aj tak vymrie a hlavne treba stavať na tej novej.

Boomer
8. 12. 2023 11:36
Odpovědět  JoFa

.. a z čeho vychází vaše přesvědčení, že nová generace následující po generaci idiotů, bude idiocie svých předchůdců ušetřena? Kde potom máme hledat původ idiocie stávající generace idiotů? Spadli z nebe? V generaci/generacích před nimi idioti byli nebo nebyli?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
8. 12. 2023 12:10
Odpovědět  Boomer

Pôvod momentálnej idiocie je v pôsobení západného a satanského európskeho kapitálu v našich krajinách a neschopnosť vládnucich strán s tým niečo robiť /sú tiež zaplatení/, takže ak sa vymaníme z tohoto jarma a to prebieha, budeme vedieť regulovať vplyv škodlivých médií, nastaviť a zlepšiť systémy vzdelávania detí a ich všeobecný prehľad.
Myslím si, že systémová zmena je nevyhnutná a preto hľadám riešenia.
To, že sa tu niekto snažil vytvoriť Európu s podriadenými idiotmi, zanechalo stopy, tak to teraz postupne zase treba opraviť, hlupáci budú vždy, ide len o to, aby ich bolo čo najmenej.
Ďalší dôvod idiocie je laxnosť a nezáujem, celková apatia ľudí niečo chcieť zmeniť a hlavne seba, aj tá tu bola vždy, ale pôsobením Deep state sa podstatne prehĺbila.
Oprava ľudstva je možná zmenou systému a tá záleží od toho, ako hlboko táto zmena zasiahne myslenie ľudí, v tom pozitívnom zmysle.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
8. 12. 2023 15:41
Odpovědět  JoFa

.. inu, na satanský vliv nevěřím neb nevěřím ani na vliv božský. Také mám ověřeno, že nelze z člověka udělat idiota proti jeho jeho vůli, nemá-li k tomu” inteligenční předpoklady”. Komu však není shůry dáno…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
9. 12. 2023 10:56
Odpovědět  Boomer
sergej
9. 12. 2023 11:03
Odpovědět  sergej
Standa
9. 12. 2023 16:11
Odpovědět  Boomer

Souhlas.Ale , co je to vůle? Když ti idiocii vtloukají do hlavy od jednoho roku.Co je to ,, inteligence”? Víte, jak se počítá IQ?Podle toho , co víte , přečetl, kde je Burundi? Souvisí to s inteligencí nebo biflováním?
,,vliv božský.” ? Kde je Bůh, kde je Satan, kecy katolíků na hlupíše!
Jsem ateista , až se Pána Boha bojím.
Znám inteligenty , kteří jsou zámečníci a prakticky nečtou a jsou to praktici! Znám blby ( z veřejných přenosů a jsou i předsedové vlády a profesor) , kteří mají ego na hranici zdravého rozumu nebo za. Znám krasavice bez IQ spoléhající na dlouhé nohy a vlasy i malé ošklivky , které udivují přirozenou chytrostí.
Do Podolí, do lékárny…..

Slovan
8. 12. 2023 11:43
Odpovědět  Joe Arp

Včera večer jsem se o tom zmínil, když jeden pán tuna napsal, že se jich možná konečně zbavíme (ami) a já odepsal neříkejte hop…..na Slovensku je jak jinak se dalo čekat veselo, bo se vykolejilo zdrážky.

8. 12. 2023 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejspíš pomocí klacků a luků co bude ta vaše armáda bojovat? 😀 Oni si vážně neuvědomují jak jsou trapní? Že už jsou jen k smíchu?
Nemají ani dost granátů pro Ukrajince….co jim tam poslali za techniku to byl jen sebevražedný šmejd…
Dokud měli a posílali zásoby po SSSR na Ukrajinu, tak dokázala jakž takž odolávat…
Jakmile došli, a došlo na tu “superchytrou” západní techniku,s kterou se vysokoškolák učí dva roky zacházet…
Tak je Game Over…
A ona by si ta lůza Americká opravdu chtěla ještě vyskakovat? Doma ulice plné zoombi…
Dluh až do nebes…
Armádu plnou upocených buzerantů…a bude to dělat ramena? 😀
To je drzost tohle to…dal by jim na zadek i Kim…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
lubkral
8. 12. 2023 12:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby Ukrajinci v roce 2014 nevraždili, neprováděli genocidu proti svému obyvatelstvu, nehlásili se k nacismu, Banderovi, tak mohli mít šťastné dětství jak ukrajinské tak i ty zavražděné děti V Donbasu, Luhansku… Bohužel světový četník USA, největší terorista s pomocí VB a hlavně nenasytné EU toto dílo vyvolal.. Ono nejhorší je všechno zničit, udělat ve všem chaos a pak naříkat a svádět to na jiné.. Stačí se podívat na historii Ukrajiny, na dokumenty o OUN, Banderovi, Šuchovičovi, mrknout na film Volyně a dokážete si hned představit co je to za národ. Hlavn k čemu se hlásí a co oslavuje. Nejhorší je to, že pokud to vše vede k nenávisti proti Rusku, tak nám toto vše na západě nevadí. Naopak nacismus či fašismus ještě podporujeme..
Nikdy Rusko nevyhrožovalo státům NATO, ale naopak. “Mírový” agresívní pakt dotlačil Rusko k této situaci, neboť není pro NATO žádná červená linie, všichni se ho báli, proto bylo a je tolik agrese na světě!

