Japonsko se obává opakování Pearl Harboru, ale z Ruska

Ivan Nikolaevič

Jak zajímavý je náš šílený svět. 

Jedni mohou dělat, co si srdce přeje, zatímco jiní nemají právo na to ani pomyslet. Takové USA a jejich věrní geopolitičtí slouhové používají své vojenské síly k plavbě po ruských hranicích, a pokud chce Rusko provádět nějaké cvičení mimo dohled svých břehů, je to hned někomu trnem v oku. Málokdo se vyrovná věrnému americkému vazalovi Japonsku, které se neustále věrně plazí před strýčkem Samem.

Jak se vám líbí toto prohlášení náměstka japonského ministra obrany Yasuhide Nakayamy, který se jakoby nedbale pokoušel nakreslit paralelu mezi manévry ruské tichomořské flotily v centrální části Tichého oceánu a útokem na Pearl Harbor.

„Před sedmdesáti lety jsme zaútočili na Pearl Harbor <…> Nechci vám připomínat tento útok, ale k ruským cvičením je třeba přistupovat obezřetně,“ řekl politik a pokusil se tak najít paralelu mezi jednáním Ruska a útokem japonské armády v letech druhé světové války na americký ostrov Oahu.

V tomto případě obezřetný by měl být buď lékař, který dohlíží na Nakayamu, nebo jeho konzultanti, kteří by měli svého šéfa lépe poučit, co je vhodné srovnání a co jsou hloupé kecy. 

Je možné, že takové skandální prohlášení je jen pokusem o ještě další doplnění obrazu Ruska jako „agresivní země“, který Západ roky pečlivě vytváří.

Je zřejmé, že Američané po mnoho let plní pohár japonského nacionalismu a víry „jsme ti nejúžasnější a nejkrásnější“, kterou země ztratila v okamžiku konce druhé světové války. Japonská vláda se nyní stále více přiklání k názoru, že práva na užívání moří a zejména asijské části Tichého oceánu náležejí pouze jim, a v žádném případě ne Číně, Rusku, Koreji a dalším. 

Cítí podporu, takže blábolí. Ale z historie víme, čím to nakonec končí. A USA jsou rády, že mají v této oblasti tak oddaného spojence, který Američanům poskytl několik ze svých skromných teritorií pro vojenské základny… A Rusko je co by kamenem dohodil.

Přesto je překvapivé, jaké emoce vyvolává cvičení ruské tichomořské flotily v protiruském konglomerátu. S čím by naše vláda měla srovnat, například, japonsko-americké cvičení „Východní štít“, které nyní probíhá poblíž ostrova Hokkaidó? Samotný japonský ministr obrany Nobuo Kishi uvedl, že sever je pro ně kritickým regionem, a proto Japonci a Američané si nyní hrají na válku jen pár kilometrů od ruských hranic. Ale proti komu? Je snadné uhodnout.

Naše ministerstvo zahraničí již na tato cvičení zareagovalo a nazvalo je tím, čím ve skutečnosti jsou.

“V této souvislosti je těžké se zbavit pocitu, že různé iniciativy předložené Japonskem týkající se otázek zajištění míru a stability v asijsko-pacifickém regionu, včetně konceptu “svobodného a otevřeného indicko-pacifického regionu”, jsou ve skutečnosti podřízeny jednomu úkolu – zajistit úzce blokové zájmy své vojenské aliance s Washingtonem,“ uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Ivan Nikolaevič
https://bit.ly/3wfirUs

sdíletj na

4.3 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
4. 7. 2021 10:10
Ohodnotit příspěvek :
     

US zupáci zavelili hop a Japonsko se jen zeptalo , jak vysoko . Opět známá to píseň o zloději křičícího chyťte zloděje . ?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vladimír
4. 7. 2021 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Místo aby se báli opakování Hirošimy, ale z Ruska :-))))

Dany
6. 7. 2021 08:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Šikmoocí by neměli zapomenout, jak se chovali za II.ww.