politika

Jeff Thomas: Stane se to náhle

Jak Velké rozuzlení postupuje, budeme svědky mnoha negativních událostí, z nichž některé jsou bezprecedentní.

Ještě před rokem průměrný člověk stále lpěl na víře, že svět je ve stavu zotavení, že ať to bylo jakkoli nejisté, ekonomika se uzdravuje.

A to je pochopitelné. Koneckonců, média odvedla skvělou práci ve vysvětlování situace takovým způsobem, že oživení je považováno za obecný předpoklad. Jediným předmětem diskuse je metoda použitá k dosažení zotavení, ale samotné zotavení je považováno za samozřejmost.

Nicméně, bez ohledu na to, jak pečlivě média (a vlády po celém světě) odváděla pozornost, průměrný člověk si začal uvědomovat, že něco není od základu v pořádku. Nyní má pocit, že i když není dostatečně zběhlý na to, aby ekonomicky popsal, co je špatného na nekonečném žvanění, které vidí v televizi, nyní tuší, že situace neskončí dobře.

Mám tendenci přirovnávat jeho situaci k situaci člověka, který náhle zjistí, že všechna světla v jeho domě byla zhasnuta. Klopýtá ve tmě a snaží se najít cestu. Přestože si v duchu dokáže představit uspořádání svého domu, má potíže s orientací, často naráží do věcí. Je to jako snažit se vidět situaci skrz média a vládní kouřové clony, které se snaží vše ukázat v normální době.

Ale brzy, když jeho vláda padne, ho čekají ještě větší překvapení. Zjistí, že nábytek se nevysvětlitelně přestěhoval. Objekty nejsou tam, kde by měly být, a už není možné řešit problém navigace ve tmě.

Mnozí z těch, kteří sledují denní zpravodajství, si začínají uvědomovat, že jsou krmeni dezinformacemi. Mnozí si začínají uvědomovat, že žádná z politických stran je skutečně nereprezentuje a ani se nestará o jejich blaho.

Tito lidé se nyní pohybují ve tmě.

Žádné velké překvapení se ale zatím nekonalo. Dojde k určitému množství příprav a spoustě zmatků, ale skutečné události budou náhlé. Nikdo nebude schopen předpovědět data, kdy k nim dojde, kromě těch několika málo lidí, kteří ovládají spouštěče těchto událostí.

Havárie na trzích

Velké bull markets málokdy končí s kňučením. Končí výrazným skokem nahoru. A bohužel, makléři i investoři mají tendenci si myslet, že pokud trh minulý týden, minulý měsíc nebo poslední rok stoupal vzhůru, lze očekávat, že zítra opět půjde nahoru. To z nich dělá hlavní cíl pro vlády, které se mohou rozhodnout falešně povzbudit trh a vytvořit vlnu, která povzbudí investory, aby vhodili svých posledních pár mincí do banku těsně před poklesem ke dnu.

V předchozích dobách mohlo lidem chvíli trvat, než prodali, a dokonce ani v dobách paniky nebylo krveprolití okamžité. S internetem však stačí masivní výprodej jednoho subjektu, takového, který projde stopami velkého množství investorů a trh mrknutím oka klesne (Stopy jsou příkazy zadané makléři, aby prodal cenný papír, když dosáhne určité ceny). Průměrný investor se ráno probudí a zjistí, že byl zničen.

Závazky vlád

Pokud by došlo ke zhroucení měny, jak se v mnoha zemích očekává, sliby dané vládami budou náhle zrušeny, jako by nikdy neexistovaly. Zatímco miliony lidí budou ztraceny a nebudou moci fungovat, vlády se budou vyhýbat své vině tím, že budou osočovat. Tories budou vinit labouristy; Labouristé budou obviňovat Tories. (K ekvivalentu dojde v jiných zemích.) Konečným výsledkem bude zánik nároků a výhod, ať už částečně, nebo úplně. Veřejnost si vybije svůj hněv zvýšenou nenávistí ke kterékoli straně, kterou už považuje za zlo. Nepochopí, že kolaps byl nevyhnutelný.

Domnělá národní síla zmizí

Mezinárodní aliance zaniknou. Bývalí spojenci najednou nebudou na straně upadajícího národa.

