politika

Jeffrey Sachs: Válka na Ukrajině musí skončit, ale neskončí porážkou Putina

Americký ekonom Jeffrey Sachs:

Válka na Ukrajině musí skončit, ale neskončí porážkou Putina. Bez ohledu na to, kolikrát tento nesmysl řekl Biden, Baerbocková nebo kdokoli jiný. Válka skončí, když NATO přizná, že se nebude rozšiřovat na Ukrajinu a až bude dosaženo výsledku jednání. Pokud budeme pokračovat v cestě, kterou jdeme nyní, Ukrajina zmizí z mapy nebo začne třetí světová válka. Pokud chceme mít stabilní svět, musíme nejprve ukončit válku. Ale ne za podmínek NATO. Lidé by měli pochopit, že tato válka začala, protože USA trvaly na rozšíření NATO na východ Musíme zastavit rétoriku o porážce Putina a Ruska. Je nutné co nejdříve zastavit rozšiřování NATO, zachovat Ukrajinu a nechat Rusko na pokoji.

https://t.me/dimsmirnov175/358…

Americký ekonom Jeffrey Sachs:

✔️ V Itálii po pádu Draghiho vlády, můžete vidět, že nemáme ani národní politickou stabilitu. Evropské vlády budou padat jedna po druhé. Se současnou politickou krizí v listopadu Biden ztratí jednu nebo obě komory Kongresu. Klaun Boris Johnson byl nakonec vyhozen částečně kvůli prohlubující se ekonomické krizi. A proto nemáme politickou stabilitu.

✔️ Válka na Ukrajině musí skončit. Porážkou Vladimira Putina to neskončí. Bez ohledu na to, kolikrát tento nesmysl řekl Biden, Baerbocková nebo kdokoli jiný. Válka skončí, když NATO přizná, že se nebude rozšiřovat na úkor Ukrajiny, a až bude dosaženo výsledku jednání. Pokud budeme pokračovat v cestě, kterou jdeme teď, tak Ukrajina bude dostávat další a další zbraně, takže bude chtít porazit Putina, nedělat žádné kompromisy, chtít vytlačit Rusko z Krymu, atd. Místo toho ale Ukrajina zmizí z mapy, nebo začne třetí světová válka.

✔️ Pokud tedy chceme stabilní svět, musíme ukončit válku. A ne za podmínek NATO. Lidé by měli pochopit, že tato válka začala, protože USA trvaly na rozšíření NATO na východ. Což je zcela nezodpovědné a zcela odporuje závazkům, které byly dány Gorbačovovi a Jelcinovi. V těch dnech jsem tam byl. Byly to jasné závazky proti expanzi NATO na východ. Určitě ne směrem na Ukrajinu nebo Gruzii.

✔️ Naše vlastní lehkomyslnost je tedy nyní jádrem bezprecedentní nestability. Musíme zastavit válku prostřednictvím vyjednávání. Musíme zastavit rétoriku o porážce Putina a porážce Ruska. Je nutné co nejdříve zastavit rozšiřování NATO, zachovat Ukrajinu a nechat Rusko na pokoji. To bylo původně na stole. Ale NATO a zejména USA to nepřijaly.

✔️ Pak bohužel Evropa ztratila hlas: Draghi, Macron, Scholz – všichni ztratili hlas. Neřekli, co je pro Evropu správné. A jsme tady, kde jsme.

✔️ Co se pokazilo v 90. letech. Můžu vám podrobně říct, co se pokazilo. Co se pokazilo je, že USA a Evropa byly připraveny podpořit střední Evropu, ale nebyly připraveny pomoci Rusku. Navíc se Rusko opět stalo nepřítelem. Protože to američtí neokonzervativci chtěli. Chtěli prvenství USA, nechtěli pomoci Rusku dostat se z ničivé ekonomické a politické krize. Takže ve výsledku bylo Rusko přitlačeno ke zdi. A Putin nakonec zareagoval. Jádrem této krize je naše neschopnost spolupracovat a být moudrými.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

