politika

Je to fakt: korporace používají virus k ovládnutí světa

Viktorija Nikiforova

Američtí uživatelé internetu zachmuřeně vtipkují, že nový kmen koronaviru „zatím zabil méně lidí než Alec Baldwin“ (připomeňme, že hollywoodský herec nedávno na place zastřelil ženu). 

Omikronu se však již podařilo věci dotáhnout do konce. Letecký provoz s desítkou afrických zemí byl pozastaven. Turismus, který právě začal stoupat, opět upadl. Zároveň se začaly přerušovat dodavatelské řetězce a nastal deficit, rostoucí ceny a nedostatek potravin. 

Ekonomika již tak chudých zemí je opět tam, kde byla celou dobu pandemie – na dně.

Ve skutečnosti se objev omikronu, jehož nebezpečnost je pro vědce stále zcela nepochopitelná, stal důvodem pro „zlatou miliardu“ k uvalení sankcí na rozvojové země. 

Na určitou dobu byly doslova vyhozeny z globální ekonomiky.

Seznam zemí, na které se vztahují omezení, vypadá rozporuplně. Omicron byl poprvé objeven jihoafrickými vědci. Dobrá medicína se tam zachovala už od dob apartheidu a s koronavirem se tato země vyrovnává celkem úspěšně: mnohem lépe než v Itálii nebo Francii. Za objev nového kmene, který nyní chodí po světě, byla potrestána Jižní Afrika.

“Naši vědci prokázali odpovědnost, naléhavě informovali všechny o novém kmeni a jaký je výsledek?!” – rozhořčuje se prezident země Cyril Ramaphosa.

Zcela nepochopitelným způsobem do distribuce infekce spadalo Malawi: v době vyhlášení sankcí bylo v této zemi méně než dvacet případů onemocnění infekcí omikron. 

A ano, úplně úžasně v seznamu vypadá Hong Kong. Tohle vůbec není jako v Africe – případů infekce ze sedmi a půl milionu lidí byly jen dva.

WHO má tři kategorie pro kmeny koronaviru. “Pro sledování”, “zasluhující pozornost” a “představující nebezpečí”. Omicron byl okamžitě zařazen do třetí kategorie.

To vše mimovolně vyvolává podezření, že vážná nemoc je využívána různými zájemci pro své účely.

Připomeňme si, jaké neznámější kmeny koronaviru se za poslední rok dostaly na titulky světových médií. Indický, brazilský, jihoafrický. 

Prvnímu kmeni se dlouho snažili připsat čínský původ. Číňané bojovali jako lvi, ale britské a americké bulvární deníky stále láskyplně označují COVID-19 jako „čínský virus“.

To znamená, že seznam hlavních kmenů uznaných WHO jako nebezpečné se přesně shoduje se seznamem zemí BRICS, s výjimkou Ruska. Jsou to státy, které se snaží prosazovat svou suverénní politiku, zejména bojují s dominancí amerických korporací, farmacie a dalších.

Spojené státy vyprovokují obchodní válku proti Číně a téměř okamžitě začnou vnucovat světu verzi čínského původu koronaviru. Na jaře 2021 Indie testuje svou národní vakcínu a v té době začínají anglosaská média zveřejňovat hororové příběhy o indickém kmeni. 

Pamatujete si ty děsivé záběry: hory mrtvol, kouř z hořících těl, přeplněné nemocnice? Zdá se přitom, že si nikdo nevšímá, že nemocnice v Indii jsou tradičně přeplněné a rituální kremace mrtvých je součástí obvyklého místního způsobu života.

Jair Bolsonaro aktivně vyvádí ekonomiku své obrovské země z pod kontroly amerických korporací a místo toho buduje rozsáhlou spolupráci s Čínou. Za to ho americká média démonizují hůř než Trumpa. A i tady téma s brazilským kmenem přichází v tu nejvhodnější dobu.

Stejný příběh je s prezidentem Jižní Afriky. Cyril Ramaphosa aktivně bojuje proti „očkovacímu imperialismu“ amerických farmaceutických společností. Má odvahu prohlásit, že Afrika nepotřebuje charitativní dary. Že země, dokonce i ty nejchudší, by měly být schopny vyrábět a distribuovat vakcíny samy. A proto by s nimi společnosti západní Big Pharmy měly sdílet své technologie. Tento proces by mohla organizovat WHO a WTO by se měla vzdát svého pravidla o autorských právech.

Tuto revoluční myšlenku vyslovil Cyril Ramaphosa na zářijovém summitu COVID-19, který pořádal Joe Biden. Celý summit se pak scvrkl do toho, že americký prezident propagoval americké vakcíny a slíbil je dodávat doslova každému, kdo je chce i nechce. Všichni řečníci – premiéři a prezidenti různých zemí – mu uctivě děkovali. Projev jihoafrického prezidenta zde vypadal jako vzpoura na lodi. A nyní, o necelých pár měsíců později, se objevil jihoafrický kmen.

Specialisté ministerstva zdravotnictví RF se chystají na příkaz Putina odletět do Jižní Afriky

Přitom to vypadá, že nikdo nevidí zřejmý fakt. Nesporným mistrem světa v infekcích a úmrtích na koronavirus jsou Spojené státy americké. Země překonává všechny rekordy úmrtnosti a nemocnosti, doslova genocidu svého obyvatelstva. Přesto americký kmen podle WHO nepředstavuje žádné nebezpečí. Dříve byl na seznamu v kategorii „zasluhující pozornost“, poté se přesunul do kategorie „pro sledování“.