Bývalí přátelé podepíší spojenectví s druhou stranou.

Obchodní dohody náhle skončí.

Bohatství, iniciativa a přízeň připadne nové přední zemi a jejím spojencům.

Vše výše uvedené se bude dít postupně – v žádném případě ne ve stejný den –, ale v každém případě bude skutečná událost náhlá.

Stejně jako byl Julius Caesar na vrcholu moci, když jeho kolegové ze Senátu vytasili nože, je mocný národ hýčkán až do doby svého pádu. V tomto ohledu budou Spojené státy svědky největšího opuštění loajality, jakou může národ zažít.

Čím větší je impérium, tím větší je předstírání loajality k němu. A tím větší opuštění, když přijde pád.

Když se říše hroutí, umírá pomalu. Pokud nedojde ke konci dobytím, stav se horší v sérii náhlých otřesů. Její vůdci se chopí všech prostedků, které by mohly způsobit odklad, i když to z dlouhodobého hlediska znamená horší výsledek. Proces může trvat roky a dokonce desetiletí.  Hlavní, významné události se však odehrávají v prvních letech – události, které způsobují největší škody.

To se děje ze dvou důvodů.

První je, že vůdci země, si jsou jisti vlastní silou, věří, že si mohou udržet kontrolu nad svým obchodem, svou kontrolu zahraničí, svou zámořskou kontrolu, nad svou armádou a tak dále. Ale zjistí, že když přijdou katastrofy, krysy opouštějí loď ve všech oblastech.

Druhým důvodem je, že každé impérium staví svou sílu na lžích a přeháněních stejně jako na svých skutečných vlastnostech. Po kolapsu tyto lži a přehánění odpadnou a během krátké doby se ukáže, že impérium bylo ve svých posledních fázích domečkem z karet.

Varovné signály se již objevují, ale nejsou příliš propagovány.

Scéna je připravena a my se blížíme k prvním větším událostem.

Obětí v této hře jsou bohužel obyčejní lidé, kteří prostě doufají ve slušný život. Budou zaskočeni a nebudou schopni ani porozumět tomu co se stalo, natož podniknout kroky, aby se zachránili. Nejvíce budou trpět ti, kteří se předchozí roky nevzdělávali a nepřipravovali na alternativní život.

Každý, kdo žije v zemi, která prochází kolapsem, bude negativně ovlivněn. Některým se bude dařit lépe než jiným, ale žít v této chabé naději je jako mít to štěstí a žít na okraji Hirošimy v roce 1945.

Být jedním z nejméně postižených je jen malá útěcha. Bylo by lepší být úplně v jiné zemi, a to jak během samotné události, tak během strašné doby, která bude jistě následovat.

Jeff Thomas

Pro Pokec24 přeložila Janinna

International Man

https://internationalman.com/articles/it-will-happen-suddenly/

https://bit.ly/3B7SsmD

sdíletj na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
[Trol-1] Putacek
5. 9. 2022 05:53
Ohodnotit příspěvek :
     

My Rusáci se blížíme. Kadírkovci už jsou skoro v Berlíně. Bojte se. Přijdeme Vás osvobodit. Víme, že nechcete. To nevadí. Ale nás mnogo. Ruské impérium se musí rozšiřovat. Jinak bych se do učebnic dějepisu nedostal. Váš velkej vůdce Vladimir Gitlerovič Putler.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
5. 9. 2022 06:18
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

F100,F102,F104……..blbej a zlitej,ale F73s A52 nic neobvyklého!!!!!!!

Masunta
5. 9. 2022 15:13
Odpovědět  Lev Prch

!! … psych psych

Lev Prch
5. 9. 2022 16:31
Odpovědět  Masunta

Hloupé je neumět se udržet a dávat řady jiným!!!!!!!

Per
5. 9. 2022 07:47
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

Prosím, nereagujte na nebudu říkat trodla, ale na schulina, který je z BIS. Pokud to dělá z naivity a z hlouposti, prosím, takový člověk možná pochopí, co se děje. Ale PLACENÍ trodlové, ti jsou nejhorší.
Vemte si jen historii Koruny království českého.

