politika

 Jak se tvoří dějiny. Projev Putina jako začátek nového světa

V Kremlu se konalo slavnostní podepsání dohod o přijetí Doněcké lidové republiky, Luganské lidové republiky, Záporožské oblasti a Chersonské oblasti do Ruska a vytvoření nových subjektů Ruské federace.

Vladimir Putin vystoupil s projevem.

Silná, ohnivá, pravdivá a srozumitelná řeč! Pravdivě prošel dějinami západní civilizace s tím, že ve své podstatě byla vždy koloniálně-parazitická a protilidská. Ve skutečnosti nazval západní elity satanisty a vyjmenoval historická fakta o jejich zločinech proti lidskosti. Opiové války, Hirošima a Nagasaki, Drážďany a Hamburk, Vietnam a Korea… a hromada dalších věcí. 

Ve skutečnosti jde o protizápadní manifest. Prapor, pod kterým proběhne sjednocení všech protizápadních sil. Výzva všem lidem dobré vůle bez ohledu na národnost, aby shodili anglo-americké fašistické jho. V dnešním projevu nebyla žádná fráze náhodná. Například historická retrospektiva vysvětlující, proč zinscenovali první světovou válku, druhou, pak spolkli Sovětský svaz – vše proto, aby zakryli své krize. 

Dnešní projev je pokračováním Mnichovského projevu-2007 a Valdajského projevu-2013. Jejich kvalitativní vývoj v zásadním poselství, přechod k plnohodnotné formulaci ruské národní myšlenky.

Tohle byla výzva ani ne tak pro Ruskou federaci, jako pro svět. Putin vyzval ke světové revoluci proti západní hegemoni. Začátek éry Nového světa se odehrává dnes.

Vladimir Putin:

❗️Referenda se konala v DLR, LLR, Záporoží a Chersonské oblasti. Jejich výsledky byly sečteny. Lidé se rozhodli! To je vůle milionů lidí!

❗️Navždy budeme vzpomínat na hrdiny ruského jara. Žádám vás, abyste uctili jejich památku chvilkou ticha.

❗️V roce 1991 v Bělověžském Pralese, aniž by se ptaly na vůli lidu, politické elity rozhodly o rozpadu SSSR. Stalo se tak v rozporu s přímou vůlí lidu!

❗️Sovětský svaz neexistuje, minulost nelze vrátit a moderní Rusko to nepotřebuje, o to neusilujeme.

❗️Oblasti DLR, LPR, Záporoží a Cherson mají společný osud s Ruskem.

❗️Kyjevský režim pohrozil učitelům škol, kteří na referendu pracovali, represáliemi. Chci, aby mě slyšeli kyjevské úřady a jejich reální majitelé na Západě: obyvatelé Donbasu se navždy stanou ruskými občany.

❗️Chci, aby si to všichni zapamatovali – lidé žijící v Luhanské, Doněcké, Záporožské a Chersonské oblasti se stávají našimi občany. Navždy a napořád.

❗️Rusko je připraveno na jednání s Ukrajinou, bylo to řečeno mnohokrát. Vyzýváme Kyjev k jednání, ale nebudeme diskutovat o volbě lidu, ta byla učiněna, Rusko národ nezradí.

❗️Zajistíme bezpečnost regionů DLR, LPR, Záporoží a Cherson a pomůžeme obnovit infrastrukturu.

❗️Západ hledal a hledá novou šanci, jak oslabit a zničit Rusko, straší je, že existuje tak skvělá země.

❗️Spojené státy a kolektivní Západ je pronásledován tím, že existuje tak skvělá země bohatá na zdroje, jako je Rusko. Oni vůbec nepotřebují Rusko, my ho potřebujeme!

❗️Západ se rozhodl, že po rozpadu Sovětského svazu se vždy budeme muset smířit s jeho diktátem.  Málem se to stalo.

❗️Západ udělá vše pro to, aby zachoval neokoloniální systém a bude pokračovat v kořistnické politice.

❗️Západ chce vidět Rusko jako svou kolonii. Ne svobodnou společnost, ale dav bezduchých otroků.

❗️Západ se mohl dostat k bohatství Ruské federace na konci 20. století. Všechno si pamatujeme, nic jsme nezapomněli. Říkali nám přátelé, ale ve skutečnosti se k nám chovali jako ke kolonii.

❗️Budeme bránit naše hodnoty a naši vlast před Západem.

❗️Ze všech stran slyšíme jen to, že Západ prosazuje řád založený na pravidlech – to je jen nějaký nesmysl. Odkud se vzala? Kdo je odsouhlasil, kdo je viděl? Podle takto zmanipulovaných falešných pravidel Rusko žít nebude. Rusko je velká tisíciletá velmoc a nebude žít podle cizích falešných pravidel.

❗️Pevný slib nerozšiřovat NATO na východ se ukázal jako lež.

❗️Ruská kultura je pro Západ nebezpečím, a tak ji navrhují zakázat. Západ počítá s beztrestností a vždy tomu tak bylo.

❗️Západ nemá žádné morální právo koktat o demokracii.

❗️Jsme hrdí na to, že to byla naše země, kdo stál v čele antikoloniálního hnutí.

❗️Rozdělují svět na své vazaly a všechny ostatní, kteří by se podle plánu západních rasistů měli přidat na seznam „barbarů“ a „divochů“. Západní elity jsou tím, čím byly, a takovými zůstaly – kolonialisty. Nikdy jsme nepřijali a nikdy nepřijmeme tento politický rasismus. 

❗️Západní rusofobie není nic jiného než rasismus.

❗️Jedním z důvodů staleté rusofobie je, že jsme se v období kolonizace nenechali okrást, nutili jsme Evropu k rovnoprávnému obchodu.

❗️Unipolární svět vybudovaný Západem je skrz naskrz antidemokratický, podvodný a pokrytecký.

❗️Spojené státy americké jsou jedinou zemí na světě, která v Japonsku dvakrát použila jaderné zbraně!

❗️Spojené státy spolu s Brity proměnily německá města v ruiny, a to vzdorovitě, bez potřeby, aby zastrašily naši zemi i celý svět.

❗️USA vlastně stále okupují Německo, Japonsko, Jižní Koreu a zároveň je cynicky označují za rovnocenné spojence. Přestože je známo, že jejich vůdci jsou Američany sledováni, instalují sledovací zařízení nejen v kancelářích, ale i v osobních prostorách.

❗️Hanba těm, kteří tiše, jako otroci, polykají tuto hrubost (Anglosasů). To už není otroctví, to už je zrada jejich národů.

❗️Vývoj biologických zbraní, pokusy na živých lidech, nazývají ušlechtilým lékařským výzkumem.

❗️USA vedou Evropu k deindustrializaci.

❗️Sankce Anglosasům nestačí, přešli na sabotáž, vlastně začali ničit celoevropskou infrastrukturu.

❗️Nyní vyvážejí chléb z Ukrajiny – pod záminkou zajištění bezpečnosti nejchudších zemí světa, ale ve skutečnosti jen 5 % z toho šlo do nejchudších zemí.

❗️Spojené státy si myslely, že na sankční blitzkrieg proti Ruské federaci dokážou „postavit“ celý svět.

❗️Spojené státy jsou zvyklé vše bezostyšně brát vydíráním. Pravda byla utopena v moři padělků.  Zaměřují se na všechny, včetně našich sousedů, zemí SNS. Jejich cílem je podkopat jakákoli suverénní centra rozvoje.

❗️Vojenské doktríny USA a NATO jsou založeny na dominanci a jsou lstivá v domnělém „zadržování“, Washington „zadržuje“ Rusko, Čínu a Írán, další země a současní spojenci USA jsou další na řadě.

❗️Tisknou dolary a eura, ale papírovými penězi nikoho nenakrmíte, potřebujete jídlo. Jsou potřeba zdroje energie. Politici proto musí přesvědčovat své spoluobčany, aby méně jedli a méně se myli a oblékali se doma tepleji. A ty, kteří se začnou ptát, označují za extremisty a radikály.

❗️Ti, kdo přijímají americká pravidla, jsou političtí masochisté a stoupenci nekonvenčních politických vztahů.

❗️Západ popírá morální normy, náboženství, rodinu. Opravdu chceme, aby Rusko mělo „rodiče číslo jedna, dva, tři“ místo „máma a táta“, a aby se dětem ve školách vnucovaly zvrácenosti, které vedou k degradaci a vymírání, a že údajně existují nějaká pohlaví, kromě žen a mužů?? Pro nás je to nepřijatelné.

❗️Potlačování morálních hodnot získává rysy satanismu.

❗️Svět vstoupil do období revolučních transformací.

❗️Kolaps západní hegemonie je nezvratný.

❗️Máme jinou – vlastní budoucnost.

❗️Dnes bojujeme za svobodnou a spravedlivou cestu. 

❗️Bojujeme za to, aby se diktát a despotismus staly minulostí.

❗️Máme mnoho podobně smýšlejících lidí a cítíme jejich podporu. Stejně jako dříve už nebude.

❗️Naši krajané, naši bratři a sestry na Ukrajině na vlastní oči viděli, co pro celé lidstvo připravují vládnoucí kruhy tzv. Západu. To je bojiště za náš národ – za velké historické Rusko, za budoucí generace, za naše děti, vnuky a pravnoučata. Bojujeme, aby nikomu ani na mysl nepřišlo, že Rusko lze vzít a vymazat z historie.

❗️Za námi je pravda! Za námi je Rusko!

Po projevu prezident Ruské federace podepsal dohodu o připojení DLR, LPR, Záporožské a Chersonské oblasti k Rusku.

Simultánním překlad do češtiny

Pro Pokec24 přeložila Janinna

P.S.

Můžeme pogratulovat Francii k tomu, že se teď stala druhou největší zemí v Evropě.


sdíletj na

208 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
30. 9. 2022 19:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Děkuji paní Janině za překlad. Západ svlečený do naha, ani slovo nepravdy.

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 22:48
Odpovědět  Pedro

Skutečně projev hodný velkého státníka. Přejeme celému Rusku a jeho lidu klid, pohodu a spokojený život. Na Rusku spočívá celá záchrana Slovanství.

Gales
3. 10. 2022 11:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Z oficiálních zdrojů jsem se dozvěděl pouze tolik, že zahraniční podnikatelé v prvním pololetí letošního roku tu koupili 1311 českých firem a že nejvíce firem získali právě Ukrajinci. Informovala o tom renomovaná poradenská společnost Dun & Bradstreet. Za prvních šest měsíců letošního roku Ukrajinci koupili 329 společností, o 75 víc než ve srovnatelném období 2021 (+30 %).
 
Ptám se dál – kdo jsou tito Ukrajinci, kteří si tu ve velkém mohou dovolit kupovat firmy? Uprchlíci? Nebo snad investoři, či jejich prostředníci, či dokonce mafiáni, které tento stát vyživuje sociálními dávkami, poskytuje jim zdarma bydlení, zdravotní péči, prostě úplně všechno a všechno na úkor vlastního obyvatelstva? Prosím a tím nijak nezpochybňuji péči o skutečné běžence, kteří ztratili střechu nad hlavou v důsledku válečných operací.
 
Nejsem sám, kdo se takto ptá, a ač již k tomu nemám mandát z voleb z roku 2021, stejně se ptám, chcete-li, interpeluji předsedu Vlády ČR Petra Fialu, ministra zahraničí Jana Lipavského a ministra vnitra Víta Rakušana, aby veškeré mnou požadované informace neprodleně sdělili občanům České republiky. Děkuji.
Ptá se Filip.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
BB Rad
3. 10. 2022 11:49
Odpovědět  Gales

Na to vám asi nikdy , nikdo neodpoví. Ministerstvo pravdy to nedovolí , protože náhle by se objevily nepěkné obchodně – politické vazby a to není pro obyčejný PLEBS. Otázky by měly znít v tom smyslu, jako: proč potřebuje ČR letadla schopná nést jaderné zbraně ??? Nejsme a nikdy nebudeme vlastníky těchto zbraní, ale udělali jsme ze sebe terč,přitom se nás nikdo nezeptal a vláda vlastně ani neměla mandát to udělat (provést tuto zrádnou akci)

Helena
3. 10. 2022 12:29
Odpovědět  Gales

Fijalová mafie, podplacená ukroušskou mafií, přepouští majetky ukrajinské mafii. Nic jiného. Vzpomeňte na ukrajince, požadující v 90.letech výpalné od podnikatelů, aby jim náhodou neshořela provozovna. No, tak teď jsou jich tu miliony, a povýšili na investory, mají mafii zastoupenou ve vládě, ta jim jde na ruku. A k tomu ještě musíme nakrmit věčně hladové amíky, skopčáky.

