Jakým směrem vítr fouká

The Wall Street Journal:

FBI našla při prohlídce Trumpova domu jedenáct souborů utajovaných dokumentů.

V zásadě vidíme, jakým směrem vítr fouká v prohlídce sídla Trumpa, kterou provedla FBI.

V Americe existuje zákon – 18 US Code § 2071 – Zákoník USA § 2071 – „Zatajování, odstraňování nebo poškozování obecně [veřejných dokumentů].“

Říká se v něm, že ten „kdo svévolně a nezákonně zatajuje, odstraňuje, poškozuje, vymazává nebo ničí, nebo se o to pokusí, nebo s úmyslem tak učinit, vezme a odnese jakékoli záznamy, spisy, mapy, knihy, papíry, dokumenty nebo jiné předměty, ukládá je nebo jsou předány k uložení u jakéhokoli úředníka nebo představitele jakéhokoli soudu Spojených států, nebo v jakékoli veřejné funkci, nebo u jakéhokoli soudního nebo veřejného úředníka Spojených států, podléhá pokutě podle tohoto oddílu nebo trestu odnětí svobody nepřesahujícímu tři roky, nebo obojí.

A to nejzajímavější: za trest jsou ti, kteří tento zákon porušují, zbaveni práva „zastávat ve Spojených státech jakoukoli volenou funkci“.

Takže Trumpa nemá smysl zavírat, aby se z něj nestala oběť, může být pokutován a zbaven práva kandidovat v prezidentských volbách v roce 2024.

Mise splněna.

Trump komentoval zabavení tajných dokumentů z jeho domu.

Trump: FBI neměla při prohlídce v Mar-a-Lago zabavovat dokumenty, byly odtajněny.

Bývalý americký prezident Donald Trump hovořil o situaci se zabavením tajných dokumentů při prohlídkách na jeho panství na Floridě, uvádí RIA Novosti

Písemné prohlášení politika zveřejnila jeho tisková služba.

Trump zdůraznil, že FBI neměla dokumenty při prohlídce zabavit, protože byly odtajněny. Dodal, že je připraven dobrovolně předat papíry, agenti by se na to měli „jen zeptat“.

„Za prvé vše bylo odtajněno. Za druhé, nemuseli nic „brát“. Mohli to získat kdykoli, aniž by hráli politiku a vloupali se do Mar-a-Lago,“ uvedl exprezident v prohlášení.

Předtím při prohlídce Trumpova domova našli dokumenty označené jako přísně tajné. Jejich obsah není zveřejněn. Celkem agenti FBI zabavili z Trumpova domu asi 20 krabic s věcmi, složky s fotografiemi, ručně psaný lístek a dokument o milosti jeho bývalého poradce Rogera Stonea.

Panství Trumpů bylo рrohledáno 8. srpna. Trump to vysvětlil svou možnou účastí ve volbách v roce 2024. 

„Po práci a spolupráci s příslušnými vládními orgány nebyla tato neohlášená razie v mém domě ani nutná ani vhodná,“ uvedl politik v prohlášení.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
12. 8. 2022 22:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Trim se vrátí,pamatujte si to podporovatelé senilniho pedofila Bideta!

Jura
12. 8. 2022 22:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Oni demokraté jsou největší povl na světě , žijí jen s toho slova demokracie , které už proflákli a dnes použijí všechna svinstva , aby byli u moci na věčné časy.

Lev Prch
12. 8. 2022 22:56
Odpovědět  Jura

Z jejich hub zní slovo DEMOKRACIE jako nadávka!

Nadia369
12. 8. 2022 23:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo volby se blizi a to je pruuuuser. Paraziti v panice delaji chyby a tento bumerang se vrati a jebne je rovnou mezi oci. Americani se probudili, jdou po nich uplne vsude a vyhravaji. Kdyby se tak dokazaly probudit i ostatni narody bylo by hned lip na tom svete.

Frankie
13. 8. 2022 01:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Americká demokracie v praxi. A jsou to právě ti, kteří kritizují kdeco na světě a hrají si na demokraty. Jsou směšní, ale i nebezpeční a náš vykulenec se asi brzy poučí. Ale jak to tak bývá, při takových hurá akcích se nadělá mnoho chyb.

anonym
13. 8. 2022 01:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle akce se jim ted u voleb na podzim pekne vymsti. A za dva roky bude Trump uz stejne moc stary,

Lev Prch
13. 8. 2022 07:55
Odpovědět  anonym

Leda💩💩💩💩💩

primak
13. 8. 2022 05:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady se potvrzuje pravý opak toho, co někdo tady tvrdil, že s Trumpem to bude jako s Bidenem, jen v bledě modrém.