Covid -snidane
6. 9. 2022 14:01
Odpovědět  Per

podle Covid globusu je v uprchlickém Rusku lidí pouze – jako v Německu.Docela covid masakr + ta seciální pif paf akce do palice.

Jaroslav
5. 9. 2022 09:07
Odpovědět  [Trol-1] Putacek

No, ti “Rusáci” již byli v Berlíně vojensky (i v Praze, Paříži, Vídni a jiných místech) mnohokrát a v 1945 to nebylo poprvé. Zkuste si vyposlechnout ruskou lidovou “Jedou jedou po Berlíně naši kozáci”, O čem se asi zpívá, Napoleonské války? Nebudu název písně psát rusky, Vaše intelygence by to asi nepochopila. No, vzhůru do práce, nenechte se odradit “troly” jako jsem já a nebo ti, co Vás kritizovali přede mnou. Hypotéka, prudce se zvyšující účty za plyn, elektriku, jídlo a vše další na co si vzpomenete se musí z něčeho zaplatit. Pro ostatní, řiďte se prosím poznámkou Pera. Jinak pozor, knihu hříchů nemají jenom tam nahoře v nebi, lidi si pamatují.

[Trol-1] Ajtak
5. 9. 2022 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Takhle si to Putin nepředstavoval. Dohodou s Čínou udělal z Ruska „vazala“. Kreml si uvědomil, že v obchodním vztahu k Číně tahá za kratší konec provazu. V dodávkách ropy do Číny letos Rusko na několik měsíců předstihla Saúdská Arábie, nejvíce plynu pak Čína dováží z Austrálie ve zkapalněné podobě. 

Per
5. 9. 2022 08:28
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Když sis to tak nepředstavoval, proč o tom píšeš? Proč ti to tak vadí? Co se vůbec tlačíš do vztahů mezi jinými státy?
Nechytáš se, trodle s hloupými připomínkami a snažíš se, sic marně, o rozpoutání diskuse. Rozumu nemáš a snažíš se o něco, čemu nerozumíš. Páníček tě platí dobře? Neplatí tě vůbec, tobě stačí podrbání za ouškem a slovní pochvala před nastoupenou jednotkou todlů. Avšak, stojí ti to za to?
Nemá se reagovat na hlupáky, pak se snižuji na jejich úroveň, ale snad si má slova vezmeš k srdci a budeš o nich přemýšlet.
Slib si, že budeš přemýšlet o každém slově, které vypustíš do světa.

Fanny
5. 9. 2022 12:34
Odpovědět  Per

Mě by zajímalo,čím by asi tak ten chudák mohl přemýšlet,vždyť prázdný sud nejvíc duní.

Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 11:00
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Jendo-Přemku, budeš tu teď mít tuhle nálepku Trol-1 … Od 21.7. jsi tu měl 1505 příspěvků, z toho 419 smazaných buďto automatem nebo ručně, ze 175 IP adres (většinou asi Tor nebo Vpn?), 165 různých nicků, nejdřív z mobilu, pak z Linuxu… Známe tě jako Tor, Jenda, a další… Val ti říkal Kačere, většinou správně odhadl, že to jsi zase ty…

Měníš ty přezdívky, i když tě už nikdo neblokuje, takže je měníš, abys oblbnul lidi, které tímto bráním…
(a možná tam jste dva bratři, Jan a Přemek ? nevím…)

A že jsi “Ajťák” vím, když máš Linux a uměl sis vyčistit localStorage, což ti tentokrát už nepomůže… Až přijdeš na to, jak to obejít, tak já budu muset zas přijít na to, jak to algoritmicky podchytit, stejně jako kdyby to chytalo “false-positives“…
A ovšem člověk má většinou navrch nad automatem svou lidskou vynalézavostí, ale tady máš proti sobě živého programátora, který ten automat může přizpůsobovat, což je rozdíl…

A ještě k tomu podotknu, že měnit nicky ani nemusíš, takhle se toho nezbavíš…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 14:47
Odpovědět  P.A.Semi

