politika

Je to úplně jiný život. Na co bychom se měli všichni připravit

Píše Andrej Fursov:

“Zlatá miliarda je již minulostí. Protože s programem snižování počtu obyvatel, který se nyní realizuje, budou čísla velmi odlišná. Mluvíme konkrétně o světové špičce, asi 0,1 %, což je asi 12 milionů lidí, a o určitém množství všech ostatních. A tyto dvě skupiny budou dvě různá lidstva.

Systém, který se Schwab a síly, které za ním stojí, chystají zavést, předpokládá změnu biologické podstaty člověka. Úplnou změnu! A převzetí kontroly nad ním takovými subjekty, jako je Schwab.

To pravděpodobně nebude fungovat. Myslím si však, že na této cestě napáchají mnoho škody. 

Pokud mluvíme o budoucnosti, kterou bychom rádi viděli, můžeme říci následující. V německé klasické filozofii existují dva pojmy “správný” a “jsoucí”. Neměly by se zaměňovat.

Správná je taková, jakou bychom si ji přáli – je to sociálně spravedlivá společnost, její obraz je obecně jasný. Život je však uspořádán zcela jinak. Nyní prožíváme okamžik, kdy se starý svět zhroutil. Už je zničený. Ale pro mnoho lidí – zejména pro lidi mé generace a o něco mladší, kteří žili v pozdním Sovětském svazu – to byl přes všechnu kritiku pozdního Sovětského svazu klidný život s důvěrou v budoucnost. 

Jednou ze zvláštností moderního života však je, že tato jistota je mnohem menší. A člověk si na to musí zvyknout. Celkově bych řekl, že období dějin, které následovalo po druhé světové válce a skončilo rozpadem Sovětského svazu, tedy těch 45 – 50 let, bylo jedinečným historickým obdobím. Byl to klidný život. Vidím pouze dvě analogie. Jedná se o období po napoleonských válkách v Evropě a Římské říši ve 2. století n. l. Taková období mohou být velmi, velmi krátká. 

Nyní jsme vstoupili do období, kdy se jeden systém rozpadá a vzniká systém nový. Jedná se o velmi závažný otřes. A od lidí vyžaduje dvě velmi jednoduché věci. Jednoduché však jen na první pohled. Sílu vůle a inteligenci. Mysl, aby pochopila situaci a nepanikařila. Pochopila, že už to nebude jako dřív. A vůli vzdorovat okolnostem a vytvořit na území, které nám patří, společnost s nejvyšší možnou sociální spravedlností.

Obecně platí, že neexistuje stoprocentně spravedlivá společnost. Jakákoli antentropická forma, jakákoli sociálně-biologická struktura předpokládá hierarchii. A to znamená porušení sociální spravedlnosti. Ale my dobře víme, že v Sovětském svazu bylo více sociální spravedlnosti než na kapitalistickém Západě. 

Vzhledem k době, ve které žijeme, bychom tedy měli být připraveni na velmi vážnou konfrontaci s umírajícím post-západem. Je v agónii. V této agónii je však velmi nebezpečný. Je tedy zapotřebí především vnitřní psychologická mobilizace. A my musíme žít tak, abychom se nemuseli stydět před svými předky a potomky. Často vzpomínám na svého otce, který bojoval ve Velké vlastenecké válce a podepsal se na Říšský sněm co zanechal mně a mé generaci. Zanechal tu mocnou zemi. A co zanecháváme svým dětem my? Zpackali jsme to. 

Vše, co se stalo za posledních 30 let, by se mělo napravit. Musíme napravit své chyby, aby se za nás naše děti nemusely stydět. Aby neskončily v elektronickém koncentračním táboře a nepodléhaly vlivu korporací. Musíme být připraveni na to, že žijeme ve zvláštním světě, kde se hranice mezi konfrontací a mírem postupně stírá. To znamená, že v jedné části světa je konflikt a jinde mír. Je to nepochopitelná situace. 

Musíme být proto mobilizováni. Jde především o psychologickou mobilizaci, mobilizaci správního aparátu a občanského sektoru. Nemůžete být užiteční, pokud jste psychicky nepevní a myslíte si, že za další měsíc, dva nebo tři měsíce se vše vrátí. Ne, nevrátí. Je to úplně jiný život.”

zdroj

Vystavil Vlabi
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/11/je-to-uplne-jiny-zivot-na-co-bychom-se.html

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Markýza
20. 11. 2022 22:12
Ohodnotit příspěvek :
     

No to už je zřejmé, že nic nebude “jako dřív”, ale nevěřím nikomu, kto tvrdí, že ví, jaké to bude. Neví. Je to, jako by člověk spadl do kotle pod vodopádem. Myslím, že jediný rozumný postup je takříkajíc zavřít oči a uši a naopak velice nastražit nos.