Gales
1. 10. 2022 10:04
Odpovědět  Pedro

Čechie by měla být dalším spřáteleným státem Ruska.Ale pod vedením našich Jidášů to nebude možné.A proto jejich demise je nezbytným krokem.

JURA
2. 10. 2022 09:20
Odpovědět  Gales

Po volbách do senátu je to jen a jen náš sen|!

Gales
2. 10. 2022 09:35
Odpovědět  JURA

Třeba ho příští vláda rozpustí.

Lékořice ok
2. 10. 2022 11:14
Odpovědět  JURA

Nevím jestli účast 20% voličů je něčím k chlubení. Referendem je těch 80% voličů,co k volbám nepřišli.

Buchtík
2. 10. 2022 11:32
Odpovědět  Lékořice ok

Tak to jsme to Taiwancovi a Fialovi fakt natřeli tímhle “referendem”.
Přesně tyhle nesmysly, jakože jediná možnost je jít nevolit, tady dlouhodobě tlačí Svobodný vysílač, Hlávka, slepej Vítek Jirásek (přicmrndávač Velkýho Kazatele z aeronetu), ožralej Marcikán a podobný individua, který když už na to přijde kážou svým ovečkám maximálně volit čtvrt procentní strany typu ANS.

Dokud nebude stanovená minimální účast, pod kterou budou volby neplatné, tak je tahle “taktika” nechodit k volbám hodná fakt génia dnešní doby. Volby jsou platné, i kdyby tam přišli jen samotní politici, kteří by se sami do těch funkcí navolili. Dokud se tohle nezmění a nebude nutná nadpoloviční účast (víc než 50% z toho důvodu, aby menšina nerozhodovala o většině, což se teď stalo s těmi 20%), tak se není o čem bavit.

Lékořice ok
2. 10. 2022 13:52
Odpovědět  Buchtík

Tak pozor. V příspěvku není řečeno, že s neúčastí na volbách souhlasím. Je vyjádřen pouze můj pocit, jak vnímám výsledky voleb já. A s tím , že by měla být zákonem stanovena nejnižší účast naprosto souhlasím. Proč tedy to podsouvání postojů ,které mě nejsou vlastní.

Buchtík
2. 10. 2022 14:07
Odpovědět  Lékořice ok

Protože jsem to tak pochopil, že podsouváte zase naopak Vy, že neúčast ve volbách je jakýmsi referendem vyjádřeným vůči této vládě. Ono jste to tak napsal/a. Jestli jsem to pochopil špatně, jakože píšete, že ano, tak přijměte moji omluvu.

Lékořice ok
2. 10. 2022 18:22
Odpovědět  Buchtík

“a” je v pořádku. A jsem ráda, že jsme si vše hezky vyjasnili. Přeji hezký večer.

Boomer
2. 10. 2022 18:35
Odpovědět  Lékořice ok

.. naše země by se měla vrátit k povinné volební účasti, která v Československu platila ještě nějaký čas po skončení druhé světové války. Pro ty voliče, kteří si nevybrali v nabídce kandidujících subjektů, byla možnost uplatnění tzv. bílého lístku.. a jejich počet byl také důležitým vyjádřením občanů/voličů k politickým stranám. A tento volební sytém byl natolik zásadním, že komunistům stálo za to jeho zrušení..

Lékořice ok
3. 10. 2022 13:06
Odpovědět  Boomer

Určitě by stálo za to, aby se vyvinul tlak na změnu volebního systému. Nevidím však autoritu, která by se dokázala za tento směr vývoje angažovat.

Joseff
2. 10. 2022 22:22
Odpovědět  Gales

Když už jednoslovný název naší země, tak navrhuji držet se už zavedeného, tedy Čechy nebo Česko.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 02:47
Odpovědět  Joseff

U nás jsme Čechy, možná Česko… (a je to velmi pravděpodobně od slova Čich…?)

Ale dohodli se (asi loni nebo předloni?), že ve světě budeme Czechia místo Czech Republic…

Jenže to má dost zásadní problém, protože většina světa takhle napsané jméno vyslovuje “Čečja”, a pak se jim to plete s Čečna… (Jako se China vyslovuje Čina, jako se Chile vyslovuje Čile…)
Třeba když měl Lipánek proslov v OSN, tak ho černošský moderátor uváděl, že je z “Čečja”, zjevně vůbec nevěděl, kde to je a jak se to má vyslovovat…

Takže vzhledem k mezinárodní výslovnosti anglicky psaných názvů bychom se měli psát Czekhia, aby nás nekomolili a vyslovovali to Čechia…

πα½

Joseff
3. 10. 2022 07:15
Odpovědět  P.A.Semi

Myslím, že o názvu naší země by měl rozhodovat náš národ a ne nějaký politik/politici. Proto jsem proti a myslím, že pokud to národ přijme, je to další důkaz lhostejnosti k područí. Mě název Czechia přijde naprosto směšný, protože není podložený žádným dějinným faktem. A že by název Čechy byl odvozený od Čichu? … to vidím jako velmi nepravděpodobné.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 19:57
Odpovědět  Joseff

To “Czechia” rozhodl snad Parlament, nebo Vláda…? Tak nějak tu zatím nemáme jinou možnost, jak by “Národ” něco rozhodl… Také se mi moc nelíbí, na druhou stranu spousta států v Evropě má jedno-slovný název, tak s tím “Czech Republic” bychom tam poněkud vyčnívali…

Viz třeba From Bohemia to Czechia na english.radio.cz
On May 2, 2016, the government of the Czech Republic decided to notify Czechia to the UN as the short alternative of the country´s English name, and on July 1, it was officially entered into the UN databases. Heated discussions preceded this resolution, with many considering the word „ugly“, and with even more erroneously believing that it was to replace „the Czech Republic“.

S tou etymologií názvu Čechy od slova Čich, je to můj názor a někde jsem to asi i četl a přijde mi to jako nejpravděpodobnější vysvětlení… Praotec Čech je zřejmě jen legenda…?

πα½

Hana
30. 9. 2022 19:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Projev státníka ! Byla bych hrdá, kdyby český prezident promluvil takhle ke svému lidu. Pravda vítězí.

30. 9. 2022 19:40
Odpovědět  Hana

To jo. Ale ne u nás. Leda bychom zbavili mlaďase volebního práva.

Pedro
30. 9. 2022 20:10

Ano, mladí zmanipulovanci z fakult, cizími neziskovkami, volí cizácké loutky a vlastizrádce. Naučili je chápat vlastence jako proruské šváby a nácky. Orbán je vyhnal a má klid, švoroš zuří dodnes.

me2d44
1. 10. 2022 16:06
Odpovědět  Pedro

Akorát mi není jasné, že si mladí pletou pojem “vlastenec” (anglicky “Patriot”) a nacista (anglicky “Nazi”), ale je to asi tím, že jim to rodiče dostatečně nevysvětlili – táta byl vyučený zedník a celý život vyznával tezi “při výchově – škoda každé rány, která padne vedle” – schytal jsem jich, než jsem šel na vojenskou školu, dost. A vojenské školy mi daly další kredo: ” v kritických situacích musí velet jen jeden – ti ostatní si po akci mohou stěžovat”. No, dneska je poplácání dítěte po zadku, nebo dospívající nezdárné dcery (odpovídající silou) trestný čin. To první se týká i kluků, a pak rostou, jak náletové dříví v lese…

Boomer
2. 10. 2022 18:42
Odpovědět  me2d44

.. mládež je silně idoktrinována neomarxistickou ideologií, která si libuje v metodě vyprázdnění pojmů a jejich opětovného naplnění jiným obsahem. A mládež tenduje k rychlým odpovědím na izolované otázky bez toho, aby musela dlouhodobě studovat nějaké obsáhlé publikace k problematice rozdílu mezi nacionalismem a vlastenectvím. A tak se stává obětí “garbage in, garbage out..”

Pavel K
2. 10. 2022 18:48
Odpovědět  me2d44

Plukovníku 👍👍👍👍

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 21:23

To byste museli zbavit volebního práva většinu voličů, jako to udělal Putler v těch turboreferendech, pak to funguje, jak chcete. Ještě přidat vojáky u volební místnosti, pár výhrůžek, žádné plenty a máte to v kapse.

Vlad III.
30. 9. 2022 21:28
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Kdo je Putler, havlotrosko?

sizok
30. 9. 2022 21:40
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Drž hubu, kreténe.

Masunta
30. 9. 2022 22:49
Odpovědět  sizok

Několik generací žilo na území Ukrajiny s ruskými kořeny a pak přišel Azov + SS Galicia a na základě zákona o potlačování národnostních menšin začali prosazovat ukrajinské “cítění”. V roce 2019 průměrná mzda v UA cca 5.tis. v rusku 15. tis. Kdo by chtěl bydlet v zemi která je rozkradená 30 let se potácí odezdi ke zdi a má největší korupci v evropě? Znám Ukrajince, který říká, že bez úplatku tak nekoupíš ani lístek na tramvaj. Všichni mají plná ústa demokracie a svobody, ale tu dopřávají jen některým. Ostatní jsou druhořadí jedinci.
Pokud nebudemme respektovat potřeby národnostních menšin, které mají k území dlouhodobý vztah, tak to nikdy dobře nedopadne. Kdyby v Sudetech nedošlo k vystěhování a pak by nikdo nehleděl na práva a požadavky zdejších usedlíků, tak to tu máme taky. Poláci na Slezku jsou to samé. Zkuste je vyřadit z veřejného života, zavřít školy, propustit z úřadů a ráno tu máte občanskou válku. To samé na Slovensku, Maďar na Slovensku nemůže být utlačován jinak je zle.

Gene
30. 9. 2022 21:59
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Snusku dezinformaci jste tu uz vyvalil. A ted k projevu, kde Putin lhal?

Bozena K
30. 9. 2022 22:34
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

lžeš, žádní vojáci ve volebních místnostech nebyli a plenty tam naopak, byly… bylo to zorganizováno velmi dobře a bylo to transparentní

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:42
Odpovědět  Bozena K

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

Vlad III.
1. 10. 2022 10:41
Odpovědět  Bozena K

To máš odkud,z kniHOVNY udavače Havla?

1. 10. 2022 14:14
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Je dost nepravděpodobné, že by byla zbavena volebního práva většina území hlasujících v referendu. Jednak se jedná o hlasování a ne volby. A jednak oficiální zprávy ukrajinské SBU slibují smrt obyvatelům chersonské a záporožské oblasti za kolaboraci s Ruskem. Koneckonců své výhrůžky částečně splnila při útoku na civilní kolonu chtějící přejít na “osvobozená území” záporožské oblasti. Při tom se jí podařilo hrdinsky zavraždit 24 lidí včetně dvou dětí a dalších 36 (z toho 5 dětí) je hospitalizováno v Energodaru. Pokud by většina byla zbavena volebního práva, pořád by mohla hlasovat. Ale jediný, kdo je chtěl zbavit volebního/hlasovacího práva, byla Ukrajina.

Autor
30. 9. 2022 19:46
Odpovědět  Hana

Který? Zeman, drtivá většina předpokládaných kandidátů na prezidenta? Já tam vidím dva možné kandidáty, kteří by mohli tohle říci, ale zmanipulují volby, co si budeme povídat a budou tam mít, klidně třeba Thajwance, i když ten zatím aspoň pokud vím, nekandiduje.

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 21:20
Odpovědět  Hana

Fujtajbl, stačí na Hradě ožrala Zeman, sice ke stáru z obavy ze sesazení přešel na českou, tj. protiruskou stranu, ale věřit se mu nedá. Putler jako Hitler, velké Rusko, velké Německo, spousta historických fabulací, polopravd a lží. Zajímavé je Ria novosti, kde se většina staví proti anexi – např. zde https://ria.ru/20220930/speech-1820637262.html – viz lajky a diskuse.

Vlad III.
30. 9. 2022 21:29
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Hlavně, že udavač Havel byl “”””abstinent “”””.Jeho busta ve Fuckingtownu je na plech stejně,jako předloha 🤣🤣🤣🤣🤣

Autor
2. 10. 2022 05:56
Odpovědět  Vlad III.

