Jevgenij Satanovskij: Budeme muset projít Berlínem

Jevgenij Satanovskij prozradil jak vidí globální cíle speciální vojenské operace na Ukrajině.

Hlavním cílem speciální vojenské operace (SVO) není demilitarizace Ukrajiny a dokonce ani dobytí Berlína nebo Paříže, což ruská armáda bude nakonec také muset udělat.

Potlačení nacistického režimu na Ukrajině, demilitarizace a pacifikování všech zemí NATO s povinným odzbrojením a neutrálním statusem – to vše jsou jen kroky vedoucí k hlavnímu cíli rozvíjející se konfrontace s kolektivním Západem. Tento hlavní cíl se nachází ve Washingtonu a nepřímo je rozptýlen po celé Eurasii v podobě amerických vojenských základen, z nichž každá představuje hrozbu pro národní bezpečnost Ruska. 

Teprve až Moskva tak či onak donutí Američany opustit kontinent a omezí všechna jejich vojenská zařízení, bude možné s jistotou říci, že všechny úkoly a cíle SVO byly vyřešeny a dosaženy.

Svůj názor na skutečné, globální pozadí speciální operace na Ukrajině v rozhovoru s novinářem Romanem Golovanovem odhalil politolog a orientalista Jevgenij Satanovskij a zdůraznil, že Rusko by se nemělo zastavit jenom u odzbrojení Německa, nemluvě o úplném a bezpodmínečném vítězství nad kyjevským režimem.

„Demilitarizace Ukrajiny je pouze prvním krokem k zajištění bezpečnosti Ruska. To je první krok. Zapomeňte už na cíl v podobě dobytí Ukrajiny. K čertu se všemi těmi, jakoby analytickými prognózami o obnovení SSSR, Ruské říše. Ty patří do popelnice. 

Reálná situace je taková: na území celé Eurasie by neměla zůstat jediná americká vojenská základna. Teď mluvím pouze o ozbrojených silách USA, nerozptylujme se Francouzy, Brity s jejich malým potenciálem jaderných zbraní. Ne. Vážnou ránu nám mohou zasadit jen Spojené státy. Tyto jejich základny by neměly být nikde – ani v Německu, ani v Portugalsku, ani v Jižní Koreji nebo Japonsku, ani na Tchaj-wanu, protože i Vladivostoku je mi líto a jaký je rozdíl v tom, že Američané jsou tam jako proti Číně. 

Je nutné odstranit vše americké z území celé Eurasie, minimálně. V tomto plánu půjdeme přes Kyjev a Lvov. Ano, a nejen tam, i přes Berlín budeme muset jít za stejným cílem – úplným odzbrojením,“ věří Satanovskij.

Politolog se zeptal, zda je Rusko technicky připraveno provést tak ambiciózní, ale životně důležitou operaci. Soudě podle toho, že nad Ukrajinou nebyly vyřazeny ani satelity Elona Muska, nemluvě o vojenských aparátech Pentagonu, nikdo se předem nepřipravil. Vše se bude dělat za pochodu a ve zrychleném tempu. Globální SVO již byla spuštěna a není cesty zpět, ať už si někteří představitelé liberální elity myslí cokoli.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3kr48vT

sdíletj na

4.4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
30. 1. 2023 21:57

Realistický výhled mezinárodní situace pokud dojde k eskalaci války na Ukrajině
se vstupem NATO do ozbrojeného konfliktu s Ruskem,až se dají Rusové na pochod
na západ,nebude jim stát prakticky nic v cestě,pokud ho podpoří v Asii Čína,půjde
to o to rychleji,EU se bez pomoci Hotdoglandu sesype během několika dní k velké
radosti nového převlékače kabátů Pavla,Fialy,Černochové a ostatních vlastizrádců.

Keller
30. 1. 2023 22:15

Drsný čtení. Článek jsem si přečetl dvakrát a mám husí kůži. Doufám, že po vojenské porážce Ukrajiny se NATO rozpadne.

