politika

Jakov Kedmi: 20 minut a Polsko nebude

20 minut a Polsko nebude: Kedmi vysvětlil, proč Rusko potřebuje vojenskou základnu v Rivne (rusky Rovno, polsky Równe je město v západní části Ukrajiny na historickém území Volyně, pozn.red.).

Rusko by se už nyní mělo zamyslet nad tím, jak se ochránit před údery z druhého předmostí NATO, které již – před porážkou Ukrajiny – připravují na válku.

Spojené státy už dávno přestávají věřit v úspěch ukrajinského projektu jako dlouhodobé platformy pro válku s Ruskem. Kyjevský režim je téměř na odpis, což potvrzuje neochota lídrů EU poskytnout Ukrajině nejnovější zbraně a vybavení. Toto předmostí pro konfrontaci s Ruskem Američané vyřadili z rovnice už před pár měsíci, když se přesvědčili, že protiofenzivě Ruské federace nelze zabránit a mobilizační rezerva Ukrajiny nebude schopna odrazit útok velkého rozsahu. Od té doby Spojené státy soustředily veškerou svou pozornost na Polsko, mohutně ho zásobovaly zbraněmi a vojáky a proměnily ho v druhé dějiště vojenských akcí.

Washington se však přepočítal když doufal, že s Poláky zopakuje ukrajinský scénář. 

Nejlepší američtí analytici nezohlednili obrovský rozdíl v přístupu Moskvy k Ukrajině a k Polsku. Jestliže v prvním případě jednají ruská vojska extrémně opatrně, protože přišla především zachránit rusky mluvící obyvatelstvo, pak pro zpacifikování Poláků ruská armáda ani nemusí vstoupit na polskou půdu.  Stačí se opevnit na polsko-ukrajinské hranici, aby se s novou hrozbou vypořádala vysoce přesnými zbraněmi na velkou vzdálenost.

Tento názor sdílel s Vladimirem Solovjevem bývalý šéf izraelských speciálních služeb, vojenský expert Jakov Kedmi, který zdůraznil, že Rusko bude muset přejít k západním hranicím Ukrajiny, tedy osvobodit celé území od nacistického režimu. Jinak Spojené státy zopakují stejný trik v Polsku a zorganizují útok na Ruskou federaci společnými silami NATO a jednotkami Ozbrojených sil Ukrajiny, které se stále formují z vojáků vyslaných na výcvik do EU.

„Američané chápou, že budou na Ukrajině poraženi, a proto připravují stejnou variantu v Polsku, které už je napumpované zbraněmi. Polsko se stane hlavním odrazovým můstkem proti Rusku. 

Jaký závěr z toho plyne pro Moskvu? 

Za takových podmínek by ruské jednotky měly stát co nejblíže polským hranicím. Až bude ruská základna stát ve městě Rivne, bude mnohem pohodlnější řešit problémy s Polskem. 

Tímto projektem USA dělají fatální chybu, když nechápou rozdíl mezi Polskem a Ukrajinou. Ruské jednotky byly nuceny vstoupit na Ukrajinu, aby zachránily ruské obyvatelstvo, ale do Polska vstupovat nepotřebují.  Varšava se ve skutečnosti připravuje na válku, která nebude. Všechny ty tanky, letadla a tak. 

Polsko lze srazit na kolena během pouhé hodiny a vrátit ho tak do doby kamenné. 50-60 strategických objektů může být zničeno za 20 minut. 20 minut a Polsko nebude. Dalších 40 k potlačení zbytků vojsk NATO,“ popsal expert scénář nové války.

Kedmi poznamenal, že mnoho polských generálů si je dobře vědomo toho, že v otevřené konfrontaci s Ruskem nemají šanci. Chápou to i někteří politici. Varšava nicméně podporuje myšlenku přeměnit zemi na nové předmostí a počítá se stále více půjčkami, které Polsku pomohou přežít prohlubující se krizi.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3KsREPd

sdílet na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
23. 2. 2023 22:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Brzy ve vašich kalendářích … !

Grachov-Karikatura-2115505725d.jpg
Albi
23. 2. 2023 23:43
Odpovědět  Peter 008

🙂 To je premiér, Černochová, Pekari nebo Lipovský? Anebo se střídají v nové atletické disciplíně?
Že ale ty hrábě mají výdrž. Kvalitní výrobek!