První státnický čin Havla, o kterém jsem se dozvěděl od lidí z okolí Lán, bylo to, že při chlastání, prý s Vondrou (vzdáleně jsem tehdy věděl o koho jde), mimo jiných, totálně devastovali prý skleníky. Nevím, nechávám to na jejich svědomí, ale pokud šlo o situaci před “listopadem”, stačilo prý jen zajít za Havlem do Ruzyně, když se potřebovala STB něco dozvědět a bylo to.
Hodně jsem se divil – tehdy coby naivní mladík – když jsem poslouchal “rádio “svoboda””, a uvedli, že miloval německé uniformy a sedával na koleni nějakého toho nacisty, a pak tomu že byl zvolen po několika letech presidentem. Tím okamžikem jsem se stal jakýmsi dobrovolným disidentem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
30. 9. 2022 22:39
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Nech si kecy až potáhneš světem a vyjmenuj mi evropské hodnoty – ale bacha, troldo!
Západní hodnoty které západ skutečně praktikuje – ne ty na papíře!!!
Tak do toho – jmenuj! Vyzívám tě k tomu již poněkolikáté sr-áči.
Jmenuj – nebo drž tlamu!

Vlad III.
30. 9. 2022 22:41

Srandisto.To je jako ptát se Má -šunty na jeho ynteligenci 😂😂😂😂

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:43

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

1. 10. 2022 14:16
Odpovědět  Spam Bubik

Tak určitě…

Bozena K
30. 9. 2022 22:41
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Nastuduj si pořádně historii Ruska a pak diskutuj… kde konkrétně jsou historické fabulace a lži ? Vše, co řekl je naprostá pravda… lžeš ty, protože určitě se vetšina Rusů nestaví proti přijetí těchto území do RF, naopak, většina to vítá… bylo to vidět na náměstích měst

pav-el
1. 10. 2022 10:57
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Radši si připrav smysluplnou odpověď, až se tě Zima zeptá, co jsi dělal v létě.

David
30. 9. 2022 19:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Vladimír je maladěc !!!!!!!

30. 9. 2022 19:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Kačere Bubáku, jsem zmatenej. Tys tady tak horoval pro západní hodnoty, až jsi mě přesvědčil, že jsou správný. A teď tady tady čtu, za co satanáš Putin bojuje a přijde mi, že je to za správnou věc. Mohl bys mi připomenout ty správný západní demokratický hodnoty, proti kterejm Putin bojuje, abys mě vyved z mýho zmatku?

Aleš
30. 9. 2022 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Referendum je dobrá věc. Proto se ho SPOLU tak bojí. Třeba referendum o EU, NATO, nebo jestli je SPOLU vlastizradna kriminální organizace … .

KVK
30. 9. 2022 19:57
Odpovědět  Aleš

Myslím si, že referendum o NATO a EU by v České republice dopadlo tak, že zůstat. Nedělejme si falešné iluze, vidím to kolem sebe.

Jo, rok, dva ekonomického průšvihu s 30% a více nezaměstnaností, pak možná. Teď ne.

Aleš
30. 9. 2022 19:59
Odpovědět  KVK

Nemyslím si. To nejsou volby do obecního zastupitelstva.

sizok
30. 9. 2022 20:21
Odpovědět  KVK

Člověk musí padnout až na dno, aby se mu znovu seřadil
žebříček hodnot do správného pořadí.

Autor
2. 10. 2022 06:02
Odpovědět  sizok

Tak je to bohuželů u většiny lidí.Proto bylo obrovskou chybou, že jsme nebojovali mnohem více za školní vzdělání. O mladé. Získali je “oni” a výsledky jsou vidět.
Dříve mladí vždy táhli odboj a vzdor nespravedlnosti, bojovali ve své většině za lepší život, jak se jim zdálo, ale dnes ji – nespravedlnost – v “naší civilizaci” podporují …

sizok
2. 10. 2022 08:03
Odpovědět  Peter

Pro ně je důležitější jejich chytrý telefon.
Chytrý více než oni.

Markýza
30. 9. 2022 20:21
Odpovědět  KVK

Možná. Ale byl by to skutečný vox populi – ostatně, já jsem zastánkyně přímé demokracie už dlouho.

Autor
30. 9. 2022 20:25
Odpovědět  KVK

Jde o to, že TEHDY by referendum takto absolutně nemohlo dopadnout. Stejně bych si ani dnes nebyl tak jist jako vy. Ale muselo by se ošetřit sčítání hlasů, bojovat proti podvodům.
Mimochodem víte, jaký je rozdíl mezi bandou lupičů a kapitalismem v jakékoliv podobě? Kapitalisté to berou ve velkém a mají na klamání obětí všechna média.

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 21:26
Odpovědět  Peter

Je takřka stoprocentní, že by drtivá většina obyvatel ČR byla pro to, zůstat členy NATO. U EU by to bylo asi také pro, ale ne tak silné. Naštěstí většina našinců nezapomíná na r. 1968. Nechce znovu ruské okupanty.

Vlad III.
30. 9. 2022 21:30
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Drtivá co??????

sizok
30. 9. 2022 21:42
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Co tak jít šířit svá moudra na Seznam, hlupáku.

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:43
Odpovědět  sizok

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

Autor
2. 10. 2022 06:22
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Nemluvte o roku 68. Neberte si do huby to, čemu nerozumíte. Můj otec na něj doplatil, ale nikdy by se nepostavil – a také se nikdy nepostavil – za to co se dělo a děje celou dobu, i dnes, 33 let po “listopadu”.
Protože on dobře již tehdy chápal, že ho využívali především zločinci a kariéristé všech druhů a typů, především ti, co měli na hlavě máslo často ještě z války!

Ne. Mlčet a nechat takové idioty jako jsou trollové, překrucovat všechno jak se jim hodí je ostudou!! Ať provokují, ať si podle zásad psychologie mas myslí, že vítězí. Správně bychom tomu měli postavit – a měli jsme – každodenní spor. Ve sporech by se rodili noví lidé, kteří by viděli, že nic není černobílé a museli by přemýšlet. A demonstrace by ani nebyly třeba. Tihle dnešní by neměli ani špetku naděje!
Když vás někdo provokuje, dáte mu nakonec i přes držku, když nepřestává ani přes několikeré varování, a on si to příště rozmyslí. Proto je třeba dávat jim “přes držku” pokaždé.
A víte proč? Protože ta ukazovaná nesmyslnost diskuse s nimi je přímým klamem jejich vlastních “šéfů”, protože tak více vynikne jejich názor, a ejhle bez odporu v diskusi, takže na tom něco bude, ne …?!

30. 9. 2022 23:59
Odpovědět  KVK

Souhlas. Bohužel…

me2d44
2. 10. 2022 18:49
Odpovědět  KVK

Teď jste mi připomněl Kodeta v “Pelíškách”, když tvrdil: “Dávám bolševikovi rok, maximálně dva” – já mám pocit, že letos po pár dnech, maximálně týdnech v mrazu začne apokalypsa. No, já si pořídil termoprádlo (když přestanou topit v zatepleném paneláku, tak tam pár dnů teplo vydrží a zbytek zajistí protimrazová bariera termoprádlem. Navíc – na spaní (což si jako důchodce můžu dovolit i přes den) mám deky a spacáky z ovčí vlny. Kdo nemá takové zajištění, tak ještě máte čas – po sabotáži na Nord Streamech (a pokusu o sabotáž na Turish Streamu) toho plynu pro Evropu moc nebude. A Američanům už Rusové “americký frakovaný” zkapalněný plyn už asi neprodají (a po krachu některých amerických těžařů má USA tak akorát pro sebe – jeden tanker za půl roku Evropu nezachrání).

30. 9. 2022 23:00
Odpovědět  Aleš

Víte, já s vámi souhlasím, ale jsem skeptický k účasti a výsledku hlasování. Těch vymytých mozků už je velké množství. Stačí se podívat na volby, kde 3 milióny lidí volilo SPOLU nebo ANO. Myslíte si, že Babiš a ANO představuje alternativu? Já rozhodně ne. Neumím si představit situaci, kdy by Babiš a spol. chtěli vystoupit z EU nebo NATO. Vždyť se stačí jen podívat na to, kdo držel českou elektřinu na lipské burze, kdo tady lidi 2 roky šikanoval kvůli covidismu, čí produkt je Jourová, jak hlasují europoslanci ANO. Takže názor, že většina národa se radostně přidá k vystoupení z EU a NATO je velmi iluzorní.

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 09:28
Odpovědět  pavelpe

Souhlasím s vámi absolutně. Jak je možné, že je zde tolik přeformátovaných jedinců? Nic divného, přes 30 roků vymývání mozků, školní výuka u mladých k tomu přímo uzpůsobená, mnoho starých, kteří si nechtějí přiznat, že v 89 naletěli i když jim ve velké většině nic nechybělo. Nyní dávají ti co dříve volili komunisty hlas miliardářovi, který si je namazal na chleba. Ono je to podivné, ti staří důchodci, kteří si nechali píchnout do těla ten sajrajt to dělali dobrovolně, takže on a jeho ANO jim vlastně dle jejich názoru asi neublížili a když jim navíc pohodí nějaké drobné, tak je ostatní krom trocha žvance nezajímá. Navíc většina těch starých a to si musíme uvědomit, s tím se setkávám stále o nějaké alternativě nemá ani potuchy. To co ví, ví tak akorát z ČT a Rozhlasu a ti je přece krmí tou jedinou pravdou. Bohužel a vlastní přemýšlení skutečně bolí. Podívejte se třeba na Jižní Moravu, stokrát by ty staré lidi mohla církev odrbat a oni stejně půjdou a hodí to flanďákům. Na Ostravsku volí ANO, koukněte s jakou převahou v Ostravě vyhráli. Překvapuje, neboli spíš už ne, že lidé vidí co z naší zemí ti zaprodanci za 30 roků provedli, národ ožebračili a zaprodali.

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 09:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Rozhodli se stvořit z nás kolonii a z lidu otloukánky západní šlechty veškerého vyznání. Samostatnost a důstojnost národa je pryč. Já se pouze ptám sám sebe, jak je možné, že dospělé populaci nevadí, že je zotročují, že je řídí nějaké cizí síly, které jim vnucují svoji pravdu, likvidují národní povědomí a oni mlčí. Kdyby ale oni jen mlčeli, to bych chápal, třeba se bojí, ale oni jak to řekl moudře mistr Jan se spojují se svými úhlavními nepřáteli a za to světské bohatství, které skutečně není ničím více než lejnem zaprodávají svoji zem. O cti nemluvím, tu oni nemají. Co jsou to za lidé, kterým je lhostejné, co cizí západní mocnosti, které nás tolikrát zradily s námi opět provádí. Vždyť teď chce Brusel, aby mu národní státy předaly veškeré pravomoci a tito lidé vlastního národa jsou připraveni to udělat. Globalisté tyto generace zmanipulovaly dokonale. Nenalhávejme si nic, koukněme se střízlivýma očima kolem sebe. Teď se zvedá určitá vlastenecká síla, která by snad mohla nějak pomoci, ale první předpoklad je, že musí držet společnou linii. Možná, že toto je poslední naděje skutečného přežití tohoto národa.

Helena
30. 9. 2022 19:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělý projev velkého státníka. 👍

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 21:21
Odpovědět  Helena

Jo, vede Rusko jako Hitler Německo, tedy ke zničení.

Vlad III.
30. 9. 2022 21:30
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava, prázdná hlava.

Jan Vok
30. 9. 2022 21:34
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Zavři už kušnu, stejně tě nikdo neposlouchá.

sizok
30. 9. 2022 21:42
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Hlupáku.

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:44
Odpovědět  sizok

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

KVK
30. 9. 2022 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Uvidíme, nakolik dnešní projev jsou jen typické hromy a blesky – není to první takový Putinův projev – a nakolik se opravdu začne něco dít.

Na zhodnocení je příliš brzy.

30. 9. 2022 20:15
Odpovědět  KVK

Zatím se po ruských hromech a blescích vždy opravdu “něco dělo”.
Momentálně se děje, že Rusko právě přijalo válku s NATO, kterou mu NATO vnutilo, za svou věc a že toto provolání je v podstatě, když se z toho odrbou ty mašličky, válečný manifest.
Dál se bude dít to, že Rusko Svatou válku, která započala anšlusem Rakouska, konečně dokončí, Evropu denacifikuje, když toho sama zjevně není schopna, a krom toho ji osvobodí z anglosionistického otroctví.
V neposlední řadě se pak bude dít i to, že kolaboranti, slouhové a poskoci anglosionistů, slovem vlastizrádci, budou mít po pi-či a bude jim předložen účet.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
30. 9. 2022 20:23

Byť s tebou chci souhlasit, příteli, obávám se, že to tak jednoduché nebude.

