politika

Jeden krok od tragédie: Ruský systém S-400 zmařil hroznou provokaci Ameriky

Díky ruskému systému S-400 bylo zachráněno osobní dopravní letadlo.

Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 dokázaly správně identifikovat nepřátelská letadla, která se pod krytem civilního dopravního letounu dostala do oblasti syrských systémů protivzdušné obrany.

Američtí piloti neodpovídali na dotazy a syrské systémy protivzdušné obrany se již chystaly vypustit rakety na jejich letouny, avšak ruské “Triumfy” rozmístěné několik set kilometrů daleko dokázaly identifikovat osobní dopravní letadlo a dva americké vojenské letouny a pouze tato skutečnost zachránila desítky lidí před nevyhnutelnou smrtí.

Sýrský velvyslanec v Libanonu „Ali“ Abdul-Karim v sobotu řekl íránské televizi “Al-Alam”, že USA se snažily “přesvědčit” syrský systém protivzdušné obrany, aby minulý čtvrtek 23. července sestřelil íránské letadlo nad provincií Homs.

 “Tato hra nedokázala zmást syrskou obranu a radarové systémy; navíc tato špinavá a nebezpečná hra skončila negativním výsledkem,“ uvedl Abdul-Karim ve svém obvinění.

“Je známo, že stíhačky patřily Spojeným státům,” dodal. 

Abdul-Karim neposkytl další podrobnosti týkající se jeho prohlášení. Syrský velvyslanec při OSN Dr. Bashar al-Jaafari v sobotu odsoudil americké “převzetí” íránského dopravního letadla a označil ho za hrubé porušení syrské suverenity a úmyslný pokus sestřelit letadlo,“ informoval Al-Masdar News.

Americká armáda se ve skutečnosti pokusila o trik podobný tomu, který vyústil v sestřelení ruského vojenského letadla syrským systémem S-200, avšak díky kontrole letecké situace ruskou armádou se tragickým důsledkům zabránilo.

Odborníci se domnívají, že podobným situacím by se v budoucnosti dalo zabránit, kdyby byl vzdušný prostor nad Sýrií uzavřen pro americká letadla.

Zejména varování o okamžitém útoku v případě porušení vzdušného prostoru Arabské republiky by Američanům vůbec neumožnilo napadnout území této země pod žádnou záminkou.

https://bit.ly/3hQTibV

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jajaja
31. 7. 2020 22:23
Ohodnotit příspěvek :
     

špinavý americký fašista