politika

Jakov Kedmi – nějací „Ivani“ nemohli předběhnout „vyspělé“ země Evropy a Spojených států

Kedmi vysvětlil, proč Ruská federace jako první vytvořila vakcínu.

Vzhledem k rozdílům morálních přístupů, vzalo Rusko na sebe finanční rizika a dokázalo vytvořit vakcínu proti COVID-19 před Západem, což způsobilo značnou nevoli. O tom diskutoval na izraelském kanálu ITON.TV vojensko-politický expert, bývalý šéf speciální služby “Nativ”, Jakov Kedmi.

Izraelský expert poznamenal, že “Sputnik V” je první vakcínou svého druhu na světě. 

Upozornil na skutečnost, že Západ byl z posledního vývoje ruských odborníků velmi nervózní. 

Přičemž Rusko uvedlo, že bezplatně předá formulaci vakcíny proti koronaviru jakékoliv zemi, čímž rozbilo argumentaci skeptiků.

Kedmi vysvětlil, že Západ velmi těžce přijal další úspěch Rusů. Tam (na Západě) to srovnávají s porážkou Spojených států, kterou jim uštědřil SSSR ve vesmírném závodě. Pro západní mentalitu je prostě nemyslitelné, že by nějací „Ivani“ mohli předběhnout „vyspělé“ země Evropy a Spojených států.

Rusko nepotřebuje vakcínu pro prestiž, ale pro očkování vlastní populace. 

Nikdo na Západě nepsal, jak se Ruská federace vyrovnává s infekcí koronaviru. Ani jediné slovo pravdy! 

Napsal někdo o tom, že téměř každý čtvrtý byl testován?, o počtu nově vybudovaných nemocnic?, o pěti vytvořených vakcínách? Psal o tom někdo? Ne! – poukázal na Kedmi.

Kedmi objasnil, že bolestivá reakce na ruskou vakcínu v západních zemích je také způsobena rozdílem přístupu v medicíně a léčivech. 

Pro „civilizované“ USA a Evropu je hlavní věcí maximální ziskovost a v Rusku – zdraví lidí. Proto jsou na Západě léky mnohem dražší než v Rusku, protože Moskva přistupuje k této otázce jinak.

Rusko má jinou ekonomiku, jiný výpočet. Nemyslím si, že ruské farmaceutické společnosti v tom budou vidět prostředek k obohacení, protože vakcína se i tak vyplatí třikrát, až se ekonomika zotaví.

https://bit.ly/3iUbMc7

sdílet na