Autor
21. 11. 2022 06:32
Odpovědět  Markýza

Chcete být slepá? Určitě ne.
Máte pravdu v tom, že nikdo neví jaké to bude přesně. Ale má to jeden háček.
Když budete mlčet, nevidět a jen čichat to, co budou dělat jiní, vy se tím zbavujete práva mluvit do politiky. To neznamená nic jiného, než bojovat o život. Na tohle jsme zapomněli. Tím, že museli konkurovat socialismu a provést určité změny u sebe, které nazývali “demokracie”, tím ukolébali mnoho lidí, uspali je. A teď, než se probudí, probudíme, se mstí. A je jim jedno jak to dopadne.,
Mohu vám říci s naprostou přeností, co se stane, když lidi budou mlčet nadále a ti, co všechno spískali, zůstanou buď u moci, nebo se svými krvavými majetky. Stanete se dnes, zítra, nebo až pozítří OTROKYNÍ.
Mohu říci ale něco pozitivního. Oni totiž už v tomto okamžiku založili bombu pod sebe. Ať udělají, co udlají, oni prostě zmizí také. A přitom jim nikdo ani nesáhne ani na krček. Budou se totiž muset rvát mezi seboiu o holé přežití. Likvidací vědy a průmyslu si ničí všechno, co jim umožňuje přežívat. Ano, oni nežijí. Jen přežívají každou sekundu svého podlého života.
Těch 12 milionů totiž tyje, kořistí, parazituje totiž na celém světě. Klesne počet obyvatel, klesne i jejich reálnýpočet.

Markýza
21. 11. 2022 09:06
Odpovědět  Peter

No, každý svou pěšinou. Já nebudu ani mlčet, ale ani vykřikovat, to nemám v povaze. Nosem jsem myslela, že za ním půjdu – a třeba někam dojdu.

Autor
21. 11. 2022 11:24
Odpovědět  Markýza

Já to pochopil, prostě se mi to nevešlo do příspěvku. Takto mohu ještě dodat, že jedině spojené úsilí přináší ovoce. Byť není úmyslné nebo vědomé.
Jsme přece společenští tvorové, tak se vyvinula naše společnost již dávno, ale způsob vlád byl a je po drtivou dobu individualistický, tj. já, pár “pomocníků” a pak už jen ti druzí … podobně jako slova ve filmu Zralé víno o životních hodnotách postavy, kterou hrál Kopecký.
Kdyby nepřišel Darwin se svou teorií, přišel by někdo jiný. Nechováme se totiž jako společenství, ale jako tlupa -pardon – opic. Ale i tam se starají i o své slabší členy častěji lépe než my. Nebo ještě lepší příklad je smečka vlků. Ta se stará o své staré druhy, o mláďata společně a když jdou někam pochodem, tak v čele i vzadu jsou ti nejsilnější. U Slovanů, dokud nebyli po staletí zmanipulováni, se považovalo za největší hanbu, když se někdo nestaral o své děti a o své předky.
Na “našem milovaném západě” je zvykem zpravidla přesný opak.

к-черту.jpg2.jpg
janle57
20. 11. 2022 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

K tomu,aby to bylo alespoň trochu jako dřív je nutná vůle lidí v celé Evropě,
pokud zůstanou lidé takoví, jací doposud jsou,dojde k zániku celé Evropy,
nastane smrt většiny lidí hladem,žízní a zimou a kulturní země rozvrátí
krvežíznivá islámská přistěhovalecká banda,Rusové se na to budou
s úsměvem dívat a čekat až je bude Evropa na kolenou prosit,aby v ní
udělali konečně pořádek.

Autor
21. 11. 2022 06:46
Odpovědět  janle57

Kdy ale dříve? V okamžiku, kdy jsme nevěděli, že oni už to spustili? Nebo těsně před tím? Nebo těsně před kovidem? Ne, musí se změnit spousta věcí. A pokud chceme žít, pak je jediná možnost. Zbavit je jakéhokoliv majetku a vlivu. Ať třeba aspoň náhradou za své zločiny těží uhlí, uran, po deset generací. A hlavně by se nesmělo mlčet k jakékoliv zlodějně, korupci, klamu, podvodu, protože z toho oni žijí.
A hlavně jako celá společnost, přestat chlastat, brát narkotika. To je jejich “tajný” zdroj.
A Rusko? Co by tu dělalo? Podívejte se na Ukrajinu. Nedočkalo by se vděčnosti ani uznání. Jediné co Rusko nepotřebuje je, aby tu pobíhali barbaři s jadernými zbraněmi. Pokud přijde fyzicky, přijde trestat. Jinak si to musíme všechno udělat v EUropě sami. Jinak z nás bude světem vysmívaná Gayropa.

13-arhivnye-fotografii-i-kadry-iz-proshlogo-20-foto.jpgm.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Nadia369
21. 11. 2022 12:07
Odpovědět  Peter

Souhlasim. Lide musi znova prevzit odpovednost za sve zivoty a za zemi kde se narodili. Priznat si ze bylo naivni a pohodlne predat moc nad svymi zivoty,myslenkami a praci do rukou dosazenych vykonavatelu cizi vule. Tenkrat jsme to jeste nevideli, ale prisla ” privatizace” a sliby ze bude lip, nekdy ….v budocnu. Tenkrat jsme ztratili suverenitu jako lide i jako narod. Dostali jsme cizi korporace, cizi zamestnavatele, nasi zemi zacali ridit cizi staty, Bylo nam receno ze musime ohnout hrbet a lide to udelali protoze “co my s tim zmuzeme”.Tak nas dovedli az sem Jsme na rozcesti. Budeme se dal plazit pod okovanou botou a nebo narovname pater a rekneme NE!!.Kdo chce tak vidi, slysi a vi, ze budoucnost, kterou nam tito cizaci chystaji je horsi nez Dantovo Peklo. Ja za sebe tomu rikam NE! A co vy ostatni?

Frankie
20. 11. 2022 23:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Je třeba eliminovat všechny takové šváby, dokud je čas.

Gales
21. 11. 2022 11:51
Odpovědět  Frankie

Ať chcípnou.