politika

Je to špinavost: politolog Fedorov o rozpadnutí vyšetřovacího týmu o explozích v Nord Stream

Vyšetřovací skupina zástupců z Německa, Dánska a Švédska, vytvořená s cílem identifikovat viníka sabotáže na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2, se rozpadla. 

Všechny tři země provedou vlastní vyšetřování. Mají co skrývat? 

Podle politologa, předního výzkumného pracovníka Ústavu Evropy Ruské akademie věd Sergeje Fedorova, “je zřejmé, že věc není čistá.”

„S největší pravděpodobností se na explozích podíleli Anglosasové – Američané a Britové. A bezostyšně lhát je už prostě neúnosné, to je zřejmé analytikům nebo prostě každému, kdo je do těchto problémů zasvěcen.  Myslím, že se zřejmě nedohodli na tom, jaké společné linie by se měli držet, protože žádná neexistuje. V tomto případě je nemožné vytvořit nějakou verzi, která by poté nevyvolala posměch a smích. Z této situace se tedy zřejmě každý bude muset vyhrabat sám,” vysvětlil odborník, co se dělo.

Je však nepravděpodobné, že by se Německo sabotáže účastnilo, protože vše se dělo výhradně v ekonomické zóně Dánska. Je známo, že celá oblast je doslova napěchována americkými zpravodajskými službami. Britové i Američané se tam cítí velmi pohodlně. Ne nadarmo bylo vedení NSR odposloucháváno z Dánska. Departementová centra Ameriky jsou tam velmi silně zastoupena, připomněl partner FAN.

„Proto si myslím, že tyto země jsou v tak nedůstojné konfiguraci, že je naprosto neslušné, aby Němci podporovali nějaké verze těchto spojeneckých zemí, které zřejmě plánovali zveřejnit. Vyšetřování se nezúčastní ani Rusko, které na místo činu nechtějí pustit, což už obecně odporuje jakékoli normální logice. No, není možné jen tak říct, že černá je bílá, ačkoli naši západní partneři právě tohle v poslední době dělají,“ uzavřel politolog.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3MBxrpK

sdílet na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
15. 10. 2022 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě aby ne, když každý ví, že to byl Anglossas, kdo jiný. Největší světový teroristé. Špína světa, uSSá a Londýn s Izarelem. Chazarské Satanské říše, zlodějů a vrahů.

Gales
15. 10. 2022 09:24
Odpovědět  Veny232

Ať chcípnou.

Wojciechovsky
15. 10. 2022 09:25
Odpovědět  Gales

To měli při svém vzniku.

Pedro
15. 10. 2022 10:25
Odpovědět  Veny232

Veny mi čte myšlenky, gratulace.

Frankie
15. 10. 2022 07:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Amglosasové jsou špína a podlost sama. Ale věřím, že i na ně jednou dojde.

Gales
15. 10. 2022 09:26
Odpovědět  Frankie

Dojde.Pokud se jim postavíme.Jinak nás,pomocí lží, zničí.Prvním krokem je demise vlády.

oldoo
15. 10. 2022 07:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Kritizují se často ti,kdo nabízejí jednoduchá řešení,a já s tím často souhlasím.
Na druhé straně,pokud nedovolili Rusům vyšetřovat poškození plynovodu,je to pro mě jasná informace,už mě to vyšetřování přestalo zajímat.Od toho rozhodnutí je přece úplně jedno,co ti syčáci vymyslí nebo vyzvrací!

Bety
15. 10. 2022 12:26
Odpovědět  oldoo

Když něco vypadá jako kozel, mečí jako kozel, trká jako kozel, smrdí jako kozel, tak to sotva bude
jeseter. Ale naše-jejich TV je plná podezření vůči těm hanebným Rusům, kteří se tím prý chtějí vykroutit z dodávek plynu. Který mimochodem naše vláda nechce, ani kdybychom kvůli tomu
měli zmrznout.