30. 9. 2022 23:43
Odpovědět  sizok

Já to vzal ve zkratce. Ale výhledově se k tomu přikláním. Nemyslím si, že Rusko se sebou nechá podruhé vyj-jebat a bude si točit mlejnek, celý spokojený, že Banderstán vymizel z mapy, zatímco Evropa, postrkovaná ušáky, bude dál kout proti Rusku podrazy, jako tomu je v podstatě od pětačtyřicátého podnes.
Může to trvat generaci, dvě – ale může to také být během roku. Jen taková úvaha – Evropa, včetně ušáků, už je bez zbrojních rezerv a v počínajícím ekonomickém i společenském rozvalu.
Nebo jinak. Zeptám se sám sebe – co bych udělal já na místě ruského vůdce, u vědomí, že anglosionisté nedodrželi za celou svou historii jediný slib, jedinou smlouvu?
Odpověď – počkal bych si, až na tom budou Evropa a USA ještě hůř – což bude tak na jaře, případně na jaře 2024 – a protože anglosionisti jsou jaký jsou a na to, že budou dál provokovat, se lze bezpečně spolehnout, využil bych některou vetší provokaci k tomu, abych v zájmu bezpečnosti Ruska, v souladu s mezinárodním právem, přikročil k denacifikaci Evropy.
Protože, a na to nezapomínat, dle jaltské (?) postupimské (?) dohody má Rusko, jako jedna z vítězných mocností, právo bez vyhlášení války proti nebezpečí nacizmu zakročit!

sizok
1. 10. 2022 11:36

Myslím, že na jaltské, postupimské atd. akce už nikdo nereflektuje.
Uběhlo mnoho času. Ano, Rusové si zakládají na tom, aby vše proběhlo
podle pravidel OSN. Ale nezapomínej, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.
To platí i na společnost. EU neunese takový pokles,
rozpadne se. Víme, jak to přece chodí. Jeden za všechny a všichni za jednoho? To platí tak akorát pro mušketýry, ne EU.
Vztahy Polsko-Litva na bodu mrazu kvůli novému jazykovému zákonu
(podobnost s ukrajinou čistě náhodná?) Vztahy východu a západu EU
na bodu mrazu. Problém plynu a nafty je jenom náš problém, ne Italů,
Francouzů, Španělů. Ti ho mají z Afriky. A další problém.
Eskalace ze strany USA. Ukrajinská válka. Příliv migrantů.
Hlavně z východu, ale i z Afriky, až si západ zavře hranice. Co se pak stane?
Zkolabuje sociální, zdravotní systém atd. Kriminalíta, loupeže, vraždy atd.
Co bude potom? Totální kolaps společnosti. Taková je vize budoucnosti.

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 16:06
Odpovědět  sizok

Myslím, že to vidíte velmi dobře. Problém nafty a plynu nebude jejich problémem a migrace, kterou vyvolali kdysi dávno svojí kolonizací a nyní svojí benevolencí, možná přesunou pouze tady na východ. Statisíce jsou připraveny tady vtrhnout. Možná to bude nakonec ten další Mnichov pro tento stát. Ten kolaps nám již klepe na vrata. Televizi, alespoň tu mainstreamovou nesleduji, ale když člověk při projíždění programů jako já dnes zaregistruje debatu, že Slovensko je v krizi, pouze se pousměje. Nic více o tom nevím, protože na to fakt nekoukám, ale divím se, že někdo vůbec může. Je to jako dívat se na pořad s Jílkovou. Chtělo by se zvolat, lidé proč na to koukáte, co to řešíte, vždyť všechny dacany máte před sebou jako na talíři. Projev Putina se mi opravdu líbil a lze ho shrnout do jedné věty – Pojďme prosím lidé dobré vůle budovat slušný a spravedlivý svět. Někdo to může považovat za naivitu, já tedy ne, někdo to rozbořené musí znovu začít stavět. Jak to pak dlouho vydrží, to už je jiná. Fidel také bojoval za ideje a nestyděl se za to.

sizok
1. 10. 2022 20:57
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zkušenosti praví, vždy budeš ve všem sám, vždy bude jakákoliv
komunita, v tomto případě český národ, sám. Žádný jiný národ mu
v ničem nepomůže. A víš proč? Protože se ocitáme ve stavu
přežití národa, stejně jako ostatní. Budou se na nás dívat,
co to s námi udělá, aby si dopředu zajistili, jak tomu předejít.
My, tady na východě, a tím myslím i naše bratry, Slováky, jsme
ze všech nejzranitelnější. Nemáme moře, jsme kompletně závislí
na svých sousedech. Vím, že se nám to vymstí.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:19

No jo, ale jak má zakročit proti náckům v Kremlu. To je těžký.

Albi
30. 9. 2022 20:49
Odpovědět  KVK

Dovolila bych si připomenout zásadní větu z vedlejšího článku, týkající se současného postavení Rusxka:
Od roku 2014 a prvních západních sankcí se Rusko přizpůsobilo a může žít v podmínkách poloautarkie. Jeho ekonomika je odolná a s jistotou lze říci, že za deset let mu současné sankce umožní vymanit se z jakékoli závislosti na Západě“.

Aby to nevypadalo, že se nějak vytahuji – našla jsem si to na Wiki – a abyste ušetřili čas vy, tady je význam.
(Autarkie (anglicky: autarky) pochází z řeckého slova autarkeiá (autos „sám“, arché, „vláda, síla“) a znamená soběstačnost, nezávislost, sebeovládání.)

A my??? Měli jsme střízlivě viděno, částečnou soběstačnost. Co jsme s ní udělali?
Četla jsem kdysi, že důvod (nebo jeden ze závažných důvodů pádu Říma byl, že se spolehl na dovoz obilí z Afriky, snížil či přestal produkovat vlastní – stačilo zablokovat námořní cesty a Řím byl po všech stránkách bezmocný. Nepřipomíná nám to něco v modernějším provedení?

Brunero
30. 9. 2022 20:59
Odpovědět  Albi

Ale predsa potravinovú sebestačnosť – či u vás v Čechách či na Slovensku – sme si nezničili sami. Urobil to Západ pričinením našich hlupákov a zapredancov, aby nás lepšie ovládal (držal za gule povedané v krčme) a vydieral. Bolo to cielené podobne ako likvidácia ešte bývalej ČSĽA.

zuza
30. 9. 2022 21:44
Odpovědět  Brunero

bolo to pomaličky, ako keď žabu varia vo vode, zničenie poľnohospodárskych družstiev, nízke výkupné ceny, rušenie trhovísk resp. obchodovanie na trhoviskách so všetkým možným, len nie zeleninou a ovocím, dovoz (p)otravín za ceny, korým sa nedá konkurovať. Všade na západe majú poľnohospodári niekoľkonásobne vyššie dotácie ako u nás. Zničenie domáceho chovu. Prasa nemôže žrať pomyje, pre zarezanie vlastného prasiatka potrebuje človek 20 razítok a povolení. Vybíjanie zvierat vo veľkom pod zámienkou vtáčej chrípky, afrického moru… Preto sa u nás pestuje repka a nechová sa už nič. A teraz kreténi z Olajna u nás ešte chcú zakázať aj chov včiel.

Albi
1. 10. 2022 00:06
Odpovědět  zuza

Proč včely, proboha! To už je vrchol. Už tak je jich málo.

Albi
30. 9. 2022 23:55
Odpovědět  Brunero

Ano a my jen přihlíželi, někteří nadšeně tleskali. Teď dovážíme často i brambory.
Nemáme v celé republice ani výrobnu takové směšnosti jako droždí – dovážíme ho z Francie nebo Polska. Proč Polsko ano, my ne?
Dnes zprávy o vysoké úrodě jablek – jenže část se nesklidí, sadaři nebudou mít dost na provoz chladíren. Nevadí, pak je dovezeme, naše necháme shnít na stromech
Cukrovary jsme na příkaz nechali zbourat a na polích máme řepku a solání panely.
Soláry nevyrábějí elektřinu pro stát – tedy pro nás, ale sypou peníze na účty solárních baronů. Atd., atd.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
30. 9. 2022 20:12
Ohodnotit příspěvek :
     

V podstatě Putin potvrdil skoro všechny konspirace. Především výzvou k boji proti anglosaské nadvládě.
Již jsem to zde několikrát psal. Skutečně většina světa vnímá všechno jinak, než jak to máme vnímat z “našich” médií.Poslední známější událostí je přece “obrovský úspěch” německého kancléře, který zajistil neuvěřitelný celý jeden tanker … článek o tom tu je. Myslíte si, že by se takto Arabové chovali, kdyby se až tak mohli bát jako dříve?
Pokud Rusko uskuteční svoje záměry, pak si můžou se svým NWO akorát dolarem vytřít cosi těsného, tmavého a nevoňavého. I kdyby ho zavedli (nádherný i když nechtěný dvojsmysl!), nepodaří se jim ho dlouhodobě udržet. A co budou dělat ty “globalistické elity” bez svých super drahých hračiček, bez svých letadel a aut, co budou bez toho, aby poroučeli světu? Hádejte, můžete třikrát, ale na to se používá onen dolar.
Co myslíte, mají v Americe takováto přísloví?
Peníze budou, my nebudem.
Nejlepší věci v životě jsou zdarma.
S poctivostí dojdeš nejdál.
Peníze jsou zlo. (Ruské přísloví)
Kdo nemá dluhy, je bohatý, kdo žije bez nemoci, je šťastný.
Boháči bez moudrosti – co jsou jiného než vepři v blátě ležící? !!! Autor: Jan Amos Komenský

Hloupé lidi dělají peníze ještě hloupějšími.
František Vymazal

Zdraví lidé spí osm hodin denně, bohatí spí čtyři hodiny.
Amit Kalantri

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
30. 9. 2022 21:08
Odpovědět  Peter

Máš pravdu. Ten článek o “úspěchu”, o vyškemraných několik m3 plynu, je takový obraz USA v menším.
Bidenovi saudský princ nezvedl telefon, Scholzovi sice nejspíš povolil příjezd (asi se mu zdál méně nebezpečný, nebo naopak mu nestál za pozornost), a dal mu jeden tanker (cukrátko rozmazlenému frackovi aby přestal rušit) – “tu máš a vypadni”.

A vůbec – proč tam jezdil Scholz sám a nesvěřil takový delikíátní úkol diplomatovi par excellence Lipavskému, když už máme tu (pochybnou) čest řídit EU?

Masunta
30. 9. 2022 20:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi motivační projev. vůdcovský. Zelenský řekl, že bude jednat až s příštím prezidentem rska. Kde bude Zelenský, až bude mít rusko příštího prezidenta. Putiv nevzpomenul Podněstří. Je třeba číst i mezi řádky. Svět se bude ubírat jinam, než chtěli ti bojující za unipolární svět. Existenciální tenze kulminuje a lidi vlastně nevědí, co si mají myslet, i když blábolit budou ledacos.
Jedinou cestou jak z tohoto totalitního technošílenství ven, je zkrátka tu hru s nimi – se spojeným Západem, za žádných okolností nehrát. Přišel čas na na neposlušnost, nejsme povinni je poslouchat. Jsme povinni se řídit pouze obecně platnými zákony vesmírné morálky, tedy tím, čemu naši předci říkali Kony. Protože Zákony psané na míru korporacím a vládám jsou až ZA Kony. Proto jsou to ZÁkony. Je v tom také hodně osobního rozhodnutí. Musíme znovu mezi sebou navázat lidské spojení. Náš nepřítel chce, abychom neměli žádnou naději.Klaus Schwab nám zcela jasně řekl, že do roku 2030 nebudeme vlastnit nic a že prý budeme šťastní. A snaží se to doopravdy uskutečnit. Jedním z důvodů, proč se Světové ekonomické fórum sešlo s Organizací spojených národů, aby urychlilo agendu 21, blíže k roku 2030, je právě ten stále více rostoucí odpor vůči této agendě a to po celém světě.

Masunta
30. 9. 2022 20:15
Odpovědět  Masunta

Oprava: …s příštím prezidentem Ruska.

Markýza
30. 9. 2022 20:23
Odpovědět  Masunta

S příštím prezidentem……chudák optimistická!

sizok
30. 9. 2022 20:26
Odpovědět  Masunta

Vidím, že se v mnoha věcech shodneme. Bravo!

