James Rickards: Ukrajina riskuje, že se stane „fragmentem mezi Kyjevem a Lvovem“

Americký publicista, ekonom James Rickards, v článku nazvaném „Pardon, Rusko vyhrává válku“ pro Daily Reckoning, vyjádřil názor, že zatímco ruské jednotky dosáhnou svých cílů, Ukrajina riskuje, že se stane „fragmentem mezi Kyjevem a Lvovem“.

Podle jeho slov, pokud věříte západním médiím, Bílému domu, Pentagonu a oficiálním zdrojům v Británii, Francii, Německu a také v sídle EU a NATO v Bruselu, zdá se, že „Rusko je na ústupu, ruské jednotky jsou demoralizované, Putinovi hrozí převrat a úplné vítězství Ukrajiny je jen otázkou času“.

Tento příběh se používá k ospravedlnění zvýšené finanční pomoci ze strany Spojených států a zvýšených dodávek zbraní od členů NATO. Prezident Zelenskij vychvaluje tyto úspěchy ve svém obvyklém zeleném tričku na videoprezentacích pro OSN, G20 a další mezinárodní publikum, zdůraznil.

„Skutečná situace na bitevním poli je téměř zcela v rozporu s tímto příběhem,“ uvedl Rickards

Ruská strana podle jeho slov zorganizovala „organizovaný ústup do opevněných oblastí“ a postoupila „otevřenou zemi“ v Chersonské oblasti ozbrojeným silám Ukrajiny.

„Ustoupili na východní břeh Dněpru a umožnili ukrajinským jednotkám znovu obsadit centrum Chersonu.  Rusko se vyhnulo bitvě o město s malou strategickou hodnotou a zároveň si udrželo kontrolu nad říční dopravou z východního břehu. Rusko pohlíželo na Cherson jako na nestrategický výběžek,“ vysvětlil analytik.

Rusové v podstatě zorganizovali spořádaný ústup do opevněných linií a nechali Ukrajincům otevřenou zemi, která se stane vražedným polem pro ruské dělostřelectvo.

Bývalý poradce CIA zároveň připomíná, že téměř všechny průmyslové, technologické a přírodní zdroje bývalé Ukrajiny se nacházejí na Donbasu, který se stal součástí Ruska, píše se v článku.

„Mezitím se počet ozbrojených sil Ukrajiny výrazně snížil kvůli vysoké úrovni ztrát,“ poznamenal autor.

Mnoho takzvaných ukrajinských jednotek jsou ve skutečnosti polské síly v ukrajinských uniformách.  Ruské síly jsou opět dobře odpočaté a dobře zásobené a jsou doplňovány íránskými bezpilotními letouny, významným multiplikátorem sil.

Mezitím se Rusko nyní připravuje na zahájení masivní protiofenzívy.

Hlavními cíli této protiofenzívy jsou Charkov na severovýchodě, Oděsa na jihozápadě a Záporoží ve střední části země na řece Dněpr.

Dokončení těchto misí poskytne Rusku kontrolu nad celým pobřežím od Azovského moře po Černé moře. Rovněž poskytne Rusku kontrolu nad řekou Dněpr.

Rusko začlení celé toto území do Ruské federace a pravděpodobně se přesune dále do Moldavska, aby se znovu spojilo s proruským koridorem – Podněstřím. 

V tomto okamžiku budou strategické cíle Ruska dokončeny. 

Ukrajina bude ponechána jako zbytečný stát mezi Kyjevem a Lvovem.

Podle Rickardse, až budou mít ruská vojska možnost se znovu spojit s Podněstřím, „budou dokončeny ruské strategické cíle“ a Ukrajina „zůstane jako fragment mezi Kyjevem a Lvovem“.

Ekonomický dopad tohoto vývoje je významný. Biden slíbil, že sankce nebudou zrušeny, dokud Rusko neopustí Ukrajinu. Rusko ale neodchází. To znamená, že sankce budou trvat neomezeně dlouho.