Autor
15. 10. 2022 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

To je přesně ta situace, jako v nejednom díle sci-fi, kdy každý zná pravdu, ale oficiálně se o ní nesmí mluvit. Takové situace pak slouží jako “lakmusový papírek” v daných dílech sci-fi. Jako jakési síto.
Ale jinak:

  • kdo má prostor obšancovaný
  • kdo má potřebné vybavení
  • kdo má speciálně vycvičený personál
  • kdo má z toho užitek

Zodpovězením těchto jednoduchých otázek se stává vše jasné. Teda všem, kromě “Hujerů a Hujerek”.
Vzhledem k tomu, že jsou náznaky, že to bylo plánováno s obrovským časovým náskokem v letech, o tom musela vědět minimálně tajná služba Německa a nejvyšší představitelé vlády a armády. I proto odešla raději Merkel do důchodu?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
15. 10. 2022 09:28
Odpovědět  Peter

Scholz,prej,o tom byl předem informovanej.

Lubek
15. 10. 2022 09:31
Odpovědět  Peter

Plánovanie s časovým náskokom som si najviac uvedomil v podivnom Brexite. Tam to už úplne “vyhřezlo” (nenapadá ma slovenský výraz 😉 Ako demokracia používa informačný mainstream na presadenie zámeru malej skupiny ľudí. Prečo angláni “museli” odísť z EU? No a Majdan a “Fuck EU”, zostrelené civilné lietadlo nad ukrajinou, popri tom zjavne dôsledne vytypované a zvolené manažérske a diplomatické hviezdy (asi skôr čierne diery) ako večne ožratý Jean-Claude Juncker a ()schopná fon lajnová na čele EU. Útek američanov z Afganistanu, tlak na Bielorusko a okrem Maďarov divné postavy vo vládach Eu štátov. Ale zasa na otvorenej scéne klobúk dole, toto všetko vymyslieť, naplánovať a dokázať celkom úspešne riadiť nemôže iba tak, niekto zvolený podľa drístov na predvolebných bilboardoch. To sa demokraticky nedá.

Autor
15. 10. 2022 12:31
Odpovědět  Lubek

Není třeba je tak obdivovat. Začal se stavět plynovod, vy máte plyn, ale dražší, přičemž si ještě ničíte vlastní prostředí, nenávidíte toho, kdo bude dodávat ten konkurenční levnější plyn. Navíc dlouhodobě chcete oslabit i zákazníka, protože to je váš obchodní a politický konkurent. Co máte na výběr?

  • necháte to být?
  • budete dotovat vlastní plyn, ale tím nevyděláte a to jste chtěl, ne?
  • budete politicky bránit otevření plynovodu?
  • zničíte plynovod na místě, kde se nedá ani potajmu opravit?

A máte tu strategii USA a Anglie pro Evropu na kontinentě. A co dělaly tyto dvě země celou dobu od počátku stavby již Nord stream 1? Především vnucovaly “zelenou politiku”, která ve svém důsledku může být buď totální, pak se Evropa ponoří do opravdového středověku bez elektřiny a budete vysávat rozpočty a ničit všechno alternativní plynu. Naprosto odpovídá politice EU, ne?
Teď máte nejen vlády, které to budou dělat většinou za vás, ale zničil jste konkurenta v Evropě a děláte potíže majiteli plynu. Jenže to celé Rusko postavilo na hlavu. Našlo a už vlastně před tím hledalo jiné cesty. Takže jediní, kdo nechce rozbitou Evropu jsou dnes jen Rusko a myslící občané Evropy. Paradox, ne?

Autor
15. 10. 2022 12:39
Odpovědět  Lubek

A co se týče Brexitu. Tam co jsem tehdy chodil a diskutoval, byly všechna moje varování, že je to jen divadlo, mazána nekompromisně a byla mi zasláno, abych neotravoval, že jsem troll. Tak jsem jim napsal, že skutečně si připadám jako troll a vymazal všechny kontakty na ně uložené v prohlížeči. Ani nevím, jestli vůbec existují. Byla to “taky alternativa” … tehdy tanm byla všude sláva, že to jde odejít. No, netrvalo to dlouho a tón se začal pomalu celkově (jinde) měnit. Dnes už jen ten kdo to nesleduje, může chápat Brexit jako něco pozitivního.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
15. 10. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdy už konečně ta spravedlnost otevře oči a všechno to zlo pošle do ohně pekelného.

