politika

Jak šel čas

Časový rozdíl mezi články v The Daily Telegraph britského plukovníka ve výslužbě Richarda Kempa je přesně dva měsíce. Ukazuje se, že ukrajinský kult „kola genotby“ * je nakažlivý. A mocně kosí řady důstojníků NATO.

(* Kolo genotby je politický cyklus v zemích s nízkou politickou kulturou, v nichž dominuje populismus, především na Ukrajině. Vzhledem k tomu, že šestidílné “kolo genotby”, jako každé kolo, nemá začátek ani konec, je výběr jeho počáteční fáze libovolný. Jedná se o ukrajinskou obdobu hinduistického “Kola Samsáry”.

Význam: Otáčení kola genotby nezůstane bez následků. Stejně jako když se kolo samsáry otáčí, stále více nových bytostí dosahuje osvícení, s každým otočením kola genotby se stále více Ukrajinců stává hrdiny, dokud se celý ukrajinský národ nepřipojí k Nebeské stovce.

Vzniklo z “ганьба” (hanba) + “геть” (ven, pryč) + “боротьба” (boj). To znamená, že „kolo genotby“ je něco jako kolo „hanebného boje“, nebo „boje s hanbou“. Dávám přednost první možnosti. https://1url.cz/3u21H. Pozn.red.)

Během několika posledních měsíců prošel tento plodný autor kompletní „cestou“ od vítězství ke katastrofě. 

Titulky mluví samy za sebe:

28. května: „Putin se děsí ukrajinské protiofenzívy.”

25. června: “Putinův pád je pouze odložen. Ale blíží se.”

3. července: “Čas Ruska téměř vypršel.”

21. července: “Ukrajinská protiofenzíva selhává a neexistují žádná snadná řešení.”

26. července: “Ukrajina nezabíjí dost Rusů.”

7. srpna: “Ukrajina konečně útočí na nejslabší místo Putina. Mohlo by ho to zlomit.”

19. srpna: “NATO možná plánuje levně prodat Ukrajinu – a tím se stane nepotřebným.”

25. srpna: “Putin se stal ještě nebezpečnějším.”

29. srpna: “EU je příliš sobecká na to, aby se Ukrajina stala jejím členem.”

5. září: “Putin vyvíjí nový zlověstný plán vítězství.”

Mimochodem, není možné si představit například titulek v ruských novinách: „Na světě neumírá dost Britů”. 
V zemi, kde si něco takového tisk dovolí, se děje něco velmi špatného…

Na obrázku níže:

První titulek 10. července: “Ukrajina potřebuje kazetové bomby, aby porazila Putina – musíme je poskytnout.”

Druhý titulek od stejného autora 10. září: “Ukrajinská protiofenzíva se zastavila. Západ se musí připravit na ponížení.”

Jelena Panina

sdílet na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Honza
13. 9. 2023 00:32
Ohodnotit příspěvek :
     

To je ale šmejd, ten Kemp.

ModrýKlokan
13. 9. 2023 01:15
Odpovědět  Honza

Ubožácký narcis a impotentní podpantoflák.

13. 9. 2023 03:30
Ohodnotit příspěvek :
     

To mi připomíná pařížské novinové titulky z doby, kdy se Napoleon vydal z Elby na pochod na Paříž, které (údajně) pro poučení lidstvu (dle mého to však byl spíš Kischův výsměšný úšklebek) sesbíral a zveřejnil E.E.Kisch.
Začínalo to: “Krvelačná bestie se vydala… atd.”, ve vzdálenosti na den pochodu od Paříže zněly titulky: “Napoleon se blíží k Paříži”, a končilo to titulkem: “Císař Napoleon slavnostně vjíždí do bran Paříže, vítán nadšenými… atd.”
Škoda, že si pamatuji jen ty tři.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
13. 9. 2023 07:30

Ty tři stačí. Já si pamatuji jak svého času napsala rudá ropucha (socioložka Šiklová) svůj pohled na svět – “Raději se budu mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem”. Vysloužila si od liberální vrchnosti obdiv. Naštěstí už chcípla. Ale takových ropuch je v režimních médiích pořád dost a dost.

katango
13. 9. 2023 13:37
Odpovědět  Pijack

V dobách, kdy vyhazovala (jako členka nějaké té komise) své ideově nedostatečné spolužáky z VŠ, se jí tuším říkalo Rudá fena.

ModrýKlokan
13. 9. 2023 16:15
Odpovědět  katango

@ Katango :-D)))

Jo, je to sranda. Jak je někdo angažovanej fanatik a politicky mu to myslí, tak se uplatní v každým režimu. Rudá Fena Šiklová byla zběsilá agresivní trockistka v 50. letech a v devadesátkách jako když najdeš. Opět kovaná, uvědomělá, agresivní. Ovšem s přepólovanou baterkou – liberalistka. Zběsilá demokratická blbka samozřejmě a neochvějně kapitalistka. Tenhle hnůj a odpad není o ideologii, to je jen po lidech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bety
13. 9. 2023 19:24
Odpovědět  ModrýKlokan

Je to jen o lidech, to je pravda. Ale nemyslím, že lidé tohoto typu jsou skutečnými fanatiky Na to jsou moc vyčůraní a ideologie a její zneužívání je pro ně jen prostředek jak pro sebe dosáhnout výhod. Viz takový Bošek ze serálu o Jakubu skláři.