Masunta
30. 9. 2022 20:30
Odpovědět  sizok

No a jakož, kolego !

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 22:59
Odpovědět  Masunta

Myslím si, že by to mělo být to, co uskutečnil Ghándí – tedy nespolupráce. Vím, že ze zdejší pátou kolonou nic jednoduchého, ale při dobré vůli je vše možné.

Autor
1. 10. 2022 09:53
Odpovědět  Masunta

Já klidně přeji Zelenskému, aby jednal s jiným prezidentem Ruska než Putinem. Ještě by si na něj mnohokrát vzpomněl. Prakticky všichni, co přichází do úvahy, jsou radikálnější. Vždyť i prezident Medveděv úspěšně “přinucoval k míru”, jako první v novodobé historii Ruska. A že liberál, che che

Jednoho ruského vysoce postaveného důstojníka se zeptali, co by bylo s nějakým – tehdy před asi 10-15 lety – problémem, kdyby v Rusku vládla místo Putina nějaká ruská žena. Ten odpověděl, že problém by již neexistoval. Zeptali se jak to a proč? Důstojník odpověděl, že by ho prezidentka nechala “smést” z povrchu země …

Blahoslavení chudí duchem, neb oni neví co číní a říkají, by sobě peklo sami nečinili …

Vlad III.
30. 9. 2022 21:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Bravo,Pane prezidente 👍👍👍👍👍
Škoda, že na Hradě českých králů sedí už jen zeman.

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 21:22
Odpovědět  Vlad III.

Už tam bude naštěstí jen krátce.

Vlad III.
30. 9. 2022 21:31
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Udavač Havel už naštěstí zdechnul 🤮😂

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:44
Odpovědět  Vlad III.

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

Vlad III.
30. 9. 2022 21:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Banderonacisti, připojené republiky nejsou v rolí Srbska v 90.letech 20.století, teď je prezident Putin brání na svém území RF a jeho napadení se rovná sebevraždě Banderostánu 👎

[Trol-1] Bubik
30. 9. 2022 22:00
Odpovědět  Vlad III.

Rusko útočí na Ukrajinu již 8 let, co by měla na jejím odhodlání bránit se proti agresorovi změnit ta dnešní šaškárna? To je jen pro domácí publikum. V zahraničí všichni odsoudili, včetně OSN. Neuzná ani Indie, ani Čína. Prostě nikdo významný. Ukrajina bude dál osvobozovat od ruskejch fašistů svoje území.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vlad III.
30. 9. 2022 22:09
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Banderonacisti VRAŽDÍ 8let ruskojazyčné obyvatelstvo…..to je pravda,zbytek máš ty havlolejnolahvárenská propagando špatně.

Spam Bubik
30. 9. 2022 22:45
Odpovědět  Vlad III.

Omluvte mě. Já vím jsem debil, který plní jen příkazy!

Masunta
30. 9. 2022 22:54
Odpovědět  Vlad III.

Poučování nech 4 střely v řechtačce tomu nad hrobem – Chasidimu. Víš, že kolosální problém máš ty sám se sebou. Admin ti dva napsal.
Už víš alespoň, jestli je tygr dravec ?.. 🙂

Pavel z Moravy
30. 9. 2022 23:13
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Vím, že vaše Šoroš kavárna má nahnáno. On je Putin veliký stratég a k tomu docela přístupný rozhovorům, ale jsem přesvědčen, že pokud teď přijdou s Ukrajinci problémy, bude to obrovský mazec, který banderovci schytají. Bohužel západní loutky tomuto člověku nesahají ani po kotníky. Ono ta Šorošovsko- Aspeňácká výchova z nich čiší na dálku. Páníčci zpoza oceánu si je vodí na provázku. Politické tzv. elity tady, to je neuvěřitelná ubohost. Člověk není schopen se na ně dívat, natož je poslouchat. Nikomu ale neberu víru v tyto lidi, tvrdíte, že je zde demokracie a to je přece vždy dialog. Akorát, že ten dialog ze strany mainstreamu se nějak zvrhl v monolog té vaší duhové pravdy. Vy chcete totiž pouze diktovat a přikazovat a to je totalita. Tak to vždy bylo, je a bude.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:21
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo stratég. Podělal, co mohl. Rusové na něj budou nejspíš vzpomínat jako na Gorbačova a Jelcina.

Administrátor
P.A.Semi
30. 9. 2022 23:21
Odpovědět  [Trol-1] Bubik

Samozřejmě zase lžeš, Trole Přemku…

Rusko neútočí na Ukrajinu osm let.
Ukrajina útočí na Donbas osm let, ti se jen brání, Rusko do toho zasáhlo vojensky až letos…

Ukrajina je Agresor na Donbasu, jehož polovinu donedávna nezákonně okupovala…

πα½

[Trol-1] Bubaku
1. 10. 2022 07:23
Odpovědět  P.A.Semi

Nějak jsi zapomněl na napadení a okupaci Krymu, 2014, tudíž znovu, Rusko začalo válku už 2014. Na Donbase by byl klid, kdyby tam Hitler/Putin nepodněcoval Sudeťáky.

Buchtík
1. 10. 2022 08:38
Odpovědět  [Trol-1] Bubaku

Nějak jsi zapomněl na státní převrat, nezákonný puč, z přelomu 2013/2014 zorganizovaný chazarskými loutkovodiči, kteří na Majdanu rozdávali koláčky jako jakási Viki Nulandová a posílali EU do hajzlu (Fuck the EU!), což bylo první ohnisko, kde začali umírat Ukrajinci, kde se násilnou cestou svrhl demokraticky zvolený prezident, na což Rusko pouze reagovalo s Krymem, protože na stránkách US ministerstva obrany už visel tendr na výstavbu US/NATO základny na Krymu.

Tady je detailně zaznamenaná geneze toho konfliktu:
https://www.youtube.com/watch?v=wwVUp4IWEKw
https://www.youtube.com/watch?v=imuRAjM2Yj4
https://www.youtube.com/watch?v=WGHsGmeAFTA
https://www.youtube.com/watch?v=t3c7CXzeYdA
https://www.youtube.com/watch?v=l2KA74aFJ0M
https://www.youtube.com/watch?v=QxcB0PI4ZLg
https://www.youtube.com/watch?v=aUD3VxlTSqQ
https://www.youtube.com/watch?v=nQ930lCvSK8
https://www.youtube.com/watch?v=9ZtUME3irdo
https://www.youtube.com/watch?v=-gSdswyZYJQ
https://www.youtube.com/watch?v=Fck9DQpc8ns
https://www.youtube.com/watch?v=VQuHOyYqeIo
https://www.youtube.com/watch?v=FbVagIhm-E4
https://www.youtube.com/watch?v=ifspVG5e9Dk
https://www.youtube.com/watch?v=XrHRQcpl_-0

Administrátor
P.A.Semi
2. 10. 2022 20:10
Odpovědět  Buchtík

To jsou hodinové filmy, celkem tedy 15 hodin seriál – to je trochu nepřiměřené…
Bývali to mohli trochu zkrátit, aby se vešli do 2-3 hodin…

Části 4,5,10,11 se nedají stáhnout, jsou zcenzurované (prý věkovým omezením)…

Zejména by mě zajímala část 4, kde je ta Kyjevská teroristická operace…
https://www.youtube.com/watch?v=t3c7CXzeYdA

Nevíte, jak se to dá stáhnout ? (když v youtube-dl to nejde…)

πα½

Albi
1. 10. 2022 08:56
Odpovědět  [Trol-1] Bubaku

Bojujete sice hrdinně, ale blbě.
Tak nakonec se ukázalo, že Sudeťáci “domů” nechtělií, a kdyby je “nepodněcoval” Hitler, byl by klid? Jste fakt boží neviňátko. :-)))))))

Administrátor
P.A.Semi
2. 10. 2022 20:12
Odpovědět  Albi

Není “boží neviňátko”, je to ďábelský šmejd, zlej lhář a podvodník…

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:22
Odpovědět  P.A.Semi

Myslíš se, nejsem jako Ty.

Gene
2. 10. 2022 22:31

Vzdyt vam to pise. To jste tak nechapavy?

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:20
Odpovědět  Vlad III.

K tomu to má zatím daleko.

1. 10. 2022 00:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám-li z tohoto projevu na cokoliv usuzovat, pak jedna věc je evidentní. Doposavad měli projevy V. V. Putina vcelku nekonfliktní charakter – ano došlo na mnohá varování, nikoliv však na konfrontační tón. Tento projev je jiný a mělo by se mu dostat skutečně nastražených uší. A můžeme se bavit jak chceme o tom, kdo je viníkem, kdo to zavinil a podobně. To není podstatné. Pokud dojde k jaderné konfrontaci, pak už nebude “vítězů a poražených”. A jestli si někdo myslí, že Ukrajina a vojska NATO (která pod hlavičkou Academie a podobných organizací regulérně v regionu působí) vrátí Ukrajinu do hranic z roku 2013, je velmi naivní a nezná mentalitu Rusů. V roce 2018 byla provedena simulace jaderného konfliktu v USA. V prvních třech dnech zemřelo 800 miliónů lidí, během následujících 2 měsíců zemře v důsledku ozáření, kontaminace vody a potravin 2,5-3 miliardy lidí, do roka nebude planeta obyvatelná. Jedná se o totální následky. A my k tomu mílovými kroky spějeme. V poslední době jsem slyšel či četl stovky prohlášení představitelů EU, NATO, USA, VB. Mrazilo mě, protože ani jedinkrát nezaznělo slovo mír. A značná část populace k tomu mlčky přihlíží nebo to dokonce podporuje. Tak nevím zda ještě existuje v euroatlantické civilizaci naděje na zvrácení této situace.

Albi
1. 10. 2022 10:40
Odpovědět  pavelpe

Jestli se chcete pobavit, výjimečně koukněte na SeznamZprávy.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-teren-potrebuji-nas-jak-ruska-propaganda-vyuziva-demonstrace-v-cesku-215785
Jen ukázka:
1 -„V centru Prahy se sešly stovky lidí a tvrdě kritizovaly postup vlády. Požadovaly, aby vláda neskákala, jak EU píská a rychle se domluvila s Ruskem na dodávkách plynu do Česka,“ komentovala dění v Praze ruská NTV
2 -„Lidé také nechtějí přecházet na euro a trvají na vojenské neutralitě Česka.
3 -„Ruská propaganda široce referovala o tom, že Češi jsou nespokojení s vládou a chtějí normalizovat vztahy s Ruskem, potřebují Putina, aby je zachránil. To je takový klasický vzkaz té propagandy,“ vysvětluje Máca.
*****
Fakt moc hezký článek, povedl se. Stojí za přečtení. Co odstavec, to perla. 🙂

Burák
1. 10. 2022 01:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady je úplně zničená morálka na několik generací a samozřejmě i žebříček hodnot. Díky obrovské manipulaci ani valná většina lidí neví co je pro ně ve skutečnosti v životě důležité a plácají se ode zdi ke zdi. Nedávno jsem viděl dokument o neziskových organizací na východě. Světe div se ale fungují úplně naopak. Představte si, že v takové organizací nebere nikdo plat a veškerou potřebnou pomoc vykonává po své práci úplně zadarmo. Rodiče do takových organizací dávají své děti na výpomoc, aby se naučili úctě ke stáří atd. Když jsem to sledoval kladl jsem si pořád jednu otázku. Proč si u nás z pomocí svým bližním udělali zlatý důl. Proč u nás bez grantů a dotací nikdo nemá potřebu nezištně pomáhat.
Už jen fakt, že se jen taková věc bere jako samozřejmost je důkaz celkového úpadku západní společnosti. Znám mnoho rodin, které se svých starších zbavili do různých domovů a hospiců, místo aby se postarali sami. Proč na východě to tak není? Proč mají v úctě stáří?
Západní hodnoty??? A jaké prosím vás??? Vlastního dědu tady každý strčí někomu jinému na krk a přivlastní si jeho celoživotní úspory, aniž by se jen malinko zastyděl. A tací moralizují východ. Prostě k smíchu nebo spíš k pláči.

Buchtík
1. 10. 2022 08:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimochodem ten projev vysílala i CNN Prima News se simultánním překladem do češtiny 😮
https://www.youtube.com/watch?v=LUGMKBFH0AQ

[Trol-1] Bubak
1. 10. 2022 09:08
Odpovědět  Buchtík

Je to moc dobře, že mohlo Vajgla vidět dost lidí. Alespoň se přesvědčili, co tam vládne za blázna.

skeptik
1. 10. 2022 11:28
Odpovědět  [Trol-1] Bubak

Jsem si jistý, že ani tento zásadní projev poukazující na zločiny Západu, pokrytectví a faleš, neotevře oči zaslepeným fanatikům zpracovaných západní propagandou.

