Krize UKRAJINApolitika

Jakov Kedmi předpověděl zničení letišť NATO, pokud je použije ukrajinské letectvo

Ukrajinské letectvo fakticky přestalo existovat, nezbyly jim prakticky žádné základny, palivo, munice, personál a personál údržby. Je proto těžké pochopit, komu se blok NATO chystá předat bojová letadla, která v některých členských zemích zůstala jako dědictví po organizaci Varšavské smlouvy. 

V pořadu Solovjev Live to uvedl izraelský politolog, bývalý šéf speciální služby Nativ Jakov Kedmi.

Je to spíš show. Komu by měla být letadla předána? Letectvo neexistuje – zdůraznil a hovořil o 70 letadlech ze států východní Evropy, která aliance přislíbila Kyjevu.

Pokud se nad Ukrajinou začnou zmiňované letouny používat z neukrajinských letišť (Polska nebo jiných sousedních zemí), pak je letecké síly a PVO ozbrojených sil RF začnou ničit. 

Navíc v tomto případě bude Rusko nejen schopno, ale bude povinno učinit rozhodnutí zasáhnout jejich základny, protože představují hrozbu a také začít tato letadla sestřelovat ještě před vstupem do ukrajinského vzdušného prostoru, kde probíhá speciální vojenská operace k denacifikaci a demilitarizaci Ukrajiny – zdůraznil Kedmi.

Nezůstanou žádná polská letiště, protože pokud vzlétnou k operacím z polských letišť, pak budou tato letiště zničena… Bulharská letadla jsou letadla NATO, i když na ně nakreslí trojzubec. Pokud tato technika vstupuje do bitev z území toho či onoho státu, pak to znamená, že tento stát rozpoutává válku – předpověděl a vysvětlil Kedmi.

Kedmi zároveň věří, že k tomu nedojde, protože armádní představitelé v alianci si jsou dobře vědomi následků. Omezí se proto na verbální demarši politiků a nebudou se dopouštět neuvážených a nebezpečných činů.

https://bit.ly/361iOKQ

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Františe
9. 3. 2022 16:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Ruské kalibry už jsou naprogramované na patřičné cíle. Jen tak dál.