Wojciechovsky
15. 10. 2022 09:24
Odpovědět  Pavel K

Alea iacta est …. už se to začíná bortit a hnUSAk to ví,proto kope.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
15. 10. 2022 09:26
Odpovědět  Pavel K

Až otevřou oči ve většině sami lidi.
Jak jsem uvedl již několikrát. ONI jsou ve skutečnosti velmi slabí. Mají jen peníze a možnost si koupit podobné parchanty jako jsou ONI, jinak už mají jen manipulaci. A není jich tolik, aby bylo třeba se jich bát.

jiří
15. 10. 2022 10:04
Odpovědět  Peter
Pavel K
15. 10. 2022 10:19
Odpovědět  jiří

Tak já vybruju vybruju a s babčou to ani nehne.🤣🤣🤣🤦‍♂️🙋‍♂️

15. 10. 2022 13:01
Odpovědět  Pavel K

Zkus vibrátor, třeba se rozdovádí.

Wojciechovsky
15. 10. 2022 14:52

🤣👏🙏

Pavel K
15. 10. 2022 16:15

To jsem si kurňa naběhnul. To se mi často nestává. Taky se někdy někdo může bavit na můj účet že?. 🤣🤣🤣🙋‍♂️

Wojciechovsky
15. 10. 2022 17:21
Odpovědět  Pavel K

Máš to mít kamaráde 🤣😉👍

15. 10. 2022 20:09
Odpovědět  Pavel K

🙂

Pavel K
15. 10. 2022 10:17
Odpovědět  Peter

….a chtějí lidé ty oči vůbec otevřít? Ti jsou už tak apatičtí, že by tam podtřebovali vsadit sirky. S tím že jich je tak málo je na diskuzi. Teoreticky ano, ale proč se tedy ostatní k nim přidají. Proč jdou tátové od rodit bít jako cajti obyčejné lidi na ulici? Jen proto, že jim to někdo vykulený nařídí? Nemají ze své profese honit ilegáli, lumpy a vrahy?!! Oni ti cajti nemají svoji hlavu, aby nedkázali rozeznat na co je posílají? Atd atd.

Pavel
15. 10. 2022 13:19
Odpovědět  Pavel K

Pavle, oni oči otevřít nechtějí. Pokud máš někde napsán ten Tytlerův kruh, tak jako předposlední je uvedena apatie a poslední závislost, pak se začne znovu s otroctvím. Teď je fáze apatie a závislosti. Řekl bych, že to odpovídá, můj názor.

Pavel
15. 10. 2022 13:29
Odpovědět  Pavel

My starší nebo staří, podle toho jak se člověk cítí to nezměníme. Míč je na straně mlaďochů a střední generace. Chce li žít v otroctví, nic s tím neuděláme, je to jejich volba. Přestaňme se bičovat, že něco děláme zle, ne my děláme vše co můžeme. Uvědomme si, že nemůžeme jít proti davům. Vše od vzniku světa je naplánováno, jak řekl Einstein a tedy mají li se ty davy probudit, probudí se, jestli ne stanou se otroky. Jak řekl tento génius Bůh kostky nevrhá. Možná vůbec nemusí mít pravdu, ono je nejlépe věřit svým instinktům. Ten můj mi bohužel říká, že pouze zázrak nás může z této žumpy vytáhnout. Já tomu ale nevěřím. Je to ale pouze můj názor.

Pavel K
15. 10. 2022 16:21
Odpovědět  Pavel

👍 👍 👍
Já vím že si to nemám tak brát. A ty jsi který ten můj kamarád, ten z Moravy je taky kamarád, kolik je nás tu vůbec? 😋😋🙏🙋‍♂️

15. 10. 2022 20:10
Odpovědět  Pavel K

Plno habadějů.

Gales
15. 10. 2022 09:29
Odpovědět  Pavel K

Až se lidi začnou bránit zlu.

Pavel K
15. 10. 2022 10:33
Odpovědět  Gales

No a to je právě už podle mě pozdě, tedy až to doopravdové zlo dorazí, já preferuji prevenci, jsem tak naučen, jako něco třeba pro strýčka Příhodu. Stará škola, kdo se stará ten MÁ.

