politika

(Jejda), Centrální banka Ruska uvedla, že není nutné dodržovat doporučení MMF

První místopředseda regulačního orgánu Sergej Švetsov uvedl, že centrální banka někdy dostává „pochybná“ doporučení, která nejsou relevantní pro současné ekonomické podmínky.

MOSKVA, 25. května. Centrální banka Ruska není povinna řídit se doporučeními Mezinárodního měnového fondu (MMF) a není ovlivněna vnějšími orgány. Uvedl to první místopředseda regulačního orgánu Sergej Švetsov na zasedání frakce Spravedlivé Rusko ve Státní dumě s tím, že fond někdy vydává „pochybná“ doporučení.

„Mezinárodní měnový fond má velmi jednoduché pravidlo – pokud jste dlužníkem, ať už jste centrální bankou nebo vládou, na tom nezáleží, musíte se řídit radami MMF. A my jsme byli v takové situaci v 90. letech. Díky politice prováděné centrální bankou jsme splatili své závazky vůči MMF. A více než deset – nebo možná dvacet – let této organizaci nedlužíme žádné peníze,“ – řekl.

Švetsov dodal, že regulátor někdy dostává „pochybná“ doporučení, která nejsou relevantní pro současné ekonomické podmínky.

„Obdrželi jsme „pochybné“ doporučení snížit sazby loni na podzim. MMF je želva, která pokud vydá své doporučení, uběhne mnoho času. A vypadá to, že analyzovali údaje za období předcházející podzimu. Díky bohu, že nejsme povinni dodržovat jejich doporučení. Usmáli jsme se a udělali vše správně – letos jsme zvýšili sazby, abychom zajistili cenovou stabilitu. MMF ani jiné orgány nás proto nemohou ovlivnit“
dodal.

https://bit.ly/34omkLb

sdílet na