Dan
24. 2. 2023 00:15
Odpovědět  Albi

To budou asi ruské hrábě, ty čínské dle amerických nákresů nic nevydrží.

24. 2. 2023 01:17
Odpovědět  Dan

Ááále prdlajs. To jsou ještě prvorepublikový, od Rotta. Ty něco vydržej.

Albi
24. 2. 2023 01:18
Odpovědět  Dan

Nic ruského přece nebereme. Leda, že by to byly ruské, přes prostředníky dovezené, vydávané za čínské a tedy asi 5x dražší – známka kvality a ideologické čistoty.
Když to funguje u plynu, půjde to jistě i u hrábí. 🙂

Markýza
24. 2. 2023 20:43
Odpovědět  Albi

To budou ruské po babičce. Jinak potvrzuju výdrž ruských výrobků. Měla jsem 35 let malý ruský ponorný mixérek, než se mu konečně ulomil kus plastu.

Petr
24. 2. 2023 10:22
Odpovědět  Albi

Černochová s Pekarkou potřebujou kovovou násadu !!!

Albi
23. 2. 2023 23:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechci nikomu kazit spaní, ale abychom nedopadli podobně jako Polsko.
Dnes “náš” čs-ukr. premiér:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-fiala-natocil-video-k-roku-valky-boj-mezi-civilizaci-a-barbarstvim-226450#

Čtyřiadvacátý únor 2022 podle Fialy změnil Evropu. „Rusko zaútočilo na Ukrajinu a rozpoutalo válku, v níž překročilo všechny meze lidskosti. Buča, Mariupol, Kramatorsk a stovky dalších míst se staly symboly boje mezi civilizací a barbarstvím. I kvůli tomu musí Ukrajina zvítězit,“ řekl premiér ve videu s titulky v ukrajinštině. Zmínil místa, kde se oběťmi ruské agrese staly stovky a tisíce civilních obyvatel včetně dětí.
Je obdivuhodné, že Ukrajina ruskému tlaku vzdoruje už celý rok, obrátil se ve videu Fiala na Ukrajince. „Chci vás ujistit, že v České republice máte přátele, kteří vám budou vždycky pomáhat,“ dodal.

Neplete si náhodou Rusko s banderovskou Ukrajinou? A plete-li si to, kdo na to po “vítězné porážce Ukrajiny” bude brát zřetel?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
24. 2. 2023 00:01
Odpovědět  Albi

Idiot Fiala s jeho petikolkou je skutecna katastrofa pro CR. Jen me udivuje, ze tenhle krivacky zmetek lidem nevadi. Stacila by generalni stavka po cele republice a paraziticka vlada by behem dni padla. Demonstrace se ukazaly jaksi byti na ho… Vse speje k zaniku kdysi vyspeleho, sobestacneho a prosperujiciho statu. 🙁

Jaroslav
24. 2. 2023 08:46
Odpovědět  Jaris

Jarisi, volbou Pávka se koalice rozšířila na 5+1, co je mnohem horší. K té stávce, musel by být někdo kdo by ji zorganizoval a pak stádo by muselo zvednout zadek od televize a bůčku. Za protektorátu se to muselo udělat zvenku- viz. akce britské rozvědky proti Heindrichovi. Vidíte nějakého vůdce? Muselo by mu jít o lidi a ne o koryto. Tzv. odboráři, škoda mluvit. Pamatujete, Josef Středula po “stávce odborářů” šel na pivo s Kalouskem, proti kterému stávkovali? To nevymyslíš!

Pavel z Moravy
24. 2. 2023 09:28
Odpovědět  Jaris

Jaris, co týden demonstrace se 3 miliony lidí v ulicích a samozřejmě generální stávka, do které by muselo jít co nejvíce lidí. My ale žijeme v ČR a vy si tam u vás asi nedovedete představit jak bojazlivý je toto národ, když to chci říci slušně. A navíc, mám pocit, že v makovicích má ta většina pouze slevy z desetkrát zdraženého zboží ze supermarketů a sledování VIP pořadů telenovel a dalších pochybných produktů pakultury. On jim to svého času už totiž říkal Topolánek – o nic se nestarejte lidičkové, koukněte doma na telenovelu, nakupte si v supermarketu a buďte v klídku. Stejně ničemu nerozumíte. Myslel si úplně něco jiného, ale to zde nebudu dávat. Také mi to nejde do kebule, národ, který dostal kvalitní vzdělání a teď je z něj takový otloukánek, který se ani nebrání, ještě škůdcům zemským tleská. O důstojnosti raději ani nemluvit. Proto padne úplně na držku a bude se divit, shazovat vinu na kdekoho, ale,že si to sám zavinil nepřizná. Tak to zde nyní ve skutečnosti vypadá.

