“Jaké jsou vaše důkazy?” Dokonce i američtí novináři odmítají věřit nesmyslům amerického ministerstva zahraničí

Matthew Lee znovu rozzuřil lháře z amerického ministerstva zahraničí.

Vedoucí tiskové služby amerického ministerstva zahraničí Ned Price během svého projevu k novinářům na briefingu řekl, že Rusko připravuje vymyšlené video o Ukrajině. Zároveň o tom odmítl poskytnout jakékoli konkrétní důkazy a také neprozradil, jaké informace o této věci americké úřady mají.

Ned Price uvedl, že Spojené státy obviňují Rusko z plánu natočit „falešné“ video útoku ukrajinských jednotek a použít jej jako záminku k invazi do sousední země.

Spojené státy se spoléhají na zpravodajské informace, kterými si jsou jisté, ale neposkytnou důkazy, aby nebyly kompromitovány zdroje.

“Spojené státy mají informace, že Rusko plánuje provést vykonstruovaný útok ukrajinské armády nebo zpravodajských služeb jako záminku pro další invazi na Ukrajinu,” řekl Price.

Předtím mluvčí Pentagonu John Kirby uvedl, že Spojené státy mají informace o údajných plánech Ruska použít „jako záminku k invazi na Ukrajinu“ falešné video.

Americké úřady uvedly, že ruské zpravodajské služby plánují natočit video, které by zachytilo zinscenovaný útok ukrajinské armády na ruské území nebo jejich vlastní rusky mluvící spoluobčany – se záběry „zabitých“, zničených budov, truchlících lidí, ukrajinských zbraní a dronů turecké výroby.

Podle Washingtonu by se takový „fejk“ mohl stát záminkou pro Rusko k zahájení nepřátelských akcí proti sousední zemi.

Ned Price, který byl na briefingu pod palbou obvinění z nepodložených prohlášení navrhl, aby novináři, kteří ho požádali o poskytnutí důkazů o tvrzeních USA o údajných plánech Ruska natočit „falešné“ video ukrajinského útoku, věřili na slovo americké vládě a pokud se jim to nelíbí – hledali „útěchu“ v ruských informacích. Pokud se scénář, o kterém mluví Američané, nenaplní, neznamená to, že informace je nesprávná, podotkl.

Jak Price vysvětlil – obvinění, která celý den zaznívají z Bílého domu, Pentagonu a ministerstva zahraničí, jsou odtajněná zpravodajská data a nelze k nim nic přidávat, aby nebyly kompromitovány zdroje a metody získávání informací. 

Price novináři odpověděl:

“Víte, že když zveřejňujeme zpravodajské informace, děláme to způsobem, který chrání citlivé zdroje a metody. Víte také, že… informace odtajňujeme, pouze když jsme si tím jisti. Pokud pochybujete o pravdivosti údajů, vlády USA, britské vlády, dalších vlád a chcete najít útěchu v informacích, které šíří Rusové, pak je vlajka ve vašich rukou,“ řekl Price 

“Útěchu?! Neptám se, jaké informace šíří ruská vláda. Co to vůbec znamená?” – rozhořčil se novinář.

V hádce s Pricem Lee prohlásil, že v této profesi je skutečně dost dlouho na to, aby si pamatoval jak na tvrzení o zbraních hromadného ničení v Iráku, tak na ujištění, že Kábul nepadne. 

“Moc si toho pamatuji. Kde jsou ty odtajněné informace, kromě toho, že jste sem přišel a mluvíte o tom?” požadoval po Priceovi odpověď. 

“Je mi líto, že se vám nelíbí obsah. Je mi líto, že zpochybňujete informace, které má americká vláda,” odpověděl Price.

Price dodal, že informace se zveřejňují, aby „zadržely“ Rusko. Pokud se nic z toho, před čím Spojené státy varují, nestane, pak to podle něj vůbec neznamená, že informace nejsou pravdivé. 