Miro 2
8. 12. 2023 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Aby se spíš nejednalo o to, že pak některá ze zemí NATO vyprovokuje konflikt s Ruskem a přitom bude Rusko celým Západem obviněno, že je agresorem. Takže pozor zase na kikle a pikle, zkrátka podrazy USA, Británie a jejich poskoků, viz. např. kauzy Vrbětice a Skripal.

Jura S
8. 12. 2023 16:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestli tady bude VÁLKA tak mám vojenskou knížku ČESKOSLOVENSKÉ socialistické republiky a složil jsem přísahu, že postřílím IMPERIALISTICKÉ buržousty, Té přísahy se budu držet….. né jak PePa, desetkrát zradil…

Karel
8. 12. 2023 16:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ již zapomněl na poválečné rozdělení Evropy.Západní část připadla USA a jejich spojencům, východní část Sovětskému svazu. Sovětský svaz dal východní Evropě svbodu. NATO vedené USA toho okamžitě yužilo a rzšířilo se do států východní Evropy. To znamená, že část Evropy pos sovětskou správou padla do rukou USA. Rusko, jako nástupce Sovětského svazu, s tím samozřejmě nesouhlasí. Z toho plyne velké nebezpečí válečného konfliktu USA – Rusko. USA se okupované části východní Evropy dobrovolně nevzdají. Raději Evropu a její občany obětují na oltář války.

Jura S
8. 12. 2023 16:36
Odpovědět  Karel

No tak se jí hnUSÁci vzdají nedobrovolně, partyzánským bojem pobijeme jejich základny…..

Frank
8. 12. 2023 20:36
Ohodnotit příspěvek :
     

A proč by to Rusové dělali? Státy NATO se zničí i bez Ruska. A mimochodem americké jednotky dostaly na prdel od pasáčků koz a dostanou na prdel od Rusů, že jim půjde hlava kolem. Ty jednotky buzerantů a kdejakých amerických úchyláků jim to nevybojují. Gosudar je velký hráč a šašci z USA a představitelé KoZa jen přihlížejí a blbě kecají. Americká pozemní armáda stojí opravdu za hovno a kdekdo to ví. Oni jsou dobří akorát ve filmových amerických sračkách.

pozor
9. 12. 2023 12:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Ak len jediný Američan vystrelí na Rusko, tak zákonite sa vojna prenesie na Americký kontinent.

josef
9. 12. 2023 15:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednoduchá otázka = složitá odpověď. Myslel pan Kirby svou výhrůžku vážně? A k tomu se váže další skupina otázek. Kolikrát již KoZa a USA nedodrželo své slovo a závazky? Co se stane, když při současném konfliktu na Ukrajině bude ukrajinská F-16 sestřelena v prostoru Bulharska, nebo Polska ať již úmyslně, nebo samonaváděcí střelou? Tohle by myslím pan Lavrov měl již připravené a asi by to zveřelnil. Jak je na tom Kirby? Takže jak se říká :”Žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří!”

Frank1
12. 12. 2023 11:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozvanka Kirbyho Putinovi k obsazeni Ukrajiny. No ja bych na ty kecy moc nedal, bude to zase past US rypaku.

Miro 2
12. 12. 2023 19:00
Ohodnotit příspěvek :
     

USA zase vyhrožují válkou a přitom mají strach, aby jim nepopadaly všechny mrakodrapy ve velkých městech jako New York a Američané konečně poznají napřímo útrapy války. Takové, které dosud nepoznali.