milan h
26. 2. 2023 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

tady sou ale narody tri a to Moravane Slezane a Cesi a je smutne ze vy z Moravy to neberete na zretel dyt Cesi nam vyvrazdili Moravskou slechtu v 11 stoleti za knizete Svatopluka a stale se chovaji nadrazene viz jednanani z Ceskymi stavy v 17 stoleti kdy Moravane odjeli ze snemu kvuli okazalemu jednani Ceskych stavu ktere davali okazale najevo svoju nadrazenost

Editor
24. 2. 2023 12:42
Odpovědět  Jaris

Vláda by nepadla, mají 108 hlasů. Sám od sebe Fiala demisi nepodá. Neexistuje zákonný způsob jak je sesadit. A nezákonný je prostě puč, stejně jako byl Majdan. Generální stávka je nereálná, kdo bude stávkovat bez zákonného důvodu, toho může zaměstnavatel přesně podle zákona vyhodit z práce. Většina firem je soukromých, navrch ti opravdoví dělníci jsou povětšinou cizinci přes agentury, těm je to zcela jedno. Gigantické firmy velikosti ČKD a další prostě už neexistují, klasická síla levice prostě není a pravicoví voliči nemají důvod. Opravdu je třeba při podobných prohlášeních mít reálnou znalost dění tady a ne pohled ze soc. sítí na interfernetu. Jeden z hlavních důvodů, proč by volební právo měli mít jenom občané s trvalým pobytem ve státě, ve kterém chtějí volit. Neberte to osobně, ale vy i když budete volit na dálku už nikdy výsledky své volby neponesete na vlastní kůži. Proto bych já osobně všem emigrantům sebral volební právo. Není důvod, proč by měli ovlivňovat život ve státě, který opustili. Přečtěte si slib nového občana USA:” Odříkám se současného státu a pána”

Boomer
24. 2. 2023 15:54
Odpovědět  scipio

.. žel, tou absencí chápání reálné situace u nás trpí také obrovské množství lidí zde žijících. Generální stávka nebo plný Václavák.. :-)))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
24. 2. 2023 16:22
Odpovědět  Boomer

Jenže ti důsledky své volby na vlastní kůži ,na rozdíl od emigrantů, musejí zažít. Proč gen.stavka nebude je nabíledni, důvody jsem vypsal a ty platí.

Boomer
24. 2. 2023 17:21
Odpovědět  scipio

.. nějaký čas v devadesátkách jsem byl v dosti vysokém postu v odborech, poměry znám a odešel jsem dobrovolně.

Pavel z Moravy
24. 2. 2023 16:42
Odpovědět  scipio

Ano, máte pravdu, že gigantické firmy neexistují a soukromníci stávku podporovat nebudou, to víme všichni. Tak si s prominutím vy všichni kteří makáte na cizince a naše novodobé panstvo nechte naka.dit na hlavu a potom tedy ale mlčte, a ohněte hřbet. Výborná interpretace je ta, že pravicoví voliči asi nejsou okrádáni pročež nemají důvod stávkovat a dělníci se mají asi jako prasata v žitě. Také se to tak dá chápat. Demonstrace také nesvolávejte a skákněte si na předraženého ležáka ke kamarádům ze střední třídy a dejte si ho třeba se Středulou, Kalouskem nebo přímo s tím vaším premiérem. Jestli nemáte řešení, tak je o tom zbytečné žvatlat a už to tady potom neprobírejte.

24. 2. 2023 18:11
Odpovědět  scipio

Neexistuje zákonný způsob jak je sesadit. 
Existuje! Viz:

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

https://www.psp.cz/docs/laws/listina.html

Jenže nejsou lidi. Jen vovce. A nás, vetcháčů, ochotných postavit se na odpor, je příliš málo. Hádám, že bychom nezaplnili ani vazební věznici na Ruzyni.
Mimochodem, státní převrat (nejen) u nás už proběhl. U nás ho zahájil Rychetský změnou volebního zákona.

