Jeden z organizátorů převratu ve Venezuele pracoval jako strážce Trumpa

Po neúspěšném pokusu o převrat ve Venezuele nadále přicházejí pikantní detaily.

Šéf společnosti Silvercorp PMC Jordan Goodro, který převzal odpovědnost za pokus o převrat, se ve skutečnosti zabýval osobní ochranou Donalda Trumpa. 

Vzhledem k tomu, že Goodro sám podepsal kontrakt se samozvaným skoroprezidentem Venezuely Guaidóem na 212 milionů dolarů a Guaido byl v Bílém domě, kde se nacházel také Goodro, vedou stopy neúspěšného převratu do Trumpova vnitřního kruhu.

Tradiční americká média vehementně vysílala příběh, že se jednalo o soukromou iniciativu a vláda s CIA se do toho v žádném případě nezapojila. 

Amerika odmítá převzít odpovědnost za tento teroristický čin.

Zároveň v řadě publikací naznačují, že do tábora spiklenců byli převedeni agenti komunistické Kuby, kteří odhalili přípravy na spiknutí a předem informovali venezuelské speciální služby. 

… Strašná Kuba nepřestává obtěžovat CIA již od dob Fidela Castra.

No, a zde je pozdrav Venezuelanů pro Američany:

Obecně … velmi energetické téma. 

CIA se zjevně dostala do problémů a dokonce nemohla ochránit nejvyšší vedení země před špínou, která se po porážce spiknutí rozlévá ve všech směrech. 

Je to jedno z obrovských selhání amerických zpravodajských služeb v posledních letech, i když to loňské selhání s účastí vojáků nebylo o nic méně pozoruhodné.

https://colonelcassad.li…

sdíletj na