A ještě k té statistice doplním, že tu tenhle Trol-1 nasbíral zatím mínus 10,662 bodů (když se sečtou ta zelená a červená čísla pod komentářem), tj. v průměru 7 mínus na příspěvek, a v souhrnu těch cca 11 tisíc naštvání někoho, kdo to zrovna četl…
(nejhorší měl -88, nejlepší kupodivu +41, nejčastější -1 …)

(Zatím to vypadá, že zmizel? Nechval dne před večerem, uvidíme, kdy se zase vrátí…)

πα½

5. 9. 2022 17:06
Odpovědět  P.A.Semi

Semi, napřed vysvětlení k tomu kačerovi.
Na NR se pod nickem “Indický běžec” střídalo před volbami 2021 více rozpoznatelných entit. Potom pan Dvořák v dobrém úmyslu za drahé prachy nainstaloval nějaký antitrollí program a spolu s trolly zmizela i většina diskutujících (dle mého proto, že se – ač už v oprávněné, nebo neoprávněné paranoie – nechtěli zaregistrovat. Jiné vysvětlení mě nenapadá) a krátce poté zásah vládních ničitelů a eliminace alterwebů.
A i když pan Dvořák později našel cestu a dostal NR opět do prostoru, diskuze tam nyní sotva přežívá. A najednou koukám a narazím na ty samé šmejdy z houfu Indické běhny i tady. Dva z nich bezpěčně rozpoznám. Například troll 1 Putaček není dle mého jedna a ta samá entita jako troll 1 Ajtak. Putaček je ta debi-lní entita s absencí logického myšlení, produkující proto většinou mantry a jeduflusy, kdežto Ajtak náčelník toho kachního hejna, který převzal po Putačkovi službu. V každém případě jsem pevně přesvědčen že jde o dvě entity, za které občas zaskakuje ještě nejméně jedna jiná entita z toho jejich ser-ešhejna.
Jo a bratři? V případě že teplí bratři, souhlasím.
Val

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Covido vitální
5. 9. 2022 17:21

jseš nějakej při pos ranej fašounek vid.Sláchni se do žumpi s tim tvojim fet F1112 F Lev prchnul na wc.
Ty máš milana v zadečku-

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
5. 9. 2022 17:46
Odpovědět  Covido vitální

Podle slovosledu ti ty mOUDra nediktuje NIKDO MENŠÍ, NEŽ SENILNÍ PEDOFIL BIDET…..pedofil Venzl flaška už nemůže 👎

Covid -snidane
6. 9. 2022 13:31
Odpovědět  Lev Prch

co díra v hlavičce po devítce – nebolí te to ?? Máš docela omalovánky

Masunta
7. 9. 2022 20:09
Odpovědět  Covid -snidane

Bolí až myšlení. Tedy, jej to nebolí.

6. 9. 2022 00:55
Odpovědět  Covido vitální

Líbí se ti, bukvice (_!_)? Tak šup tam zpátky!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
5. 9. 2022 13:03
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Jooooo,psali to na Seznamu,tak to bude uuuuurrrrrčččččiiiiiittttttěěěěě prrrrrrravda!.-))))

Covid -snidane
6. 9. 2022 13:51
Odpovědět  Lev Prchala

tebe neznam carevno – už jsi měla Covid 2x ?3x ? 😀

Pavel
5. 9. 2022 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní impérium zapláče a my jsme nyní se zrádci a škůdci národa jeho součástí. Možnost je jediná, okamžitě vypadnout ze společenství EU a NATO a zachránit ještě co se dá, je li to vůbec možné s těmi kavárníky, kteří se hlásí k Šorošově- Šchvábské dynastii a Rotschildovskému klanu. Naši maličkou zemi již dávno kolonizovali a v mozcích těch nejmladších generací udělali totální brajgl. Toto vše napravovat bude trvat možná desítky roků, jestli to vůbec ještě bude možné něco napravit.

[Trol-1] Ajtak
5. 9. 2022 08:42
Odpovědět  Pavel

Souhlas. Bolševik tady napáchal škody, které budou překonávat celé generace.