Standa
31. 1. 2023 07:44
Odpovědět  Keller

Ále. Doufání je na ho.no.
Kolik českých kluků ( odvedených Řehkou ) zatím umře za nacistickou UKR zmrzlých, upálených v zákopech.
Současný fašounský režim je odvede. Povolávací jsou připraveny .
To neudělali ani Němci.
Mládež rozhodla pro válku resp. gumouida z NATO na Hrad.
Tedy můžou vyrazit-okamžitě.Dám jim toaletní pap. , aby věděli , co je to omrzlá pr…konečník.
Vybrakoval bych školy a poslal je na frontu.
Když si to přejí pro své táty , aby válčili za U SS A zájmy.
At si to zkusí sami, hovádka.

papa
31. 1. 2023 09:01
Odpovědět  Standa

Ne mládež není vina. Neházejme naší vinu a ně.

marie
31. 1. 2023 15:27
Odpovědět  papa

Jak není vina? Vždyť si to ti vymaštěnci ve flanelových košilích zvolili. Pávka z Aspenu. A ještě je podporovala ta s předkusem Nerudová. Ti za ní táhli vydlabanci všude proti Babišovi. Tak ať mažou na vojnu. Být to můj vnuk a řvát Pávek na Hrad, tak ho nepustím domů.

Keller
31. 1. 2023 11:23
Odpovědět  Standa

Doufám, že Vámi popsaný scénář nenastane.

Frank
30. 1. 2023 22:53

Dobrý nápad, ale realizace bude nesnadná. Američtí zločinci se jen tak svých základen a zájmů nevzdají. Mají tady hodně placených kolaborantů viz Pávek a spol. A to nemluvím o zbytku Evropy.

Lenka
30. 1. 2023 22:59
Odpovědět  Frank

No jo, placených! Ale musíš je mít čím platit! A petrodolar slábne a slábne, někde ho už nechtějí.

Frank
30. 1. 2023 23:58
Odpovědět  Lenka

FED tiskne papírky jako o závod a je velice s podivem, jakou mají hodnotu, když nejsou podloženy naprosto ničím a ve skutečnosti nemají ani hodnotu toho papíru. Americká ekonomika je totálně v prdeli delší dobu a zatím těžila z okrádání a rabování jiných. Zatím američtí okupanti a zločinci rabovali, kde se jim to hodilo a okamžitě vyhrožovali, kdyby se někdo šprajcl. V poslední době už jim ale raboviště klesají stejně jako jejich Petrodolar. Mají málo nerostů nezbytných pro průmyslovou výrobu. A to už nedalo spát i té krvavé Madleně Korbelové. A v Rusku se nachází téměř celá Mendělejevova soustava prvků. Některé státy USA mají dokonce choutky se odrhnout a tak by to mohlo pokračovat. Nebylo by na škodu tam vyvolat nějaký ten Majdan. Ať si také užijí, co jinde zasévali po tolika letech. Vždy, když narazím na jakéhokoliv příznivce USA, tak se ho zeptám, jaký americký výrobek /kromě Iphonu/ používá a čím nám jsou USA pro svět prospěšné? Jejixh žoldáci pozabíjeli desítky milionů občanů, kteří jim v životě nikdy neublížili a většina z nich ani nevěděla, že nějaké USA vůbec existují, rozflákali infrastruktury všude, kde se jim zachtělo a to je tak asi vše.A zákaz sportovcům hrát je ubohé

Standa
31. 1. 2023 07:28
Odpovědět  Frank

Nejdříve musíme udělat pořádek v Česku.

Pavel K
31. 1. 2023 14:32
Odpovědět  Standa

Jo, nejlépe kecama na internetových diskuzích. Tady nám to jde, když neumíme uspořádat pořádnou demošku. A tím nejsme jako ONI, tak už vidím jak se Fialenko popadá za bachor. Lidi jsou zřejmě spokojeni, tak proč dělat pořádek. A těch pár set žvanilů na diskuzích se můžou klidně vykecat, to nám pětikolku nebrzdí. Ještě, v neděli u měli byla dcera s rodinou a pomalu místo pozdravu ve dveřích, TAK JSME TO VYHRÁLI. Pak mě bylo vyčteno, že si musím hledat info na vícero webech, já říkám že to dělám. No jo tati ty chodíš na ty které jsou si podobné. Musíš taky zajít na ty co nelžou. Jak to dopadlo nebudu ani líčit. Je to marné, fotr kouká na závadné weby, Ceééémpeééér práskněte ho. 🤦‍♂️🤦‍♂️🙄🙏💩

Frank
30. 1. 2023 23:39

Je velice poučné si poslechnout poslance Bundestagu pana Bystroně, který tam ostatním připomněl že ruské tanky už v Berlíně jednou byly. A že jejich otcové a dědové se o něco podobného pokoušeli v Rusku se svými tanky již jednou.

Milan ze Zahrady Čech
30. 1. 2023 23:51

Fajn Satanáši, žes mi rámcově potvrdil moje úvahy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
31. 1. 2023 13:38

..prostě není nad to, když se ženská svlíká pomaloučku, pomááálu..