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 16:16
Odpovědět  skeptik

Myslím, že ne. U nich již nefunguje vlastní povědomí, které by nutilo člověka dívat se na věci z různých úhlů pohledu.

sizok
1. 10. 2022 21:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ovce nemají vlastní vědomí. jenom pudy.

[Trol-1] Bubak
1. 10. 2022 09:07

Vyplodit takovej text, to dá fušku.

Jan
1. 10. 2022 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to obzaloba zapadniho kolonialismu, spocivajiciho na hrube sile, podmanovani si zemi a jejich vyssavani. Na niceni tech zemi, ktere to odmitaji.
Na tomto parasitismu vybudoval zapad svuj relativni blahobyt. Jejich vazalove za to zaplatili stamiliony mrtvych ve valkach, ktere anglosasove vyvolali a ztratou surovin, drancovanych za babku. Vytvorili si nimbus, ze jsou ikonami demokracie a svobody, ktere zadne ve skutecnosti nejsou. Je to jenom maska kruteho a nelitostneho predatora.
V.Putin rekl otevrene vsechnu hanbu zapadu a demaskoval zapadni elity a jejich vazaly.
Naznacil i zaroven vizi noveho sveta, ktery bude vybudovan na spolupraci na zaklade vzajemnych vyhod. Nazval rusofobii rasismem, nic jineho to neni. Fasizace zapadu bude pokracovat nastolenim bidy a radikalizaci. Novi nackove a populiste nabidnou reseni.
Rusko musi reciprocne zacit reagovat na utoky a sankce. Zbaveno iluzi o zapade bude minimalizovat sve vztahy, ktere zapad sam neustale nici a Rusko jen ponizuje. Rusko musi budovat Eurazii. Tam je budoucnost. Surovinove toky uz tam smeruji. Nepotrebuje kvuli technolgiim Nemecko, protoze ma Cinu. Ta si uvedomuje, ze jeji preziti je pouze mozne ve svazku s Ruskem.
Ten proces zacne zrychlovat v zime, kdy Evropa zchudne, protoze nebude mit suroviny pro prumysl.

Jan
1. 10. 2022 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Znicenim NS-1 a NS-2 je poskozena Evropa a hlavne Nemecko. Odriznuta od tepla a zdroje energie pro elektrarny a prumysl.
Je to zacatek deindustrializace, zchudnuti a rozklad. Nemecko si jako vazal USA ani nedovoli protestovat. Hitler by vyhlasil valku anglosasum.Elity to ani nenapadne. Budou se snazit prezit u moci a proto zacinaji trenovat policii i armadu v potlacovani nepokoju.
Videl jsem reportaz z Nemecka. Pekarny zaviraji, ackoliv plyn je, ale nemohou uz tu cenu platit.

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 16:20
Odpovědět  Jan

Celé jste to výborně shrnul. Je dobře, že je nás dost, kteří to vidí tak jak to je a nic si nenalhávají. Kéž by nás bylo více než těch předpokládaných 10 %.

Autor
1. 10. 2022 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen tak pro připomenutí jedna karikatura. Co myslíte, kolik se toho změnilo za všechny ta léta?

Snímek 567.jpg
David
1. 10. 2022 16:29
Odpovědět  Peter

Já vám to řeknu slušně. Nic!

Jiří
1. 10. 2022 11:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko je dnes znovu zachráncem Evropy i když se orientuje pouze na část Ukrajiny. Vyřešit si vlastní politiku musí každý stát sám.Rusko jen pojmenovává zločiny západu a upravuje hranice pro ruskojazičné území napadená NATO a EU. Naši zem také čeká silná očista a nejlépe celková změna orientace politiky.

Drak
1. 10. 2022 11:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem Čech a podepisuji každé slovo, které pan Putin vyslovil. A doufám, že je nás Čechů, které oslovil , většina. Čechů. !

Pavel z Moravy
1. 10. 2022 16:23
Odpovědět  Drak

Možná dost, ale chtělo by to ještě více.

[Trol-1] Moravak z Jihu
1. 10. 2022 13:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Administrátor
P.A.Semi
1. 10. 2022 14:10

Myslím, žes tady dobubákoval, šmejde !

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:13
Odpovědět  P.A.Semi

Určitě mne za chvíli zablokuješ šmejde. Svobodu slova holt Vy Rusové neuznáváte.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 01:49

Jen jsem si potřeboval ověřit, že to jsi zase ty, podvodník, který neustále mění jména, aby oklamal ostatní diskutující a vytvářel dojem, že je vás tady podobných hodně…
πα½

1. 10. 2022 14:02
Ohodnotit příspěvek :
     

A propaganda jede vesele dál… Novinky oznámili bombastickou zprávu, jak Ukrajinci dobili Krasnyi Lyman, což bude mít pro Rusko fatální následky.
Před minutou jsem dokoukal přímý přenos reportáže z bojů v Krasnom Lymani. Drží ho ruské jednotky a jednotky LPR/DLR. Naopak je tam slušné množství hořící techniky po úderech vrtulníků a dělostřelectva Ruska. Mimo to pod kontrolou Rusů je i trasa z města do Torskoje – Kreminnaja, tedy hlavní zásobovací trasa. Do Lymanu dorazily posily z jižního vojenského okruhu.
Tak ať si to každý přebere jak chce.

David
1. 10. 2022 16:30
Odpovědět  pavelpe

Vložte prosím nějaký odkaz, díky.

sizok
1. 10. 2022 21:11
Odpovědět  David

Já jsem myslel, že jsou ukrouši u Moskvy. Nebo na Urale?
Mám v tom zmatek.

Albi
1. 10. 2022 17:45
Odpovědět  pavelpe

Ti vojáci i technika se dá snadno splést. Když v amerických lodích naši “odborníci” spolehlivě identifikovali ruské, jde všechno.

Ale – mám vážný dotaz:
Sice jsme odhodili ekologii a pod. do šrotu a teď si hrajeme na válku ale nevíte někdo, jestli už se vyrábí elektrotank?
Přece jen má s válkou hodně společného, zahodit tolik ideologické práce na záchraně planety a klimatu a začínat znovu, by byla škoda.

Markýza
1. 10. 2022 19:49
Odpovědět  Albi

Co elektrotank: mně enormně zajímá, jestli Amíci už lítají na elektrostíhačkách!

David
2. 10. 2022 13:21
Odpovědět  Markýza

Prý už ano, jen řeší dolet. Stále totiž mají krátké šňůry…

Markýza
2. 10. 2022 14:14
Odpovědět  David

:-)))) to mi nedělejte! Mám příšerně živou představivost!

1. 10. 2022 14:12
Ohodnotit příspěvek :
     

BTW, stěžoval si někdo, když po zboření Zdi bylo NDR anektováno západním Německem? Bylo tehdá nějaké referendum? Všechno bylo automaticky převzeto BRD, a začleněno podle jejich zákonů a administrativy.

Administrátor
P.A.Semi
1. 10. 2022 16:09
Odpovědět  primak

Řekl bych, že spíš komunistické NDR anektovalo NSR… Skrz Merkelovou to ovládli, a viz, jak tam dnes vládnou zeleno-hnědý bolševici, horší než za “socialismu” u nás… Viz, jak se tam chovají k jediné vlastenecké straně AfD – to jsou někdy až bolševické praktiky jak u nás v 50-tých letech…

πα½

Buchtík
1. 10. 2022 21:48
Odpovědět  P.A.Semi

Moc souhlasu se Vám nedostalo. Čemu to přičítáte? To o té “jediné vlastenecké straně” mi něco připomíná. Tady se proti jedné takové, která sama sebe tak označuje, taky vede křižácké tažení. Zajímavé mi na tom přijde, že se vede ze všech (nebo minimálně z obou) stran – jak od libedemo stran, tak ze strany komunistů. U těch komunistů je to o to pikantnější, že ti se ještě navíc snaží tvářit, minimálně prostřednictvím soudruha Skály, že by měli zájem o spolupráci, ale jedním dechem ať už ústy soudružky Konečné, ale paradoxně pomaličku polehoučku i ústy právě soudruha Skály v jeho pravidelných týdenních vystoupeních na YT na tuto stranu kydají špínu, jak je to vlastně právě Okamura, kdo se nechce spojovat a neúčastní se “nenásilné revoluce”.

Na AfD kydal špínu svého času i jistý pan VK z Aeronetu, který údajně žije v Německu. Že prý je kompromitovaná a prolezlá nasazenými škůdci, což tvrdil a stále tvrdí i o SPD tady u nás. Přitom všechnu špínu, kterou kdy na Aeronetu publikoval proti SPD opíral o informace od lidí, kteří dnes už v SPD nejsou – ať to byl Bc. Vašíček, Mgr. Volný, paní Lévová (nebo Löwová?) a pan Papežík.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 02:32
Odpovědět  Buchtík

Ohledně totality v Německu:
Viz Newsletter Institutu Václava Klause z února 2020 (tedy ještě před Covidovou totalitou)

https://www.institutvk.cz/files/newslettery/91.pdf?rand=961

Článek “Německo – Plíživý nástup nové totality”

πα½

me2d44
2. 10. 2022 11:46
Odpovědět  P.A.Semi

Poznámka: Kdesi jsem četl článek, že tzv. Východní Němci jsou jenom grmanizovaní Slované – podle genetiky. Takže Vy si myslíte, že v Německu za Merkelové Slované terorizovali Germány? Myslím, že je to na širší diskusi – i Lužičtí Srbové (také Slovani) se museli podrobit Germánskému diktátu – ale jazyk a kulturu si zachovali dodnes.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
2. 10. 2022 16:01
Odpovědět  me2d44

Podle různých zdrojů jsou Němci z 40 až 70 procent původem Slované. To bylo způsobeno tím, že původně slovanské území bylo napadáno stále a stále a postupně jedno za druhým poněmčeno. Neprobíhalo to tedy naráz.
Vždyť bylo šokem pro Němce z Rakouska-Uherska, že po povolení používání češtiny jako možného jazyka, se Češi tenkrát rychle projevili a to ve velkém počtu. Nestačilo jim na naše předky ani tři sta let … neustálého poněmčování, zákazů české řeči, knih, novin, ani vězení ani tresty jim nepomohli. I tady bychom si měli vzít příklady.
Ostatně Berlín – medvědí brloh, doupě, medvědí “líheň”, Lipsko – lípa, atd. Cca 30% názvů míst v Německu má zjevné slovanské kořeny. Nevím jestli je to tak, ale Drážďany – Dresden – ve mne vyvolává asociaci slova buď drsný, drzý, nebo dráždit (samozřejmě ve staroslovanské podobě).
Jedině ve Slovanském světě jsou to Němci- němí, oněmělí, jinak jsou to germáni, alemani, takže slovanský kořen znamená – ti co oněměli, ztratili svou řeč a víru. Ona totiž je sice důležitá DNA z hlediska nějakého výzkumu, ale nejdůležitější je to, jaké hodnoty, řeč, zvyky, tradice a kořeny jsou uznávány.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 02:27
Odpovědět  me2d44

Nevím, jestli Slované, ale Socialisti zachvátili celé Německo, a tamní policie má praktiky dost jako Stazi…

Východní němci zřejmě jsou z velké části Slované…

A třeba na tom, jak které regiony v Německu přijímají migranty, je vidět, že Východní Německo se zdaleka nenechalo tak zblbnout, jako to Západní, protože máme z dob Socialismu vytrénovanou nedůvěru k vládní propagandě… Obecně jsou nyní Východní Němci podstatně méně zmagoření NWO, než ti Západní…

πα½

David
1. 10. 2022 15:21
Ohodnotit příspěvek :
     

To je hezké, že tvoříš dějiny, Vladimíre Vladimiroviči, ale nevidíš, že ti padl Lyman a nechal jsi tam 5000 vojáků. Ve tvoření ztrát jsi dokonce předčil svého ukrajinského kolegu.

Buchtík
1. 10. 2022 18:08
Odpovědět  David

Jak to víš, že to nevidí? Ty mu vidíš do hlavy? Co když je to záměr s cílem vytvořit záminku pro rozsáhlejší odvetný útok proti Ukrajině, která útočí a zabírá nyní už ruské území? Navíc některé zdroje tvrdí, že těch 5000 vojáků se odtud stáhlo před úplným oblíčením.