Sankce měly na Rusko malý ekonomický dopad. Ale dopad na Evropu a USA byl zničující, včetně nedostatku energie, inflace a narušení dodavatelského řetězce. Tyto účinky budou přetrvávat a způsobí, že EU a USA upadnou v první polovině roku 2023 do vážné recese.

Americký generálporučík ve výslužbě Keith Kellogg již dříve vyjádřil názor, že rozhodnutí velení ruských ozbrojených sil převést jednotky na levý břeh Dněpru bylo „velmi promyšlené“.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3iBNI2Y

sdíletj na

4.5 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
4. 12. 2022 02:29

Rusko vi co dela a ma promysleny plan, zatimco Ukrajina se potaci v nejistote a chaosu. Jejich prava ruka nevi co dela leva a taky na to doplati. Chazarskeho skreta Zelenskeho uz davno meli Ukrajinci sami povesit. Bude vubec jeste Ukrajina existovat?

Ijn
4. 12. 2022 07:59
Odpovědět  Jaris

Ukrajina zanikne, a kolik získá Polsko záleží pouze na velkorysosti RF a za vypořádání se Banderovci. Půda bude znárodněna a pronajata ruským velko-zemědělcům.

pav-el
4. 12. 2022 11:05
Odpovědět  Ijn

Omyl, Ukrajina přežije. Absorbuje Česko, tím se změní na UA2!

sizok
4. 12. 2022 20:02
Odpovědět  pav-el

Přesně tak. Ukrajina je tam, kde žijí ukrajinci. Dle jejich duchovního
vůdce Dmytra Donceva.

Pavel z Moravy
4. 12. 2022 09:44
Odpovědět  Jaris

Problém vidím v tom, že většina těchto Ukrajinců, žijících v západní části pravděpodobně souzní s politikou svého vůdce v zeleném triku. Pokud by většinově tento lid tohoto tragéda a jeho ekipu nepodporoval, už dávno by jim nemohl vládnout. Obdobná situace je u nás. Mladé a střední generace fandí svému zotročení, které jim připravil aspeňácký klub globalistických plutokratů v čele s dvojblokem Šoroš, Schváb, kteří jsou samozřejmě figurkami na šachovnici mocných a tito mlaďoši a generace středních mlaďochů přijaly jejich tezi životního stylu a jen těžko se v současnosti s nimi dá něco vyřešit. Pokud nebudou chtít tyto generace samy od sebe změnu hodnotového žebříčku této společnosti, naše snahy o změnu jsou marné. Možná, že jich není mnoho, ale pokud tyto generace kupříkladu přijaly zničující doktrínu LGBTQI a další praktiky současných západních globalistů, tak zde ke změně systému nedojde. Většina lidu musí chtít s tímto stavem něco udělat, bez lidu je vše marné. A já mám pocit, že ten moudrý lid tady není. Alespoň zatím ne.

jiří
4. 12. 2022 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

comment image

Peter 008
4. 12. 2022 16:19
Odpovědět  jiří

Vyskoč Babkiši!

sizok
4. 12. 2022 20:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

A obávám se, že nebude. Většinově, až 93% jsou ovce.

Frankie
4. 12. 2022 08:39

Tak je asi jasné, jak to dopadne. I v USA se najde pár lidí s reálně myslícím mozkem.

Jiří
5. 12. 2022 01:03
Odpovědět  Frankie

Rusko hraje šachy, amícíci poker. To je celý, nic jinýho v tom není. Západ už jede vlastně jen vabank, ale už to nejde vyhrát, na chvilku remizovat možná, ale vyhrát to už nejde.

Aleš
4. 12. 2022 08:45

Biden je Putinuv agent. Stejně jako nacistické vedení EU. Nesou Evropu Putinovi na podnosu, dobře ji zničili.

Peter 008
4. 12. 2022 16:20
Odpovědět  Aleš

No a vidíte, tady je nikdo nemá rád. Až se jednou odhalí, to bude omluv!

