Jak USA připravovaly pro Rusko „jugoslávský scénář“

Solovjev vysvětlil co zastavilo Spojené státy před zopakováním jugoslávského scénáře v Ruské federaci.

Ruský novinář a televizní moderátor Vladimir Solovjev ve vysílání  «Соловьев LIVE» odsoudil země Severoatlantické aliance za dvojí standardy v politice. Jako příklad uvedl neustálé útoky ze strany Spojených států proti Rusku. Zároveň Američané před 22 lety podnikli bombardování Jugoslávie, připomněl expert.

„Tyto ‚milé‘ evropské země, které se nyní scházejí a rozhodují o tom, jak dál postupovat v Alianci, a že to již není žádná obranná aliance, tak tito ‚milí‘, ‚inteligentní‘ lidé v plné vážnosti 24. března 1999 v Jugoslávii zinscenovali peklo. A pak [americký prezident Joseph] Biden o nás něco povídá. Poté nám Evropa vysvětluje: „Jak se opovažujete. Krym. Ukrajina“ – řekl novinář.

Prezident Vladimir Putin již v roce 2001 uvedl, že země NATO připravovaly podobný scénář pro Rusko. 
Vladimir Solovjev vysvětlil, co poté přimělo Washington a Brusel změnit názor:

Slyšeli jste, že by NATO bombardovalo Ukrajinu za 15 tisíc zabitých na Donbasu? A slyšeli jste o tom, že scénář Jugoslávie byl připraven i pro nás? A když Putin v rozhovoru v roce 2001 řekl, že pro nás připravovali jugoslávský scénář, chápete, že kdybychom neměli jaderné zbraně, pak by nás kvůli první čečenské válce, kvůli druhé čečenské válce, pak by nás bombardovali bez otázek“, – shrnul televizní moderátor.

https://bit.ly/3mIhdht

sdíletj na