Editor
24. 2. 2023 18:26

Velmi jednoduché. Konkretizuj postup, kterým se to dá realizovat. A znovu a opakovaně. Výkřiky, že Rychetský udělal nějakou změnu volebního zákona znamenají, že absolutně nechápeš, k čemu došlo. Za prvé, ÚS nemůže měnit zákony. Nemůže ani škrtat jejich části nebo je rušit celé sám od sebe. Musí projednat podanou stížnost a rozhoduje většinou hlasováním všech soudců. Na základě stížnosti podané Polčákem za STAN zrušil pro neústavnost způsob přepočtu hlasů na mandáty. Mimochodem opravdu nerovný. Nové znění zákona udělali poslanci PS a senátoři Senátu, kteří dohromady tvoří Parlament. Kromě SPD a KSČM s novým zněním souhlasili všichni, včetně ANO. Ti mohou za sníženou uzavírací klauzuli pro koalice na 4%. Nemuseli to dělat, stačilo zrušit d´Honta a ponechat zákon jak byl. Za to fakt ten kretén Rychetský nemůže. To, na co byla stížnost bylo to, že síla voličova hlasu byla rozdílná v rozdílných volebních obvodech. Nerovnost občanů před zákonem (libovolným) je neústavní. Prostě to tak je. Pokud máš právní povědomí, že ti tohle nedochází, pak tě holt může napadnout vytrhnout jeden proklamativní řádek z Listiny a myslet, že tím lze vyvolat proces vedoucí k pádu vlády.

24. 2. 2023 22:15
Odpovědět  scipio

Odpor v mém pojetí čl. 23 zove revoluce (převrat, puč, atd.) a revoluce se může na nějaké podávání stížností a ústavní postupy dle manuálu vlastizrádců z vysoka vy-srat. Od toho je to revoluce. Tedy kromě sametové, že. Tolik k mému právnímu povědomí.

P.S. Pilířem zákonných postupů jsou volby. Na nich vše stojí i padá. Pokud jsou média zkorumpována a volby zmanipulované, má senát i parlament naprosto jiné složení, a tím jiný podíl rozhodných hlasů, než by měly bez volebních manipulací a korupce, a vláda jiného premiéra, jiného prezidenta, a jiné složení, než jaké by bylo bez těchto nezákonných aktivit. Jinak řečeno, činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou touto rozsáhlou manipulací (nejen) voleb, ale i zastrašováním, cenzurou, a perzekucí politických oponentů znemožněny, a naplňují tak skutkovou podstatu znemožnění použití zákonných prostředků dle čl. 23.
Tolik k mému proklamativnímu vytržení ne řádku, ale článku, z Listiny práv a svobod. Takže v mém právním pojetí konkretizovaný zákonný postup dle článku 23 Listiny zove revoluce. Toť vše. Neboť jen tři možnosti:
1) Jho.
2) Revoluce.
3) Zásah vnější silou.

Bude to buď 1) nebo 3).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
25. 2. 2023 09:05

Milane, prosím tě, vždyť oni si již vybrali z těch tvých 3 možností a to je to jho. Měj se a zdravím do ZČ.

Editor
24. 2. 2023 19:23

mimochodem, jak je činnost nějakého ústavního orgánu znemožněna? PS i Senát se pravidelně scházejí, vláda také, prezident funguje, nový je zvolený a tak dále.

Jaris
25. 2. 2023 07:36
Odpovědět  scipio

Scipio, muzu vas ujistit, ze se vam do voleb nepletu. Nikdy. Jsem nazoru, ze lidi, kteri permanentne ziji v zahranici by volit rozhodne nemeli. Ja mohu akorat vyslovit nazor se kterym kandidatem souhlasim.
Osobne jsem fandila V.Klausovi. Ten ze zacatku take delal chyby, ale kdyz prokouknul cely system a boudu na CR, tak otocil a byl podle me nejlepsi politik od r.89′. Za jeho vedeni mela Ceska republika ve svete respekt, narozdil od uslintaneho Zemana na kriplkare, ktery nez vyslovil Beroun, tak uz byl v Rokycanech. Se Zemanem sla CR ‘cugrunt’ dolu.