Obecně se vyvíjí paradoxní situace. Západní země hromadí miliardy dávek vakcín. V tuto chvíli nemají obyvatelé afrických zemí čím očkovat: dnes je očkováno pouze 7 procent z nich (ve srovnání s 66 procenty očkovaných v EU). Onemocní a západní země je pak navíc trestá uzavřením hranic. Kromě toho, že jim ničí život, ničí jim i ekonomiku. 

Vedoucí představitelé afrických zemí tento stav oprávněně nazývají „vakcínový apartheid“. 

A lidskoprávní aktivisté poznamenávají, že taková politika je novou verzí kolonialismu.

Teoreticky WHO a její generální ředitel Tedros Ghebreyesus soustavně vyzývají ke spravedlivé distribuci vakcín. Tyto výzvy však nepřinášejí žádný reálný výsledek. To také dráždí obyvatele černého kontinentu

Afrika má obecně tradičně obtížný vztah s WHO.

Místní elity i místní obyvatelstvo mají podezření, že se ženevská organizace stala příliš závislou na svých amerických sponzorech. Existují určité důvody pro taková podezření. 

V roce 2017 americká publikace Politico vydala vyšetřování: “Seznamte se s Billem Gatesem – nejmocnějším lékařem na světě.” Zdroj z WHO řekl novinářům o skutečně královských poctách, které se v Ženevě udělují americkému oligarchovi, největšímu soukromému sponzorovi WHO. 

„Žádný kandidát na post generálního ředitele WHO nemůže uspět, dokud nedostane souhlas od Gatese,“ zazněla tehdy charakteristická věta. 

Dva měsíce po zveřejnění článku se Tedros Ghebreyesus stal generálním ředitelem WHO.

Někteří Afričané si na něj stěžují i ​​osobně. 

Než se stal ministrem zdravotnictví Etiopie, byl pan (nebo spíše soudruh) Gebreyesus členem levicové radikálně nacionalistické strany „Liberation Front of Tygrai“.

Političtí odpůrci tvrdili, že v boji o moc byli zástupci lidu Amhara masivně vyháněni Tigrajci ze země a odsouzeni k hladovění. Když se strana chopila v zemi moci a Tedros Ghebreyesus se stal ministrem zdravotnictví, zástupci Amhary ho obvinili z přímé genocidy. 

Mimochodem, právě v této době navázal styky s Billem Gatesem. 

Možná je to všechno pomluva jeho nepřátel, ale člověk s tak exotickou biografií vypadá v čele Světové zdravotnické organizace poněkud zvláštně.

Proč je celý tento příběh pro Rusko důležitý? 

Jasně demonstruje degradaci mezinárodních institucí, nad kterými se neustále snaží uchvátit kontrolu američtí partneři. Prošli jsme tím mnohokrát.

Nejprve jsme se dostali do podvodu zvaného „úvěry od MMF“. Těžce jsme splatili své dluhy, a teprve když jsme tak učinili, byli schopni znovu získat svou skutečnou suverenitu. 

Poté se léta pokoušeli začlenit do WTO. Začlenili, hodně obětovali, hrajeme podle pravidel, zdálo by se, že je to štěstí. 

Ale ne, v rozporu se všemi pravidly a předpisy WTO byly na naší zemi uvaleny otevřeně nezákonné sankce a nadále přichází s novými. 

Jak to všechno zapadá do myšlenky volného trhu, který je pro WTO zásadní? Koho to zajímá?

Přesně totéž se děje s mezinárodními sportovními organizacemi. Rusko poctivě platí své poplatky, plní všechny požadavky, ruští sportovci předávají dopingové vzorky již nepřetržitě, zdá se, že denně. 

Ale ne, i tady nás čekaly posměšné, záměrně absurdní sankce.

“Sputnik V” bude prověřen nejdříve v lednu 2022, uvedla WHO

Nyní čekáme, kdy WHO schválí „Sputnik V“ – první a nejlépe osvědčenou vakcínu na světě. Opět hrajeme podle pravidel, která jsme my nevymysleli a která mohou být kdykoli přepsána. 

Je třeba mluvit o tom, že WHO v první řadě schválila americké vakcíny?

Nejde o to „urazit se“ a opustit všechny mezinárodní instituce. Jen v horečných snech několika patriotů je Rusko ohrazeno od celého světa a sedí samo. Ne, protože jsme součástí globálního světa, musíme pochopit, že všechny jeho mezinárodní organizace jsou pouze nástroje řízení. Je třeba za ně bojovat, je třeba s nimi pracovat – například tak, jak to dělají čínští soudruzi. 

A nedopustit to, aby ctihodné organizace, štědře sponzorované všemi zeměmi světa, vyřizovaly pochůzky pro americké byznysmeny.

https://ria.ru/20211211/virus-1763217081.html

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
13. 12. 2021 09:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tisíce sledovacích kamer.Co kdybychom dali každému poslanci před nos kameru,taky ministrům a ůřadům a vše co dělají promítala obrazovka ven na ulici. Současné špiclování kamerou je přece součástí systému totality a antirozumu…Přichází vánoce..Jsou návratem slunce a světla,jsou slunovratem,očisty přírody,země a znovuzrozením..To co nám předvádí krvavý řím alias Vatikán není vůbec naše a lidské.Stále strká před nos lidem utrpení a smrt na kříži.To je čistá černá magie a součást ovladání nemyslících,které nutí modlit se před utrpením na kříži a tak stále utrpení materializují.Není už dost této totality,všichni mágové zašli už příliš daleko. Nekřižují,zato vakcinují.

Albi
13. 12. 2021 14:22
Odpovědět  Jaroslav

Nekřižují, zato vakcinují.
Tomu se říká pokrok. A humanita. Civilizace.

Holmisek
13. 12. 2021 17:50
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou největší satani na světě- myslím BG a Fauci.