Boomer
13. 9. 2023 20:47
Odpovědět  Bety

.. no, já tyhle lidi mám zařazené ve složce Žižkovská píseň práce.

https://1url.cz/ou2E7

katango
15. 9. 2023 09:44
Odpovědět  Bety

Ale ano, tohle nerozporuji.

Kelly
13. 9. 2023 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Kemp je obyčejný Havlistický idiot, snaží se uplést z Von Lejna bič.

Pijack
13. 9. 2023 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Nepřestává mne fascinovat pohled na novinářskou obec. Co jsou to novináři? Podle mě je to společenský vřed, něco jako mateřské znaménko na kůži. Prostě nutné zlo. Jen málo novinářů provozuje opravdovou novinařinu – přesně hodnotí situaci, zprostředkuje a věrně doprovodí nějakými fakty a pod… Pak jsou tady slouhové od novin nebo webů, kteří se rochní ve vlastních názorech, které pak vydávají za informace. Vůbec nestojím o jejich názory, děkuji, udělám si je sám. Nestojím o komentáře servilních pisálků, kteří si tím zajišťují kariéru a místo v redakci. Oni musí vědět, že lžou a nebo čtenářům nasunují režimní postoje a přesto se označují za morální veličinu – prý ta jejich novinařina je důležitá k formování společenských postojů. Za tohle bych je bez lítosti lynčoval.

Gales
13. 9. 2023 10:11
Odpovědět  Pijack

Ať sípnou.

Pepa
13. 9. 2023 11:44
Odpovědět  Gales

…jenom bych upravil:  “kteří se rochní ve vlastních názorech” za, kteří se rochní ve vlastních výkalech.

Jura S
13. 9. 2023 14:06
Odpovědět  Pijack

Celé “Noviny a TV” podkuřující KOZE jsou jeden šmejd, v nich “novináři” s úrovní žumpy a úplatných flunder. Jsem jen zvědav, jak zvládnou “veletoč” po pádu banderistánu a ekonomickém kolapsu EUhnije… dáme jim to pak sežrat. Typickým příkladem je “novinář” Banga a jeho angažovanost v žumpě “Floyd” , dnes dělá hnusáka -šéfa cenzury na iBěsu. Obhajovat smažku, co si sama mlátila hlavou do auta jako “mučedníka”, to už vyžaduje blicí povahu… navíc pak jim soukmenovec Mezei vykrad sbírku na velkolepý pohřeb “Floyda” a Banga čučel jak vyoraná myš… Dnes má slibnou “kurviéru” v probanderistánských plátcích…

josef
13. 9. 2023 07:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdyby někdo použil jen tyto titulky u nás byla by nejspíš jednoznačná reakce. Asi by se dostal do kolektivů autorů ČT. Také by byl tvrdě prosazovaným autorem a odborníkem na Seznamu, Novinkách a blízkým spolupracovníkem MO. V žádném případě by se nejednalo o projevy rozdmíchávající nenávist a vyzívající k násilí. Kritika by byla soudně trestána.

Markýza
13. 9. 2023 09:04
Ohodnotit příspěvek :
     

No vida. A pak že se nemají číst jen titulky…………hezký přehled vývoje.

13. 9. 2023 15:27
Odpovědět  Markýza

Někdy to víc než stačí.

Boomer
13. 9. 2023 21:05
Odpovědět  Markýza

.. dobrý titulek je kapitál! V sedmdesátkách minulého století jsme se jako studenti bavili prodejem Brněnského večerníku, stálo to tenkrát asi 70 haléřů. Vejvar nic moc, ne každý dal korunu a nechtěl nazpátek, ale srandy kopec. Náš štafl byl v podchodu od hlavního nádraží směrem na Uhelnou, Myší díra se tomu říkalo. Titulky jedna báseň.. Ustřílel tchýni vzduchovkou, Spadnul do studny, uměl akorát kraula, tak se umlátil o stěny.. ovšem sukces všech sukcesů byl titulek “Farda se vrátil!!!!” To byla brněnská hokejová ikona, jenže v 1974 krchnul za oponu s Nedomanským a zůstal v Kanadě. V sedmasedmdesátém se teda fakt vrátil, ale jenom do Evropy, do Švýcarska. Lidi se o noviny rvali, dávali nám dvou, tří i pětikačky a nechtěli vracet, balík byl během pár minut fuč a než si to lidi někde v klidu přelouskali, už jsme seděli U kata a valili škopky.. no, pár dní jsme museli prodávat jinde. Ale sukces to byl, ne že ne!!

Frank
13. 9. 2023 22:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Anglosasové byli, jsou a budou vždy jen kurwy. Ale muslimáci je velice brzy srovnají.