Editor
25. 2. 2023 11:12
Odpovědět  Jaris

Klaus dokud měl výkonnou moc , tak na co šáhl, to zničil, zejména ve spojení s Dlouhým, Češkou a Skalickým. Jako federální ministr financí rozvrátil výrobu tím, že zakázal všem bez rozdílu trvale se obracející úvěry na výrobu. A to v situaci, kdy žádný výrobní podnik neměl vlastní kapitál, protože všechno včetně odpisů se odvádělo 40 let do státní kasy. Špatnou privatizací gigantů jako SONP, ČKD a dalších zničil výrobní základnu, která vyvážela do celého světa a razil politiku, že jej nezajímá vývoz do třetího světa, on že chce vyvážet do USA. Se Zemanem nešla ČR “zu grunde”, to všechno včetně pádu IPB šlo za Klausem a Tošovským. Přesně, nevíte nic o situaci jaká byla, tehdy ani nebyly soc.sítě, víte a znáte to z dopisů od známých, takže tendenčně poznamenané jejich názory. Dost jasně popisuje, co jste zač poznámka o kriplkáře. Kdo se dovede takhle vyjadřovat o nemoci politika, byť je mu nesympatický, měl by se zamyslet nad svými osobními hodnotami. A Zeman dovede mluvit dost rychle, to si jej pletete s věčně ožralým blekotajícím Vaklafem Letiště! Ten, než se jaksi ehm ehm vyjádřil tak, aby mu bylo rozumět, to to trvalo!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
26. 2. 2023 07:21
Odpovědět  scipio

Nesouhlasim s vami, Scipio. Byla jsem v te dobe v Cechach a zhrozila jsem se jak vypadala Praha a jina mesta. Vse bylo v rozkladu a rozpadu. V. Klaus prisel s privatizaci, protoze na obnoveni prumyslu a toho vseho kolem, byly treba finance.A sakra hodne financi. Lide chteli kapitalismus a ten se se socialismem neslucuje.
Privatizace byla namirena k tomu, aby modernizujici se prumysl zustal v ceskych rukou. Lidi meli nasporeno dost penez, jelikoz nebylo za co utracet. Mohli se stat akcionari a jeste na tom vydelat. Nanestesti se privatizace zvrtla a chytli se ji ti nejvetsi lumpove, jako Kozeny, Bakala a dalsi, a tim zacala loupez Ceskoslovenska. Myslim si, ze s tim V.Klaus nepocital. Byla to chyba, ze nebyly vice restriktivni zakony.
Nicmene, Zeman cele privatizaci jeste vice povolil uzdu. Tehle zmetek se v politice valel cely zivot a nic se nenaucil. Proste je a vzdy to byl neomaleny krupan. Ze je ‘nemocny’, za to si muze sam jakozto byvaly vydatny ochlasta.

Jaris
26. 2. 2023 07:44
Odpovědět  Jaris

Nakonec muzete porovnat vystupovani prezidenta V.Klause a smatlaka Zemana. Kolikrat Zeman recnil v EU parlamentu? V. Klaus mel pred lety projev v EU parlamentu, kde kritizoval politiku EU. Cely sal predstavitelu teto hnilobne organizace se zvedl a doslova s bucenim dobytka na protest odesli ze salu az na vyjimky. V. Klaus svuj projev dokoncil za potlesku zbyvajicich clenu.
V.Klaus byl pozvan dokonce i do Australie. Pri vztupu do vladni budovy v ‘Canberre’ se na nej vrhli sekjuritaci, nacez jim Klaus durazne rekl, ze neni zadny hejpockej, ze je prezident Ceske republiky, otocil se na podpadku a se slovy, ze pokud s nim chteji udelat rozhovor, najdou ho v tom a tom hotelu, odesel stredem. Vysilala to tenkrat televize.
Klaus si velmi dobre rozumel s Putinem a s RF mela CR velmi dobre vztahy. Za kovidoveho silenstvi nepodlehl tlaku. Vystupoval a recnil na demonstracich. Jeho rozhovory s Xaverem jsou inspirujici. Klaus se stal tim, cemu se rika v anglictine ‘syndrom of tall poppy’. Meli jste politika mezinarodni urovne. Radsi vsak mate domaciho tulpase Zemana, ktery nikdy nic kladneho pro CR neudelal,co by stalo za zminku. Tedy krome ostudy.