Zdroj
https://bit.ly/3P0MLeQ

sdílet na

51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
5. 8. 2022 01:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Až mi je líto našich trolíků. Tolik energie vynakládají, tolik manter si museli uložit do řezanky, a pak je podsekne vrchní velitel Banderstánu Zalužnyj, a aby toho nebylo málo, ještě americký ekonom! Máte to marný, marný, marný!
Hlavně abyste se stihli včas přepeřit z toho modružlutýho peří do červeno-modro-bílýho. To bude panečku šrumec!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
5. 8. 2022 06:08

Hezký čtení to bylo už včera odpoledne.Banderoksindl nebude mít radost🤣🤣🤣🤣

Pavel
5. 8. 2022 09:34

V posledním odstavci ale jasně lže, je vidět, že ani on není schopen správného a chlapského hodnocení. Jelikož v roce 1988 a 89 byla na západě docela slušná ekonomická krize, jaké jsou pro kapitalismus běžné, nezachraňovali nás, ale předně zachraňovali sebe. Je zajímavé, že ani takoví lidé nedokáží překročit svůj stín,přestože jinak je to velice známý ekonom.

Pavel
5. 8. 2022 09:37
Odpovědět  Pavel

A ještě musím dodat, o nějakého socialistického pinčla jim nikdy nešlo. Za vším pane Sachsi vidíte pouze zisk a možnost ovládat cizí lid. I když neříkám, že všichni jste tak proradní.

5. 8. 2022 21:16
Odpovědět  Pavel

Podle mě nelže vědomě. Jen jeho úhel pohledu žáby z americké tůně.

[Trol-1] spam Jindřich
5. 8. 2022 04:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko začalo dobyvačnou válku pro uspokojení Putina, že na to má. Naštěstí se ukázalo, že příliš ne. Geniálnímu stratégovi se podařilo něco, co NATO ani nezamýšlelo. Výrazně se přiblížit Rusku a prodloužit s ním ve Finsku hranici. Aspoň bude Evropa proti východním hordám lépe chráněna. Finsko už také dobyvačnou válku že strany Ruska zažilo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anonym
5. 8. 2022 05:11

Komu neni zhury dano, v apatyce nekoupi.
Mazej. troliku, tady jsi jen k smichu.

Lev Prch
5. 8. 2022 06:10

Ono Rusko vyhlásilo Banderostánu válku nebo Banderostán Rusku?????F100 aneb vyhozen ze záchytky brzy ráno.

[Trol-1] spam Jindřich
5. 8. 2022 07:42
Odpovědět  Lev Prch

Nevyhlásilo, po vzoru nacistického Německa rovnou zaútočilo, nakonec to u Polska a Finska udělalo již sovětské Rusko.

Editor
5. 8. 2022 08:51

Slyšel jste někdy něco o Cursonově linii?

sizok
5. 8. 2022 09:57
Odpovědět  scipio

Ti modrožlutí klauni slyší jenom to, co jim vyhovuje.
Historie pro ně začíná únorem 2022. Chápat souvislosti
je pro tyto lidi velký problém, vzhledem ke kapacitě a obsahu
mozku. Nemá co ani prskat.

Martin
5. 8. 2022 14:08
Odpovědět  scipio

Odpovídal jsem Vám, ale cenzor neustále maže. Už je to tu jako v Rusku.

Lev Prch
5. 8. 2022 15:58
Odpovědět  Martin

Za cenzuru poděkuj uSSa 😡

Premek
6. 8. 2022 09:55
Odpovědět  Lev Prch

To je spíše ruská specialita, v USA byste své náckovské názory mohl klidně propagovat. V Evropě naštěstí ne.

Lev Prchala
5. 8. 2022 10:09

Amiokupant vyhlašoval válku v případě napadení Grenady?????

Ratus
5. 8. 2022 12:50

Zase chyba.Armáda RF vstoupila na území Doněcké a Luhanské,podotýkám
samostatné republiky,aby vytlačila armádu UA.Můžeš mi prozradit co ta tam
dělala,když tyto republiky vyhlásily samostatnost?

Radek
5. 8. 2022 21:55
Odpovědět  Ratus

Nekonala se tam žádná referenda. Jejich samostatnost kromě RF prakticky nikdo neuznává. Tudíž je to Ukrajina.

6. 8. 2022 05:49
Odpovědět  Radek

To jste vážně tak blbej?