Současný režim si troufá porušit ty jejich nejsvatější zákony o demokracii a svobodě slova – a nebojí se, že je to pěkně ponižuje, degraduje v očích světa – také zfalšovat volby, nestranné soudnictví. To vše jen, aby odstavili Trumpa od válu a zabránili mu kandidovat na prezidenta.

Člověk nemusí Trumpa milovat pro jeho narcisistkou a egoickou povahu, nicméně je vidět, že na rozdíl na jiných US prezidentů má snahu prosadit něco jiného než ti vzadu, co o všem rozhodují.

Jestli ho k tomu vede jeho egoismus dokázat, že je jiný – to nevíme. Nicméně, že chce mluvit s ostatním světem – více méně – ne jen osočovat a bombardovat – to jest chválihodné a pro svět potřebné.

Všichni ti ostatní prezidenti vykonávaj jen funkci TV oznamovatele a figurky pro blbečky, aby se pak dalo na něj hodit, cokoliv šlo za jeho vlády špatně. A ten nový to bude dělat lepší, volte ho. Jen snad Jimmy Carter měl snahu, ale neprosadil se proti těm vzadu. Udělali z něj slabocha, co kolapsoval při ranním joggingu a co nevysvobodil US rukojmí v Iránu, protože jeho helikoptéry v písečné bouři selhaly. Zato Ronald Reagan, ten to napravil a navíc uzbrojil CCCP. Měl to dost ulehčené, neb měl k ruce Nancy a jasnovidce a dělal pěknou figuru se sombrerem na koni.

Pavel
13. 8. 2022 09:56
Odpovědět  primak

Docela jste to trefil protože Fidel Castro řekl, že Carter byl jediný president se kterým se dalo hovořit, poněvadž byl opravdu inteligentní a dokázal naslouchat.

primak
13. 8. 2022 10:11
Odpovědět  Pavel

Carter se také dnes (98) nebojí veřejně kritizovat špinavou US politiku, např. k Palestině, Quantanámo, válku v Iráku.

Matyas
13. 8. 2022 07:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Doufám, že republikáni najdou místo trumpety někoho mladšího a vzdělanějšího.

Lev Prch
13. 8. 2022 07:56
Odpovědět  Matyas

Třeba tebe viď, ty havlolejnolahvárenský mOUDro 😁

Matyas
13. 8. 2022 10:56
Odpovědět  Lev Prch

Nemocničního zřízence by asi nechtěli.

Lev Prch
13. 8. 2022 13:45
Odpovědět  Matyas

Oni mají raději havlokurvy, věčně zlitý válející se na chodníku na který chodí močit i český bezdomovci 😂😂😂😂

Milan ze Zahrady Čech
13. 8. 2022 14:50
Odpovědět  Matyas

Z Liberce, že.

Milan ze Zahrady Čech
13. 8. 2022 14:48
Odpovědět  Matyas

Jaký „doufám…“ Už dááávno našli; ještě dřív než zvolili za prezidenta užitečného idiota Senilu! Viceprezidentku Kamalu Harisou. Funguje to takhle:
Zvolí se Senila a napíšou se mu noty. A Senila podle nich jede a všechno co dle not deep statu napáchal jde za ním. Pak, až idi-ot poslouží, idiot může jít, trefí Senilu šlak nebo něco na ten způsob. A na jeho místo nastoupí ze zákona Jamala – jediný možný způsob jak se v USA stát prezidentem okamžitě a bez voleb. A všici kandidáti utřou. No, uvidíme. Možná trefa na hlavičku, možná konspiračně blbnu. Čas ukáže.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
13. 8. 2022 08:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Americký satan v akci. Vraždí krade a páchá zlo s plnou hubou „demokracie“. Trump vadí, protože nehraje podle not pekla.
USA OPLOTIT a EU zničit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
PENNYS
13. 8. 2022 16:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže Trumpa nemá smysl zavírat, aby se z něj nestala oběť, může být pokutován a zbaven práva kandidovat v prezidentských volbách v roce 2024.
Mise splněna.JISTĚ SE TÍMTO BUDOU „fy.JALOVÝ UMĚLCI INSPIROVAT BABIŠE SE JINAK NEZBAVÍ! TAKOVÁ JE POLITIKA

před Sadam  EU.jpeg
Lev Prch
13. 8. 2022 19:08
Odpovědět  PENNYS

Pokud se stane to, že Trump nebude moc kandidovat,tak uSSa totálně končí, protože začne OBČANSKÁ VÁLKA!

[Trol-1] spam Igor
13. 8. 2022 22:15
Odpovědět  Lev Prch

Zase jedno ruský scifi přání. Nebo tvoje? Ono je to vlastně totéž 😉

Lev Prch
13. 8. 2022 22:31
Odpovědět  [Trol-1] spam Igor

Hele lejnosrku,vem si vodku a zalez do krabice chrápat!