Ján Čarnogurský: Michael Kocáb je osel

Kauza Koněv v Česku pokračuje. Česká republika vypověděla dva ruské diplomaty. Použila vrcholně vykoumané odůvodnění, že příběh s ricinem si vymyslel jeden ruský diplomat na druhého. Vrcholně nevěryhodné, píše na Facebooku Ján Čarnogurský.

Česko se v zahraniční politice chová jako jakási evropská mocnost, minimálně jako kdyby ovládala ještě i Slovensko. Ruské ministerstvo zahraničí se vyjádřilo, že Česká republika jde po linii úmyslného zhoršování česko-ruských vztahů a Rusko to Česku splatí. Porovnejte si velikost obou států…

Štefec: Máme šašky okresní úrovně a teď i šašky mezinárodní

V této linii české politiky pokračoval rockový zpěvák a co všechno ještě Michael Kocáb, když se dal slyšet, že Rusko by mělo zaplatit Česku miliardy korun (či euro?) Jako odškodnění za okupaci.

Michaela Kocába osobně znám z listopadových dní 1989. Opozice (disidenti) měli tehdy štáb v divadle Laterna magica na Národní třídě v Praze. Michael Kocáb nám tehdy zajišťoval „ochranu“ a dopravu k jednání s federální vládou do Strakovy akademie na Malé straně a zpět.

Michael Kocáb je osel.

Když už chce účtovat za minulost, má Slovensko účtovat Česku, že ve volbách 1946 na Slovensku byli komunisté poraženi, ale v Česku vyhráli a vnutili Slovensku ten nejtvrdší komunismus s nejvíce oběťmi? Sovětská armáda zde tehdy nebyla.

Jak chce započítat do vyúčtování přes sto tisíc padlých sovětských vojáků při osvobozování Československa?

Jak chce započítat porážku německé armády na východní frontě za cenu milionů obětí Sovětů – na západní frontě vcelku hladké vítězství – která zajistila bezpodmínečnou kapitulaci Německa a tím obnovení předválečných hranic Československa?

Komentátorům, kteří píší o vylodění v Normandii připomínám, že Spojenci odkládali otevření druhé fronty v Evropě dva roky a pak se vylodili zejména ve vlastním zájmu, aby Sovětský svaz neobsadil celé Německo sám, ale aby měli i oni v poraženém Německu své sektory.

I tak, když ještě Hitler v prosinci 1944 spustil ofenzívu v Ardenách, Churchill musel telefonovat Stalinovi, aby urychlil ofenzívu na východní frontě a přinutil Hitlera přesunout divize ze západu na východ. Jinak hrozila západním Spojencům katastrofa.

Připomenu Michaelovi Kocábovi, že po 1.světové válce západní spojenci překvapivě vyúčtovali Československu „poplatek za osvobození“. Ferdinand Peroutka se nad tím dost pohoršil.

Po 2.světové válce Anglie vyúčtovala Československu všechny náklady za pobyt Benešovy vlády v Londýně a za vyzbrojení československých vojáků na Západě.

Sovětský svaz nic nevyúčtoval.

Měl by nyní ruský humoristický časopis odpovědět Kocábovi a započítat náklady na vyzbrojení Československého armádního sboru v SSSR?

prvnizpravy.cz
https://bit.ly/30Jzbah

sdíletj na

3 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Karel Darek
16. 6. 2020 02:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Nelze než souhlasit s titulkem článku. A dalo by se ho hodnotit i tvrději.

16. 6. 2020 20:28
Odpovědět  Karel Darek

To bezesporu, ovšem na druhou stranu je třeba Čarnogurskému připomenout slovenské divize a jejich účast na plánu Barbarossa, k výsledku voleb v roce 1946 na Slovensku i výsledek těch posledních prvorepublikových. Nicméně platí premisa, že Kocáb je debil.

jajajaja
17. 6. 2020 08:48
Odpovědět  Karel Darek

Osel je po slovensky SOMÁR… v podstate má Čarnogurský pravdu. Tupé české hovädo, čo sa dostalo k moci s ožratým havlom …