Jakov Kedmi: Je čas, aby se NATO zamyslelo kdo další ohrožuje bezpečnost Ruska

Jestliže Rusko dříve považovalo Ukrajinu za platformu, kterou by Západ mohl použít proti Rusku, nyní je samotná Ukrajina se svou nezodpovědnou vládou a snahou získat jaderné zbraně vnímána jako přímá hrozba, říká politický expert Jakov Kedmi.

Současné chování ukrajinských úřadů a jejich západních kurátorů je tragikomický koncert, budou se jeden před druhým předvádět v nadávkách a trestech pro Rusko, na to všechno se dá koukat s lítostí, ale lepší je nehledět vůbec, poznamenal odborník.

“Poradil bych NATO, aby se zamyslelo nad tím, kdo je další? Z těch, které prezident Ruska jmenoval, kdo ohrožuje bezpečnost Ruska, tím že na jejich území jsou umístěny základny, což je nepřijatelné z pohledu ruské bezpečnosti. Prezident Ruska to vysvětlil zcela jasně a jednoznačně, kompetentně a jednoduše,“ vysvětlil Kedmi.

Největší hrozbou, kterou ruský vůdce v souvislosti s Ukrajinou označil, je to, že existence Amerikou řízeného, ​​proamerického státu na hranicích Ruska představuje pro ruský stát neúnosnou hrozbu, řekl Kedmi.

“V libovolný moment, navzdory jakýmkoli slibům a podepsaným dohodám a závazkům, je zítra Američané poruší a území Ukrajiny se může proměnit v reálnou hrozbu pro americký úder na Rusko,” řekl Kedmi.

To je však jen část problému, který ruský vůdce nastínil, je tu i další problém, který potvrdil ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

“Je to nová hrozba ve srovnání s tím, co bylo, co říkají na Ukrajině o jaderných zbraních. To nejsou řeči ani demagogie. To jsou skutečné činy, které dnes ukrajinské vedení podniká. A bylo správně vyhodnoceno, že technická, technologická a vědecká základna na Ukrajině, která zůstala po Sovětském svazu, s pomocí nezodpovědných kruhů na Západě může umožnit Ukrajině dosáhnout jaderných zbraní mnohem rychleji než těm zemím, které již dosáhly prahu výroby jaderných zbraní nebo je již vytvořily,“ argumentuje Kedmi.

Pro Rusko je takový vývoj událostí nepřijatelný. To je výsledek vlády, která dnes na Ukrajině existuje. A je to výsledek proamerické politiky na Ukrajině, poznamenal expert.

„Jestliže dříve Rusko vidělo Ukrajinu jako platformu, kterou NATO nebo Spojené státy mohou použít proti Rusku, dnes Rusko vidí v samotné Ukrajině, v té formě jakou je dnes, s tím systémem vládnutí, přímou přímou hrozbu pro bezpečnost Ruska – jadernými zbraněmi a nezodpovědnou vládou,“ řekl Kedmi.  

https://bit.ly/35ldyS6

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krpo
25. 2. 2022 10:20
Ohodnotit příspěvek :
     

S těma řečma o jaderných zbraních to ukrajinci přepískli. Mohli v klidu okrádat ukrajinský lid dál,ale zmínka o oživení jaderného programu se jim stala osudnou.

BB Rad
25. 2. 2022 11:33
Ohodnotit příspěvek :
     

No a nyní nastává ( tzv.garage sale) — VÝPRODEJ — kdo nabídne nejvyšší cenu ?
Pšonci se už nemohou dočkat na svou odměnu v podobě Lvova . Rumunsko, Maďarsko jakbysmet každý kapečku, hlavně že z Banderostánu nezůstane nic než jen špatný sen. ÁMEN

Františe
25. 2. 2022 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Další v pořadí?? Ta slova Putina by měli hlavně slyšet v Polsku a na Slovensku. Aby nedopadli jako námořní základna USA v Oděse.

Braňo
25. 2. 2022 14:50
Odpovědět  Františe

Bude stačiť, k budú Rusi na UA – SK hranici a možno by sa už USA-ci od nás poberali. A toho smradu od našich politikov by sme cítili aj na východe SK.