Wojciechovsky
15. 10. 2022 09:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině amiokupat měl užitek s poškozením potrubí.Zničit Evropu,to je hlavní úkol amiokupanta od konce druhé světové války a za vydatné pomoci fašoEU a dosazených loutkovodičů se jim do za potlesku kolaborantů daří 😟

miro
15. 10. 2022 09:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslim že anglánům by neuškodilo tsunami aby jich půlka skončila v moři i s zdegenerovanou,pedofilni královskou rodinou.

Pavel z Moravy
15. 10. 2022 09:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevím, jestli jsou správně koncipovány překlady, protože Fedotovovi tak jako Putinovi bývá vloženo do úst dvousloví, naši západní partneři, což je dost podivné. Fidel Castro se vyjádřil, že Rusové jsou až přespříliš diplomatičtí, takže to se znovu potvrzuje, jak jinak by se dalo vysvětlit, že Putin nabízí Erdoganovi vytvoření plynového uzlu a zásobování Evropy, která celou svojí silou pracuje na zničení Ruska přes své Banderovské pohrobky na Ukrajině. Ta nejslušnější slova pro tato západní individua by měla znít grázlové a oni stále používají slov partneři. Z mého pohledu je to příliš uhlazené, ale oni už asi z většiny Rusové takoví diplomaté jsou, což dnes jasně ukazuje kde se nachází slušnost a rozum.

Pavel K
15. 10. 2022 10:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

15. 10. 2022 12:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

K Osmanovi – včera, možná převčírem, jsem na některém ruswebu četl článek s titulkem “K čemu potřebuje Rusko Erdogana?” Nechtěj vědět na kterém, to bych se tu s tím hodinu trápil, ale ve zkratce jde v podstatě o to, že za tureckým opozičním bukem už na svou chvíli delší dobu čekají v plné pohotovosti turečtí Zelenští, ochotni okamžitě zavést jednosměrnou proamerickou a protiruskou politiku se všemi následky, jakými jsme nyní svědky v Banderstánu, vylepšenými ještě o občanskou válku a meziregionální válku ve spádových oblastech Turecka, a jaderná katastrofa by se stala ještě reálnější, než je nyní – a že už takhle to visí na vlásku. Což je důvod proč si Erdodana “chovají”, jak vysvětloval auror Rusům, kterým se také Recept Osman silně zajídá.
Což je i zřejmě důvod (to už je moje úvaha), proč Rusové, odměnou za sestřelené letadlo, tehdá zabránili tomu atentátu na Recepta. Z podobných důvodů, dle mého, zachránili ne zas tak dávno pr-del i Baťkovi. Když se nad tím zamyslíš, tak to má logiku, i když se se z toho bez znalosti, abych tak řekl “zpravodajského podhoubí”, jednomu protáčejí panenky.

Wojciechovsky
15. 10. 2022 12:51

Kdyby Erdogana před šesti lety Putin nevaroval,tak dopal jako Mussolini.

Pavel
15. 10. 2022 13:38

Logiku to Milane má, je to nejpravděpodobnější vysvětlení. Fajn, že jsi to tady zmínil. Jak se říká, člověk by měl vidět i za roh. Reagovat na signály.

Pavel
15. 10. 2022 20:00
Odpovědět  Pavel

no jo ale některý signály jsou nečitelný at dělám co dělám nemůžu je pochopit hlavně ty co vycházej od dacanů z pod špilasu

Pavel K
15. 10. 2022 16:25

No to mi to zapadá do mozaiky, díky za info. A já kde je zakopaný čokle. 🤣🙋‍♂️

15. 10. 2022 20:37

Řeknu vám kluci, nejít o všechno, tak by to byla radost tu vysokou hru strategie a vůbec ty tanečky sledovat. Ani ta výměna azováků, kvůli které jsem tu prskal jak Rakušan na ruskej plyn, nebylo jenom nějaký “naše za vaše”, jak jsem si myslel. Ono je to na sklerózu už delší dobu, abych si to zapamatoval přesně, ale na konci všech těch kejklů – z nichž jedním byla ta výměna azováků – bylo minulý týden to konečné vyštouchání amíků ze Sachalinu 1.