David
1. 10. 2022 21:21
Odpovědět  Buchtík

Ano, to jsem zjistil až potom. Faktem je, že Lyman není jen tak nějaká vesnice, je to ruské město. Jakmile to obsadí náckové, “vyčistí” město ode všeho ruského a pak budou troubit do světa, že našli hromadné hroby. Navíc znovu dobývat město znamená velké ztráty a pokud to byl záměr, tak se mi zdá příliš cynický…

Boomer
2. 10. 2022 20:04
Odpovědět  David

.. poměr ztrát civilního obyvatelstva ve srovnání se ztrátami vojenskými se s každou další válkou zvyšuje v neprospěch civilistů. Vycvičený voják s bojovými zkušenostmi má svoji hodnotu. Humanita jde stranou bez ohledu na stranu konfliktu..

Koks
1. 10. 2022 19:28
Odpovědět  David

Cože? 5000 vojáků? To je snad z ukrajinských psychoválečnických zdrojů.

Všichni říkají, že se v poklidu stáhli do pozic, kde mají větší šance. Teda s tím, že se asi budou muset stáhnout dále, protože v současné chvíli nácky můžou jenom zdržet. To, jo. Zbytek naprostá fantasmagorie.

VKV
1. 10. 2022 22:39
Odpovědět  Koks

Tak jsem si dočetl – po dni plném sobotní práce – politickou situaci v Ruské Federaci. Ano, je to fičák. Ztratili důležitý bod. Vypadá to, že se v Rusko začíná konečně “něco dít”. Možná padne Šojgu a Gerasimov, možná dokonce Putin.

Kadyrov, Prigožin jsou na politické válečné stezce. Co se týče Kadyrov vs Lapin, těžko říct, zprávy, které se vyrojily po Kadyrově odsouzení, jsou spíš k Lapinovi pozitivní.

Za sebe musím říct, že jsem rád, že otázky typu “Kde je Armata?” začínají konečně být slyšet ve velkém.

Zprávy o opuštěné ruské výbavě jsem našel, o mrtvých 5000 vojácích ne.

Buchtík
1. 10. 2022 22:58
Odpovědět  VKV

Kde je Armata, nevím. Hejtři vždycky říkali, že to mají “ruSSáci” jen překližkový nebo nafukovací.
Ale nějaké přesuny techniky ve větším množství probíhají podle všeho:
https://www.youtube.com/watch?v=xZjotnnVW_o

Tady jeden a půl minuty dlouhý vlak údajně Iskanderů (nevím, vidím tam i dost obyč náklaďáků, což můžou být obslužná vozidla k těm komplexům, jsem laik):
https://www.youtube.com/watch?v=qK4t2N3DjMg

Ale asi na tom něco bude, že ta armáda vlastně bojuje i dost sama se sebou, tzn. s vnitřními škůdci a zrádci. Ale jak říkal Vladimír už někdy v březnu nebo kdy, ty vyplivnou jako mušku, která jim vletěla do úst. 🙂

Rapa
2. 10. 2022 06:28
Odpovědět  Buchtík

Doufám,že se brzo připojí opět k rusku celá oblast od Charkova až po Nikolajev spolu s Oděsou a celou oděsskou oblastí. U nás musí jít bezpodmínečně pryč vláda Fialy podporující světový fašizmus a nacismus a že postupně budou dosazováni jen a jen vlastenci ĆR do vlády a parlamentu.Taky musí být odchyceny nadnárodní bestie typu Billa Gatese,souzeni na doživotí a pobytem v pracovních učilištích pro tyhle magory.

Rapa
2. 10. 2022 06:37
Odpovědět  Rapa

Psychopaté,fanatici posluhující ,,Vyznavačům Satanismu” na planetě Zemi a celý jejich ,,Systém ” , který je kultem otroctví a kultem satanismu, musí být odstraněn a navěky zničen. ( Uvědomme si,že tenhle satanistický kult spolu s otroctvím plně podporují i naši současní politici )

Pavel z Moravy
3. 10. 2022 11:00
Odpovědět  Rapa

Ohledně toho satanismu, to padlo i v projevu Putina, který je celý, nejen v bodech na Aeronetu.

Boomer
2. 10. 2022 20:22
Odpovědět  Rapa

..bez Oděsy by byla celá speciální operace jen plýtváním silami. Vše má svůj čas..

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:25
Odpovědět  Boomer

Však větší hovadinu taky Puťka nemohla vymyslet.

Gene
2. 10. 2022 22:28

Jakou hovadinu?

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:41
Odpovědět  Gene

Rozpoutání války na UA. Rusko tím extrémně oslabil. Ukázal, jak má slabou armádu, mezinárodně izoloval, ekonomicky navratil o 30 let dozadu. No a k tomu zabil asi tak 100 tisíc Rusů z Ruska i Ukrajiny. Pak samozřejmě Ukrajince.

Gene
2. 10. 2022 22:56

Ale kde ty cisla berete? Ukrainska propaganda lze jeste vic jak ta Ruska. Mezinarodne? Snad jen u tech, kteri maji plne huby demokracie a pritom se sve lidi snazi ekonomii a dekadenci, kterou provozuji zcela verejne odrovnat. Jinak vetsina sveta vam na Ukrainu kasle a s Rusama vynosne obchoduji. Oslabil? Rusko prichazi na to ze i bez zapadnich lichvaru se da zit. Nevim jak je na tom ekonomicky Rusko, ale vidim jak je na tom Amerika, kde ted ziji. Vse zdrazilo o desitky az stovky procent. Zacina byt nedostatek zbozi, rozrusta se armada bezdomovcu, noviny verejne lzou a terorizuji vladni opozici. Proste vse tu jde do kytek.

Administrátor
P.A.Semi
3. 10. 2022 01:46

Zase lžeš, trole Přemku…
Válku na Ukrajině rozpoutala Kyjevská junta v roce 2014, a tu letošní fázi rozpoutala zase Kyjevská junta 17. února útokem na Donbas…

Mezinárodně izolovaný je čím dál víc Západ…
Ekonomicky na tom Rusko spíš dost vydělalo, nejvíc na tom prodělala Evropa – to ještě uvidíme, o kolik dekád nebo staletí se díky energetické loupeži vrátíme…

A ty počty zabitých rusů máš extrémně přehnané…

πα½

Boomer
3. 10. 2022 21:13

.. dětinsky se ukájíte představou, že celé Rusko řídí jeden jediný člověk. Putin je nejvyšším viditelným představitelem, ovšem s vynikající schopností kvalifikovaného výběru spolupracovníků. Pro stát takové velikosti je týmová spolupráce základem..

Boomer
2. 10. 2022 20:16
Odpovědět  VKV

..bojová hodnota jakéhokoli tanku se výrazně snižuje v okamžiku, kdy operuje bez podpory dělostřelectva a doprovodu speciálně vycvičené pěchoty. V takové situaci si na něj “dovolí zaútočit opice za banán” vybavená PRK typu Fire and forget.
Za chyby se platí..

Boomer
2. 10. 2022 20:20
Odpovědět  Koks

..od dob II. světové a Stalinova Rozkazu č.227 se dokázali hodně poučit z vlastních chyb.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 20:36
Odpovědět  Boomer

No nějak to na to teď moc nevypadá. Chápu, že nemůžou nasadit letectvo, neboť by o něj mohli přijít. Proč ale obětovali Rusové tolik svých u Izjumu i Lymanu? Pokud je pravda, že se stahují k Luhansku, jak tvrdí Ukrajinci, může být brzy po Donbase. Na Rie zase lidi tvrdí, že od počátku Putinovi nešlo o Donbas, ale jih Ukrajiny, těžko říct. Donbasaci to ale asi nepochopí.

Boomer
3. 10. 2022 21:07

.. otázkou je, kdo dokáže déle doplňovat ztráty materiální a lidské. Ty lidské jsou zásadnější, na současnou techniku potřebujete lidi se zkušenostmi. Skutečná bojeschopnost po měsíčním výcviku je pouhou iluzí..

Gene
3. 10. 2022 21:22
Odpovědět  Boomer

Nezapomente ze ukry zasobuje NATO, prozatim jen technikou, nejakyma placenyma zoldakama a informacema. Muze prijit cas, kdy tam poslou regulerni vojsko, pod nejakym typickym svindlem, jako treba mirovou misi. Bohuzel, Rusove situaci hodne podcenili. Misto denacifikace, meli vyhlasit po pravde regulerni valku a hlavne se zbavit pate kolony. Pokud toho nebyli schopni, meli drzet huby. Ted ztraceji kredibilitu i u vlastnich lidi.

Autor
2. 10. 2022 16:03
Odpovědět  David

Jistě, ale připravte se. Bude mobilizace pro doplnění stavu ukrajinských vojsk ze zemí EU. Máte pampersky? Tohle všechno dosáhly AFU jen za cenu obrovských ztrát.

Autor
2. 10. 2022 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať žijí naši i světoví váleční gaučoví generálové!

Pokud se vedou boje, dochází k pohybu vojsk semo tamo, Ukrajinci na radu a nebo za přímého velení Pindosníků zvolili jediné místo, kde měli možná nějakou naději na úspěch. Kromě toho, pokud by se tam nepumpovaly zbraně o stopéro, bylo by, okamžik, tak přesně teď, nejméně čtvrt roku hotovo.

Rusko nemá vojenskou převahu v počtech vojáků, ale “jen” ve výzbroji a morálce.
Ukrajina nebrání a ani nebojuje o své území, ale vždy je považovala za jakési kolonie uvnitř svého území! Stejně se chovali Poláci na územích Ukrajiny a Běloruska mezi válkami ve 20. století, kdy tam dělali naprosto stejné věci, jako dělají třeba Pobaltské státy dnes s ruskojazyčným obyvatelstvem!

Já jsem proto, aby příštím prezidentem Ruské federace byl Ramzan Kadyrov. Bylo by to stylové. Jednak by Rusko rychle vrátilo všechny “ztracené” země a pak ta shoda! Muslimská Evropa nadšeně vítá svého zachránce Kadyrova! Celý muslimský svět okamžitě povstane za Rusko! V Americe se ujmou vlády rovněž muslimové … všechny problémy vyřešeny a dnešní “hlubinný idiotský stát” je vytažen na ulici a podle práva šaria ukamenován se slovy: “A to jste si vážně mysleli, že vás necháme nadále vládnout, vy idioti?”
A hlavně každý gaučový generál má nejméně tři vojenské strategické vysoké školy, pár vejšek humanitních, pár technických, na vojně byl nejméně řadovým plukovníkem, všechno ví, jen pak zůstává záhadou, proč v obyčejném životě to není vidět. Ty znalosti

me2d44
2. 10. 2022 13:00
Odpovědět  Peter

Malinko opravím: Podle vyjádření ruských odpovědných orgánů má Rusko ve vojenské službě 5 milónů lidí (když to srovnám s dnešní AČR – “armáda” 36 000 – ve zbrani 4500. Ale v Rusku těch 5 miliónů má tak z 80% vojenské zkušenosti – proto Rusko tu mobilizaci vlastně ani nepotřebovalo: kdo má výcvik a zkušenosti, může na frontu, kdo nemá, zabezpečí týl. No přece nakládat auta municí, na to nemusí znát ani prak. Takže platí Putinovo: ” ještě jsme nezačali” – ale ti schopní jsou drženi pro další úder. A zeptám se: Jak široká je ta strouha La Manche? Jsem zvedav, kdo ji přeplave, až Medvěd otevře papulu se zuby – západ se spletl, když si myslel, že Rus ukáže všechno – i v ČSLA jsme dostávali techniku, která byla o 3 až 4 generace pozadu (pravda, Sověti tvrdili, že s tím umíme bojovat líp, než oni – a báli se toho, že při cvičení ŠTÍT naši otočí tanky proti nim). Ale při čtyřech cvičeních PVOS jsem si rozuměl s Rusy i Ukrajinci (a oni mezi sebou byli kamarádi). Proto taky dneska to rošambo na Ukrajině.

