politika

Je generál mluvčím State departmentu USA?

  • Datum příspěvku 3. února 2023

Mluvčímu amerického State departmentu Nedu Priceovi (na snímku) vyrostla v Evropě silná konkurence v osobě nově zvoleného českého prezidenta 

Na to, že generál Pavel šlape v mezinárodních vztazích jak slon v porcelánu, přímo se zelenou zarputilostí, jsem už upozornil ve svém včerejším komentáři. Okomentoval jsem tak jeho výkon, kdy se několik desítek hodin po zvolení do funkce prezidenta neváhal spojit s prezidentkou Tchaj-wanu. A ještě přitom radit Číně, jak by měla organizovat politiku jediné Číny a dvou systémů. To, že to Čína považuje za zasahování do svých vnitřních záležitostí je pochopitelné. Ale to generála nezastaví.

V předvolební kampani hovořil o politice jediné Číny. Měl by se tohoto vyjádření, podle kterého byl také posuzován částí voličů, držet.

Možná, že část jeho amerických přátel si přeje vyhrotit vztahy s Čínou. Osobně bych to nepovažoval vůbec za moudré v situaci, kdy NATO není schopno zlomit odpor poměrně omezeného vojenského kontingentu (250 tisíc vojáků) Rusů na Ukrajině. A čínská vojenská moc je mnohem větší nežli vojenská moc Ruska. Sní snad pan generál a jeho američtí přátelé o světové jaderné válce? V každém případě je třeba být na pozoru.

Dnes (viz 1.2.2023) ve svých výronech do zahraniční politiky nově zvolený prezident pokračoval. Prý by se měla Ukrajina stát členskou zemí NATO. Souhlasím s ním v jednom bodě. Že Ukrajina má bojeschopnější armádu nežli jsou ty současné profesionální armády zemí NATO, včetně armády americké. Ostatně viděli jsme před časem trapný ústup vojsk NATO z Afghánistánu, který připomínal spíše úprk. Milionová ukrajinská armáda skutečně zadržuje v současnosti čtvrtmilionový intervenční kontingent Rusů. Činí tak s velkým vypětím a s obrovskou finanční, materiální, logistickou a zpravodajskou podporou zemí NATO.

Pan generál došel k názoru, že se tedy Ukrajina má stát členskou zemí NATO. Ale ve vysoké politice platí, že po písmenu A vždy následuje také písmeno B. A pak ještě písmena C a D.

Konflikt na Ukrajině v podstatě vznikl z toho, že Rusové nechtějí připustit členství sousední země v NATO. A budou bojovat do té doby, dokud se této bezpečnostní hrozby nezbaví. Pokud si někdo myslí, že Ukrajina s podporou NATO je schopna porazit Rusko tak, aby bezpodmínečně kapitulovalo a přijalo v rámci kapitulačních podmínek také podmínku, že se Ukrajina stane členským státem NATO, pak mu gratuluji k takovému způsobu uvažování. A to vše de facto plyne z neodpovědných vyjádření nově zvoleného prezidenta.

To, že si prezident Ukrajiny Zelenský namrskává gatě před summitem s evropskými lídry a říká, že Ukrajina bude do dvou let členskou zemí EU, chápu. Potřebuje podpořit morálku svého strádajícího národa, který je možná v kritické situaci celé války. Na východní Ukrajině Rusové pomalu, ale jistě postupují a obávám se, že i když se během pár měsíců objeví na frontě zhruba čtyři sta modernějších typů západních tanků (Leopard, Abrams, Challenger), na situaci to příliš nezmění. Rusové srovnatelných tanků mají několik tisíc a z výrobních linek každý měsíc sjíždí desítky nejmodernějších ruských tanků T-90.

A podívejme se ještě na jednu stránku konfliktu, která je velmi důležitá. Podle zprávy ČTK, kterou těžko považovat za dezinformační, ruský vicepremiér Novak uvedl, že příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28%, respektive o 2,5 bilionů rublů., což je téměř 800 mld. korun. A těžba ropy podle Novaka se v Rusku loni zvýšila o 2% na 535 milionů tun, zatímco její export se zvýšil o 7%.