Editor
26. 2. 2023 19:41
Odpovědět  Jaris

Ještě jste zapoměla na kriplkáru. Bože, ta nenávist, to je něco. Ještě jste zapoměla napsat, že je Žid a ti přeci za všechno mohou.

Editor
26. 2. 2023 19:40
Odpovědět  Jaris

Lidé toho až tolik naspořeno neměli, to je báchorka, k 90terou Klaus šířil. Privatizace byla od začátku koncipovaná tak, aby nebylo možné získat významný podíl ve firmách kýmkoliv jiným než fondy. Bez Koženého by celá privatizace zkrachovala, ovšem právě Klausův “útěk před právníky” způsobil, že si Kožený a další dělali co chtěli. Absolutně tomu nerozumíte. Privatizace byla od počátku zaměřená na to, aby funkční firmy mohla odkoupit západní konkurence a zavřít je. Viz SONP. Měli skvělý kšeft s dodávkou kolejí na Brazílie, kde probíhala výměna kompletní sítě. Neměli na provoz, protože jim Klaus jako ministr financí zakázal poskytnout provozní úvěr, když jim před tím sebral výnosy za rok 90. Na počátku roku 90 zdevalvoval měnu z 7 Kčs za 1DM na 22 Kčs za jednu DM. Devalvace 300%. Prostě převzal vexlácký kurz. Opravdu výrazná pomoc průmyslu. Absolutně tomu nerozumíte.

Pavel
24. 2. 2023 10:03
Odpovědět  Albi

Je to ještě horší než jsme si mysleli.Toto video z tiskovky SME na Slovensku je poslední hřebík do naší rakve!To je přímé zapojení do konfliktu s Ruskem!
https://www.youtube.com/watch?v=-yKQNptGeV4&ab_channel=MilanUhr%C3%ADk
Nedělejme si iluzi, že když toto schválili Slováci, že ti naši idioti zůstali pozadu! U nás se to ještě neprofláklo, ale na 99,9% se tomto podílíme též! Poslechněte si Fica, ten již otevřeně na tiskovkách mluví o válce USA – Rusko, žádná Ukrajina! Ta je jen bojištěm a obětním beránkem západu za zachování US hegemonie!!!A co u nás, od rána všude jen rok od vpádu Ruska na Ukrajinu otevřete vepřovou konzervu a čumí na vás Zelenskýho ksicht!Slovy “Kelišky” z Troškovi komedie “jdu blejt velebnosti”!

PENNYS
24. 2. 2023 10:22
Odpovědět  Albi

KAM NÁS PŘÍVÁDÍ “Okrajinski pre-zmijé.r”

Prestižní vědecká publikace NATURE ENERGY vycházející v Londýně oznámila 16. února 2023, že Česko bude v příštích letech třetí nejpostiženější zemí světa tzv. energetickou chudobou. A ta bude o 75,5% vyšší než v jakékoli jiné průměrné zemi s vysoce rozvinutou ekonomikou! (Podrobnosti a zdroje v textu analýzy)
Samotná vědecká publikace předpovídá, že Česko bude po Estonsku a Polsku, třetí nejpostiženější zemí světa. Podle výzkumu bude Česko energetickou krizí a chudobou zasaženo o 75,5% více, než ostatní evropské země, a to proto, že pro svůj průmysl potřebuje značné množství energie. (Slovensko na tom bude jen o trochu lépe, než Česko. Podrobné grafické údaje pro Česko i Slovensko najdete zde.)

Gales
24. 2. 2023 12:05
Odpovědět  Albi

Hnus Fialovej.Mu nestačí oblbovat nás ale musí oblbovat i Ukrajince v Čechách. Doufám že Rajchliádou začne konec pětidemolice a vítězství zdravého rozumu.