Autor
2. 10. 2022 16:19
Odpovědět  me2d44

Mínus za to, že to je počet na – dnes – bývalé Ukrajině, co jsem měl na mysli a bylo to jasně určeno.
Kdyby Rusové postupovali jako Američané, bylo by po všem již do dvou měsíců po začátku. Je to postup, který si sami vybrali. A to jen proto, že předběhli Ukrajinu a spol. tak řádově maximálně o měsíc. Teď se bojuje za jejich podmínek a nevěřím, že se to změní. kdybychom se do toho ne.rali, tak by to dopadlo stejně jako to dopadá a dopadne, jen s tím rozdílem, že všichni tady budeme naprosto nesmyslně zadluženi. Na to nemá “celý západ” dost prostředků, ani vybavení. Už dnes je v drtivé většině zemí “naší civilizace” nedostatek výzbroje. A v dohledné době se to nezmění. K řadě výroby zbraní potřebujete totiž například i ten prokletý plyn … prostě energii. A změny si vyžadují čas. A sama Amerika si bude budovat případně nejprve svoje a ne někam, kde to sama ničí. Amerika totiž nemá dostatečný průmysl a dostatek odborníků na plně nezávislou činnost a zbrojení jako za II. sv. války. Odsunuly si to kamkoliv, kde bylo laciněji ….V USA jsou každou chvíli skandály s tím, že např. ani s F35 se nedodržuje federální zákon nebo nařízení) zásada – všechno vyrábět v USA.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 19:07
Odpovědět  me2d44

Proč teda mobilizovali, když to nebylo potřeba? Ruská veřejnost vnímá hodně negativně.

Boomer
2. 10. 2022 20:29

.. vy jste si udělal soukromý průzkum v tomto směru přímo v Rusku? Jaké parametry měla dotazovaná skupina?

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 20:44
Odpovědět  Boomer

Ne, ale čtu diskuse na Ria novosti. Tam jasně převažuje odpor k mobilizaci. Taky už z RF uteklo několik set tisíc lidí před ní.

Boomer
3. 10. 2022 20:56

.. jaký je poměr mezi odpůrci mobilizace v diskusi na Ria novosti a celkovým počtem obyvatel RF?

Gene
2. 10. 2022 20:39

Zcela jasne mobilizovat museli. Udelali velkou chybu ze tak pozde. Ukrove je porazeji diky mnozstvi, kdy se proste dlouha bitevni fronta neda udrzet s malym poctem lidi. Doufejme ze na to to prislo i ruske vedeni. Cetl jsem ze v hl. stabu delaji cistky.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 21:00
Odpovědět  Gene

Zase se dá pochopit, že Putin nechtěl přiznat, že profesionální ruská armáda situaci na Ukrajině nezvládne.

Boomer
2. 10. 2022 20:27
Odpovědět  me2d44

..kapacita záloh RF činí cca.25 milionů osob, které mají výcvik, specializaci nebo i bojové zkušenosti.
A jak říkal Paroubek.. kdo z vás to má?

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 20:45
Odpovědět  Boomer

No, papír snese všechno. Už ani pro teď mobilizované nemají běžné vybavení. Musí si je obstarávat sami.

Boomer
3. 10. 2022 20:59

.. vy máte přesné informace o demografickém složení obyvatelstva RF za předchozí rok, dva, deset, dvacet let?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 20:23
Odpovědět  Peter

Myslím, že je to spíš naopak. Rusko má v armádě výraznou početní převahu, stejně tak ve zbraních, I když je většina hodně zastaralá. Problém je ale v morálce. Ukrajincům jde o přežití jejich země. Rusům se naopak na Ukrajině vůbec bojovat nechce. Ať už žoldákům, nebo mobilizovaným.

Gene
2. 10. 2022 21:05

Pokud by ukrum zalezelo na jejich vlastni zemi, tak by ji neroprodavali a zbavili se vlivu amiku.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 21:10
Odpovědět  Gene

Víte, kolik půdy a všeho možného tady vlastní cizinci? Nejsme na tom o nic líp. Hodně Arabů, taky Amíků, Němců, Rusů…

Gene
2. 10. 2022 21:21

Vsak jo. Mame prodejne vlady. V Cechach nam uz skoro nic nepatri. Ono nad patriotismem, prevlada laska k penezum. Proto se nemuzeme divit ze jsme porad v ocich zapadaku, jen podradne narody, urcene k vysavani.

Administrátor
P.A.Semi
2. 10. 2022 21:32

Zase hnusně lžeš a překrucuješ, Trole Přemku…

Výraznou početní převahu tam mají Ukrajinci…
A zejména u Lymanu, tam 1500 – 5000 obránců bránilo město proti 12-15000 fašistům vyzbrojeným technikou NATO, neměli moc šanci, museli se prozatím stáhnout…

Nevím přesně, na co čeká Ruská armáda v Belgorodské oblasti na sever od Charkova ?

Opolčencům jde o přežití, kdežto Ukrajincům a žoldákům NATO jde o Feudální zabrání cizího území, které kdysi bylo jejich…

πα½

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:00
Odpovědět  P.A.Semi

Nějak nechápu, proč sem taháš Bulhary, tedy Opolčence. 5000 rašistů se bránilo přesile vojáků osvobozujících vlastní území od okupantů. To je pravda, zcela jiná motivace. Dost Rusů zahynulo a padlo do zajetí. Úplně zbytečně. Jen kvůli egu Putina. Po tom pátku, že tam bude navždy Rusko, dost trapné. Uvidíme, jak to navždy vydrží v Chersonu, Doněcku i Luhansku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gene
2. 10. 2022 22:26

Okupacni stat je umele vytvorena Ukraina. Pokud se pamatuji, tak treba okoli Kieva bylo znamo jako Kyjevska Rus. Vse co se deje je nasledek svetovych valek a Velke Zidovske Revoluce.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:47
Odpovědět  Gene

Jo, ve středověku. V době, kdy ještě neexistovala žádná Moskva.

Gene
2. 10. 2022 23:22

Ve stredoveku? Pokud vim Uraina vznikla po prvni svetove, jako umely stat, kdy se uloupili kusy zemi okolnich statu. Vytvoreni podporovali komunisti.

Gene
2. 10. 2022 22:01
Odpovědět  P.A.Semi

Prave proto nechapu co Rusove vyvadeji. Jak by umyslne prodluzovali to vrazdeni. Bud se pata kolona cini a Putin s ni nemuze nic nadelat, nebo Ruske vedeni je neschopne neco vest. Pak je tu jeste jedna teorie, ze vse je umele pripravovano na likvidaci Ruska, jak v 1917. Doufejme ovsem v nejlepsi, ze se Rusko vycisti od zradcu a s ukrama zatoci.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:06
Odpovědět  Gene

Problém bude v centru, Putin se to snaží řídit přímo, přitom tomu vůbec nerozumí. Generálové se ho bojí a tak to vypadá jako ke konci války v Německu.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:12
Odpovědět  Gene

Tak to jste vystihl. Kreml dělá všechno pro kolaps Ruska jako v roce 1917. Dokonce se vyrojily teorie, že je Putin USA placený agent. Pokud ano, tak jsou fakt schopný.

Gene
2. 10. 2022 22:22

Nevim, jen pisi jak to nekdy vypada. Pokud by tomu tak bylo, tak buh s nama. Nastesti se Rusko po te revoluci otrepalo a z casti jim to prekazilo. Zidovsti bankeri uz jdou po Rusku pres sto roku a Rusko se porad drzi. Pokud by byl Putin agent amiku, proc by ho stavel na nohy? Vzdyt Rusko za Jelcyna bylo uz na lopatkach.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:30
Odpovědět  Gene

To je právě otázka, jestli ho staví na nohy. Opak může být pravdou. Tak půlku elitních jednotek už vymlátil.

Gene
2. 10. 2022 22:38

Ale kde? Prave naopak, hodne to podcenil. Jestli tomu dobre rozumim, Putinovi je jasne ze ta prava bitva teprve prijde a na Ukraine nepouziva nejmodernejsi zbrane, ani elitu. Je mu jasne ze prijde ozbrojeny stret s NATO. Prozatim tam likviduje starou techniku . Take se mi to nelibi, ze misto aby s nima zatocil tak nejak po natovsky, obetuje sve lidi a reputaci. Cas ukaze, kdo ma pravdu.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:48
Odpovědět  Gene

Pár kusů nové techniky má, ale spíš na přehlídky, anebo prototypy. Většina má pak západní součástky. Bez nich nefunguje.

Gene
2. 10. 2022 23:13

Cina mu radostne proda co ma. Vy si myslite ze Rusko verjne ukaze co ma? Pokud by situace tak spatna jak pisete, Rusko by uz davno bylo okupovano NATEm. Prozatim je to stoji velke penize drzet krok s Rusama. Co dodavaji do Ruska jim chybi ve vlastnich zemich a vznika armada nespokojenych. USA ma velke problemy sama o sobe at to jsou volby, emigrace a nebo ekonomie. Vlada nesmyslnyma zakonama zacina likvidovat male zemedelce a stredni tridu. Nema penize na vlastni infrastrukturu, zdravotnictvi, skolstvi, ale na Ukry nesetri.

Pavel z Moravy
2. 10. 2022 10:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Přátelé, teď jsem si přečetl úplný překlad projevu presidenta Putina na Aeronetu. Opravdu je mnohem komplexnější a je důležité si ho přečíst tak jak ho Putin přednesl. Tento překlad zde je pouze takové bodové schéma. Nechci se nikoho dotknout, ale celý ten projev Putina působí jinak v plném překladu.

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 19:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jo. Zajímavé čtení.

me2d44
2. 10. 2022 11:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký den. Koukám, že můj doplněk k Masuntovu komentáři přispěl – zvláště poznámka v závorce). Jen doufám, že mě Masunta za tenhle návod nesežere – CTRL+B se tu nějak rozmnožilo – někdy i nad rámec. Prosím, zdůrazňujte jen to, co chcete vypíchnout (opakované stačení CTRL+B Vám vrátí další text do normálního písma – takže 1. CTRL+B = tučné, 2. CTRL+B = normální: člověk se učí celý život, jinak se z něj stává opisovač cizích nápadů)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
2. 10. 2022 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimochodem, když už se i tady zmiňuje ten Krasnyj Liman, tak si pro informaci přečtěte varování amerických rozvědek:https://cz24.news/krasnyj-liman-pripravena-rafinovana-ruska-pasca-a-diverzna-taktika-na-zakrytie-smeru-hlavnej-ofenzivy-aktualne-spravy-z-bojov/

UKRAINA/RUSKO/USA: Americká rozviedka varovala Kyjev, že tvrdohlavá obrana Krasného Limanu by sa mohla ukázať ako diverzná taktika na zakrytie smeru hlavnej ofenzívy spojeneckých síl.

Zatiaľ čo Zelenského generáli presúvajú posledné rezervy pri Limane, znižujú počet vojakov v Donbase a dokonca aj pri Kyjeve, Rusko pripravuje Ukrajine nepríjemné a dosť možno zdrvujúce prekvapenie.

Medzitým sa v Bielorusku odohráva vojensky zvláštny vývoj, ktorý poukazuje na prípravu silného úderu na severe Ukrajiny. Akonáhle Kyjev úplne odhalí svoj tyl, rýchlo sa dostane do operačného obkľúčenia. Krasnyj Liman priviedol ukrajinských generálov príliš ďaleko a dal im zabudnúť na hrozbu druhého (teraz už plnohodnotného) obkľúčenia hlavného mesta.

Co dodat? Kyjev – matka ruských měst?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
3. 10. 2022 14:03
Odpovědět  Peter

Američtí a Britští instruktoři zavedly Ukáčka do pasti. Odpovídá to jejich uvažování a vojenské strategii. Oni totiž dlouho nevedli podobnou válku a proto Rusům skočili na špek. Ovšem amíkům a britům to zas tak moc nevadí. Pro ně jsou oběti Ukrajinců potěšením. Jde přece o zabrání jejich území.

Buchtík
2. 10. 2022 20:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma: Holý úd, konkrétně Sam Raimi (proslavil se horory Evil Dead a následně trilogií Spider Man, ale má na kontě i jiné filmy, které stojí za to) bude točit film “World War 3” (3. světová válka) na motivy knížky od George Friedmana “Příštích 100 let“.
Nikde nevidím rok, na který by to mělo být naplánované, takže nedokážu zhodnotit, jestli je reálné, že se na to ještě budeme moci podívat. 🙂

[Trol-1] Filip Novak
2. 10. 2022 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

A co že nedávate nový články? Chápu, že trvá, než Moskva po tom debaklu vydá nové pokyny. Ale pak jsou z toho Vaše ovečky zmatené.

Pedro
3. 10. 2022 13:28

Po projevu Putina zůstala tvá neziskovka, soroš, anglosas, opaření. Nejsou schopni se hnout, proto nikdo nepíše západní lži a tím pádem není nic nového.