Zřejmě ještě úspěšnější bylo Rusko ve vývozu desítek milionů tun pšenice a jiných komodit. Jinak řečeno, dopad sankcí uvalených Západem na Rusko, dopadá na tuto zemi a její obyvatelstvo v míře spíše malé a naopak se, bohužel, promítá negativně na životní úrovni zejména středo- a východoevropských národů, respektive států, které patří do EU. A na jednom z prvních míst se to týká životní úrovně Čechů. Jejich průměrná reálná mzda se za léta 2022 a 2023 sníží proti výchozí základně roku 2021 zhruba o pětinu. To jsou konsekvence, které má konflikt na východě Ukrajiny na životní úroveň českých lidí.

Generál Pavel by se spíše než na českého prezidenta (podle svých vyjádření, která nejsou právě mírotvorná), hodil na mluvčího State departmentu (ministerstvo zahraničí) či ministerstva obrany USA.

Měl by si uvědomit pozici republiky, dopady války na Ukrajině na životní úroveň českého národa a na rizika plynoucí z eskalace konfliktu.

Prezident Zeman či bývalý prezident Klaus se musí trpně usmívat, když se dívají na brundibárské vstupy nově zvoleného prezidenta do mezinárodních vztahů.

Autor: Jiří Paroubek – bývalý předseda vlády ČR a bývalý předseda ČSSD, zdroj: Vaše věc

sdílet na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Velitel
3. 2. 2023 11:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Generál je idiot, bohužel také všehoschopný kolaborant , který svou neschpost maskuje tím, že udělá cokoliv aby se zavděčil tomu s kým kolaboruje.

Helena
3. 2. 2023 12:02
Odpovědět  Velitel

Naopak Pávek je velmi schopný, od 1. minuty šlape na plyn, aby splnit pasákům jejich přání a rozkazy. A to hooodně rychle. Cíl: rozvrat a krach komplet celé ČR. 1. úkol usilovně pracovat na uzavření Škodovky MB- pilíře autoprůmyslu ČR. A to nas.at a donutit Čínu, aby přestala dodávat čipy, aby byl důvod ŠMB omezit a pak zavřít, ale aby to mohli svést na Čínu- a USA a skopčáci za to jako “nemohli”. Zbytek svedou na Rusa. Vovce to sežerou. Jinak Klaus a Zeman by si měli plivnout do ksichtů, ti hned po flaškovi umetli tomu dnešnímu hnusu cestičku.

PENNYS
3. 2. 2023 12:22
Odpovědět  Helena

To nepotřebuje komentáře 100% pravda

PotleskJPG.jpg
3. 2. 2023 12:24
Odpovědět  Helena

Přesně! Není co dodat.

Albi
3. 2. 2023 12:47

Nevím, jestli jsi už viděl tohle včerejší video -“rozhovor Petra Hájka s jedním z našich nejvýznamnějších bezpečnostních expertů plukovníkem Jaroslavem Štefcem o naší situaci po zvolení soudruha prezidenta, a především o tom, jakou máme perspektivu v souvislosti s válkou Západu proti Rusku na Ukrajině”
.
Vynikající, přesto, že se tam nevidí snad ani jediné světýlko “na konci tunelu”. Takový se každý den nenajde.
https://www.youtube.com/watch?v=HKJmqAH04m8

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 2. 2023 12:58
Odpovědět  Albi

PS: Trochu mi tam vadilo takové neúměrné množství reklam – asi daň za kvalitu. 🙂
Nenech se tím odradit.

3. 2. 2023 18:45
Odpovědět  Albi

Neviděl. Díky.

3. 2. 2023 20:15

Už skouknul. Ach jo…

miloš klepal
3. 2. 2023 20:10
Odpovědět  Helena

znamenitě Heleno

janle57
3. 2. 2023 13:51
Odpovědět  Velitel

To,co tady zrácovský generál za 4 dny,i když nebyl ve funkci,předvedl je přesně ten řád a klid,
co měl na mysli,chtěl bych se dožít toho až se pan Putin doopravdy probudí a udělá v celé
EU ten správný pořádek,pak všichni uvidíme jak se gen.Pávek pomýlil a jak ho do té
kandidatury navezli Ti zlí hotdogové,ke kterým si chodil na ambasádu pro instrukce,on toho
prezidenta ani vlastně dělat nechtěl,ale musel,to všichni na vlastní uši uslyšíme !!