Pavel z Moravy
24. 2. 2023 16:54
Odpovědět  Gales

To asi těžko, přečtěte si výše pana editora. Demonstrace jsou zbytečné, stávky neuskutečnitelné, legální cestou se 108 poslanců nedá přehlasovat. To říká editor Scipio a myslí si někteří další. Proč se tady o tom ožebračování a zaprodávání národa, toho co vybudovali naši předkové vůbec bavíme. Jak píši výše, skákněme si potom raději na točené a držme hubu. Tak to na mne vše působí. Někdo bude namítat, že my důchodci už máme své jisté, tak to bych já tedy v této zemi absolutně netvrdil a chtěl bych říci, že vy také snad budete jednou chtít pobírat důchod až budete staří a asi by se vám také nelíbilo, kdyby vám připomínali jak se máte, protože jste v důchodu. A o výši penzí v této kolonii a poměru ke spotřebitelským cenám se raději nebudu zmiňovat. A nakonec dodám, že tato falešná hra mne už opravdu nebaví. Ámen.

Editor
24. 2. 2023 18:36
Odpovědět  Pavel z Moravy

A co změní plný Václavák, když není legální páka na vládu, kterou nikdo nedonutí dát demisi, protože má za prdelí 108 hlasů? Kdo svolá a zorganizuje generální stávku, když ve velkých firmách pracují ponejvíce agenturní zaměstnanci (cizinci) a kde jsou Češi, neexistuje legální důvod ke stávce, která je zákonná, pokud se týká pracovních podmínek, mzdy, bezpečnosti práce a takovýchto záležitostí. Důvod k politické stávce není zákonný a stávkující z jiného než zákonného důvodu letí na hodinu a prohraje jakýkoliv soud. OSVČ stávkovat nebudou. Generální stávka jako politický nátlak na vládu funguje tam, kde je velký podíl výroby státní nebo tak silné odbory, že to pokryjí. U nás jsme se na odbory dílem vyprdli, dílem jsou tam podvodníci. To není o točeném a držení huby, to je o reálnosti a nereálnosti. Ano, falešná hra nikoho nebaví, takže ji nerozehrávejme. Generální stávku nikdo nezorganizuje a demonstrace nic nezmohou, dokud se toho hoši nebudou chtít zbavit sami, protože se bojí superprůseru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
24. 2. 2023 19:02
Odpovědět  scipio

Tak se potom o tom nebavme, nechme se zatáhnout do možného konfliktu, nechme se zaprodat, ukrást majetky, přijměte jejich NWO, které zde začnou možná instalovat, já ho tedy nepřijmu, to vím a buďme spokojení. Vždyť i otroci, když je k nim páníček trochu laskavý si mohou chrochtat. A Milane, ty máš velkou pravdu, nás vetcháčů je příliš málo. Asi bude lepší, starat se raději jak to zde dožít, i když je to sobecké a nechat na mladých ať si svoji budoucnost ať je jakákoliv zařídí sami. Vlastně se dá s trochou nadsázky říci, že nám už po tom může být velké kulové. A asi se o tomto tématu již nemá cenu bavit. Já nevím jaký ten Rajchl opravdu je, jestli někomu slouží nebo ne, ale demonstraci pořádá. Být Pražák nebo z okolí, tak bych určitě šel, ztratit se nedá nic, no tak to bude případně další ztracené odpoledne. Ale říkat, že nic nemá cenu, k tomu se již nebudu vyjadřovat.

Editor
24. 2. 2023 19:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

to není nechme se zatáhnout … Ale jde o to, jak to kdo chce udělat tak, abychom se nedostali na úroveň Majdanu. O to jde. Nelze bojovat proti způsobu převratu tím samým, jak byl ten převrat provedený.

Jaris
26. 2. 2023 07:50
Odpovědět  scipio

Ono to bez ‘majdanu’ ani nepujde, ale nejsou lidi. Zatim.

Jaris
26. 2. 2023 07:49
Odpovědět  scipio

Scipio, legalni paky jsou na ho… S temi samozrejme nic neporidite. Pokladam vas za inteligentniho cloveka. Zakony jsou delany pro luzu a nikoliv pro vrchnost. Jako byste to sam nevedel….

Markýza
24. 2. 2023 20:45
Odpovědět  Albi

Všechny meze lidskosti…….bože, to je idiot. Doufám, že ho neposlouchají všichni ti Srbové a Bosňané a Syřané a jánevím kdo, co sem skutečně prchli z válečných zón.