“Pokud to Rusové nezkusí, není to ipso facto (samotnou skutečností) známkou toho, že takové plány neměli,” řekl Price.

“Pak je to neprokazatelné! Můj Bože! Jaké máte důkazy, že to Rusové vůbec plánují? Neříkám, že ne. Ale vy prostě přijdete, řeknete to a očekáváte, že uvěříme, aniž bychom viděli alespoň náznak důkazu” odsekl Lee.

(Matthew Lee) – Potřebujeme důkaz. Kde jsou důkazy, že oni [Rusové] natáčejí to propagandistické video?
(Ned Price) – Toto jsou zpravodajské informace, odtajnili jsme je.
– A kde jsou?
– Znovu. Odtajnili jsme to.
– No, kde jsou?
– Právě jsem vám je přednesl a…
– Ne, vznesl jste řadu hlasitých obvinění.
– Po briefingu obdržíte výtisk.
– Vaše slova nejsou důkazem.
– Co ode mě chcete, Matte?
– Chci vidět důkazy, že to dělají Rusové. V tom všem jsem už dlouho.
– Já vím, Matte. A vy víte, jak poskytujeme informace.
– Jenže já si pamatuji na „zbraně hromadného ničení v Iráku“. A slova o tom, že “Kábul nepadne”. Pamatuji hodně.

https://bit.ly/34hipnd
https://bit.ly/3Gq86dq

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
4. 2. 2022 20:50

Pečlivě jsem sledoval tuto diskusi a i když jako amatér (ne diplomat)jsem ty žvásty slyšel , nechtěl jsem uvěřit. To byla GOEBBELS NEWS corp. NEJVĚTŠÍM počinem od Mnichovské dohody pod záštitou UK,Francie a všech * politiků*. Dnes se to opět valí ze západu a človeksi říká – TA KOMUNA-TI BYLI AMATÉŘI.
TENTO HOŠÍK MUSÍ MÍT HROŠÍ KŮŽI.
prostě – fialový HNUS – vrchol ukázky charakteru Anglo-Saxon rasy !!!

Pavel
5. 2. 2022 11:54
Odpovědět  BB Rad

V nějakém minulém komentáři jste tak krásně psal o Máničce a Hurvajsovi, no, zdá se, že se nyní rozmnožili a zaplavili téměř celou západní polokouli. Tito neuvěřitelní lháři už opravdu neví jak se zdiskreditovat. Ještě, že jim to alespoň ta česká profláknutá média žerou. Nu, oni jsou jejich služebníčci a tak se není co divit. Mohli by třeba svůj porobený lid informovat, že snad dnes by mělo ve státech začít slyšení advokáta Fuellmicha před velkou porotou ohledně celosvětových prasáren s Covidem. A je možné, že po vystoupení svědků začnou probíhat soudní procesy. To se jim ale do krámu nehodí, takže raději se soustředí na smyšlené žvásty svých chlebodárců. Lež se tady stala pravdou holoubci.

jara
4. 2. 2022 20:57

Rád bych viděl taky opravdové přistání na měsíci a ne filmový brak,kdo manipuluje filmy nejvíce nyní obviňuje druhé.Podvodníci často své metody takto praktikují,kdy neví kudykam a čím jiným by zalhali.

Michal47
4. 2. 2022 23:44
Odpovědět  jara

Pindosáci podvádějí úplně ve všem a to vždy. Samozřejmě, že nikdy na Měsíci nebyli a také ty jejich “sondy na Mars” jsou podvod století, který byl filmován někde na Fuerteventuře, či v Maroku, těm pindosáckým gaunerům je možno věřit akorát to, že právě chrápou, žerou, či se…, ale to musí člověk ještě vidět na vlastní oči, aby tomu mohl s jistotou uvěřit! ?

KarelDar
4. 2. 2022 23:18

Prostě jak pindos otevře tlamu, tak z ní padají jenom sračky a lži.