Je načase vyřadit “Novičok” z bojových látek

Německá vláda s odvoláním na nálezy vojenských toxikologů uvedla, že Navaľnyj byl údajně otráven „látkou ze skupiny NOVIČOK”.

Německé úřady právě oznámily, že „Speciální laboratoř Bundeswehru provedla toxikologický test na vzorcích získaných od Alexeje Navalného. Testy poskytly jednoznačný důkaz o přítomnosti nervově paralytické látky ze skupiny Novičok.“

Podle Němců to vypadá, že Putin otrávil “Novičokem” zahraničního agenta Navalného a poslal ho do Německa k léčbě. Nějaký záludný tah v této šachové hře … Pokud ho Putin otrávil, proč ho poslal do Německa? 
Stačilo, pod jakoukoli záminkou, držet ho několik dní v Omsku, aby tam úspěšně zemřel „na cukrovku“. 

Ne, nepustili by ho do Německa, aby to odhalili a vytrubovali do celého světa. Tato teorie je idiotská. 
Kdo je za ni odpovědný? Hollywoodský scenárista zvyklý na jednu šablonu?

Nějaká divná je tato bojová chemická látka. Vynálezce “Novičoku” tvrdí, že kapka stačí ke zničení celé oblasti. 

A tady jsou zase všichni kolem v bezpečí a zdraví, a sám „otrávený“ se nejspíš zázračně uzdraví. 

Nejspíš už je načase vyloučit tento „Novičok“ ze skupiny nebezpečných bojových látek, … obyčejný methylalkohol se ukázal být mnohem nebezpečnější.

Jeden z tvůrců sovětské bojové látky “Novičok”, doktor chemických věd Leonid Rink, komentoval prohlášení německé vlády, že látka, kterou vytvořil, byla použita proti vůdci opozice Alexeji Navalnému. Podle profesora by se následky otravy Novičokem projevily už v Rusku, protože tento jed působí velmi, velmi rychle. 

Příznaky popsané v médiích nejsou ani trochu podobné otravě Novičokem, uvedl Leonid Rink.

Pokusy spojit otravu Navalného s Novičokem jsou absolutní politický nesmysl, řekl Rink RIA Novosti .

Vývojář dodal, že otrava Navalného Novičokem by byla fatální, nenastalo by kóma.

„Obecně by tento případ neexistoval, protože by byl na hřbitově,“  řekl 

Leonid Rink si je jistý, že Rusku opět nebudou poskytnuty vzorky Navalného, ​​které by potvrdily „otravu“, stejně jako to bylo v případě Litviněnka a Skripala.

Novičok v roce 2018 vs Novičok v roce 2020:

V Salisbury všichni měli na sobě skafandry a zbořili i dům Skripalových, a tady? nikdo z Navalného společníků se neotrávil ani v Omsku, ani v Německu. Dobrá tedy!

Když údajný „Novičok“ otrávil Skripala v Salisbury, museli zabít kočku, zachránit sousedy na lavičce a spoustu dalších lidí…. ve speciálních ochranných oblecích běhali pomalu celý rok.

A tady nikdo, kromě Navalného, ​​nebyl zasažen. Ani jeho kolegové, ani společníci v Omsku. Ani lékaři, ani cestující v letadle, ani technici, kteří odstranili jeho zvratky z toalety.

To vše je potvrzení toho, že pokud se nějaká hloupost osvědčí jednou, pak bude použita znovu.

To, že Západ i nadále používá takové nepravděpodobné téma jako je Novičok, naznačuje, že se o věrohodnost nezajímají.  Potřebují pouze formální záminku pro další sankce a hororový příběh, který mohou západní média použít k zastrašování své vlastní populace.

Jsou Evropané na tom opravdu tak špatně s představivostí? Nebo není čas na vymýšlení nové legendy? 
Ne, je to jednodušší.  Cíleně prosadí to, co již zaznělo. To není otázka nedostatku fantazie Bundeswehru, je to otázka přítomnosti základních pojmů v mozku evropského obyvatele.

Navalnyj, jako „hmotný důkaz“, může být bezpečně pohřben. Nyní z něho Němci udělají strašáka a pak řeknou, že ho „schovali na Novém Zélandu“.

Proč a kdo to všechno potřeboval? Rusko rozhodně ne. Zdá se, že v zámoří je nic nezastaví ve snaze zastavit stavbu Nord Stream 2. Ale ve hře je i jiná verze: zabránit Trumpovi v setkání s Putinem. 

Otravte Navalného, ​​rozpoutejte globální skandál a zablokujte další příležitost pro kritická strategická jednání. 

V situaci s Navalnym by se mělo hledat, kdo z toho má prospěch a co přesně je cílem.

https://bit.ly/3gP4e9f

sdíletj na