jiří
3. 2. 2023 19:06
Odpovědět  janle57

Střídání.
comment image

Albi
3. 2. 2023 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

A nikomu nebude na škodu si přečíst dnešní analýzu MAP:
https://www.michalapetr.com/map-1589-sestreli-putin-us-satelity-nebo-rovnou-zautoci-jadernymi-zbranemi-vcera-ve-stalingradu-argumentoval-navlas-stejne-jako-usa-v-roce-1945-pred-tim-nez-provedly-sve-jaderne-utoky-na-hirosimu-a-n/

Včera ve Volgogradu, přednesl Vladimír Putin bojovný projev. A oznámil, že Rusko opět čelí nacistické agresi kolektivního západu, a použil klíčovou větu:
Россия при ответе на угрозы одной бронетехникой не обойдется!
(Rusko při odpovědi na hrozby (západními zbraněmi v rukou Ukrajinců) nezaplatí jediným obrněným vozidlem)!
A to je přesná argumentace, která byla podle Kanceláře pro Historii USA použita před svržením jaderných bomb! Putin tedy ve Stalingradu oznámil, že použije všechny prostředky, aby tak jako USA v roce 1945 ušetřily americké životy, ušetřil ruské životy, a podmínkou pro splnění této hrozby jsou dodávky západních zbraní. 
Se Stalingradskou bitvou je spojen Stalinův rozkaz 227 – Ни шагу назад! – Ani krok zpět. A to je další důvod brát Putinova slova vážně!

Aleš
3. 2. 2023 11:36
PENNYS
3. 2. 2023 12:21
Ohodnotit příspěvek :
     

JESTLI BUDE VLÁDNOUT ” PAVEL NEBO PETR” NA ČESKÉ OBČANY SE KAŽDÝ Z VYSOKA VY…E !!!
TED JAKO NÁROD BUDEME JEN PŘEŽÍVAT,MÉDIA, KOMEDIANTI A POLITICI SI BUDOU UŽÍVAT!!! My OSTATNÍ jsme všici v rici”!

Pavel z Moravy
3. 2. 2023 12:30
Odpovědět  PENNYS

Však také většina mladých to také chtěla a ještě chce a také určitá část přeformátovaných starších pod vlivem faizra. Smiřme se s tím, že tato kolonie dobačovala.

ZRX1200
3. 2. 2023 12:50
Odpovědět  Pavel z Moravy

S tímto se smířit rozhodně nelze, ba naopak je potřeba udělat vše, aby k tomu nedošlo. Přece si nenecháme dobrovolně nakopat zadek od těch fašounskejch zmetků.
Článek od p. Paroubka má hlavu a patu. Reinkarnace již téměř odepsaného politika ? Poslední dobou jsem od něj četl více příspěvků a všechny se mi líbily. Že by konečně závan rozumu a vlastenectví v politice? Je nejvyšší čas.

Helena
3. 2. 2023 13:05
Odpovědět  ZRX1200

To je ten co má sexy mozek? :))

ZRX1200
3. 2. 2023 13:27
Odpovědět  Helena

Považuji se za normálního chlapa, takže na tohle ti neumím odpovědět.

3. 2. 2023 20:18
Odpovědět  Helena

Jo. Že se mu občas je-be velkej mozek s malým.

Pavel K
3. 2. 2023 13:31
Odpovědět  ZRX1200

Protože on na to má.

Autor
4. 2. 2023 10:15
Odpovědět  ZRX1200

Jestli si vzpomenete, tak byl odejít. “Zacláněl”. Se divím, že se neprojevuje Sobotka, dnešek by mu měl vyhovovat.

Gales
4. 2. 2023 10:08
Odpovědět  PENNYS

Neny penys,neny láska,neny nic.

Frank
3. 2. 2023 14:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Co chtít od blbé a vlastizrádné gumy a loutky USA? Mimochodem, 2 gumy jsme na hradě neměli ani za Reichu.

zdena
3. 2. 2023 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

….. to ještě “de iure” prezidentem není…… čili přemoudřelý megaloman, co se už nemůže dočkat, jak to tady krááásně změní…… Bůh s námi…..