Jaroslav
24. 2. 2023 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Kedmi je velice chytrý pán, ovšem myslí v intencích Izraele. Těm když někdo ublíží, tak neváhají. Rusko je proti nim hadr, chová se dle křesťanské zásady, “dali jste mi přes hubu, tak vám nastavím druhou tvář”. Vojensky by možno toho byli schopni, ale věrchuška nemá koule to nařídit. Západ to o nich ví a i se tak k nim chová, hůž jako k Severní Korei

Pavel z Moravy
24. 2. 2023 09:47
Odpovědět  Jaroslav

V tom máte absolutní pravdu, těm grázlům ze západu se nesmí ukázat slabost a slušnost. Putin je obrovská osobnost, tak jako byl Fidel, ale je příliš slušný. Rusové chtějí stále vyjednávat, nic proti tomu, vždy lepší než se zabíjet, ale jsou určité hranice, kdy s tím kdo nechce rozumět slušnosti už slušně jednat nejde. Už jsem to zde dával, takže se budu opakovat – sám Fidel říkal, že Rusové jsou až přespříliš diplomatičtí což je někdy na škodu. A to prosím řekl muž, diplomat, který dokázal hovořit k lidu nebo v radě bezpečnosti dlouhé hodiny bez přerušení. Koukněme se, jak sprostí a necivilizovaní jsou naši škůdci. Přesně se potvrzuje, čím sprostší, tím více s nimi lid souzní, protože je asi stejný. A zase se potvrzuje – chceš li člověku dobře, vyškrábe ti oči, chceš li mu zle plazí se před tebou. Pro Jaris mám nepříjemný vzkaz, jako realista a jsem z toho velmi smutný musím říci, v ČR je hotovo. Vím, dostanu od opťoušů naloženo, ale přesto, že mi zde na Pokecu jsme všichni vlastenci, v tomto pohledu na stav populace se lišíme. Já bych se ale rád pletl.

Jaroslav
25. 2. 2023 00:34
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle já souhlasím, ovšem tím že se válka uměle natahuje umírá zbytečně víc lidí. A také Okrajinci si své mrtvé budou pamatoval po generace. Hlásat o bratskem národě je hezké, ale to musí cítit obě strany

Boomer
24. 2. 2023 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

..polská vláda se už delší dobu zabývá možností zpětvzetí svých bývalých území, dokonce zaúkolovala i generální štáb ke zpracování možných variant. Ovšem s jednou podmínkou.. nepřijít do kontaktu s vojsky RF.

Královna Koloběžka I.. ani pěšky, ani na voze, ani nahá, ani oblečená

janle57
24. 2. 2023 10:39
Odpovědět  Boomer

Ušišlaní Pšontkové,největší lůza a žebrota Evropy,největší otroci žumpy světa
Ameriky nedají pokoj,dokud nebudou z Varšavy a dalších polských měst hromady
popela,k velké radosti všech válkychtivých Pšontků s Dudou,Morawieckym,
trpaslíkem Kaczynskym a negramotným soustružníkem Walesou v čele,Kedmi
to řekl víc než jasně,za 20 minut bude po všem,ještě pikantnější na tom všem
je skutečnost,že by v případě války s RF 40% Pšontků vzalo dráhu na Západ,
tak jak to odhalil nedávný sociologický průzkum v zemi,asi by v té jejich slavné armádě
zůstali jen Ti 4 gauleiteři,posíleni ještě Fialou,Černochovou,Řehkou a rozvědčíkem
z hradu.

marie
24. 2. 2023 17:00
Odpovědět  janle57

K.H.Borovský o Polácích řekl, že jsou to Rusové se svázanýma rukama.

me2d44
25. 2. 2023 10:23
Odpovědět  Standa

Zpátky se Ruský režim do dob SSSR už asi nevrátí, ale aktuální dneska je oznámení o rozmístění sarmatu do palpostů: rychlost M20, dosah 18000 km, nosnost až 16 naváděných hlavic s náloží 100 až 150 Kt: Денис Майданов “Сарматушка” (оригинальная версия) – YouTube

me2d44
25. 2. 2023 10:33
Odpovědět  me2d44

Dodatek: V Rusku se mladí na obranu vlasti i hlásí sami. Co udělají mladí – 18 až 60 let u nás, až Laudon podepíše mobilizaci? 80% jich zdrhne za hranice! Národní hrdost budovala naposledy ČSLA – po předělání na “poservefinální” armádu už to jsou jen žoldáci pro mise v zahraničí.