Per
5. 9. 2022 09:01
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Ale to přece nebyl bolševik, to byl přece plán Putina.
Pokud budou vymyty mozky mladé generaci, jak se to zdárně podařilo u tebe, tak to nebude trvat dlouho.
Máš připraveny svetry? Pak tě ještě bude hřát připomenutí si, jak zatápíš Putinovi.
Opravdu jste levičáci (neomarxisti), ničíte vše, co se budovalo po generace.
Ani tu hloupou přehradu jste nezbudovali. A 30 let jste na to měli.

sizok
5. 9. 2022 10:30
Odpovědět  Per

Myslím, že tvoje slova nepadly na příznivou půdu.
Tato bytost, jinak to nemohu nazvat, používá svou jednu zauzllinu
na telefon, který je chytřejší než on. V hlavě jenom sliz
a modrožlutá sra-čka.

Lev Prchala
5. 9. 2022 09:50
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Fyjala je bolševik??????

Masunta
5. 9. 2022 15:26
Odpovědět  Lev Prchala

???? …. psych psych.. To se ptáš šestkrát ? Ve slově FYala máš chybu… ale třeba myslíš někoho jiného. A netušíš zřejmě, co je bolševismus. Tak nazývá většina lidí minulé zřízení. Mylně. Byl tu s totalitní trockismus (socialismus znehodnocený trockismem), a byl i po Stalinovi i v Sovětském svazu. Bolševismus, s pluralitou a hlavně unitárním státem, umožňující v rámci oficiální závazné ideologie rozvoj kultur, národností, jejich svébytnosti, a podobně, to je cíl. I v Rusku na tomto bude dále pracovat konceptuálně mocný Putin. V Ázerbájdžánu například mají unitární stát.
Tušil jsem, že nejsi hvězda, fakt jen tušil. Teď je jasné, že potřebuješ politické jesličky a učitelku jazyka českého. A nezapomeň se mnou nesouhlasit.

Lev Prch
5. 9. 2022 16:33
Odpovědět  Masunta

Je hloupé neumět se udržet a dávat rady jiným!!!!!!!
Až pochopíš slovo NADSÁZKA,jako jsi chápal kdysi na NR,tak se mnou mluv.Jinak se udrž a nestarej se,starosto

ijn
5. 9. 2022 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Elektřina je strategickou energií rozvinutého průmyslu stejně jako zemní plyn. A hádejte, jak dopadne země, která si jako debil nakupuje svoji vlastní elektřinu v cizině za likvidační ceny na straně jedné, a současně si dobrovolně vytváří plynovou krizi zakazováním si levného plynu z Ruska na straně druhé? Odpověď znáte sami. Jestli ji zná ale český premiér, to si netroufám odhadovat. Rusko taková svinstva svým občanům nedělá, že by třeba nakupovalo vlastní ruskou ropu pro ruské rafinérie na burze v Kodani, nebo vlastní ruský plyn pro ruské domácnosti na burze v Amsterdamu, nebo vlastní elektřinu pro ruské občany na burze v Lipsku. Ne ne, to dělají svým občanům jenom vlády zemí Eurosojuzu, a to ještě jenom některých. A mezi nimi právě česká vláda. Zkuste se nad tím zamyslet. 

[Trol-1] Ajtak
5. 9. 2022 09:07
Odpovědět  ijn

To se mi taky nelíbí. To je však vina předchozích vlád. Na burze v Lipsku obchoduje ČEZ dlouho.

Lev Prchala
5. 9. 2022 09:51
Odpovědět  [Trol-1] Ajtak

Drž hubu a budeš za Einsteina!

Buchtík
5. 9. 2022 11:34
Odpovědět  Lev Prchala

V čem konkrétně zrovna v tomhle tvrzení Jenda – Přemek, nebo jak mu tedy mám říkat, nemá pravdu? Někde se to probíralo, za které vlády se udělalo to, že ČEZ prodává přes burzu v Lipsku a došlo se myslím k tomu, že to bylo za Topolánkovy vlády. Nevím, nedokážu to sám dohledat, abych si to potvrdil nebo vyvrátil. Že má dost svinstva na svědomí i Zeman z dob, kdy vladnul v opoziční smlouvě s ODS, je taky fakt, a přitom jsme ho volili za prezidenta (důvodem čehož bylo samozřejmě to, že protikandidati byli vždy ještě větší zlo).

