Jak ministr zahraničí doslova vyzmizíkoval agresivní americkou novinářku

Řekl jí to otevřeně a na rovinu: jsme křesťanskou krajinou už tisíc let a není nic špatného na tom, že to nechceme měnit, že se chceme držet naší historie, naší kultury, našeho dědictví a našeho náboženství.

Má to jen jednu chybičku. 

Že to té přemoudřelé a nechápavé americké novinářce neřekl slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok (a nebojte, ani český ministr zahraničí Jakub Kulhánek), ale maďarský ministr Péter Szijjártó.

Novinářka: Snažím se vysledovat, jaká se vlastně vaše vláda snaží být. Váš premiér Orbán opakovaně řekl, že jeho hlavním cílem je zachovat Maďarsko křesťanské. 

A vy jste řekli, že neakceptujete multikulturalismus automaticky jako hodnotu. Méně než dvě procenta Maďarů se narodilo v zahraničí. Takové vyjádření jsou zvláštní, jsou velmi abnormální.

Ministr: Ne. Jsou upřímné.

Novinářka: Jsou upřímné? Tak dobře, jsou upřímné z vaší perspektivy. Ale co vlastně říkáte? Že nikdo jiný kromě bílých křesťanů ve vaší zemi není akceptovatelný?

Ministr: To nikdo neřekl.

Novinářka: Ale ano, promiňte. Váš premiér řekl: „zachovat křesťanské Maďarsko“.

Ministr: Ano, protože jsme křesťanskou krajinou už tisíc let. Opravdu nerozumím, proč by mělo být špatnou zprávou, že to nechceme měnit. A nerozumím, proč by mělo být špatné nebo nepřijatelné, že se chceme držet naší historie, naší kultury, našeho dědictví a našeho náboženství.

V této souvislosti vám mohu říci, že my jsme nikdy neodsuzovali jiné země, které mají jinou politiku. 
Nikdy jsme neodsuzovali země, které říkají, že multikulturalismus je hodnotnější než například homogenní společnost. Ale prosím, nechme to na zemi samotné. Nechte na nás, abychom učinili rozhodnutí, zda budeme považovat multikulturalismus za hodnotnější než homogenní společnost.

Je zřejmé, že se na tom neshodneme. Já respektuji, že máte odlišný pohled a nebudu vás za to odsuzovat. Bez ohledu na tuto odlišnost vás považuji za velmi milou osobu a rozhodně vás nebudu za to odsuzovat, ale očekávám totéž.

My máme svůj názor. Prosím, nechme to na suverénním rozhodnutí národa, jak by chtěl, aby pokračoval jeho život v jeho vlastní zemi.

Ano, my si myslíme, že země, která se drží svého dědictví, své kultury, svého náboženství, je stejně hodnotná jako jiná, která si myslí, že multikulturalismus je lepší.

Novinářka: Plně rozumím tomu, co si váš premiér a vaše vláda myslí, jen se snažím dobrat k podstatě a vypíchnout fakta.  Tvrdíte, že máte imigrační problém, že nechcete ty „vetřelce“.

Ministr: ilegální migranty nechceme, jistěže.

Novinářka: Váš premiér je nazval vetřelci …

Ministr: Dobře. S tím souhlasím.

Novinářka: Jenže vy ve skutečnosti nemáte problém s imigrací ani s azylem. Máte populaci přibližně 10 milionů obyvatel a méně než čtyři tisíce uprchlíků nebo lidí, kteří hledají místo na přesídlení, z nichž někteří chtějí azyl. Ve skutečnosti nemáte problém s těmito čísly a neuvádíte ani vážné problémy s kriminalitou či terorismem. Proto by mě zajímalo a opět se ptám, proč? Je to jen o kultuře, nebo je to o „pevnosti Maďarsko“?

Ministr: No právě proto, že kdybychom nevzdorovali a nebránili se, tak bychom ty problémy měli.

Uvedený úryvek z rozhovoru i s titulky naleznete například zde:

PS
Vidíme, že globální korporátní prestituti používají stále stejnou chybnou a vysloveně hloupou „argumentaci“: proč se bojíte migrantské katastrofy, když ji doma ještě ani nemáte. Tento nesmysl, jakož i další podobné zákeřné a manipulační hoaxy a dezinformace o migraci vyvracíme zde.

Ivan Lehotský
Hlavné správy
https://bit.ly/3cotofn

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
7. 6. 2021 09:31
Ohodnotit příspěvek :
     

No přesně, kdo se brání ilegálům, nemá problémy. Ale když někdo zastupuje ty, kteří chtějí problémy tvořit, tak má s bezproblémovým Maďarskem problém grin

zdena
7. 6. 2021 11:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Můžeme Maďarům jen závidět charakterního vůdce a odvážné ministry…
¨