6. 8. 2022 05:47

Rusko je snad ve válce? Proč by ji tedy mělo vyhlašovat? Až bude Rusko skutečně ve válce, tak to poznáš. Nebo taky ne. Prostě najednou nebudem.

Pavel
5. 8. 2022 09:40
Odpovědět  Lev Prch

Jsme moudří, ignorujte ho.

janle57
5. 8. 2022 10:20

Prosím Tě,nesvítí se v tom Bílém domě zbytečně dlouho? Elektřina tam u Vás
tak svinsky podražila,když tam uklízíš a pucuješ boty,tak bys to měl vědět.

Ratus
5. 8. 2022 12:45

Ty jo.Ty jsi těžkej sběratel mínusů.Kdyby jsi měl stejně početné konto tak mají vystárany i
tvoje vnoučata.Pokud ti teda se sousedem tvoje žena nějaké děti vůbec udělá.

5. 8. 2022 13:00

Prvně neznáte historii, Finsko bylo součástí Ruska a pokud mu někdo dovolil být samostatný, pak vámi kritizované Rusko v podobě Stalina. Za druhé podložte svůj blábol o dobyvačné válce jedním relevantním argumentem. Za třetí, pokud někdo vedl dobyvačné války, pak USA a NATO v Jugoslávii, Sýrii, Libyi, Panamě, Iráku a dalších. Vždy se jednalo o suroviny a záchranu dolaru. V Panamě o kontrolu nad panamským průplavem.

Markýza
5. 8. 2022 16:35
Odpovědět  pavelpe

Stejně, jako s jedinou výhradou propustili Ukrajinu a nechali ji být samostatnou po roce 90. No, když tak o tom přemítám – aby si ještě nezačali říkat, jestli takový blahovolný přístup není blbost……že se jim to nějak nevyplácí. Ale nezačli ti Finové poslední dobou trochu couvat ze svého nadšení pro NATO?

6. 8. 2022 06:28
Odpovědět  Markýza

Nemůže si pomoct, ale tak nějak mi připadá, že jak Impériu, tak SSSR, tak Federaci, se blahovolný postoj pokaždé krutě vymstil a z jejich včerejších přátel se přes noc stali zarytí nepřátelé. Myslím tím státy, ne obyvatelé těchto. I když za dost z toho si mohou sami.

6. 8. 2022 06:10
Odpovědět  pavelpe

Nejen to. Nebýt ruského Impéria, nebylo by ani Finsko. Já to chtěl kačerovi napřed vyargumentovat, ale jsem si řekl, že to bych byl pěknej vůl, marnit tím čas. Natož psát něco o tom, z jakéhože důvodu Stalin na fašizující se Finsko pokukující příznivým okem po Říši nafáral, a že se Finové spoluúčastnili obléhání Lenigradu – prevence čehož byl přesně důvod tzv. Zimní války, čímž se prokázala opodstatněnost Stalinova postoje k Finsku atakdál.

Ladislav
5. 8. 2022 14:55

♎ Jen se těch fašistických ukroušů nažer do sytosti, jsou to
právě oni co se kvůli nim zdražuje! Ale to tvůj slepičí mozeček nemůže nikdy pochopit!

6. 8. 2022 06:30
Odpovědět  Ladislav

Kachní mozeček, ne slepičí. Indický běžec je kachna. Vím, vy asi nechápe jak to myslím, ale ten trollí zmetek to chápe velice dobře.

5. 8. 2022 21:29

“Pro uspokojení Putina” – tak to se mi moc líbí. A ty východní hordy taky. A co takhle něco k tématu článku, kačere? Jo tááák… ještě ti nepřišly noty…
Jste v pr-deli sebranko! A nic s tím nenaděláte.

Frankie
5. 8. 2022 23:33

Jindro, ty jsi ale fakt neskutečný kokot. Nejsi ty nějaký příbuzný s vykuleným Vítkem?

Ladislav
5. 8. 2022 07:22
Ohodnotit příspěvek :
     

💤 poslední věta, prý být moudrými? Copak na tom ” vysněném” záchodě je někdo moudrý? K smíchu!

Ladislav
5. 8. 2022 12:35
Odpovědět  Ladislav

💤 Cenzorovi zde nevadí příspěvek, ale tohle 💤! Ještě tam nepochopili, že se na různé vlastenecké názory lepí provokatéři, neboli fašisti! Proto je 💤!