Lev Prchala
5. 9. 2022 13:06
Odpovědět  Buchtík

Z burzy je třeba zdekovat se teď,teď máme fyjalovou drahotu.

5. 9. 2022 17:20
Odpovědět  Buchtík

Vstup na Lipskou burzu ministr Říman (ODS), Topolánkova ódeesácká vláda.

Překvápko! Ještě před měsícem nebyl problém dohledat kdy jsme vstoupili na Lipskou burzu – 2006 – a nyní to problém je. A velký.

Co se týká -emana, v roce 1991 u nás spoluzakládal asociaci Římského klubu – založena 22 února (zajímavé datum, že?) 1991, kde byl -eman jedním ze tří místopředsedů.

A jo, také jsem ho volil, protože Karel Spáč Degenerát mnohem větší swině, než Velký (svého ega) masturbátor -eman.
Val

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
5. 9. 2022 11:34
Odpovědět  ijn

Vláda ten plyn většinou nenakupuje, nakupuje to třeba soukromá německá RWE, nebo třeba soukromá česká Bohemia Energy, kterou zničili…
Ani elektřinu nenakupuje vláda, zase tam jsou soukromí “dodavatelé” …

Jenže dobrá vláda má mít na tyhle Žraloky nějakou páku, aby před nimi bránila slabé občany… Protože jinak to je Zákon Džungle, a tam vítězí silnější, což jsou velké korporace a ne občani, a proto tady máme Vládu, aby nás před Predátory přiměřeně chránila…

Ale zase nechceme úplně zpátky do Socialismu, že by všechno řídil a plánoval Stát, tedy nikým nevolení Byrokraté a Lobbyisté, nad které si můžete zvolit leda “Úsměv” pro Média a příjemce Úplatků…

A k tomu ještě pozor, že tuhle krizi záměrně vyvolali “Frňáci“, aby dosáhli svého Great Reset… Protože pro nás je lepší místní Vláda, byť je špatná, než nevolené nadnárodní Korporace, takže zejména pozor na to, co chceme a co nechceme… (Mimo jiné si to s Místní Vládou, když bude hodně špatná, můžeme dojít kolektivně “vyřídit”, ale proti Korporacím nezmůžeme vůbec nic, když ani nevíte, odkud se ta Monstra řídí…)

πα½

Pavel z Moravy
5. 9. 2022 15:19
Odpovědět  P.A.Semi

Tak předně, kolikrát za rok se scházelo Národní shromáždění a co za to měli. Sice to nevím, ale řekl bych,že tak leda nudli u nosu. A kdo byla ta lobby? Srovnání- 1GJ tepla ještě v roce 89 – 27 Kč, dnes 600 i více a to je dnes. Záloha na studenou vodu v mém 2 pokojovém družstevním bytě se třemi osobami- 9Kč. Záloha na teplo a teplou vodu- 141Kč za měsíc. Topení, to vám snad nemusím vysvětlovat většinou ani nikdo nezavíral, větralo se okny. Nikdy jsem nedoplácel. Za služby jsem platil 244 Kč i s anuitou. Když k tomu připočtu pár drobných za inkaso, i s novinami, tak to vše činilo asi 420 Kč. To se tedy ti lobbyisté v tom socialismu nabačovali. Nevykládejte pohádky, socialismus dělal vše pro lidi, ani člověk nemusel být ve straně aby si žil slušně, bezstarostně a bez strachu, že se ocitne pod mostem. Sakra, neopakujme stejné chyby a říkejme vše na rovinu. Mělo to chyby, ale ty byly nepodstatné s tím v jaké žumpě nyní žijeme.

Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 01:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ceny nemůžete srovnávat numericky, když platy byly také 10x menší…
(Národní shromáždění, jež zmiňujete, bylo jen pro parádu, rozhodovalo se jinde… To NS by mě ani nenapadlo zmiňovat…)
Leccos fungovalo lépe, než dnes…

A ovšem hlavní problém tehdy byl, že nám tu Lhali, a dnes už zase Lžou… Jenže tehdy ty lži každý chápal a ignoroval, dnes ty lži leckdo nechápe a opakují je a ještě považují za “dezinformace”, když jim někdo řekne nemilou pravdu…

Rozpadlo se to tu tehdy především kvůli Závisti, protože lidé tady záviděli blahobyt Němcům a západní Evropě… (já si to pamatuji… na Západě přišla “novodobá” technika o něco dřív a dostupnější…)

A rozpadlo se to tu především proto, že Systém bez Duchovna nemůže dlouhodobě přežít. Chtěli Socialismus s Lidskou Tváří, ale měli ještě chtít Socialismus s Kristem v Srdci… Režim, který udusí v lidech Duchovno, si nezaslouží přežít… To všechno ostatní je nepodstatná nadstavba… Jenže Konzumní lidé to moc nechápou, těm jde hlavně o nacpané břicho a nohy v teple… Tím se ale nepovznášíte příliš nad úroveň Dobytka, protože tomu také jde o nacpané břicho a pohodlí…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 02:32
Odpovědět  P.A.Semi

a ovšem – byla tu totálně zprofanovaná pop-kultura, takže se lidé obraceli za hudbou na Západ…

Jenže dnes už to je ještě horší, dnes už není skoro žádná kultura, děti poslouchají totálně dekadentní černošský rap…
Myslím, že zničení národních kultur je jedním z plánů Globalistů, jak nás od-národnit, a tím i od-lidštit…

πα½

Pavel
5. 9. 2022 12:05
Odpovědět  ijn

Mohu li něco dodat, přečtěte si na Badatel.net příspěvek od M.Adamse, ten píše dobře. Čaká nás velké rozuzlenie- všetko sa rúca ohromujúcou rýchlosťou. Co nás asi čeká zde v Evropě si asi málokdo dovede představit. My to asi tušíme, ale ti duhoví z kavárny z toho totálně zblbnou. Jsem přesvědčen, že hlad a mráz s neuvěřitelnou bídou budou prostředky jak lidi přesvědčit k přijetí NWO, alespoň tady v Evropě. Dále mne na AE zaujal názor, proč se miliardář Janeček, sponzor milionu chvilek najednou tak obrátil a přidal se k tomuto protestnímu hnutí. Nakonec budu muset přiznat, že Val může mít pravdu v tom, že něco tu možná nehraje. Je to skutečně rébus, rozlišit kdo je kdo. U těch současných škůdců to je jednoduché, to jsou podporovatelé cizích občanů ukrajinské národnosti, váleční štváči, rozprodávači národního bohatství, ti kteří nás ožebračují a vyhrožují nám. Ti se odhalili sami velice lehce. Kdo jsou ale všichni ti zbývající? Jde jim pouze o blaho národa a jeho samostatnost bez jakékoliv cizí nadvlády? Co vy na to přátelé?
.

Buchtík
5. 9. 2022 13:06
Odpovědět  Pavel

Jestli myslíte Rajchla, který nedávno zprostředkoval rozhovor se Scottem Ritterem, který dle jeho vlastních slov je americký patriot a vše co koná a říká je v zájmu USA, tak asi těžko takový člověk může být čistě pro český. Jestli myslíte Zwyrtek Hamplovou, která byla zachycena na fotografii na Václaváku, jak cosi našeptává CIA assetu Janečkovi cosi do ouška, tak to snad vyplývá právě z toho, kdo je Karel Janeček a jaký je původ jeho bohatství. A tak by se dalo pokračovat třeba s panem Vrabelem, jedním z hlavních organizátorů sobotní demonstrace. Nebo opravdu věříte tomu, co napsal VK, že těch 70 tisíc lidí se na Václavák podařilo dostat obyčejným lidem “zespodu”? Tak určitě…

Mimochodem je zajímavé, že všichni tady ti noví “kádři” se etablovali za doby koronavirové jako velcí bojovníci za lidská práva a proti povinnému očkování. No, nevím, já jsem obyčejný človíček, který nemá žádné inside informace, ale tak nějak mi přijde, že to, co se od roku 2020 děje, se děje v zájmu ekonomický zachránit upadajici impérium USA a to na úkor Evropy (už potřetí za posledních 100 let). Jestli tomu někdo chce tady ve (střední) Evropě tleskat, prosím, je to jeho věc.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 21:26
Odpovědět  Buchtík