Milan ze Zahrady Čech
4. 12. 2022 09:03

“Mezitím se Rusko nyní připravuje na zahájení masivní protiofenzívy.”

Třeba takhle. Se připravuje:
“Dne 3. prosince 2022 podepsali ministři obrany Ruska a Běloruska Sergej Šojgu a Viktor Khrenin v Minsku protokol o změně mezistátní dohody o společném zajišťování regionální bezpečnosti ve vojenské oblasti.

„Spojenecké vztahy s Běloruskem nabyly zvláštního významu tváří v tvář bezprecedentnímu tlaku Západu a jeho nevyhlášené válce proti státu Unie,“ řekl ruský ministr obrany Sergej Šojgu během jednání se svým běloruským protějškem.

Podle Šojgu Běloruská republika byla a zůstává naším spolehlivým partnerem. To je zvláště důležité dnes, tváří v tvář bezprecedentnímu tlaku ze strany kolektivního Západu a nevyhlášené válce proti našim zemím.
Šéf ruského vojenského oddělení vysoce ocenil „odhodlání Běloruska vzdorovat nepřátelskému kurzu Spojených států a jejich spojenců, jakož i připravenost společně zajistit vojenskou bezpečnost státu Unie.”
Sergej Šojgu také připomněl, že „v současné době jsou v souladu s rozhodnutím prezidentů obou zemí na území Běloruska přijímána opatření pro bojovou koordinaci ruských a běloruských formací a vojenských jednotek zařazených do regionální skupiny sil.”
Takže už ne obranná, ale bojová kordinace… Fascinující, jak by řekla Terezka. A v majstrýmu ani ťuk.

https://news-front.info/2022/12/03/vneseny-izmenenija-v-rossijsko-belorusskoe-mezhgosudarstvennoe-soglashenie/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
4. 12. 2022 20:07

Je to tak. Už jsem tady nedávno psal, ze severu obklíčit kyjev. Kdo ho drží,
ovládá celou ukrajinu. Pak nastane rozborka. Část Polsku, Maďarsku a Rusku.
A je vymalováno. Potom Bůh s námi.

Pijack
4. 12. 2022 10:57

Poprvé v historii Ruska dostali Ukrajinci do vínku samostatnost. A místo aby si jí vážili a spolupracovali s Ruskem, chtěli Rusy pozabíjet. U mě to jsou idioti. Mohli prosperovat a užívat si svobody. Teď se zase vrátí zpět na zem, tak jak to fungovalo tisíc let. Blbci si samostatnost nezaslouží.

pav-el
4. 12. 2022 11:11
Odpovědět  Pijack

Jistá paralela by tu byla s Českem. To také v celé historii lezlo do zadku tomu, kdo zavelel. Pak záleželo na šéfovi, jak velkou kost těm ovcím hodil. Podle toho se země rozvíjela. Nyní se nacházíme v blbé zádeli, páč kosti již nezbyly. 🙁

Peter 008
4. 12. 2022 16:27
Odpovědět  pav-el

To máte jinou učebnici. Češi původně nikomu do zadku nelezli. Jen jsme se postupně stali obětí dvou trendů. Za prvé naši vládci (skutzeční) byli pod vlivem německa a zapomněli, že původně jsme de facto byli slovanská hradba proti západu. Za druhé samostatnost jsme ztratili po bitvě na Bílé Hoře, protože se “páni” nedokázali domluvit na tom, kdo bude “plnokrevný” panovník a pozcvali si – no Poláka. A to tváří v tvář velkému nebezpečí, které se bohužel potvrdilo.
Tlak na naše vědomí zesílil po Husitech a jejich porážce.

Peter 008
4. 12. 2022 16:18

Ukrajina? Co to bylo? Nějaká poušť? Řeka? Jezero?
V testech v škole bude:
Co to byla Ukrajina:

a) domov kopáčů Černého moře
b) domov Adama a Evy a sídlo Ráje
c) nebývalá příčina koncentrace činnosti blbců
d) jiné pojmenování pračky špinavých peněz