Jaké Rusko potřebují Spojené státy? Condoleezza Riceová o Putinovi a Rusku

Condoleezza Riceová je profesorkou na Stanford University Graduate School of Business a členkou pro veřejnou politiku v Hooverově instituci. Je jedním ze zakladatelů společnosti RiceHadleyGates, LLC.

Od ledna 2005 do roku 2009 byla Riceová 66. ministryní zahraničí USA, druhou ženou a první Afroameričankou, která tuto funkci zastávala. Riceová také pracovala jako národní bezpečnostní asistent prezidenta George W. Bushe v letech 2001 až 2005.

Je první ženou, která tuto pozici zastávala.

Condoleezza Riceová o Putinovi

Chování Putina je hrozné. Dříve to bylo jiné Rusko a Putin byl méně sebevědomá postava. Abych byla upřímná, po 11. září nám hodně pomohli. Nyní se však tento režim stal autoritářštějším, pošlapává nezávislé instituce a svobody.

Moskevský režim je stabilnější, ale Putinismus nikdy nebude stejný. Nyní, když lidé nejsou tak vystrašení, si myslím, že pro Putina bude velmi obtížné vládnout Rusku. Rusové se vzbouří, protože mnoho kroků vlády berou jako osobní urážku. A nám to hraje do karet.  Nepotřebujeme silné Rusko.

Condoleezza Riceová o nepokojích na Ukrajině a v Gruzii

Díky nepokojům jsou bývalé části Sovětského svazu – Ukrajina a Gruzie méně zranitelné. Gruzínská válka ukázala, že Rusové se nemohou chovat jako Sovětský svaz. Na to jsou příliš integrováni do mezinárodního systému. Ale nepřekvapí mě, pokud je nepokoje v Moskvě donutí být agresivnější vůči sousedům. Nemyslím si, že by to zvládli.

Condoleezza Riceová o Navalném

Internet a Twitter pomohly nastartovat “jaro” na Blízkém východě. Pokud jde o Navalného, ​​má v Rusku určitý vliv. Neměli bychom ale „sázet“ jen na něj.

Je třeba mít na paměti, že úroveň chudoby je na vesnicích stále vysoká. Proto máme několik směrů pro povstání. Ano, ve městech požadavky na občanské svobody pocházejí od mladých lidí, kteří si nepamatují represi komunismu, a proto se nebojí. Ale nemyslím si, že by liberální síly byly ve venkovských oblastech populární. Musíme být opatrní a pracovat na více frontách. Ostatně nespokojenost na venkově může dostat formu podpory nacionalismu Matky-Ruska.

Navíc nezapomeňte, že Komunistická strana má stále významnou podporu a mohla by těžit z protiputinovského povstání.

Condoleezza Riceová o Rusku

Lidé v Rusku mají nyní více osobní svobody než kdykoli předtím v jejich historii. Populaci se daří jako nikdy předtím. Existuje životaschopná střední třída, která důvěřuje a volí Putina. Je to všechno dobré. Ale základní mocenské struktury se ve skutečnosti netransformují.

Stále jde o ekonomiku ropy a plynu, která nevyužívá svého obrovského lidského potenciálu. 

Zároveň Rusko je stálým členem Rady bezpečnosti s právem veta, má desítky tisíc jaderných zbraní, velkou armádu, síť světových vztahů a důležitý regionální vliv ve Střední Asii, takže nelze než počítat s touto zemí.

Lidé v Rusku se dnes liší od těch co byli v Sovětském svazu. Cestují a studují v zahraničí. Situace nyní vypadá dost ponuře, ale Rusové by neměli být opuštěni. Musíme izolovat putinismus, aniž bychom izolovali Rusko.

Condoleezza Riceová o revolucích v Rusku

V Rusku proběhly 4 revoluce. První revoluce Michaila Gorbačova byla jakousi reformou komunistického systému. Alespoň tak jsme o tom uvažovali. Ale ke konci začal vytvářet některé instituce, které by mohly tvořit základ pro demokratický přechod.

Druhá revoluce proběhla, když se k moci dostal Boris Jelcin. Vytvořil demokratické instituce.

Třetí revolucí bylo, když Jelcin začal vládnout dekretem, vytvořil extrémně silné prezidenství a odstrčil ostatní instituce stranou.

Silné prezidenství v rukou Gorbačova je jedna věc, ale silné prezidenství v rukou Vladimíra Putina je něco úplně jiného. Putin krok za krokem ničí všechny nezávislé instituce.

Závěry

Doufám, že nyní chápete, že USA aktivně zasahují do ruských záležitostí, sponzorují „svobodné a nezávislé“ instituce, chtějí dostat Putina od moci a uvrhnout zemi do devastace a chudoby.

To je osud připravený Západem pro Rusko. Nejprve si mysleli, že Putin je jejich muž, ale pak začal prosazovat svou politiku založenou na zájmech většiny obyvatel země. 

Můžete jak je libo křičet, že to není pravda, že to všechno je spiknutí, výmysly, lži a fejky, ale stačí poslouchat lidi jako Condoleezza Riceová a vyvodit závěry sami.  Všechno zapadne na místo.

Lidé, kteří prodají svou zemi za cookies, byli, jsou a budou. Musíme jim ale aktivně oponovat a nestát stranou. Pouze silné Rusko má budoucnost.

A právě Komunistická strana Ruské federace aktivně pracuje s venkovským obyvatelstvem. Distribuují brožury a letáky vyzývající ke svržení vlády. Určitě jste je také viděli ve své vesnici. Často je vše na viditelném místě – letáky jsou umístěny na tabulích poblíž vchodů, autobusových zastávek, atd.

Ivan Strygin
https://bit.ly/2X3X8t7

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
9. 8. 2021 16:41

Ač jsem ateista, musím zvolat šmarjájósef, tahle kreatura je jestě blbější, než už podle ksichtu vypadá?! Co to mají v pindostánu za tzv. “profesory”?!? Ale když se člověk zamyslí, jaký je to blbý pronárod, tak už se nediví vůbec ničemu!! Napadá mě název toho blbého filmu; “ještě větší blbec, než jsme si mysleli” a ten sedí na tuto ? jako vyšitý!?

zdena
9. 8. 2021 21:12
Odpovědět  Michal47

michal47: přesně tak….

Nofran
9. 8. 2021 22:24

Ta kovbojka Condoleezza Riceová co blije kravinu za kravinou je názorově z hlavou v kýblu..Stačí si přečíst několik vět a nemá smysl číst dál!!!!!!!!

BB Rad
10. 8. 2021 09:22

POZO,POZOR UPOZORŇĚNÍ PRO OBČANY – ČTENÁŘE
Raději ani nečíst — nebezpečí infekční nákazy blbosti & stupidity