Janeček je podnikatel a oportunista, a kde vycítí příležitost, tam se bude snažit zviditelnit…
Když “Milion chvilek” vypadalo “in”, tak je podporoval (alespoň to říkáte), a nyní vypadá “in” zas něco jiného…

Problém je, že s prázdnou kapsou nemáte šanci, od drobností až po zapůjčení té zvuko-techniky, takže někdo vás podporovat musí…

A měli bychom si především uvědomit, kdo je hlavní nepřítel, a když se někdo postaví na stejnou stranu Barikády bojovat spolu s námi proti našemu “nepříteli”, tak ho neodmítat jen proto, že má dvacet let starý politický “škraloup” … Protože jinak brzy nebudete mít s kým se “sjednotit” …

A ano, podařilo se tam ty lidi dostat “zespodu”, a přispěla k tomu leckterá alt-média, jako i tady jsme měli reklamu na tu demonstraci, jako i CzechFreePress ji měl, jako ji Bornová měla a další a další… Nevím, jak k tomu přispěly skupiny na Facebooku… Bylo tam vidět, kolik asi lidí čte alt-média a ne (nebo a nejen) main-stream…

πα½

milan h
5. 9. 2022 15:16
Odpovědět  ijn

navic stavbu financovali ti kteri ju maju nejdrazsi tajze z nasich penez

Masunta
5. 9. 2022 15:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Novou premiérkou Velké Británie se stane 47letá Liz Trussová, která byla zvolena šéfkou Konzervativní strany. Svůj hlas jí odevzdalo 81 326 konzervativců, její oponent Rishi Sunak získal 60 399 hlasů. Královna Alžběta II. novou šéfku vlády jmenuje do funkce v úterý na skotském zámku Balmoral.
Trussová v krátkém projevu po dnešním oznámení výsledků vnitrostranické volby poděkovala „svému příteli“ a končícímu premiérovi Borisi Johnsonovi. Ten se v reakci na dlouhotrvající krizi důvěry veřejnosti i spolustraníků v jeho osobu rozhodl v červenci odejít z funkce.
ADVERTISING
„Budu vládnout konzervativně. Prosadím odvážný plán snížení daní, který přinese růst naší ekonomice. Vyřeším krizi cen energií,“ prohlásila Trussová. Slíbila také „velké vítězství“ Konzervativní strany ve volbách v roce 2024.
Také asi před týdnem řekla, že by byla připravena zmáčknout jaderné tlačítko. No – nedalo se předpokládat, že v takové zemi do nejvyššího křesla zasedne nekdo s normální domykavostí mozkových chlopní… Pekarová ji jistě hned začne chválit. Fialka jistě už poslal gratulaci.

skeptik
5. 9. 2022 16:05
Odpovědět  Masunta

Dobře jim tak!

Pavel z Moravy
5. 9. 2022 17:50
Odpovědět  skeptik

Přesně tak, co chtějí to mají. Proboha, vždyť polovina z té Šorošovsko- Švábsko Aspeňácké divize v rámci Evropy jsou trotlové a totální bezmozci. Vždyť si je ti nenormální staříci koupili a připravili k likvidaci Evropy a normálního světa. Jestli jsou ty národy běžného občanstva Evropy tak tupé, že nic nechápou, tak potom jsou ještě blbější než jsme si mysleli.

Zmatený
6. 9. 2022 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Právě jsem si prolistoval pár článků na novinkách na Seznamu. Nikdy bych nevěřil, co jsou tihle “novináři” schopni vyplodit za hovadiny a lži. Komunisti v 70.letech byli proti nim naprostí žabaři. O hlupácích v tamějších diskuzích ani nemluvím. Dopad “kvalitního” školství opravdu nese své “ovoce” ! Tamními kretény by se dal vydláždit Václavák a ještě by zbylo na Brno!

Covid -snidane
6. 9. 2022 13:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Gasudárci jsou na Ukrajině v bezpečí . Rusko snížilo covid pacienty minimálně – 41040dnes a prumer 45826 /den . Necham to na zš matematikovy z Lví prdéle – at počítá F počítači. 😀