José
15. 10. 2022 11:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ona se nerozpadla, ona byla rozpadnuta. Kdyby se něco vyšetřovalo, tak by se na něco přišlo a vzhledem k tomu, že pasy Myškina a Čepigy se od té doby co tam leží rozmočily, mohlo by se přijít na něco nechtěného.

Administrátor
P.A.Semi
15. 10. 2022 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

V Rusku se v médiích nesmí Lhát o válce na Ukrajině, na Západě se v mas-médiích nesmí říkat Pravda o situaci na Ukrajině… Někdo v tom vidí Cenzuru tady jako tam, ale je v tom podstatný rozdíl…

Ale říkat Pravdu o Židech se nesmí v mas-médiích ani na Východě, ani na Západě… Hloupější pravdu neznají a s vymytými mozky napadají pravdomluvné, a ti chytřejší se židů bojí, a většinu mas-médií Západu vlastní a řídí židé – to jsou ta typická média, kvůli kterým se Západu říká Říše Lží…

S tím Nord Stream – marně se snažím upozorňovat, že to vybuchlo přesně na Židovský nový rok 2022-09-26, ten první asi 25. v noci (Židovský den začíná nocí předchozího dne)…
Takže to načasovali buďto Židé, nebo někdo, kdo z toho chtěl Židy obvinit – ale to by se již ozval a zkoušel to na ně hodit…
Anglický překlad článku Šmitah, doplněný o ten Nord Stream, mi zatím vydali jen v SOTN… Všude jinde se toho bojí, nebo se nedaří kontaktovat redakci…

Nejlepší popis, kdo to udělal, má Tom Luongo , který vysvětluje, proč je za tím Davos a EU, ne Američané… Jenže opomíná, že Davos i Biden jsou jen Pódia, řízená asi z Black Rock, nebo Ž-Bankstery odjinud…

Česky to rozepsali v InfoKurýr Jane Kaufman: Situace s poškozenými plynovody je mnohem složitější, než se zdá

πα½

Autor
15. 10. 2022 12:48
Odpovědět  P.A.Semi

Kdyby nám vždycky říkali pravdu, bylo by to jedině fajn. Jenže oni nám pravdu neřeknou, ani když můžou!
A ty v pozadí. Upozornil bych na vlivnější skupinku – tzv. Černou šlechtu, aristokracii. Ta je prý mnohem bohatší než ti rotšildovcíci, rokfelerčíci, gatesovčíci atd. dohromady. Odtud prý vyšla iniciativa třeba na Výbor- komisi 300 atd.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Karel
15. 10. 2022 13:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusove nejsou nikdy pripusteni k vysetrovani zlocinu, ktere provedl sam zapad a jeho pohunci jako v pripade Litvinenko, Skripal, Navalny, Vrbetice, NS 1 a 2, atd. Vse svalili na Rusko jako v lacinem Westernu, kde provedou zlocin a oznaci vinnikem toho, ktereho chteji znicit.

Na zapade je vse postaveno na rusofobii, lzi, podvodu, zamlcovani a podlosti, na nerespektovani zajmu obcanu a ustavniho poradku. Vytvareji se stale nove zakony, ktere maji svobodu slova a jednani omezit, vsude se zavadi cenzura. Volby jsou vetsinou zmanipulovane upravenim vysledku. Politici pak jednaji v zajmu jejich volebnich sponzoru, ne v zajmu obcanu. Cely system je zalozeny na klientelismu a mocenske a penezni zavislosti mocipanu na svych loutkovodicich.
EU staty jsou vazaly hegemona, ktery zene Evropu do bidy a valky. Evropa je odriznuta o levnych surovin, musi Rusko nenavidet. Bez levnych surovin nastane bida a hlad.

José
15. 10. 2022 14:24
Odpovědět  Karel

Ve výčtu vám chybí ještě let MH 17.

skeptik
15. 10. 2022 19:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ty víš o nějakých Ruských zločinech? Tak povídej ať se pobavíme.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$