Pedro
5. 8. 2022 08:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Poláci jediní nazývají západ ve svém jazyku správně “záchod”.

5. 8. 2022 21:31
Odpovědět  Pedro

A pak ještě já, heč!

[Trol-1] spam Jindřich
5. 8. 2022 09:02
sizok
5. 8. 2022 10:00

Ano, náckové měli svoje gestapo. Všeho dočasu.

Lev Prchala
5. 8. 2022 10:10

Polucisté pod vedením Rak-ušana?????Nedej se vysmát!

Markýza
5. 8. 2022 12:00

Myslel jste tím, že jsou ty vaše časy blízko? No jen abyste se nezmýlil.

Ladislav
5. 8. 2022 12:06

💤 Jen se do sytosti těch ukrajinských fašounu nažerte! Děkujte JIM za veškeré zdražování v Evropě! Jen přeji panu Putinovi, aby je co nejrychleji vymazal z map! Jedině ceké Rusko 🇷🇺!

Lev Prchala
5. 8. 2022 13:48
Odpovědět  Ladislav

Putin je odřízne od moře,Pšonek si zabere zpět svoje,Rumun taktéž něco ukousne….možna i Maďarsko a z Banderostánu zbyde jen Kyjev a to ještě bez předměstí.-)

Aleš
5. 8. 2022 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko už vyhrálo. Nacistická Ukrajina prohrála a s ní i Zapad. A doufám že Zapad se zhroutí, neboť jde o zločinný systém.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
janle57
5. 8. 2022 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Do podzimu je celý Donbas ruský,potom přijde na řadu Oděsa a bude brzy vymalováno,
mezitím to snad obyčejní Ukrajinci otočí proti banderovským zabijákům z Azova,
Pravého sektoru a dalším vyvraždovacím komandům a stáhnou jim kůži zaživa,
to už ale bude Zelenský na Floridě a nekopne do něj ani pes,pak už jen referendum
o připojení Ukrajiny k RF a tím celá tahle komedie skončí.Držím palce.

Františe
5. 8. 2022 14:11
Odpovědět  janle57

Oděsa padne. Bude ji osvobozovat nová Ukrajinská brigáda spolu s ruskou. Něco jako Svobodova armáda v II. sv. A už se na to prý těší.

Markýza
5. 8. 2022 15:30
Odpovědět  Františe

Bylo by to nejčistší řešení a já v něj velice doufám. Samozřejmě, že budou napřed velké snahy o dehonestaci brigád; budou prohlašováni za zrádce národa a já nevím co všechno. Nakonec císařskému dvoru se naše Legie taky pranic nelíbily. Ale pokud se k nim přidá nějaká solidní část národa, nebude už o čem diskutovat a argumenty dojdou především! demokratickému Západu.

5. 8. 2022 21:35
Odpovědět  Markýza

Jak tuhle šamanil, zmýlil jsem pouze v čase, ale ten útok bude a Oděsa padne. A možná i s přispěním Oděsanů.

Ladislav
5. 8. 2022 12:27
Ohodnotit příspěvek :
     

💤 Tak i zde začalo úřadovat vykulencovo fašistické gestapo! Dva příspěvky jsou smazány! Vítejte ve fašistické zemi! NESCHVÁLENO cenzorem!

Lev Prchala
5. 8. 2022 13:49
Odpovědět  Ladislav

Mně se to taky stává,tak buď chlap a nebékej.-)

5. 8. 2022 21:38
Odpovědět  Ladislav

Zkuste vypomlčkovávat i zdánlivě nevinné hovadiny, on je ten robocenzor nastavenej na “klíčová slova” jak jsem metodou pokus – omyl zaznamenal.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
5. 8. 2022 14:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Kokainista Zelený se na Seznamu vzteká,že AI odstuzuje zločinnou banderoarmy za špatné zachází s ruskými zajatci…..kurňa,to je maso,jen tak dál!!!!!.-)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
6. 8. 2022 11:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Chtějí zachovat Ukrajinu pro to,aby měli kde krást.O nic jiného nejde.

[Trol-1] Premek
6. 8. 2022 15:07
Odpovědět  Gales

To zvládnou Rusové za každé situace.